Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Gru 07, 2019 18:07 Zobacz posty bez odpowiedzi
GMP młode czy stare zasady 5 z 3 konk. CO LEPSZE ???
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
viceversa1994

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 16:21
PostTemat postu : GMP młode czy stare zasady 5 z 3 konk. CO LEPSZE ???
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Co koledzy sadzicie o tym typowaniu młodych gołębi tkzw 8z 15 ?
Moim zdaniem jest to durna rywalizacja ,która nie wyłania najszybszych ptaków z hodowli . Przecież cały świat bazuje na najszybszych ptakach a nie dziwnych kategoriach wymyslonych przez ZG ?
Proszę was o wypowiedzi .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego viceversa 1994 różnie to można interpretować, typowanie jest najuczciwszą rywalizacją ponieważ wszyscy uczestnicy mają równe szanse.
Każdy do lotów wystawia równą drużynę i najlepsze swoje ptaki tak więc nie ma tu mowy o przypadkowości.Inna rywalizacja nie daje takich możliwości ponieważ
hodowca z mniejszą ilością ptaków musi konkurować z liczną hodowlą co stawia go na z góry przegranej pozycji.Moim zdaniem więc taka rywalizacja jest jak najbardziej na czasie.Dl
viceversa1994

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 18:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Wiarus ,

Nie zgodzę się ,ponieważ wyobrażmy sobie taka sytuacje gdzie Hodowca wbija co lot 15 pierwszych i koszuje np.50 ptakow .
I z kazdego lotu wbija 10,15 pierwszych ptakow lecz nie trafia kompletnie typowania . A jego rywal , który bije srednio caly sezon ale trafia co lot typy osiagnie lepszy wynik jak Mistrz ktory wali co lot po 15 pierwszych .
Ta rywalizacja jest kompletnie nie logiczna w wielu przypadkach nagradza sie osobe , która bije przecietnie .
A druga sprawa jest tego typu ,że młodych golebi juz dzis malo kto hoduje po 20 czy 30 sztuk wiec nie mozemy zakladac ze taki hodowca jest pisany na straty bo podejrzewam ze 80% hodowcow wychowa co roku blisko 70-100 mlodych .
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 19:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Otóż ja jestem taki hodowca do lotów mam 20 do 40 młodych ,
znam jeszcze kilku takich.Trudno mi jednak wyobrazić hodowcę który wbija z każdym lotem po 15 pierwszych nie uzyskał dobrej serii typowanej to o czym piszesz to raczej demagogia .Jeśli hodowca uzyskuje powyżej 50% konkursów z każdego z lotów nawet nie typując serię zdobędzie.Na tym właśnie całe mistrzostwo polega ,aby wytypować te najlepsze zamiast iść na żywioł.Jak widać zdarzają się hodowcy co to potrafią i to są ci wielcy. Ptaki nie typowane liczą się tak samo w wyniku i te najlepsze reprezentują nasz kraj.DL
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 20:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla mnie typowane to żadna nowość gdyż lecimy tak od wielu wielu lat Odkąd pamiętam u mnie zawsze były typy Młode obecnie to jak wszyscy Kiedyś mieliśmy młode do mistrzostwa oddziału z piętnastu siedem lub z dziesięciu pięć Teraz mamy z piętnastu osiem Zaś stare mieliśmy to rożnie Typowaliśmy z dwudziestu dziesięć z dziesięciu pięć z dziesięciu siedem a teraz od dość dawna typujemy z piętnastu dziesięć Typowanie uważam za system sprawiedliwy który wszystkim daje równe szanse takie mistrzostwo dało dla bardzo wielu małych hodowli możliwość rywalizacji na równym poziomie z dużymi hodowlami gdyż walczy tylko 8 ptaków z piętnastu wybranych co lot Pamiętam słowa pewnego mistrza który często powtarzał na filmiku hodować dużo wkładać dużo to zawsze któremuś się uda przylecieć w piątce Dla mnie osobiście takie mistrzostwo pięć lub siedem z całości to zwykłe trampkarstwo i nie wiem czy miałoby szanse w moim oddziele się przebić Ale zaznaczam to jest tylko moje zdanie i niech każdy robi jak mu pasuje Cztery lata wstecz na zebraniu oddziałowym poddano pod głosowanie rywalizacje z całości 5 Na 52 chłopa za tą rywalizacją było tylko 9 a w tych dziewięciu sześciu hodowców którzy masowo handlują gołębiami Pozdrawiam dobrych lotów
viceversa1994

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego spokojny 24
Ale ten system mówiąc tutaj o lotach dorosłych kompletnie nie przekłada się na rywalizację która ma wyłonić najszybsze ptaki a dzięki temu mistrza . Tak jak wcześniej pisałem sport na całym świcie opiera się o szybkość nie typowanie ! Jak najbardziej jestem za tym by dodatkową rywalizacja była rywalizacja typowana ale lecąc przykładowo w lotach gołębi dorosłych tylko typowanie np z 20 dziesięć to sie może okazać że słabo typujemy i kończymy na pozycji 7,8,9 a tak naprawdę możemy bić co lot pierwsze ptaki i na koniec sezonu okazuje się że wygrywa osoba która trafia seryjne ptaki częściej jak my a zaczyna od setnego ptaka . Tutaj tylko chodzi o szpice nic więcej " z tego co zauważyłem w tych oddziałach gdzie widać duże zawodowstwo hodowcy zdecydowali się już nawet na rywalizację 4 pierwsze z 50tki więc automatycznie taka rywalizacja mówi na że nie mając szybkich ptaków nie liczymy się w oddziale !! W Polsce jeszcze dużo hdoeocoe żyje Śląskiem gdzie tam było i jest modne typowanie jako priorytet :)
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez spokojny24 dnia Pią Lis 01, 2019 13:07, w całości zmieniany 2 razy
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 23:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Typowanie jest na całym świecie jednak wygląda to trochę inaczej,otóż można włożyć na listę jedynie np.10 ptaków ,przy czym reszta włożonych nigdzie nie figurują.Czym jest typowanie? To nie jakaś loteria lecz każdy hodowca wkłada np.w przypadku młodych 15 ptaków,co daje równą rywalizacje.W naszym systemie lotowania liczą się też wkładane ptaki w innych krajach tego nie ma.Na całym świecie drużyny sportowe mają równe składy bo jaka była by rywalizacja gdyby jedna drużyna zagrała 11 ,a inna 9 zawodników.Taka rywalizacja robiona jest pod tych najsłabszych, aby ten sport trwał,ponieważ hodowle się kurczą i jak zostanie kilku farmerów w oddziele również zabawy nie będzie.Dlatego jak jest jeden mały hodowca to pozostała większość powinna dać mu szanse do podjęcia równej gry nie olewać jak ma to w większości naszej rzeczywistości .Ponieważ to jest zbiorowa zabawa i tylko w takim wydaniu ma sens.DL
kslom

WysłanyWysłany: Pią Lis 01, 2019 9:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na całym świecie liczy się numer jeden! I to jest najważniejsze. Chcąc zachować trochę z filozofii europejskiej ze zderzeniem z północno- amerykańską praktyką wymyślono miejsc nr 2 , 3 i tak do jakiegoś n.
jednak najważniejszy jest numer 1. My chcemy pogodzić wszystko naraz. Premiować gołębia za pozycję na liście, dodać do tego odległość i uwzględnić ekstra punkty (kiedyś był taki dodatek w egzaminach na studia) za to. Niestety tak się nie da.
Czy ktoś neguje zwycięstwo drużyny w 11 osób przeciwko 9 osobom gdyż dwóch wyleciało za czerwone kartki? Nie przypominam sobie! Ten wątek to ślepy zaułek, tak samo jak porównywanie zdobyczy hodowców w oddziele X do osiągnięć hodowców z oddziału Y.
Dla mnie typowanie to wymysł "leśnych dziadków" którzy za wszelką cenę chcą utrzymać swoją hegemonię.

WysłanyWysłany: Pią Lis 01, 2019 12:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie kolego ksolm

A przykład kolegi spokojny jest całkowicie nie na miejscu
Po co nam lotniki z 13'14 konkursami kto takich dziś szuka ? Skoro kolego zrobiłeś taka analizę dodaj przy tych lotnikach coef z 13'14 konkursow pewnie się okaże że to gołębie które są do selekcji bo tylko wracają i łapią konkurs a kategorii nie mają żadnej
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Lis 01, 2019 17:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Ksiom kto pisze o zdyskwalifikowanych?Mowa jest o wystawionej drużynie.Po za tym w żadnej rywalizacji nie ma tak że nie liczą się ptaki z 1 konkursami.Większość szanuje gołębie z pierwszymi konkursami jak z 14 po za setką.Co do GMP (korespondencji) można mieć zastrzeżenia, ponieważ dobrzy hodowcy z mniejszych oddziałów w silnej konkurencji nigdy się na tej liście nie znajdą.
grzegorzf13

WysłanyWysłany: Pią Lis 01, 2019 19:23
PostTemat postu : GMP młode czy stare zasady 5 z 3 konk. CO LEPSZE ???
Odpowiedz z cytatem

Wszyscy mówimy o uczciwej rywakizacji a może już czas skończyć z "covice'.
Przecież to zabija zdrową rywalizacje, porównanie przy starcie 6000 szt. i 3000 szt. wiadomo który gołąbek wygrał. Drógie porównanie 6000 biegaczy z Europy i 3000 biegaczy z Afryki kto wygrał nie wiadomo bo liczą się punkty za wygrany mityng. Ale przecież wielcy mistrzowie na to nie pozwolą.
kslom

WysłanyWysłany: Pią Lis 01, 2019 19:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus
Podałem tylko pewien skrót myślowy do twojej teorii. Wg mnie nie wolno podawać przykładów z dyscyplin drużynowych do sportów indywidualnych.
Marku, liczą się tylko ptaki z pierwszymi (oczywiście u Nas w kraju nie) konkursami.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem typowania od dawien dawna i jak do tej pory to nikt nie potrafił mi "podać argumentów" abym zmienił zdanie. Chociaż typowanie przyniosło mi tytuł mistrzowski.
W tym całym "złu" to wole 15/8 niż poprzednią bzdurę, czyli 40 na spis.
Pozdrawiam

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: