Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 08, 2019 19:51 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pytania do Prezydenta część II
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 17:38
PostTemat postu : powołanie Sekcji poprzez podział.
Odpowiedz z cytatem

Nasze przepisy ( reg. Organizacyjny) regulują tę sprawę szczegółowo. Potwierdzam, że w tym przypadku Zarząd Oddziału miał prawo powołac nową Sekcję, i nie musiał pytac o zdanie pozostałych czlonków Sekcji.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 19:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie umiesz odebrac ptaka na ktorego masz karte wlasnosci to nie moja wina . Sprawa jak dla mnie jest prosta, albo gosc oddaje , albo zglaszasz gdzie trzeba ze zostalo popelnione wykroczenie ( bo na przestepestwo musialbys miec np dowod zakupu )

Czyli co??
Zg to za pasera robi?
fajnie.....
nie odpowiada to jednak na jedno pytanie
Dlaczego Zg pozwala na lotowanie moim gołebiem bez mojej zgody....

I powiedz mi w jaki sposób można tu iść do przodu??

przychodzi mi na mysl jedna rzecz:
zgalszm sie po upowaznienie na numer rodowy powiedzmy jakiegos olimpijczyka - a potem kwestionuję wyniki prezz niego uzyskane..
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 19:46
PostTemat postu : barkley
Odpowiedz z cytatem

to ty za prezydenta robisz???
to soorki
w tytule posta jest pytania do prezydenta......
a ponoć nie pytany sie nie odzywa... :D sorrki za złośliwośc

Poza tym to porównanie z autkiem jest mało adekwatne do sytuacji
lepsze byłoby to gdybym ja upowaznił sąsiada mojego do poruszania sie twoim autkiem...
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego jest sporo tematow ktore warto poczytac i moze tam bedzie odpowiedz , jednak widzac Twoje podejscie do przeczytania tego wszystkiego , rozumiem podejscie do odebrania golabka :) , po prostu sie nie chce , a moze to tylko moje odczucie ?

A teraz powaznie , patologia zaczyna sie na o wiele nizszym szczeblu niz ZG .
Powiedzmy mam golebia , komus wchodzi do golebnika . Co powinien zrobic hodowca ( a przenajmniej wiekszosc ) ? Przypuscmy ze golebek jest zmeczony , to izolatka , daje mu cos jesc i pic . W miedzyczasie , odpoczynku ( ktory zazwyczaj trwa te kilka dni) , dzwoni do oddzialu macierzystego ktory jest na obraczce ( mowa tylko o obraczkach polskich) . Dzwoni do prezesa , prezes powinien zapisac wszystkie dane , sprawdzic numery obraczek i namierzyc hodowce. Podaje zainteresowanemu nr do hodowcy ktoremu wlecial jego golabek , a ten odzwania i sie dogaduja co i jak . Ewentualnie prezes oddzwania i podaje nr do wlasciela ptaka .
Tak powinno to wygladac . Czy powiesz mi i jestes w stanie zagwarantowac ze tak wlasnie sie to odbywa ?
Czy nie sadzisz ze wysylanie ptakow na wszystkie loty w sezonie to nie znecanie sie nad zwierzetami ?
Jak udowodnisz ze sie nie zgodziles na to zeby gosc sobie wzial upowaznienie na Twojego golebia, a teraz chcesz go z powrotem ?

Wiec kolego nie miej pretensji do garbatego ze ma dzieci proste :) .
Czasami trzeba brac sprawy w swoje rece bo nikt nie jest w stanie Ci pomoc .
Systemu nie naprawisz , poniewaz nie ma takiego systemu ktory by dogodzil wszystkim. Owszem nic nie robienie tez dobre nie jest , ale mierz sily na zamiary . Nie mam zamiru tutaj sie wymadrzac , tak jest i juz.

A co do odebrania golabka , to jezeli nie wiesz jak to zrobic sa dwa wyjscia.
Albo sobie daruj , albo badz facetem i pojdz po swoje :)) .
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Gru 27, 2009 4:52
PostTemat postu : Re: interpretacja statutu
Odpowiedz z cytatem

Witam.Po moich monitach do FCI jak i do Prezydenta Czeskiego Związku o zmianę przepisów umożliwiających lotowanie z terytorium obcego panstwa są pierwsze odpowiedzi .Prezes OS Sever wystąpił do Czeskiego Związku o równouprawnienie Polaków ( tekst po czesku ) natomiast od Naszego Związku otrzymałem lakoniczną odpowiedż jak cyt.
J. Kawaler napisał:
Panie Tosnowiec - z Pana wypowiedzi na tym forum wynika, że masz Pan problemy i to nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem przepisów związkowych, a bezczynność inż. Kawalera { jak to pięknie Pan ujął wyżej) wynika z faktu, iż nie mam ochoty ani czasu odpowiadać na błahe pytania a do tego wystarczająco dobrze sformułowane w naszych przepisach. Cytujesz Pan zapisy statutu, ale w oderwaniu od siebie i w dodatku tylko te wygodne dla Pana. Proszę przeczytać par. 2 statutu oraz zapoznać się z definicją słowa " cudzoziemiec ".
V zápise Českého sdruľení předseda OS Sever Havlík navrhl začlenění cizinců, kteří bydlí a mají holubníky mimo naąi republiku do struktur Českomoravského Svazu Poątovních holubů. Já si myslím, ľe nejprve by jsme se měli postarat o chovatele z Jesenicka, kteři létali pod OS Uničov. Jelikoľ si prakticky ze závodů nepíchli, tak létají v Polsku jen tak pro radost, bez moľnosti výstavy a podobně. Dle mých informací tam ve dvou polských OS létá kolem 40 chovatelů. V případě, ľe by bylo umoľněno cizincům hostování, tak jenom těm, kteří nemají jiné moľnosti a ne holubářským turistům a vyčuránkům , kteří se chtějí za kaľdou cenu prosadit, tak jak se to nyní stává (Autor: Bojko Stanislav (---.13.broadband5.iol.cz)
Datum: 26.12.2009 18:15 ).
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Edmund

WysłanyWysłany: Nie Gru 27, 2009 15:47
PostTemat postu : Panie Rysiu
Odpowiedz z cytatem

Nie bądĽ Pan taki zachłanny,chcesz Pan być mistrzem dwóch krajów a dlaczego nie trzech.Pisz Pan jeszcze do Niemieckiego Związku - przecież blisko.
barkley

WysłanyWysłany: Nie Gru 27, 2009 17:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakby to bylo tak proste jak - "WYTNIJ" - "WKLEJ" - to koleha R.W. bylby mistrzem swiata i nie tylko ;) .
Stanisław

WysłanyWysłany: Pią Sty 01, 2010 22:17
PostTemat postu : Klatki
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie omyłkowo w temacie Kabiny zadałem pytanie dot.wysokości klatek-koszy w kabinach.Gdyby Pan mógł odpowiedzieć.
orion

WysłanyWysłany: Pią Sty 08, 2010 13:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie, hodowca ma prawo korzystać w maratonie z listy oddziałowej, jeżeli oczywiście oddział spełnia wymogi regulaminowe i dodatkowo z listy rejonowej lub okręgowej. Jak to rozumieć, czy w ten sposób ma do dyspozycji 3 listy konkursowe / oddziałowa, rejonowa, okręgowa /, czy 2 listy konkursowe czyli oddziałową i do wyboru, albo rejonową, albo okręgową. Gdyby w regulaminie był zapis, że hodowca ma prawo korzystać z listy oddziałowej, rejonowej i okręgowej, sprawa byłaby jasna. Słowo lub, wprowadza niepewność, można to zrozumieć, że albo z rejonowej albo z okręgowej, ale nie z obydwu naraz. Proszę o wykładnię. Pozdrawiam. Dobry lot.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Sty 18, 2010 7:07
PostTemat postu : Re: interpretacja statutu
Odpowiedz z cytatem

Panie inż.Kawalerze do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi na mój list do ZG PZHGP A ODNOSZˇCY SIĘ DO ZMIANY PRZEPISÓW - celem umożliwienia lotowania z gołębnika położonego na terytorium innego kraju i ubiegania się o mistrzostwo GMP !!! A oto przykład wzorowej współpracy prezydenta Czeskiego Związku z hodowcami .Lubiany i szanowany inż. Novotny na ogólnoczeskiej wystawie http://www.postovniholub.cz/vystavy/CV%202010/20%20dlouhe.jpg
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
golebie01

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2010 4:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o problem wyboru z jakiej listy hodowca może korzystać z lotów >700km , to nawet Pan Wojtasiok dosyć długo nie mógł sobie z tym problemem poradzić . I tu zgadzam sie z Orionem że jest to niesprecyzowane dokładnie czy hodowca może korzystać z trzech list równocześnie czy ma do wyboru lista oddz. i rejonowa lub (jak to jest w regulaminie)okręgowa.Dodam że zapytałem wręcz Flagowego już członka komisji lotowej i nie umiał mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie .Myślę że jest to interpretowane jak komu jest wygodnie. A może jest to kolejna furtka do obchodzenia regulaminu.Panie Prezydencie bardzo proszę o zajęcie stanowiska w tym temacie.Na marginesie przyglądając się poprawkom w regulaminie lot.-zeg. nie zauważyłem zmian w tej kwestii.
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2010 7:32
PostTemat postu : Listy konkursowe z lotu Maraton
Odpowiedz z cytatem

Do 2008 roku z lotów Maraton, zgodnie z Regulaminem Lotowo – Zegarowym mogła być sporządzona tylko jedna lista konkursowa tj. rejonowa lub okręgowa. W sezonie 2009 po dokonaniu poprawki w tym zakresie w Regulaminie Lotowo – Zegarowym mogły być sporządzone dwie listy konkursowe. Doszła bowiem możliwość sporządzenia listy konkursowej oddziałowej w przypadku gdy Oddział spełnia warunki FCI tj. gdy wkłada gołębie minimum 50 hodowców oraz koszowanych jest minimum 250 szt gołębi.
NIEBIESKI 092

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2010 8:49
PostTemat postu : Szczepionka
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie bardzo proszę o odpowiedz co ze szczepionkami czy będą dostępne i kiedy jak nie będzie szczepionki co z zaświadczeniami o szczepieniu żaden weterynarz nie podbije zaświadczenia o szczepieniu Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:44
PostTemat postu : Szczepionka
Odpowiedz z cytatem

Obowiązek szczepień gołębi pocztowych przeciwko Paramyksowirozie jest wymagany przez służby weterynaryjne wszystkich państw Unii Europejskiej, i to właśnie służby weterynaryjne winny zapewnić odpowiednie szczepionki. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że nie ma większych problemów z nabyciem szczepionek przeciwko Paramyksowirozie.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Sty 20, 2010 13:17
PostTemat postu : Re: Logo Olimpijskie
Odpowiedz z cytatem

RyszardTosnowiec napisał:
Panie inż. Kawalerze czy będzie publiczna oferta znaku loga olimpijskiego . Czy też zostanie logo wybrane we własnym kręgu ? Na marginesie dodam , że logo niemieckiej olimpiady zostało wybrane z prac nadesłanych przez hodowców.
Witam właśnie na belgijskiej stronce oglądałem logo Polskiej Olimpiady - Poznań 2010 - ładna oprawa http://www.pipa.be/sites/pipa/files/content/2010/forum/worldchamppolen2010.pdf

Ostatnio zmieniony przez RyszardTosnowiec dnia Sro Sty 20, 2010 13:17, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: