Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 15, 2019 14:36 Zobacz posty bez odpowiedzi
Do ZG PZHGP dot. Komunikatu nr1/2010 i nr 2/2010
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
roxen

WysłanyWysłany: Czw Mar 03, 2011 21:34
PostTemat postu : Do ZG PZHGP dot. Komunikatu nr1/2010 i nr 2/2010
Odpowiedz z cytatem

Po raz trzeci zakładam ten temat i "zero" odpowiedzi czyżby nikt z ZG tutaj nie zaglądał? Ale do rzeczy:
pkt 6. Komunikatu nr 1/2010 mówi:
Ustalono ramowe zasady współzawodnictwa w lotach gołębi młodych w 2011 roku i jednorocznych w 2012 roku, zaobrączkowanych obrączkami olimpijskimi. W lotach gołębi młodych do współzawodnictwa zaliczone zostaną wyniki uzyskane przez 4 gołębi z pośród 10 umieszczonych na spisie. Podobnie w lotach gołębi jednorocznych zaliczone zostaną wyniki uzyskane przez 4 gołębie z pośród 10 zgłoszonych na spisie na 2012 rok.
Moje pytania:
1) Jak to się ma do ogłoszonego regulaminu o Mistrzostwo olimpijskie gołebi młodych?
2) Kiedy regulamin o Mistrzostwo Olimpijskie gołebi rocznych? Czyżby po lotach 2012?
pkt 3. Komunikatu nr 2/2010 mówi:
Obowiazkowo do 14 dni śśąąąod daty odbytego lotu jednostki organizujace loty zobowiazane sa droga elektroniczna przesłac liste konkursowa do własciwego Zarzadu Okregu.
Moje pytania:
1) W jakim formacie maj? być wysyłane powyższe dane.
2) W jaki sposób oddział uzyska informację o dotarciu i czytelno?ci dokumentu?
3) Co będzie zakładaj?c tylko hipotetycznie gdy np. Oddział chce wysłać w 13 dniu listę, a z przyczyn niezależnych od niego nie będzie miał takiej możliwo?ci? np. uszkodzony serwer, brak pr?du, itp.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
jozefprezess

WysłanyWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:17
PostTemat postu : odp roxen
Odpowiedz z cytatem

roxen co za głupoty wypisujesz, zmieniasz regulamin o mistrzostwo gołębi młodych jest wyraĽnie napisane 5 gołębi po 4 konk. z 15 zgłoszonych na spisach mowa o olimpijskich obrączkach, a ty piszesz o 4 i 10 ze spisu skąd to wziąłeś. Nie wprowadzaj zamieszania
roxen

WysłanyWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:44
PostTemat postu : Re: odp roxen
Odpowiedz z cytatem

jozefprezess napisał:
roxen co za głupoty wypisujesz, zmieniasz regulamin o mistrzostwo gołębi młodych jest wyraĽnie napisane 5 gołębi po 4 konk. z 15 zgłoszonych na spisach mowa o olimpijskich obrączkach, a ty piszesz o 4 i 10 ze spisu skąd to wziąłeś. Nie wprowadzaj zamieszania

Józek może zanim coś napiszesz przeczytasz właśnie te dwa komunikaty, To nie ja sieje zamęt tylko ZG PZHGP, co innego w roku 2010, co innego w 2011, reguły zmienia się w trakcie trwania meczu. Coś się uchwala tylko nie pisze się konkretów. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem.
jozefprezess

WysłanyWysłany: Pią Mar 04, 2011 18:21
PostTemat postu : odp.roxen
Odpowiedz z cytatem

Sorki ja to rozumiem Roxen, ale zasugerowałem się najnowszym regulaminem.
Zwracam honor powinni napisać że komunikat 1/z 2010 r jest nieaktualny
smowakowski

WysłanyWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:03
PostTemat postu : Re: Do ZG PZHGP dot. Komunikatu nr1/2010 i nr 2/2010
Odpowiedz z cytatem

roxen napisał:
Po raz trzeci zakładam ten temat i "zero" odpowiedzi czyżby nikt z ZG tutaj nie zaglądał? Ale do rzeczy:
pkt 6. Komunikatu nr 1/2010 mówi:
Ustalono ramowe zasady współzawodnictwa w lotach gołębi młodych w 2011 roku i jednorocznych w 2012 roku, zaobrączkowanych obrączkami olimpijskimi. W lotach gołębi młodych do współzawodnictwa zaliczone zostaną wyniki uzyskane przez 4 gołębi z pośród 10 umieszczonych na spisie. Podobnie w lotach gołębi jednorocznych zaliczone zostaną wyniki uzyskane przez 4 gołębie z pośród 10 zgłoszonych na spisie na 2012 rok.
Moje pytania:
1) Jak to się ma do ogłoszonego regulaminu o Mistrzostwo olimpijskie gołebi młodych?
2) Kiedy regulamin o Mistrzostwo Olimpijskie gołebi rocznych? Czyżby po lotach 2012?
pkt 3. Komunikatu nr 2/2010 mówi:[/b:1d2821bśśśśśąąąąąc5e]
Obowiazkowo do 14 dni od daty odbytego lotu jednostki organizujace loty zobowiazane sa droga elektroniczna przesłac liste konkursowa do własciwego Zarzadu Okregu.
Moje pytania:
1) W jakim formacie maj? być wysyłane powyższe dane.
2) W jaki sposób oddział uzyska informację o dotarciu i czytelno?ci dokumentu?
3) Co będzie zakładaj?c tylko hipotetycznie gdy np. Oddział chce wysłać w 13 dniu listę, a z przyczyn niezależnych od niego nie będzie miał takiej możliwo?ci? np. uszkodzony serwer, brak pr?du, itp.

Mozna odpowiedzieć tak:
odp pytanie 1.1.
Doprecyzowano zasady ogłoszonych wcze?niej. Zasady się nie zmieniły było 4/10 jest na 5/15 . Nie ma mowy o zmianie zasad co do generalnych wymagań mamy zwiększenie ilo?ci. Rama została nienaruszona.
odp. pytanie 1.2
Skoro brak szczegółowego regulaminu to obowi?zuj? "ramowe zasady". Druga czę?ć pytania jest tak samo bez sensu jak pytanie kto będzie Mistrzem GMP w 2012 roku.
odp. 2.1
skoro nie podano formatu to jest dowolny
2.2. ja bym stawiał na telefonicznie, ale można tez taka informacje przesłać gołębiem pocztowym
2.3
14 dni to termin ostateczny. Nie będzie żadnym naruszeniem przesłanie tego w 9 dniu po odbytym locie.
base

WysłanyWysłany: Sob Mar 05, 2011 15:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

roxen
Cytat:
Moje pytania:
1) W jakim formacie mają być wysyłane powyższe dane.
2) W jaki sposób oddział uzyska informację o dotarciu i czytelności dokumentu?
3) Co będzie zakładając tylko hipotetycznie gdy np. Oddział chce wysłać w 13 dniu listę, a z przyczyn niezależnych od niego nie będzie miał takiej możliwości? np. uszkodzony serwer, brak prądu, itp.

Sorry pracowałeś kiedyś w państwówce jako urzędnik?
Tam dokumenty o wiele wiekszej wartości codziennie sa przesyłane i odsyłane niz listy konkursowe.
Format powinien być oczywiscie do listy konkursowej aby była jej ciągłość przeglądu w formacie pdf.
Lista konkursowa opieczetowana i podpisana kazda ze stron powinna być zeskanowana i pocztą e-mail dostarczona na jedno z kont e-mail w okregu osoby od tego odpowiedzialnej. Przy skanowaniu w formacie JPG. wyszło by wtedy kilkanascie śśzdjęć i dostarczyło by to wielu kłopotów (podpisywanie zdjecia np.numer strony i sam jej odczyt).
Zeby sie dowiedziec czy osoba otrzymała ta liste droga elektronicza wystarczy ustawić sobie tak poczte aby przychodził e-mail zwrotny w postaci (osoba otrzymała na swojej skrzynce wiadomo?ć lub ja odczytala)lub poprostu zadzwonić!
Czytelno?ć dokumentu?
Osoba która sie zna na tej prostej funkcji jak skanowanie napewno zrobi to jak nalezy.
Odnosnie punktu 3!
Nie popadaj czlowieku w paranoje!
Jesli bedziesz miał uszkodzony serwer lub nie bedziesz miał pradu itp.
To zeskanowany dokument wysyłasz z innego komputera z innego konta e-mail lub swojego do okregu.!
Jesli padnie ci komputer to liste skanujesz jeszcze raz na innym kompie i wysyłasz!
Osoba w okregu powinna posiadac dwa konta E-mail ponieważ:
Jesli osobie w okregu padnie komputer lub jedno z kont e-mail sie
zawiesi mozliwe wtedy bedzie przesłanie na drugie konto e-mailowe.
Dlatego powinni w okregu posiadac 2 konta i osoby z oddziałów winny wysyłac na te dwa konta te same listy w ramach pewnosci .
The End.

WysłanyWysłany: Nie Mar 06, 2011 2:52
PostTemat postu : Re: Do ZG PZHGP dot. Komunikatu nr1/2010 i nr 2/2010
Odpowiedz z cytatem

roxen napisał:

pkt 3. Komunikatu nr 2/2010 mówi:
Obowiazkowo do 14 dni od daty odbytego lotu jednostki organizujace loty zobowiazane sa droga elektroniczna przesłac liste konkursowa do własciwego Zarzadu Okregu.

tą czynnosć robi rachmistrz ,tu sie nic sie nie kseruje kolego base tylko wysyła plik , oczywiscie w formacie PDF

wiem bo byłem dwa lata temu rachmistrzem ,
base

WysłanyWysłany: Nie Mar 06, 2011 14:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zgodnie z regulaminem
REGULAMIN LOTOWO - ZEGAROWY
Rozdział XII – Sporządzanie list konkursowych
14. Zarządy Oddziałów są zobowiązane w ciągu 14 dni po odbytym locie przesłać sporządzoną i zweryfikowaną listę konkursową do Okręgu, podpisaną przez dwóch członków Zarządu. Każda kartka dowolnego formatu listy musi być opieczętowana pieczęcią okrągłą Oddziału.

kiniuw
Cytat:
tą czynnosć robi rachmistrz ,tu sie nic sie nie kseruje kolego base tylko wysyła plik , oczywiscie w formacie PDF
wiem bo byłem dwa lata temu rachmistrzem ,

Nikt tu nie pisał o zadnym kserowaniu tylko o SKANOWANIU!
Wysylałes plik pdf. gdzie lista nie została podpisana i opieczetowana w nalezyty sposób do Okregu jako pusty plik.
Dlatego lepiej na drugi raz nie pisz tego co robiłes i niechwal sie ze byłes tym rachmistrzem bo to tylko działa na twoja niekorzysc .
Ps.Wysyłanie plików droga elektroniczna wprowadzono dopiero teraz wczesniej tego nie było .Mysle ze to jest o wiele lepsze i szybsze w tych czasach jesli wszystko bedzie odpowiednio dopracowane jak nalezy.
A czy listy były wsyłane poprawne to pozniej zweryfikuje to komisja weryfikujaca wyniki na szczeblu Okregu majac wydruki z poczty jako podkładke.

WysłanyWysłany: Pon Mar 07, 2011 6:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kpledzy Smakowski i Base podajecie tylko domysły, chyba że jesteście członkami ZG więc zwracam honor, lecz wtedy moglibyście się przedstawić przynajmniej by tak wypadało.
A tak na marginesie, to teraz jeszcze sekretarzowi trzeba kupić skaner, zapłacić neta, bo wcale on tego nie musi mieć. A przecież on jest odpowiedzialny za korespondencję Oddziałową.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: