Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Maj 23, 2019 5:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
Takie sugestie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
grzegorzf13

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2013 14:43
PostTemat postu : Takie sugestie
Odpowiedz z cytatem

Panie Kawaler a może skończyć z centralnym sterowaniem.
Przecież Zarząd główny nas doi i w zamian nic nie daje.
Po pierwsze poco zgłaszamy plan lotów, przecież jest powiedziane ile lotów można wykonać w sezonie i kiedy.
Po drugie po zakończeniu lotów wystarcz złożyć plan wykonanych lotów i jeżeli wszystko jest zgodne z regulaminem i są potwierdzenia to jest OK.
Po trzecie GMP to przecież zarzynanie gołębi a co najważniejsze dajmy ludziom i ptakom możliwość wyspecjalizowania w danym dystansie.
Zaraz usłyszę od kolegów że jak nie chcę to nie leć.
Zadajcie sobie pytanie ilu z was w waszym oddziale wylatało GMP.
To jest dbanie o mocnych a zarząd powinien zadbać przede wszystkim o małych i słabych bo to oni utrzymują oddziały a mistrzowie sobie poradzą .
Jeżeli dalej tak będziecie sterowali tym związkiem to szybko doczekacie się upadku tej organizacji.
Wystarcz że FCI przyjmie inne Polskie kluby śą a jest to nieuchronne, mamy przykład KLDD który cały czas zabiega oto to PZHGP będzie rozsypce.
Zauważcie koledzy ile powstało wspólnych gołębników i nigdzie niema miejsc.
To znaczy że ludzie oczekuj? czego? więcej aniżeli tylko płacić i płakać.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Mag

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2013 14:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mówiąc krótko grzegorz 13 bujasz w obłokach.
czerwony23

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2013 16:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego mrygas tu z dobą się zgadzam

Panie Prezydencie co do ograniczenia odległości pomiędzy oddziałami w sytuacji gdy FCI nie ma takich ograniczeń , przepis ten wydaje się mało racjonalny, tym bardziej gdy w grę wchodzą literki B/C i C/M. Są w tym kraju oddziały które nie mają możliwości połączenia się zarówno z tego powodu jak i z niechęci rywalizacji pseudo mistrzów z czołowymi hodowlami danego oddziału. Co z tymi hodowcami którzy są pozostawieni sami sobie, zarówno sportowo jak i ekonomicznie. Koleiny problem który dotyczy czołowych hodowli danego terenu to brak szansy na zmianę oddziału. Sytuacja ta dotyczy hodowców, którzy mogą być bezpośrednimi rywalami dla swoich kolegów. W sytuacji brak możliwości tworzenia wspólnych list, oraz zmiany oddziału nie widzę nic ze sportowej rywalizacji. Skale tego problemu i niechęć rywalizacji idealnie widać na przykładzie oddziału mistrza Pśśśśąąolski. Nie wiem czy ZG zdaje sobie z tego sprawę, ale problem ten dotyczy wielu hodowli w tym kraju. Wspólne listy tak ale dla wszystkich. Koleina rzecz to przywrócenie martwego przepisu o przej?ciu danego hodowcy z oddziału do oddziału raz na 4 lata, oczywi?cie na okre?lonych warunkach terytorialnych. Problemy obecnych hodowcy różni? się troszeczkę od problemów hodowców sprzed dekady. Z przykro?ci? stwierdzam że aktualnie regulaminy nie jest do nich dostosowany.
orzel 59

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2013 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

grzegorz bardzo dobrze ujete zgadzam sie w 100 procentach i popieram
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Pią Mar 22, 2013 19:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

grzegorzf13 - Postaram się krótko odpowiedzieć. 1) Z tym dojeniem to lekka przesada bo do tej pdry było 4 zł rocznie a teraz 10 zl. Proszę mi wskazać choć jedno stowarzszenie o takich strukturach jak PZHGP gdzie składki są tak niskie. 2) Zarząd Gł. nie ma ambicji by członkami sterować. Jedynie tworzy regulaminy, między innymi współzawodnictwa lotowego o MP aby zasady były dla wszystkich jednakowe, a ponadto nikogo nie zmuszamy do brania udziału w tej zabawie. 3) Plany lotów przesyłamy do Z. Gł po to dopilnować aby wszystkie jednostki organizujące loty miały takie same szanse np. aby w poszczególnych kategoriach nie było więcej niż 9 lotów a ponadto plany te musimy przesłać do Związków zagraniczny z terytorium których wypuszczamy gołębie. 4) W moim Oddziale 4 członków wylatało GMP w tym ja również. Nikt nie obiecywał że GMP będzie łatwym współzawodnictwem. 5) Z tymi klubami to różnie bywa, a ostatnimi czasami więcej się ich likwidąuje niż powstaje. Ostatnio federacja tych klubów się rozwi?zała a członkowie wrócili do PZHGP. Muszę pana uspokoić FCI nie przymie w swoje struktury żadnego klubu, to tylko głoszone przez Was pobożne życzenie.
czerwony23

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 10:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie
czy ZG rozważa zmianę:
1. przepisu dotyczącego kilometrażu pomiędzy oddziałami, jak już pisałem zapis ten wydaje się nieracjonalny, szczególnie w lotach B/C i C/M. Tym bardziej że wszelakie łączenia to same plusy sportowe i ekonomiczne. Ma to też znaczenia dla naszych gołębi na arenie międzynarodowej.
2. wdrożenia w życie przepis o przejściu danego hodowcy z oddziału do oddziału raz na 4 lata. W obecnej sytuacji panującej w wielu oddziałach jest to przepis martwy, równie dobrze mogło by go nie być. Jak widać po sytuacje panującej w Polsce, wielu hodowców oczekuje by zapis ten w sposób rzeczywisty zaczął funkcjonować.

priorytetem dla mnie jak i wielu hodowców jest dobrze sporządzony statut (regulamin). Tak by dawał możliwości sportowej rywalizacji na równym poziomie wszystkim hodowcą. Gdy dany oddział z przyczyn różnych nie łączy się w rejon lotowy, hodowca miał prawo przejść do drugiego i rywalizować w szerszyśśśśśśśśśąąąąąąąąąąm gronie (oczywi?cie je?li spełnia warunki terytorialne). Przepis o kilometraż z lotów więcej przynosi złego niż dobrego, nie trzeba nikomu tłumaczyć dlaczego.
Ciekawi mnie zdanie Pana na sytuacje panuj?ca w oddziele mistrza Polski.

Przyznam szczerze, że nie chciałem zabierać zdania w tym temacie, moja wypowiedz nie do końca do niego pasuje ale skoro się już tu znalazłem. Widz?c zaangażowanie Pana Prezydenta, odniosę się do tych punktów:
1. nie chodzi tu o podwyżkę z 4do10zł. Raczej chodzi o sytuacje z obr?czkami. Tak duża organizacja jak PZHGP powinna kupować obr?czki bezpo?rednio od producentów. Po?rednik w tym przypadku wydaje się bardzo mało racjonalny. My?lę że międzynarodowy przetarg raz na 4 lata jest dobrym rozwi?zaniem, zamknie usta wielu krzykaczom. Jak wiadomo każdy grosz na takiej ilo?ci obr?czek daje okr?gł? sumkę.
5. z tego co mi wiadomo FCI nie ma aż takich wygórowanych wymagań co do członkostwa. Pana przekonanie może ?wiadczyć o tym, że PZHGP lobbuje na niekorzy?ć klubów. Prężna dobrze działaj?ca organizacja jak? jest PZHGP nie powinna obawiać się jakiego? klubu, nawet w sytuacji gdy on znalazł się w FCI.
bok98

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 11:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

FCI jest stowarzyszeniem związków narodowych i nawet Australia ma tylko jednego przedstawiciela. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 11:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem przepis o przechodzeniu hodowców do innego oddziału powinien być zniesiony.W to miejsce powinien być zapis o dobrowolnym przechodzeniu hodowców w dobrowolnym czasie do jakiegokolwiek innego oddziału.Nie jest dopuszczalne w państwie demokratycznym ograniczanie dobrowolnego zrzeszania się członków w swoich organizacjach.Ci co nie chca odchodzenia swoich członków do innych oddziałów niech kupią łańcuszki aby ich do siebie przywiązać.
bok98

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 11:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mag
Masz rację z tym przechodzeniem,ale pamiętaj,że wszystkie oddziały to jedna "rodzina",PZHGP. To nie są odrębne organizacje.
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 11:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak mam na myśli tą jedną rodzinę.I w rodzinie różnie bywa i rodzina nie bardzo lubi jak ktoś sie do niej wtrąca/kluby/.
Pp026

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 13:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mam wątpliwości co do swobody przechodzenia.
Można w ten sposób "rozciągnąć" Oddział na ponad 80km

W mojej ocenie teren powiatu to teren działania jednego Oddziału PZHGP a w przypadku dużego zagęszczenia można go podzielić. Tak samo jak w przypadku rozproszenia dopuściłbym łączenie terenu powiatów.

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 14:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Znam dwie historie powstania klubów, obydwa te kluby liczą po około 35-40 hodowców. Z której strony by nie patrzył kluby te nie są atrakcyjnym rozwiązaniem dla dobrych ambitnych hodowców. W obu przypadkach powód odłączenie się tych hodowców był taki sam. A mianowicie brak możliwości „kopnięcia do bala”. Z mojego punktu widzenia z podobnych powodów powstają wiele nowych (małych) oddziały, z tym że one spełniają limity lub sztucznie je podciągają. Zobaczcie sami jak wzrosła przez ostatnie lata liczba oddziałów, choć ja nie zaobserwowałem wzrostu liczby hodowców. Powodem takich działań są wygórowane ambicje pseudo mistrzów, lepiej być mistrzem z pośród 80 niż 10 z 230 hodowców. Zobaczcie na sytuacje kolegów z Kłobucka ciekawy jestem jaki będzie finał tej sprawy.

Mag zmiana oddziału w dobrowolnym czasie nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ mogłaby wprowadzić niepotrzebne zamieszanie, myślę że umożliwienie hodowcą zmiany oddziśśśśśśąąąąąału raz na 2 czy nawet 4 lata to bardziej optymalne wyj?cie z tej sytuacji.

Pp026 w „bożych stronach” lotowanie wygl?da troszeczkę inaczej. Oczywiste jest że i tu s? potrzebne jakie? ograniczenia np 30km od siedziby oddziału. Co w sytuacji gdy hodowca jest już w kilometrach danego oddziału a odmawia mu się przej?cia do innego z przyczyn sportowych. Znany jest mi przypadek hodowcy który co 2-3 lata zmienia oddział a dobry hodowca z gołębnikiem położonym 2km dalej jest tej możliwo?ci pozbawiony. Kolejna rzecz jaka jest różnica między list? poł?czonych oddziałów o rozpięto?ci 80km a list? jednego oddziału o takiej rozpięto?ci?
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 17:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.czerwony nie mogę się z Tobą zgodzić.Hodowcy nie zmieniaja/często są to całe skcjie/ oddziału ze wzgledu na wygórowane ambicje,chciaż i to zdarzyć się może.Oni zmieniaja oddział bo sa traktowani zle,uważają że są potrzebni tylko do placenia składek.Często w oddziałach dzierżą władze ludzie którzydbają tylko o swą d..e,nie liczą się z pozostałymi członkami/zawsze ich musi być na wierzchu/.Jezeli bedzie dobrowolność przechodzenia do oddziałów to ci mistrzowie zostaną sami,a przetrwają oddziały które dbają o swych członków,w których głos członków się liczy,i gdzie maja wpływ na wszystkie decyzje.To nie wszystko ale wiecej nie pisze.
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co tam w tym Kłobucku.
barkley

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 19:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do tego zarzynania golebi , to u nas jest taka mentalnosc ze jak jeden daje to dlaczego drugi ma byc gorszy. Specjalizacja jest dla profesjonalistow pelna geba , no ale to inna historia.
Co do klubow to nie sadze iz moga byc konkurencja dla zwiazku, moga byc alternatywa specjalizujaca sie w pewnych lotach (np. klub lotow dalekodystansowych, lub nawet klub lotow sprinterskich :) ) , ale nie sadze zeby konkurencja. Bo to tak jakbys sobie zalozyl druzyne pilkaraska na swoim podworku i chcialbys grac w rozgrywach ligi mistrzow :) .

Teraz odniose sie do oddzialow lub sekcji. Czy nie mozna by bylo zrobic mniejszych oddzialow tylko takie wielkie "stodoly" ? Mniejsze sekcje (na zachodzie tzw kluby) moglby by spowodowac ze bedzie ich wiecej w wiekszej ilosci miejsc a co za tym idzie , ilosc hodowcow mogla by sie zwiekszyc . Duzo jest plusow takiego rozwiazania.
Tylko ze jezeli byloby wiecej takich klubikow, to trzeba by sie bylo zastanowic nad tym czy zostawic numery oddzialow, czy zrobic obraczki tylko z oznaczeniem roku, skrotem PL i dlugim numerem. Cos na powiedzmy wzor obraczek belgijskich, holenderskich ,czy francuskich, czy kilka innych panstw.
Jezeli tak by sie stalo, to pewnie trzeba by bylo przestrajac wszystkie zegary elektroniczne i tutaj pojawiaja sie schody , no ale sprawa do przeskoczenia.
Kabina wtedy by byla na kilka takich klubow , mozna by tez jakby sprywatyzowac taka kabine do wywozow. Ktos by sobie zakupil odpowiedni samochod i jezdzil za kase , on by sie wtedy marwtil o wode, o to zeby samochod byl przygotowany i dobrze zabezpieczony przed przypadkowa kradzieza . No na pewno cos by sie wymyslilo.
To tylko takie luzne pomysly :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: