Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 08, 2019 19:51 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pytania do Prezydenta część II
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
barkley

WysłanyWysłany: Czw Gru 03, 2009 15:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz, teraz wszystko wiadomo co i jak , z obraczkami olipijskimi.

Kolego Ryszardzie moze sie myle ( choc nie sadze) ale logo olipijskie jest jedno, jest to piec kol jakgdyby skrzyzowanych ze soba. I to jest jedyne logo olimpijskie.
Logo olimpiady ewentualnie mozna zrobic inne . Jak sie myle prosze mnie poprawic.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
mik

WysłanyWysłany: Nie Gru 06, 2009 13:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley napisał:
I jak to przewazniebywa, duzo halasu bylo przed, jak juz obraczki olimpijskie beda ( a przynajmniej jest takie zalozenie) to juz nikt sie nie cieszy, zero odzewu. NORMA .

barkley - ja się ciesze bardzo :D :D :D

Tylko żeby nie było podróbek - dopiero bym się cieszył.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
UFO-99

WysłanyWysłany: Sro Gru 09, 2009 22:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie W przypadku powstania nowego Oddziału przy powoływaniu Sekcji obowiązje zasada 20 członków lotujących. ? POZDRAWIAM.
UFO-99

WysłanyWysłany: Wto Gru 15, 2009 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie. Dlaczego nie chce Pan odpowiedzieć na moje pytanie ?.
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Sro Gru 16, 2009 12:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do UFO-99
Przepraszam, że nie odpowiedziałem wcześniej ale nie zauważyłem wpisu.
Zgodnie z par. 56 pkt 2 Statutu PZHGP Zarząd Oddziału na wniosek 20 członków powołuje Sekcje. Jest to uprawnienie Zarządu i może on powołać Sekcje lub odmówić jej powołania. Natomiast gdy o powołanie Sekcji wystąpi 20 członków którzy brali udział w lotach organizowanych w ostatnim sezonie lotowym to Zarząd Oddziału ma obowiązek powołać Sekcję (reguluje to Rozdz. III par. 3 pkt 4 Regulaminu organizacyjnego). Nic nie stoi na przeszkodzie aby Zarząd nowo powołanego Oddziału powołał Sekcję na wniosek 20 członków pomimo że niektórzy z nich nie brali udziału w lotach lub lotowali w tandemach
UFO-99

WysłanyWysłany: Sro Gru 16, 2009 20:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie! Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.Pozdrawiam.
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 9:17
PostTemat postu : Panie Prezydencie
Odpowiedz z cytatem

Być moze juz ktos o to pytał, ale jakoś nie potrafię tego odnaleĽć
Jaka idea przyświecała wydawaniu upoważnień na lotowanie cudzymi gołebiami?
Obecnie nagminne są sytuacje kiedy hodowca zglasza sie po upowaznienie np w 3-4 roku lotowania tym gołębiem..
Sam doświadczylem tego na sobie
W spisie upowaznien odnalazlem własnego gołębia. Znalazłem osobe która posiada na niego upowaznienie i domagałem sie zwrotu gołebia. Usłyszalem ze gołab jest teraz jego własnościa i ze zapłacił za to 5 zł...
Sprawdzilem w jego oddziele i okazalo sie ze gołębiem lotuje (bez upowaznienia), bez karty własnosci od 3 lat...
W zwiazku z tym mam kilka pytań i propozycji
1. Jaką mam możliwosc odzyskania mojej własności???
2. rozumiem ze mimo tego ze ZG wydal upowaznienie - ja nadal jestem włascicielem więc jakim cudem bez mmojej zgody ktos moze lotowac moim gołebiem(dla mnie osobiscie taka osoba nadal jest złodziejem)??? ąą
3. Czy nie lepszym rozwiazaniem byloby by upowaznienia, lub kart zastepcze wydawały oddziały macierzyste dla obr?czek rodowych?
4. Postuluję stworzenie narzędzia które wymusi na oddziiałach - po pierwsze powiadomienie własciciela o tym ze ktos zgłosił sie po upowaznienie, po drugie w przypadku zgody własciciela- wyda upowaznienie lub kartę zastepcz?.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 10:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.pzhgp.pl/forum/viewtopic.php?t=1644&start=0

A tutaj kolego poszukaj pewnie dowiesz sie czegos ciekawego :) .

http://www.pzhgp.pl/forum/search.php?mode=results

Tam jest wypowiedz , po ktorej powinno byc wszystko jasne jak slonce. Osoba, wlascicielem golebia jest ta osoba ktora posiada karte wlasnosci na ptaka. Upowaznienie tylko upowaznia do lotowania, a nie do zaboru mienia, w tym przypadku golabka. Moge sie mylic , ale na logike i na przesisy ktore mi sa znane tak wlasnie powinno byc.
andrzej2

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 10:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko się zgadza.
sokol

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 11:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Prezydencie.Mam pytanie.Sekcja nasza liczy ponad 60 hodowców
i około 30 hod. podpisało listę i pismo do Zarządu z prśbą o powołanie nowej Sekcji.Zarząd na posiedzeniu podjął uchwałę o powołanie nowej Sekcji.
Nikt się nie pytał o zdanie pozostałych hodowców Sekcji.Chciałby być pewny żeZarząd postąpił zgodnie z przepisami.
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 11:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie za wiele mi to wyjaśniło
bo:
jakim cudem ZG upowaznei kogos do lotowania moim gołebime bez mojej zgody??
gdzie jest stanowisko ZG w tej sprawie??
dlaczego toleruje sie złodziejstwo.. bo inaczej tego nie mozna nazwać
czy jesli ci ktos zaparkuje auto pod domem to masz prawo nim jeżdzić??
niesądzę
nawet jelsi by wjechał na twoją posesje
barkley

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 12:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Upowaznil kogos bo np. ta osoba powiedziala ze nie mogla znalesc wlasciciela , a tak czesto sie zdaza. Zadaza sie nawet ze jak znajdziesz wlasciciela to on olewa sobie takiego golabka bo jak mowi " jest glupi " :))) , czesto sie z tym spotkalem. I nawet nie oddzwoni , to jest czesta praktyka. Z czasem jak zobaczy ze jednak golabek sprawdza sie u kogos , to nagle sie okazuje ze chce go nagle odzyskac.

Ogolnie dopoki jest jak jest, czyli prezesi zamiast dzialac w strone unowoczesnienia oddzialow ( sekcji, klubow) , zostali na etapie mlodej mechanizacji :)) .
Chodzi o zrobienie bazy danych z prawdziwego zdazenia , aktualizowanej przynajmniej raz na tydzien . W ktorej to bazie byly by wszystkie golebie zgloszone jako zagubione.
Wtedy przy skladaniu wniosku o upowaznienie wyskakiwaloby kto jest wlascicielem i kontakt . Jezeli w ciagu miesiaca ( lub np dwoch miesiecy) nie zglosilby sie prawowity wlasciciel , nowy hodowca dostawalby duplikat , ktory to duplikat bylby rownoznaczny z karta wlasnosci , a oryginalna karta wlasnoci tracilaby swoja waznosc.

Wazne jednak przy takim przedsiewzieciu jest to , zeby hodowcy jak ptak wroci to zeby go wyrzucili z bazy danych zeby jej nie zasmiecac.
Internet jest juz tak szeroko dostepny ze nie bylo wiekszego problemu zeby cos takiego zrobic.

Co do oplat , bo jezeli zmniejszylaby sie liczba wydawanych upowaznien to rowniez zmniejszylaby sie kasa dla ZG .
Dlatego tez mozna by bylo wprowadzic oplaty za duplikat np 10 - 15 zl , a kazdy hodowca uiszczal by oplate 1 - 2 zl miesiecznie na obsluge calej bazy danych . W tej sutuacji wilk syty i owca cala :) . A do bazy moglby miec dostep kazdy hodowca .

Pamietajmy rowniez ze sa hodowcy ktorzy potrafia sie owdzieczyc za informacje o swoich pupilach , na przyklad przysylac parke mlodych na nowy sezon :)) , moze naprwde mozna by bylo pomyslec nad czyms takim .

Wiadomo rowniez ze pierwszy sezon funkcjonowania takiego systemu to metoda prob i bledow , jednak nie od razu Krakow zbudowano ;) .
karol

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 14:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Odebrać ZG takie uprawnienia do handlu cudzymi gołębiami i wydawania duplikatów a to zmusi posiadacza nie swojego gołębia do szukania prawowitego właściciela od, którego tylko może dostać oryginał. Jest to jaskrawy przykład jak lenistwo hodowców wyręcz ZG
leszek0250

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 14:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czyli rozumiem ze Zg nie bedzie miał nic przeciwko jesli kupca na okrąglaka im znajdę??
Barkley czy ty zdajesz sobie sprawe o czym piszesz???
przeciez wiekszosc golebi jak sie przybłaka to mlode lub roczne.. a po upowaznienei sie zglaszaja ludzie kiedy gołab ma 3-4 lata
wiem ze sa problemy czasem z ustaleniem hodowcy - ale to Oddział powinien zdecydpwac o tym czy potrafi czy nie go odnależc
wystarczyłby stosowny zapis w regulaminie
korespondencja goscia do którego sie przybłąkał z oddizałem macierzystem (polecona)
poza tym 1-2 zł co miesiąc?? od 30000 hodowcow?
Zg miałby jeszcze wiecej kasy i pewnej :)
to moze po prostu skąłdke członkowska podniesiemy do 100zł i w tym bedzie co roku 12 upoważnien??
barkley

WysłanyWysłany: Sro Gru 23, 2009 15:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego ja sobie zdaje sprawe co pisze , jednak Twoje myslenie jest takie, ze moze nie cofa sie do tylu , ale na pewno nie idzie do przodu . Jezeli nie wiesz co zrobic z samochodem ktory parkuje na Twojej posesji :)) , robi sie z tym porzadek .
Nie umiesz odebrac ptaka na ktorego masz karte wlasnosci to nie moja wina . Sprawa jak dla mnie jest prosta, albo gosc oddaje , albo zglaszasz gdzie trzeba ze zostalo popelnione wykroczenie ( bo na przestepestwo musialbys miec np dowod zakupu ) . Zbierz dowody co nie bedzie trudne, a pozniej racz ciach i po sprawie.

Wracajac do tej symbolicznej oplaty 1 zl . Sadze ze kazdy chcialby miec pewnosc ze jego ptak , nie bedzie udostepniony komus innemu bez jego wiedzy i zgody .
Mozesz zglosic zagubionego , mozesz tez zglosic takiego ktory sie przyblakal . Rownie dobrze moze miec zlamane skrzydlo , a usiadl na twoim golebniku , czy sadzisz ze to tylko mlode i roczne ? Ja bynajmniej tak nie sadze .
Za symboliczna oplata moglbys miec jakas tam wlasnie pewnosc .

Oczywiscie odezwa sie glosy ze wtedy niektorzy nie beda zglaszac w ogole takich golabkow , jednak czesciej i bardziej skrupulatnie powinny byc przeprowadzane kontrole czy obraczki posiada karty, duplikaty czy tez upowaznienia .

Nastepnym krokiem moglaby byc nastepna baza danych ze wszystkimi numerami obraczek i nr. oddzialow ( sekcji , klubow) ktore uczestniczyly i zostaly dopuszczone do lotow .
Weryfikujac to z baza golebi zagubionych i znalezionych mozna by bylo wylapac ewentualne niejasnosci .
Jednak to to przyszlosc , bo wszystkie kluby powinny miec dostep do neta , zegary matki tez musialyby byc kompatybilne z komputerami za pomoca np BLUETOOTHa .
Wowczas dane z komputerow mozna by bylo przesylac do glownej bazy .

Wcale nie jest to takie futurystyczne , patrzac na rozwoj telefonow komorkowychm laptopow i chociazby ESK .

Zeby jednak to zaczelo funkcjonowac potrzebne sa osoby ktore sa otwarte na nowe rozwiazania , a nie takie ktore zaraz podniosa zaraz wrzawe ze najlepiej to skladke podniesc do 100 a nawet do 200 zeta :))) .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: