Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 22, 2019 6:53 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pytania do Prezydenta część II
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
leon

WysłanyWysłany: Pią Paź 23, 2009 15:48
PostTemat postu : legitymacja
Odpowiedz z cytatem

troszkę się zdziwiłem że nikt na ten temat nic nie wie a może nie ma takiej legitymacji członka P,Z,H,G,P :oops:
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
orion

WysłanyWysłany: Sob Paź 24, 2009 16:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego oczywiście, że są takie legitymacje, tylko czy o to trzeba pytać samego prezydenta. Zarząd oddziału zamawia w zarządzie głównym, kosztują 50 groszy, czy coś koło tego. Oprócz danych osobowych można tam wpisać współrzędne gołębnika. Dobry lot.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Lis 09, 2009 9:43
PostTemat postu : Skargi z Polski
Odpowiedz z cytatem

Skargi z Polski

Od momentu uznania jurysdykcji organów strasburskich (1 maja 1993), do Trybunału trafia spora liczba spraw wnoszonych przez polskich obywateli. Z reguły dotyczyły one skarg na opieszałość funkcjonowania sądów oraz nieprawidłowości odnośnie ograniczenia wolności. Polska należy stale do czołówki państw, z których trafia do Strasburga największa liczba spraw (inni "liderzy" to: Rosja, Francja, Włochy, Turcja). Tłumaczenia niektórych wyroków w sprawach polskich można znaleĽć na stronie Biura Informacji Rady Europy http://www.ombudsman.europa.eu/home/pl/default.htm

Ostatnio zmieniony przez RyszardTosnowiec dnia Sro Lis 11, 2009 8:09, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Lis 09, 2009 9:58
PostTemat postu : Skargi z Polski -Europejski Trybunał Praw Człowieka
Odpowiedz z cytatem

Panie Prezydencie w związku z łamaniem praw polskiego hodowcy a równocześnie czeskiego, lotującego w OS Sever Czechy pytam: czy zapis o położeniu gołębnika po za granicami Polski uniemożliwia zdobycie Mistrzostwa Polski - jest zasadny z prawami członka Unii Europejskiej ?. Uzasadnienie --moje wyniki wylotowane w OS Sever (Czechy)zostały odrzucone ze względu na lotowanie z terytorium Polski , Czesj motywują to identycznym przepisem w PZHGP. Proszę o zajęcie stanowiska bym mógł się odwołać do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka P.S-Skargi z Polski

Od momentu uznania jurysdykcji organów strasburskich (1 maja 1993), do Trybunału trafia spora liczba spraw wnoszonych przez polskich obywateli. Z reguły dotyczyły one skarg na opieszałość funkcjonowania sądów oraz nieprawidłowości odnośnie ograniczenia wolności. Polska należy stale do czołówki państw, z których trafia do Strasburga największa liczba spraw (inni "liderzy" to: Rosja, Francja, Włochy, Turcja). Tłumaczenia niektórych wyroków w sprawach polskich można znaleĽć na stronie Biura Informacji Rady Europy.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pon Lis 09, 2009 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja mam inne pytanie... czy jest planowane wydanie jakichs obraczek typu Derby ktore byly w 2000 roku z okazji olimpiady w Polsce tudziez EURO 2012??? mysle ze bylaby to fajna sprawa puscic takie cos i zrobic jakies mistrzostwa jakies nagrodowe z kasy za te obraczki w pozniejszych latach...
mik

WysłanyWysłany: Sro Lis 11, 2009 13:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do pytania.
Też myślałem nad tym i fajnie by było, jak by ''zaakcentować'' w ten sposób takie wydarzenie jakim jest Olimpiada. Na przykład wyprodukować limitowaną serię obrączek, tak jak DERBY, tylko np.

PL-OLIMPIADA-2011-00001

Tak jak oglądając gołębia z obrączką DERBY wspomina się milenium 2000 roku, tak też po pięciu, czy dziesięciu latach będzie się wspominało ''naszą'' Olimpiadę.
Może Pan Prezydent i ZG mogli by się zastanowić nad tym !!!
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lis 11, 2009 15:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do kazdego biletu moglaby byc dolaczana taka obraczka , bo pewnie bilety tanie nie beda , a odwiedzajacych na pewno sporo .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Stanisław

WysłanyWysłany: Sro Lis 11, 2009 20:02
PostTemat postu : Barkley
Odpowiedz z cytatem

Wniosek Kolegów Piotrka i Mik moim zdaniem jest jest dobry i jestem za tym aby coś na ten temat nasze władze pomyślały. Ale Kol.Barkley nie w ten sposób aby przy wejściu rozdawać po jednej obrączce,każdy by musiał przynajmniej po 20 biletów kupić i tyleż razy wchodzić. Pozdrawiam.
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lis 11, 2009 20:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stanislawie chodzi mi zeby dodawac kazdemu , przeciez to bedzie olimpiada a tam jak nietrudno przewidziec duzo obcokrajowcow , oni zapewne tez by chcieli miec taka pamiatke . Poza tym oczywiscie hodowcy polscy mogliby sobie rowniez w oddzialach zamowic , jedno nie wyklucza drugiego.
Z olimpiady raczej nie ma numerow kolejnych jak i kart , wiec jak ma sie je zakladac na golebie to juz nie na loty . Jednak jak beda numery kolejne i ewentualne karty to np piersze 10 sztuk mozna dac na jakas charytatywna aukcje ( to tylko taki maly pomysl) , reszta do biletow dla odwiedzajacych i dla hodowcow .
Mozna cos zrobic zeby bylo inaczej niz wszedzie , cos co ludzie zapamietaja.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
mik

WysłanyWysłany: Czw Lis 12, 2009 11:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę, że najlepiej na zasadach takich jak DERBY.
Okręg zamawia ''limitowaną'' liczbę obrączek, np. po 20 na hodowcę.
Producent produkuje na całą Polskie obrączki z kartami od 1 do 9.999.999 itd. (bez numeracji oddziałów, spis numeryczny do jakiego okręgu trafiły jakie numery obrączek). Tak jak barkley pisze można pierwsze numery przeznaczyć na licytację, ostatnie numery dla ''kolekcjonerów''.
barkley może z racji Twojej ''profesji'' zrobił byś ''próbkę'' po sztuce i pokazał nam. Tak jak pisałem np. PL-OLIMPIADA-2001-0001, PL-OLIMPIADA-11-0001, kolor na 2011 chyba wypada biały.
Inny pomysł z obrączkami na rok naszej Olimpiady, mógł by być taki, że zamiast jak co roku cała Polska zamawia obrączki białe - zamówić ZŁOTE. Może mnie trochę poniosło ale czemu nie. Ciekawe jak by taka obrączka wyglądała? - barkley jakaś ''próbka'' ?
barkley

WysłanyWysłany: Pią Lis 13, 2009 7:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Robie tylko i wylacznie obraczki adresowe , nie rodowe , wiec raczej nie do mnie prosba o probki . Zwiazek by musial zamowic i ewentualnie , wykonawca moglby zrobic kilka na probe i mozna by bylo zrobic na forum male referendum ktora obraczka :) .
Co do obraczek derby to kiedys takie obraczki dostawali tylko najlepsi hodowcy, w 2000 to z tego co mi wiadaomo jakies nieporozumienie bylo , jednak nie mnie to oceniac.
Co do koloru to rzecza oczywista jest ze takie obraczki musza miec inny kolor niz rodowe na 2011 , to wrecz wymagane , musza przeciez sie wyrozniac.
Mozna by bylo podrzucic troszke pomyslow , tylko zaintersowanie musialoby byc na gorze , jezeli przedstawiciele zwiazku wyraza chec wspolpracy z forumowiczami to przeciez mozemy pomoc . Na pewno czesc osob chcialby miec jakis swoj wklad w takie przedsiewziecie, maly ale zawsze.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Lis 13, 2009 13:38
PostTemat postu : Do ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Proszę uprzejmie o zmianę przepisów umożliwiających ubieganie się o tytuł
Mistrza Polski z gołębnika położonego na terytorium Czech a lotującego w PZHGP.
Równocześnie z takim samym wnioskiem występuję do CMS CHPH w Czechach a dotyczy
możliwości ubiegania się o tytuł Mistrza Czech z gołębnika położonego na terytorium
Polski a lotującego CMS CHPH. Równoległe pisma wysyłam do FCI. Z poważaniem
Ryszard Tosnowiec.P.s Pismo z odpowiedzią od Czeskiego Związku na http://www.sunloft.pl/polacywczechach.html
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Pią Lis 13, 2009 14:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pomysl ze zlotym kolorem jest moim zdaniem bardzo dobry... a olimpiady nie mamy co roku wiec mysle ze przydaloby sie zaakcentowac jakos ten 2011... moze z tym EURO 2012 mnie troche ponioslo ale w sumie drugi pod wzgledem prestizu turniej na swiecie w pilce noznej organizowany u nas tez moznaby jakos powiazac z nasza pasja... Niemcy z tego co wiem mieli obraczki zwiazane z Weltmeisterschaft 2006... pierwsze kilkanascie sztuk jak najbardziej dac na aukcje a dalej to juz normalnie rozprowadzac tak jak Derby a pozniej zrobic jakies mistrzostwo golebi "olimpijskich" jesli mozna to tak nazwac...
mik

WysłanyWysłany: Pią Lis 13, 2009 16:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tylko co na to Pan Prezydent i ZG ? Jakiś mały komentarz ?
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Lis 17, 2009 11:14
PostTemat postu : Do ZG PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Witam.Z uwagi iż nie otrzymałem odpowiedzi na nurtujący mnie problem (
Proszę uprzejmie o zmianę przepisów umożliwiających ubieganie się o tytuł
Mistrza Polski z gołębnika położonego na terytorium Czech a lotującego w PZHGP.
Równocześnie z takim samym wnioskiem występuję do CMS CHPH w Czechach a dotyczy
możliwości ubiegania się o tytuł Mistrza Czech z gołębnika położonego na terytorium
Polski a lotującego CMS CHPH. Równoległe pisma wysyłam do FCI. Z poważaniem
Ryszard Tosnowiec.P.s Pismo z odpowiedzią od Czeskiego Związku na http://www.sunloft.pl/polacywczechach.html )postanowiłem sam się do niego odnieść czytając STATUT PZHGP : dowiaduję się ,że w paragrafie 9-1. Członek zwyczajny ma prawo : podpunkt c. korzystać z porad i pomocy w zagadnieniach związanych z hodowlą gołębia pocztowego.
STATUT ROZDZIAŁ III
CZŁONKOWIśśśśśśśśśśśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąE ICH PRAWA I OBOWIˇZKI

§ 7
1. Członkiem Zwi?zku może być osoba fizyczna i osoba prawna.
2. Członkowie Zwi?zku dziel? się na :
a. członków zwyczajnych,
b. członków nadzwyczajnych,
c. członków honorowych,
d. członków wspieraj?cych.

§ 8
1. Członkiem zwyczajnym Zwi?zku może być obywatel Polski i cudzoziemiec, jeżeli :
a. wniesie pisemn? deklarację do wybranego przez siebie Zarz?du Oddziału,
b. zda egzamin ze znajomo?ci podstawowych zasad hodowania gołębia pocztowego, znajomo?ci Statutu PZHGP i regulaminów zwi?zkowych,
c. ui?ci przewidzian? Regulaminem Organizacyjnym PZHGP opłatę wpisow?,
d. zostanie przyjęty przez Zarz?d Oddziału,
e. hoduje gołębie pocztowe.
2. W przypadku nie przyjęcia kandydata na członka przez Zarz?d Oddziału, od uchwały Zarz?du Oddziału odmawiaj?cej przyjęcia członka, zainteresowanemu służy prawo odwołania się do Walnego Zebrania Oddziału w terminie 30 dni od daty otrzymania tre?ci uchwały na pi?mie. Uchwała ta winna zawierać uzasadnienie odmowy przyjęcia członka. Uchwała Walnego Zebrania Oddziału, jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
3. W przypadku nie przyjęcia kandydata przez Walne Zebranie Oddziału, przysługuje mu prawo o ubieganie się o członkostwo w innym Oddziale.
4. Członkiem nadzwyczajnym Zwi?zku może być osoba niepełnoletnia w wieku od 14-18 lat, jeżeli spełni warunki wymienione w § 8, pkt.1, a ponadto otrzyma pisemn? zgodę rodziców względnie opiekunów. Członek nadzwyczajny posiada wszystkie prawa i obowi?zki członka zwyczajnego z wyj?tkiem czynnego i biernego prawa wyborczego oraz udziału w głosowaniu nad podejmowanymi uchwałami.
5. Członkiem honorowym może zostać obywatel Polski, jak i cudzoziemiec. Członkostwo honorowe może być przyznane uchwał? Krajowego Walnego Zjazdu Delegatów, na wniosek Zarz?du Głównego PZHGP osobom, które ukończyły 65 rok życia i maj?, co najmniej 30. letni staż organizacyjny, oraz osobom, które za aktywn? działalno?ć zwi?zkow? otrzymały już złot? odznakę zwi?zkow?. Osoby ubiegaj?ce się o członkostwo honorowe nie mog? być s?downie karane. Członek honorowy zwolniony jest z obowi?zku płacenia składek członkowskich, za? na organizowane wystawy gołębi pocztowych ma wolny wstęp. Tryb nadawania członkostwa honorowego oraz jego uprawnienia ustala regulamin.
6. Członkiem wspieraj?cym może być osoba prawna i fizyczna nie bior?ca udziału w lotach organizowanych przez Zwi?zek, nie posiadaj?ca gołębi, a uznaj?ca cele Zwi?zku.

§ 9
1. Członek zwyczajny ma prawo :
a. wybierać i być wybieranym do władz i organów Zwi?zku przy spełnieniu wymagań wyszczególnionych w § 10,
b. uczestniczyć w zebraniach Zwi?zku,
c. korzystać z porad i pomocy w zagadnieniach zwi?zanych z hodowl? gołębia pocztowego,
d. nosić odznakę Zwi?zku,
e. uczestniczyć w wystawach organizowanych przez Zwi?zek,
f. wybierać i zmieniać swoj? przynależno?ć do Oddziału.
g. brać udział w lotach organizowanych przez Zwi?zek.
Uprawnienia wymienione w pkt. b, c, d, e, f, g przysługuj? również członkom nadzwyczajnym.
2. Członek zwyczajny i nadzwyczajny ma obowi?zek :
a. hodować gołębie,
b. brać czynny udział w pracach Zwi?zku i organizowanych zebraniach,
c. przestrzegać postanowień Statutu, regulaminów i uchwał władz Zwi?zku,
d. dbać o dobre imię Zwi?zku i współdziałać w d?żeniu do osi?gnięcia nakre?lonych celów Zwi?zku,
e. płacić regularnie składki i inne ?wiadczenia obowi?zuj?ce w Zwi?zku,
f. przechodz?c do innego Oddziału wnie?ć pismo do macierzystego Zarz?du Oddziału, wskazuj?c Oddział, do którego przechodzi. Warunkiem uzyskania zgody jest dokonanie rozliczenia finansowo-rzeczowego w macierzystym Oddziale. Przechodz?cy nie może ro?cić praw do własno?ci i maj?tku Oddziału, z którego odchodzi. Przej?cie do innego Oddziału może nast?pić raz na 4 lata, w ostatnim roku kadencji, po sezonie lotowym w miesi?cach paĽdziernik i listopad.
3. Członek wspieraj?cy zobowi?zany jest regularnie wywi?zywać się z deklarowanych ?wiadczeń i przestrzegać uchwał Zwi?zku.
4. Członek zwyczajny, ukarany orzeczeniem Komisji Dyscyplinarnej PZHGP, na podstawie § 15, ust. 1, pkt.a., podpunkt 3), 4) i pkt.b. Statutu PZHGP, nie może pełnić żadnej funkcji we władzach Zwi?zku, jeżeli nie nast?piło zatarcie kary i przywrócenie praw. Równocze?nie wertuj?c REGULAMIN
GENERALNEGO MISTRZOSTWA POLSKI 2009

1. Do udziału we współzawodnictwie lotowym na szczeblu ogólnopolskim uprawniony jest każdy członek PZHGP, który spełni warunki okre?lone w niniejszym regulaminie.-nie odnalazłem zapisu uniemożliwiaj?cego ubieganie się o tytuł
Mistrza Polski z gołębnika położonego na terytorium Czech a lotuj?cego w PZHGP.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: