Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Sie 19, 2019 13:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wniosek z komentarzem
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pp026

WysłanyWysłany: Nie Gru 23, 2012 18:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wojtas0292

W mojej ocenie nie hodujemy gołebi po to by je sprzedawać za kolosalne pieniądze.
Hodujemy dla przyjemności.
Znakomitą większość nie interesuje mnie czy na jego najlepszego gołębia będzie chętny z zagranicy czy nie.
Ważne jest by hodowanie i lotowanie dawało satysfakcję.

Raz już gołąb z Polski wygrał Mistrzostwo ?wiata we Francji.

WysłanyWysłany: Nie Gru 23, 2012 19:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bok Ja widzę to tak Ty tak a kazdą opinie trzeba szanować ,wiec ,zyczę Ci wesołych świąt i lepszego nowego roku i duzo zdrowia bo to jest najwazniejsze a z gołębiami dasz rade
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Nie Gru 23, 2012 22:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wojtek to nie jest tak ze polskie golebie nie sa atrakcyjne, ale jak ktos zobaczy rodowod polskiego asa a tam Koopman Houben i inne takie, to po co ma jezdzic do Polaka jak se moze u zrodla nabyc podobny towar z podobnym rodowodem to wg mnie, druga sprawa za kilka ptakow proponowano konkretna kase i wlasciciele nie sprzedali z tego co wiem
RysiekS

WysłanyWysłany: Nie Gru 23, 2012 23:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że Polacy sami zaniżają sobie markę. Większość, nie mówię wszyscy, na widok gołębia z obrączką zagraniczną dostaje fioła. Choć byłby to dziad. Dlatego handlarze kupują zagraniczne obrączki i zakładają swoim dziadom, bo wiedzą że złapią frajera i za większą kasę. Swojego za 5 zł by nie sprzedał. Następnie reklama. Ile jest nazwisk znanych hodowców co marki wyrobiło sobie kilka, kilkanaście lat temu. A od lat już nie lotują.

kielce171

WysłanyWysłany: Pon Gru 24, 2012 15:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę ,że hodowcy z zachodu mają takie samo podejście do polskich mistrzów jak i hodowcy ze śląska do wyników hodowców z pozostałych rejonów Polski. No i czemuż to przy każdej okazji polski hodowca przedstawia rodowody w których przodkami jego asów są holendry , belgi i DV .A co do podwyższenia składek i wypowiedzi kol. Bok98 to przypomniała mi się sytuacja z czasów tuż po zmianach ustrojowych otóż odnalazł się nam król który chętnie by nam miłościwie panował i nawet dużo za to nie chciał bo tylko jeden złoty od poddanego na rok a wyszło by tego trzydzieści pare milionów i tak jest z naszym związkiem niby na jednego członka to nie majątek choć większość wolała by inaczej wydać te pieniądze. O ile wiem to nasz związek jest organizacją non profit więc nie powinny dziwić pytania na co NASZE pieniądze idą i czy nie są wyrzucane w błoto dla zaspokojenia czyichś ambicji. wesołych świąt:)
bok98

WysłanyWysłany: Pon Gru 24, 2012 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A od czego są komisje rewizyjne i skąd się biorą ich członkowie? Zarząd nie ma obowiązku konsultować na okrągło swoich decyzji z członkami. Na tym polega demokracja,że po wyborach jest czas działania poszczególnych gremiów i jeśli się one nie sprawdzą to w następnych wyborach przyjdą inni ludzie. Cytat z regulaminu: "Komisja Rewizyjna jest na każdym szczeblu organizacyjnym organem kontrolnym Związku". Wg mnie uczestnicy Forum nie mają prawa żądać pewnego rodzaju "absolutorium budżetowego" dla ZG właśnie tutaj.
frablo

WysłanyWysłany: Wto Gru 25, 2012 11:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Walbis jako "dziadziuś" nieżle się trzymasz i nieżle piszesz nawiązując do twojego stażu w PZHGP i mojego wieku, musiałbyś być dobrze po 100-tce. Co do sedna - tak się składa że kilka kadencji jestem w ścisłym Zarządzie oddziału i Okręgu. Więc jeżeli faktycznie coś zrobiłeś dla związku to chyba nie muszę Cię przekonywać jaki byłby wynik dyskusji ....Czy podnieść składkę czy nie? ( oddolnie). 25 zł z tej składki pozostaje w Oddziele, więc służy nam wszystkim. Co do wysokości proszę się zapisać do PZW lub PZŁ przekonacie się czy 45 zł to dużo czy mało... taniej to chyba tylko w Kole Gospodyń Wiejskich nie obrażając koła. Każdy związek ma swoją strukturę i zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach, a działam w kilku, aby istniał statutowo musi pobierać składki, nie ma że boi... albo chcesz być członkiem i płacisz albo nie i do widzenia. Wspominając strukturę to ona decyduje o wysokości Składki, chciałbyś przeprowadzić w tej sprawie referśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąendum?.... policz koszty! ...trochę realizmu!
Co do kolegi 0292 jest takie powiedzenie "piłe? nie jedż, piszesz nie pij:, tak naprawdę tylko skaczesz po "nagłówkach" liżniesz trochę tego tematu trochę tamtego i bez składu i ładu,- żadnego zwi?zku z tematem przewodnim - chciałby? być za 45 zł mistrzem ?wiata i sprzedawać gołębie za miliony, a zwi?zek ma Ci to zagwarantować. Mi wystarczaj? funkcję w zwi?zku, oraz to co już osi?gn?łęm, a my?lę że jeszcze co? uda mi się zdobyć. Gdybym nic nie robił to na pewno bym nie przeszkadzał, a w najgorszym razie ja by mi nie pasowało to bym zrezygnował, a nie narzekał.
Należę do PHGP ponieważ mi odpowiada z kilku powodów:,1. czerpię przyjemno?ć z samego lotowania ( nawet jak nic nie osi?gam), wystarczy jak gołębie mi wracaj?, 2. Bardzo miło spędzam czas wolny od pracy przy gołębiach, oraz czekaj?c na ich powrót ( a ile rado?ci jak s? czołowo) 3. tworzę żyw? historię zwi?zku. 4. PZHGP ma piękna tradycję i historię w której ja też chcę uczestniczyć.
Kończ?c życzę wszystkim oponentom i nie tylko WESOŁYCH ?WIˇT, spokoju i pokory w tym co robicie, a sukces sam na pewno przyjdzie!
habas

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 9:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Brawo farbo, nic dodać, nic ująć sama esencja, tylko dzięki takim społeczniakom jak Ty, jak i tobie podobnym zawodowym sobuśią o podobnym do twojego toku myślenia, PZHGP to dziś organizacja prężnie się rozwijająca z masowym napływem młodej żądnej sukcesów krwi, oraz narastającą dynamiką wzrostową.
Edmund

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 9:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Frablo - ładnie to napisałeś nawet podsumowałeś i pewnie jesteś niezmiernie z siebie zadowolony. Mam jednak do Ciebie pytanie /jesteś znawcą Stowarzyszeń/ podaj adres ZG PZW i PZŁ chciałbym obejrzeć ich siedziby, tak dla zaspokojenia swojego sumienia.Nieśmiało chciałbym dodać,że PZW zarybia Kołom za składki akweny wodne nieodpłatnie.W PZŁ wygląda to inaczej i nie porównuj do naszego Związku.Swego czasu ZG udzielał nawet bezzwrotnych pożyczek Oddziałom czy Okręgom,czy dalej tak to działa?
Bok98 - myślę,że tu nie chodzi o te 11 zł podwyżki bo każdego na to stać ale o sposób dokonania i rozdzielenia jej, myślisz,że "lud ciemny wszystko kupi"
bez zapytania. Komisjami Rewizyjnymi nie ma co się zasłaniać, od czego jest Internet i strona Związkowa? Pozdrawiam wszystkich i życzę dalej miłego spędzania ?wiąt
Walbis

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 12:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I jak stwierdził przedmówca bardzo dobitnie i szczegółowo tylko o TO MI CHODZIŁO
Pozdrawiam
janusz10

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 16:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I proszę powiedzieć mi skąd tyle wazeliny u tych "oddanych" działaczy,to ich trwanie w samouwielbieniu,ten brak otwarcia na tematy nas interesujące,no ale przecież jeżeli jak "batiuszka"tak powidzieli to tak ma być i szlus.Życzę dobrego samopoczucia.a wszystkim pozostałym hodowcom dalszych Wesołych ?wiąt.
bok98

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 17:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niezadowolonym radzę zakładać kluby i wypiąć się na ten nieznośny związek.
Edmund!
Nie wiem jak kto,ale ja sobie nie życzę,aby zarząd mojego oddziału przedstawiał w necie sprawozdanie z wykonania budżetu za dany rok. Napisałem już raz,ale skasowali: "psy szczekają,karawana idzie dalej!". Możecie sobie pisać co chcecie,ja jestem szarym członkiem PZHGP i nie mam zastrzeżeń do działaczy z mojego oddziału. Natomiast ZG absolutnie mi nie przeszkadza w realizowaniu mojej pasji,a że jest niezbędny to już kolega wyjaśniał dlaczego.
Mag

WysłanyWysłany: Sro Gru 26, 2012 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie bok.Niektórych tekstów czytać się nie chce.Mam wrażenie że niektórzy wchodzą tu tylko po to by "dołożyć" ZG lub prezydentowi.To jest załosne.Też tak uważam-nie pasuje to się wynoś,gdzie indziej czekają na ciebie.Poza tym Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Edmund

WysłanyWysłany: Czw Gru 27, 2012 8:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bok98 - miałem Cię i chyba jest tak dalej za mądrego hodowcę, ale zlituj się nie odwracaj kota ogonem, nie pisałem aby Oddziały czy Okręgi podawały obowiązkowo swoje sprawozdania z wykonania budżetu w necie, ale jeżeli mają swoją stronę to wola członków. Nie widzę przeciwwskazań a czego to niby mielibyśmy się bać patrz Okręg Wrocław i jeszcze kilka innych bym znalazł. W tym przypadku chodzi o ZG niech to nie będzie "państwo w państwie " sprawy dot. wszystkich z naciskiem wszystkich szeregowych członków, internet w dzisiejszej dobie chyba jest najtańszym środkiem komunikacji. Dlaczego uważasz mnie i wielu innych za "szczekające psy"?, a może to Ty jesteś tym psem broniącym nie swojego interesu? Uważasz,że "góra" ma zawsze rację?. WeĽ przykład z ostatniego tematu pismo wychodzi z ZG i nikt oprócz Prezesów Okręgu a może ścisłego grona nic o tym nie wie.Pozdrawiam.
mod_02

WysłanyWysłany: Czw Gru 27, 2012 8:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Edmundzie

Bardzo trudno odpowiadać komuś na pytanie jeśli pytający wie lepiej lub wydaje mu sie, że zna odpowiedĽ.

Tam gdzie pytania były rzeczowe odpowiedzi były udzielane.

Uznano, że nie warto odpisywać na wpisy w których jest co prawda pytanie ale poprzedzone lub zakończone złośliwym komentarzem .

Korespondencja służbowa pomiędzy ZG a Okregami nie ma charakteru listów otwartych i w dobrym tonie jest poczekać na odpowiedĽ adresata.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: