Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Sie 07, 2020 20:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmiany PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
grzegorzf13

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 15:20
PostTemat postu : Zmiany PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś pisałem, że należy skończyć z coef. od razu przejdę do meritum sprawy.
Przykład –( 1)-3000 szt. szybkość 1500 mm.
(2)-6000 szt. szybkość 1100 mm.
Który wygrał drugi, specjalnie podałem szybkość , przecież pierwszy leciał szybciej i powinien wygrać, w jakim sporcie wiadomo przed startem który wygra, dla mnie jest to śmieszne, głupie i zabija to zdrową rywalizacje. Jednym z tych hodowców który wyznaje sposób tej rywalizacji jest Pan Marek, po rozmowie stwierdził że przy większej ilości jest trudniej. Ja osobiście uważam że niema reguły i nie decyduje ilość tylko jakość, ptaki i tak lecą małymi grupkami i na starcie dzielą się na grupy. Oczywiście można wprowadzić dodatkowe kryterium przy równej ilości punktów, ilość lub szybkość. Dam przykład (A 400 km.) lot z bardzo silnym wiatrem bocznym północnym .
Lista oddziałowa 400 km. pierwszy godzina przylotu 12.00 .
Lista sekcyjna 390 km. (najlepsza w oddziale ) godz. 12.20 pierwszy w sekcji.
Przykład naliczania : 1- Oddział 100 pkt. Ilość 6000 szt.
2 - Sekcja 100 pkt. Ilość 3000 szt.
Składając klasy ten samy system, punkty przy równej ilości i potem ilość lub szybkość.
Dam następny przykład (M) maraton pierwszy ma 706 km. a ostatni 816 km. ta różnica powoduję że wynik jest wypaczony dlatego że przy silnym wietrze w dziób 100 km to duża rozbieżność i nie jest wstanie samodzielnie utrzymać szybkość . Dalej jest o wiele bardziej narażony na drapieżniki i nie ma znaczenia ile gołębi zostało WYPUSZCZONYCH bo i tak w końcu musi lecieć sam.
Każdy z nas widział jak jest zaburzany lot przez drapieżnik a przecież to jest strata czasowa.
Takich przykładów mogę mnożyć ale nie oto chodzi.
Niestety rzeczywistość jest taka ze nikt nie upomni się o małych, to nie znaczy słabych.
Duże oddziały dużo delegatów i kto ma przegłosować zmiany a logicznie myślących brak, kasa, kasa się liczy i nic po za tym.
Dlatego przyszłość naszego hobby mieni się w czarnych barwach dopóki zasady nie zostaną zmienione. Pozdrawiam i proszę o merytoryczną dyskusję. Dodam tylko że w tym roku szóstka z przodu i dlatego chciałbym jakiś zmian aby ten sport nie podupadał tylko rozwijał.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 16:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie masz racje jednak te zmiany musiałyby nastąpić w FCI ponieważ
w całej federacji liczone jest cofi.DL
gregor4616

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 17:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Grzegorzf13 masz czesciowo racje , ale nie do konca tz Coficjent liczony jes nie za szybkosc danego lotu , liczony jest z ilosci zakoszowanych ptaköw tz z limitu kat A,B, C 5000 ptaköw , Maratony 3000 ptaköw , oddzialy , okregi ktöre nie osiagajo tych limitöw so na przegranej pozycji , wiec nie widze ze wam powinno zalerzec na zmianach , przecierz wy z tego korzystacie , tz z ilosci koszowanych , i dlatego jestescie tak dobrzy w poröwnaniu z innymi krajamy ps nie leprze ptaki tylko ilosc koszowanych robi wam wyniki , F.C.I zna ten problem , i dlatego zastanawia sie , na temat zmiejszenia limitu , w celu dania röwnych szans wszystkim Federacjom zrzeszonym w FCI . Dobry lot Gregor . ps gratulacje za zdobyte Medale w Brnie .
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 20:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor żebyś mógł zaistnieć musieliby zmniejszyć 10 razy :)
gregor4616

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus , bardzo sie dziwie twoim postepowaniem , na forum Dobry Lot , piszesz na ten temat zupelnie inaczej , dlaczego ?? , tu nie chodzi o mnie ja dalej istnieje , i jestem zadowolony , tu chodzi o poröwnywanie , coficjetöw , z ilosci koszowanych i tu jestescie wielcy , i z tego powodu te niske koficjety , ktöre umozliwiajo wam robienie takich wyniköw , tu nie chodzi o jakosc ptaka tylko z jakej ilosci koszowanych robi ten koficjet tu macie przewage , do tego dochodzi ilosc lotöw w poszczegölnych kategoriach , my mamy w kat C 2 loty , w kat Maraton zednego , wiec trödno poröwnywac , czy wy naprawde jestescie tacy wielcy . dobry lot Gregor .
Hodowca082

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo słuszna uwaga kolego Grzegorz13 lecz na dziś to raczej pobożne życzenie .U nas raczej takich zmian nie będzie gdyż te limity sa bardzo wygodne dla niektórych rejonów a dla których to dobrze wiemy jak również dobrze wiemy kto rozdaje te karty . Gdyby FCI na tym tak naprawdę zależało to dawno by zakończyła tą partyzantkę i zrobili równą i sprawiedliwą rywalizacje dla wszystkich zgromadzonych w tej federacji o nie byłoby niepotrzebnego szmerania na wystawach . Ale i ten kij ma dwa końce i co wtedy gdyby polscy hodowcy na arenie międzynarodowej trzepali medale jak obecnie wtedy już nie można by było głosić kazania o uprzywilejowanych krajach i tylko dlatego zachód jest z tyłu bo gra z Polską w nierównej walce. Wiec lepiej udawać ze coś się robi. Gdyby ten zachód był pewny ze ich gołębie są lepsze i pokonają nasze ptaki to dawno by już tego nie było. Ale oni dokładnie o tym wiedzą i dlatego nic nie robią bo tak jak obecnie prestiż jest większy a i wstyd mniejszy i udają że coś robią. Chciałbym się mylić że będzie inaczej ale czas pokaże. Tak że Kolego Grzegorzu jest to wygodne dla tych i tamtych. Pozdrawiam dl
A tak na marginesie dla większości oddziałów 5 czy 6 tysięcy w lotach gołębi dorosłych to marzenia ściętej głowy.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 21:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor4616 napisał:
Wiarus , bardzo sie dziwie twoim postepowaniem , na forum Dobry Lot , piszesz na ten temat zupelnie inaczej , dlaczego ?? , tu nie chodzi o mnie ja dalej istnieje , i jestem zadowolony , tu chodzi o poröwnywanie , coficjetöw , z ilosci koszowanych i tu jestescie wielcy , i z tego powodu te niske koficjety , ktöre umozliwiajo wam robienie takich wyniköw , tu nie chodzi o jakosc ptaka tylko z jakej ilosci koszowanych robi ten koficjet tu macie przewage , do tego dochodzi ilosc lotöw w poszczegölnych kategoriach , my mamy w kat C 2 loty , w kat Maraton zednego , wiec trödno poröwnywac , czy wy naprawde jestescie tacy wielcy . dobry lot Gregor .

Kiedyś grałem trochę w szachy ,na turnieju ktoś wymyślił zasady ze partia trwa 30 min i zawodnik musi wykonać minimum 3 ruchy ,liczone są punkty .Wykonałem trzy ruchy i miałem przewagę punktu jednak gdybym wykonał czwarty straciłbym hetmana pozostałą część partii tj. 27 min rozmyślałem więc nad swoim zwycięstwem.Jednak sędzia z niezadowoleniem sugerował ruch.Jednak takie zasady ktoś wymyślił i ja się do nich po prostu dostosowałem.To samo odpowiem Tobie to FCI nie kto inny narzucił nam tę rywalizacje ,a nasz związek to wykorzystał jak najlepiej.Nie znaczy to że mnie osobiście to odpowiada jednak nie można kogoś krytykować że znalazł inteligentne rozwiązanie.DL
mariusz2460

WysłanyWysłany: Pon Sty 27, 2020 22:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

co by nie wymyślić to zawsze sprawiedliwa konkurencja będzie tylko w ramach jednego lotu z jednego miejsca i tu mogą się nasze pupile ścigać i rywalizować a wszystko inne to już wypaczenie jeden oddział słabszy od innej sekcji inny oddz miał lepszą pogodę uwarunkowanie terenu itp
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Sty 28, 2020 7:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zasady sa rowne dla wszystkich, malo ktory oddzial osiaga limit 5000 golebi na locie, szybkosc tez nie powinna miec zadnego znaczenia, poza tym jakie ma obecnie - czyli do ustalenia kolejnosci na liscie konkursowej, czasem wystarczy kilkanascie minut roznicy w starcie i juz szybkosc diametralnie sie zmienia, przyklad - w jednym roku w jednej miejscowosci staly kabiny mojego oddzialu i sasiedniego oddzialu, sasiedni oddzial wypuscil ptaki wyrywajac sie przed szereg - ich ptaki dlugo krazyly, poprzez to nasza kabina czekala az tamte zdecyduja sie odejsc, start naszych nastapil dopiero kilkadziesiat minut pozniej, u nas lot byl stosunkowo latwy, tam katastrofalny, golebie przylatywaly wlasciwie w tym samym czasie, to co nasze byly lepsze bo mialy lepsza szybkosc?
gregor4616

WysłanyWysłany: Wto Sty 28, 2020 10:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus , troche sie dziwie ze ty uwarzasz to rozwiazanie inteligetne , ze strony waszego zwiazku , ty jako inteligentny dzlowiek , chyba sam w to nie wierzysz , jake to inteligentne rozwiazanie ?? podam ci przyklad z zycia , zeby poröwnac : 2 samochody osobowe ten sam produkt z tym samym silnikem , jeden zatankowany 50 litröw , ten drugi tylko z 25 litramy , pytanie ktöry z nich dalej pojedzie ?? , i czy tak na powarznie myslisz ze ten ktöry jest zatankowany tymi 50 litramy jest leprzy ?? , podobnie jest u golebi , i liczeniu koficjentu , te oddzialy , okregi , panstwa , ktöre koszujo miej ptaköw , nie majo szans zrobic dobry wynik =koficjent , im wieksza röznica w koszowanych tym miejsza szansa dla tych ktörzy malo koszujo , i czy ty uwarzasz ze te ptaki ktöre robio konkursy w duzych konkurecjach , to najleprze ptaki ?? ,ta inna strona ktöra koszuje mniej , nie ma mozliwosci poröwnywania , wiec te zawody so raczej , nie sprawiedliwe , ps limity tz , 5000 tys i 3000 z maratonöw , z ktörych mozna liczyc koficjent , to juz dawno nie realne limity , coraz mniej hodowcöw , mniej koszowanych ptaköw , wiec trzeba te limity o wiele zmiejszyc , aby stworzyc röwne szanse dla wszystkich , ps my w oddziele koszujemy , przecietnie 1500- 1700 ptaköw , jak moge poröwnywac i liczyc koficjent z oddzialami , ktöre osiagajo limit tz 5000 ptaköw , lub koszujo o wiele wiecej jak my tu na zachodzie , czy uwarzasz to za inteligentne rozwiazanie ?? jedyne inteligetne rozwiazanie to kategoria Standart Olimpijski , tu mozna poröwnywac , wymogy do tej kategori , moze karzdy spelnic tz , 2,500 km w 2 latach samczyki i 2000 km w 2 latach samiczki tu nie decyduje uzyskany koficjent tylko kilometrarz , hallo Piotrek , te zasady so w zadnym wypadku röwne dla kazdego . ps przeczytaj to co napisalem , mam nadzieje ze dojdziesz do innego wniosku . dobry lot Gregor
Hodowca082

WysłanyWysłany: Wto Sty 28, 2020 14:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli Pan Panie Piotrze uważa że zasady są równe bo mało który oddział osiąga limit pięciu tysięcy to stwierdzenie mało który ma się do niczego . Wystarczy że jeden oddział będzie miał taki limit i całe wyniki w stosunku kraju do gmp są wypatrzone i nie sprawiedliwe. Tam gdzie jest dużo hodowców i dużo jest wkładanych ptaków na dany lot tam jest zawsze wygrana pozycja . Przytoczę Panu pewien oddział który niegdyś liczył 200 członków później było ich ponad 100 byli tam dość dobrzy hodowcy ilości wkładanych ptaków to ładna sumka Mistrz Polski miał z czego wylatać super confficent .Ale że zabierał w większości wszystko to co trzeba było mistrza udupić. Rozwiązano oddział i powołano inny ale na nic zdały się sztuczki więc hodowcy masowo przenosili sie do sąsiednich oddziałów A mistrz pozostał z kilkudziesięcioma w większości statystów i w tym roku już pozycja jego osłabła bo nie było tylu aby wyliczyć konkretny confficent .I co Uważa Pan że jego gołębie nagle zgłupiały nie nie zgłupiały nadal sa fantastycznymi ptakami ale zabrakło ilości . Ja uważam że przy dzisiejszych oddziałach gdzie wiele z nich ledwo piszczy ilościowo to górny limit do wyliczenia conffidentu to 2500 gołębi a maraton 1500 gołębi to oddziały te mniejsze miałby jakąś szansę aby się zbliżyć
Mi naprawdę na tym nie zależy gdyż gmp to chory twór i niech o swoje korytka walczą ci co im na tym zależy ja tylko piszę jak to widzę. Mi wystarczy mój oddział bo wiem że jeśli wygrałem to wygrałem w uczciwej rywalizacji .Pozdrawiam
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Sty 29, 2020 7:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

pierwsza rzecz, to ja nigdy nie slyszalem, zeby byl jakis limit na maraton 3000 sztuk do coef, druga rzecz - sa male oddzialy, ktorych mistrzowie osiagaja wybitne wyniki, tak w GMP jak i w kategoriach, pomimo tego ze nie maja duzej puli, przyklady - P. Mędrysa w 0388 - 1 lot starych - zakoszowane 2242 sztuki, drugi przykład - Pasoń&Smerdzyński w 0169 - 1 lot starych - zakoszowane 2453 sztuki, i dalej Witek Kamil i Łukasz w 0458 - 1 lot starych - 3077 sztuk, daleko im do limitu nawet na 1 locie, a mimo to wyniki ich w mistrzostwach wyzszego szczebla sa nieosiagalne dla wiekszosci, odnosnie samego porownywania wynikow to faktycznie nie jest to w zaden sposob miarodajne, ale z tym i tak nic nie zrobimy, zmniejszymy limit i w ten sposob 90% oddzialow bedzie miec limit na pierwszych lotach, a np na ostatnia piecsetke czy maraton tez wielki oddzial znow bedzie mial limit, a maly oddzial wlozy 500 ptakow i znow nic to nie da
kslom

WysłanyWysłany: Sro Sty 29, 2020 12:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiście utrzymanie dotychczasowych "limitów" jest dobrym rozwiązaniem. Zmusza to oddziały do wspólnych lotów w ramach rejonów czy okręgów. Można powiedzieć tak...chcesz mieć wynik to się łącz.
PS Na kilka sposobów były pokazywane wyniki Kol Medrysy. Chciałbym jednak przypomnieć , zę jego Okręg jako nieliczny w Polsce "wymusił" udział oddziałów w lotach 500+. Z jakich list były składane wyniki do mistrzostw to wie niewielu.

WysłanyWysłany: Sro Sty 29, 2020 14:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niektóre okręgi na zachodzie Polski mają taki rozrzut jak na wschodzie oddziały więc o wspólnej rywalizacji można zapomnieć, ale niektórzy nie potrafią tego pojąć.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Sty 29, 2020 16:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mario1111 Nie jest tak do końca na tym zachodzie .Nie wiem jaki rozrzut ma twój oddział ale podam dwa oddziały mój i sąsiedni lot odległownic 500+pierwszy pomiar 525 km ostatni pomiar 585 km =60 km Następny lot 800+ Pierwszy pomiar 739 km ostatni 818km =79km to jest w oddziele nie wspomnę już o okręgu bo tam to już kosmos sąsiedni oddział ma podobnie i to nie jest tylko na długich lotach na krótkich jest podobnie . Tak ze szanowny kolego nie tylko na wschodzie tak jest . Dokładnie tak jak piszesz niektórzy nie potrafią tego pojąć. Pozdrawiam dl
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: