Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 17, 2019 5:13 Zobacz posty bez odpowiedzi
co robić???
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
waldix

WysłanyWysłany: Sob Maj 18, 2019 20:13
PostTemat postu : co robić???
Odpowiedz z cytatem

Witam.dzis na punkcie wkładam okazało się że ja nie mogę włożyć wszystkich moich gołębi bo nie ma miejsca w klatkach..włożyłem 58 gołębi,pozostałe wypuściłem .zaplacilem od sztuki za 117 gołębi.wiem że walczą z mistrzami.ale nie myślałem że w ten sposób.oddzial Wałbrzych.0334.koledzy z innych sekcji nie mieli ograniczeń.pozdr
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sob Maj 18, 2019 20:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak już nie poszły to po fakcie ale oddział powinien zapewnić miejsce dla twoich gołębi widzą ile ptaszków hodowcy koszują jakie straty maja i wiedzą jaki zestaw wysłać
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Maj 18, 2019 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To na Zarządzie Oddziału i Okręgu w zależności od rangi lotu spoczywa obowiązek zorganizowania i przeprowadzenia lotu oraz zapewnienia miejsca w kabinie dla wszystkich bez wyjątku zgłoszonych gołębi w tym oczywiście i twoich . Przedmówca ma w pełni racje.

http://pzhgp.pl/wp-content/uploads/REGULAMIN-LOTOWO-ZEGAROWY-23.02.2019.pdf

Ale że by nie było tak błogo że za to do końca odpowiadają te jednostki . Bo jest jeszcze coś takiego jak zgłaszanie zapotrzebowania (rezerwacja koszy na Sekcjach ) Prezesi Sekcji przeprowadzają wstępne wyliczenia w oparciu o info od Hodowców i wtedy zgłaszają ilość potrzebnych koszy + jakiś procent na tych którzy nie lotowali a mogą chcieć włożyć na dany lot . Pozdrawiać Cię Kolego

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Nie Maj 19, 2019 7:04, w całości zmieniany 1 raz

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 7:48
PostTemat postu : Re: co robić???
Odpowiedz z cytatem

Waldix to co ty opisujesz , jest nie mozliwe , jesli to prawda , to ten lot musi byc anulowany , gdzie tu röwne szanse dla karzdego ?? tobie zabroniono wlorzyc 59 ptaköw , jest mozliwe , ze wposröd nich , byly ptaki , ktöre ten lot mogly wygrac , pozbawiono , cie teoretycznie szansy , tutaj jest odpowiedzialna komisja wkladaniowa + kierownik lotowy , jesli ma sie problemy z kapatytacjo , to trzeba zglaszac tz karzdy hodowca zglasza ile koszuje , i jesli jest za duzo , to trzeba ograniczyc ilos koszowanych , ale to u karzdego hodowcy , w innym wypadku to manipulacja . dobry lot gregor , ps istnieje tez mozliwosc , ze koszuje sie z sasednim oddzialem ktöry nma ten sam lot i wolne miejsca w kabinie , my tak robimy . dobry lot Gregor
waldix

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 12:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.moje wkładanie na lot wyglądało tak że po włożeniu 58 gołębi prezes sekcji stwierdził że więcej już nie mogę włożyć bo klatki już są pełne.na pytanie co byłoby gdyby pozostali zapełnili klatki wcześniej padła odpowiedź że muszę przyjeżdżać wcześniej.chce zaznaczyć że odjazd kabiny był planowany na18.50 a ja na punkcie byłem kilka minut po 17.niestety najlepszych gołębi nie udało się włożyć.bylem zmuszony 35 sztuk wypuścić na punkcie wkladan.ot i zagrywki konfliktowego ;prezesa; sekcji.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 15:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie rozumiem najlepsze ptaki są typowane do GMP i zawsze wkładane są jako pierwsze.Popatrz na to rozsądnie co możesz osiągnąć za wyjątkiem zaognienia sytuacji ? W takiej sytuacji nie może być mowy o jakichś konsekwencjach dla prezesa sekcji ,ponieważ on przestrzegał regulaminu odnośnie wymaganej przestrzeni dla ptaka w klatce.Za brak klatek również nie poniesie konsekwencji jeśli o takich mowa.Co jedynie to możesz mieć zastrzeżenia do organizacji ponieważ nadwyżka powinna być rozdzielona dla wszystkich hodowców równo i wypadłoby po kilka ptaków na każdego hodowcy.
Jedyne co możesz złożyć to zażalenie na takie postępowanie do zarządu oddziału
i wtedy zostanie pouczony.Czy jednak warto kruszyć kopie?Myślę że to co tu zamieściłeś wystarczy aby zrozumiał taką sytuacje.
Gregor jesteś jak widzę człowiekiem konfliktowym i szukałbyś konsekwencji.
Jednak cel osiągnął byś taki sam jak na tym forum i nie prowokuj hodowców do kłótni bo stracisz resztkę zaufania.DL
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Wiarus , to juz tak jest ty duzo rzczy nie rozumiesz , wyobraz sobie ten kolega nie typuje do GMP , wiec nie musi tych najleprzych jako pierwsze koszowac , dlaczego , nikt nie jest za to sytuacje odpowiedzialny ?? wyobraz sobie to trafi ciebie , ty przyjdziesz z twojo 30 , do koszowania , kerownik komisji koszujacej , möwi do ciebie serdzeczny kolego to sport kolerzenski , ale kosze tak przeladowane , ty morzesz zakoszowac 10 ptaköw , co ty na to , i to dodatkowo warzny lot z wysoko punktacjo , czy ty uwarzasz ze jest to sprawiedliwe ?? , dlaczego trafia to przewarznie tych slabszych ?? ci dobrzy majo swoje ptaki juz dawno dobrze ulokowane , inni ich nie obchodzo , czy ty tez do tych nalerzysz , i ty piszesz o KOLERZENSTWIE , miedzy kolegami . ja nie jestem czlowiekem konfliktowym , ja jestem obiektywny i sprawiedliwy , nie lubie manipulacji , przekretöw , dla mnie wszyscy so röwni , ja nikogo nie prowokuje , biore tylko udzial w tej sprawie i wyrarzam moje zdanie na ten temat , o moje zaufanie tu na tym forum , nie musisz sie martwic ja wiem ze nie morzecie dac mi racji , mimo ze to co ja pisze to prawda , ale to zabrania wam wasz honor , ktörego nie macie . dobry lot Gregor
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodz o te zródło to twoja domena wycwaniłęś się pajacu i szczekasz ..... gówno wiesz bo z kurami spać chodzisz ,arogancki .......
Mam przekonanie że nie dość że nigdy ni byłeś na punkcie wkładań to i goębie pewnie widziałeś tylko na obrazku lub w necie .
W pełni popieram Wiarusa nie ma komu opisywać i podliczać list startowych nie wspomnę o Komisji Wkładań (brak chętnych społecznie ) a na koszowaniach tylko szybko bo się spieszy , na zegary ręczne nie ma kto rozpisać bo się nieznają...... (najlepsza wymówka ) a już jak przyjdzie protokół napisać to wołami ciągnąć jednego czy drugiego trzeba .A tu wystarczyło czyste A4 i kilka słów gołębie na drugi punkt i po cherbacie a nie jeden drugiemu udowadniać . A może trzeba było przywieść wolny kosz z następnej sekcji , a może trzeba było jechać na ten drugi punkt wkładań i tam zakosztować gołębie .Nie raz trzeba trochę incjatywy .........

a i rudu nie trudz się wiem co napiszesz wszak tylko to potrafisz ,, SAM JESTEŚ PAJAC,,A WIĘC POL GUMĘ

WysłanyWysłany: Nie Maj 19, 2019 21:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Wiarus , ja wiem jak cierzko jest znalesc ludzi ktörzy dobrowolnie , spelniajo jakes funkcje , mimo to oni so wybrani prze czlonköw , i jesli to funkcje przyjmujo , nikt ich do tego nie zmusza , to wtedy muszo pracowac dla dobra oddzialu - sekcji , karzdego hodowcy , karzdy musi byc tak samo traktowany , musimy wszyscy do tego darzyc dla dobra naszych ptaköw i zadowolenia czlonköw , te realia ktöre u was istniejo , nie mogo byc rzeczywiistoscio , to nie czysta rzeczywistosc , trzeba zmienic te realia , jest cierzko , ale trzeba , u was dziejo sie rzeczy ktöre so nie mozliwe , lot z szybkoscio ponad 2300 met /min , golebie wyprzedzajo inne ptaki o ponad 25 min , i ponoc jest wszystko ok , nikt sie nie przyznaje , ze te ptaki musialy wyrwac sie predzej z kabiny , aby nie ryzykowac anulacji tego lotu czy to wasze realia ?? ps u nas wszystkie funkcje zwionzane z lotowaniem , so placone , my mamy stale komisje , ktöre caly sezon pracujo , i so za to wynagradzani , im nie trzeba dziekowac , oni so neutralni , i traktujo karzdego röwno , moze to cos dla was , rzeby zmienic te realia , Wiarus tu nie chodzi o wciaganie w dyskusje , dlaczego zakonczenie jest prozaiczne ?? , ty möwisz innymy slowami , i tak nic sie nie zmieni , to Polske realia , dlatego nie musicie sie dziwic ze na zachodzie , nie jestescie brani na powarznie . dobry lot Gregor
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 4:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor to nie jest tak do końca np. mój Lotowy dwoił się in troił dzwonił ustalał i cały Zarząd Oddziału telefoniczne z hodowcami rozmawiał (nie z wszystkim ale jak mówili decyzję o locie konsultowano prawie 2 godziny ) i większość hodowców chciała lotu skutek jest taki że pierwsze ptaki były po 5-6 godzinach lotu z ponad 300km I STRATY SĄ OGROMNE . Dobrze że dziś przebija się słoneczko może jak przez noc odpoczeły to będą doloty .
A co do tego co pisze Kolega WIARUS SĄ TACY CO MÓWIA WAS WYBRALIŚMY TO ZAPIER ....... to co już pisałem ,a poproś go żeby został to on dziś nie może . To wkurza ..... .DOBRY LOT

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 7:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Mirek , widzisz to nas rözni tz nasze oddzialy - okregi , u nas cos takiego jest nie mozliwe , my mamy gremium tz 5 osobowe , wyszyscy to certifikowani przez zarzad i wszyscy z nich muszo przejsc szkolenia , przez doswiadczonych Meteorologöw , oni so uczeni jak czytac pogode , i tylko oni podejmujo decyzje , co do lotu , najpuzniej do czwartku do 12 , my chcemy naszym ptakom stworzyc dobre warunki do lotu , bez przeszköd , i tu pokazuje sie klasa ptaköw ,ktöre so szybsze od innych , czy ty uwarzasz ze z twojego lotu , przylecialy te najleprze jako pierwsze ?? , taki lot z 300km , gdzie konkurs trwa 5- 6 gogdzin , to nie lot to totolotek , i do tego te wielke straty ,wy wchodzicie w duze ryzyko , liczac , ze moze sie uda , wy nie myslicie o ptakach , tylko o wynikach , ktöre z takich lotöw so Wypaczone , zycze ci i innym hodowcom ze jeszcze duzo doleci . dobry lot Gregor . ps kol Rudy , niejednokrotnie inaczej sie wypowiada , troche prowokancko , ale mimo to ma duzo racji , do tego jest te Forum , aby dyskutowac wymieniac swoje poglady , trzeba ale akceptowac inne zdania , nie zaczynac sie wyzywac , obrarzac , niejednokrotnie grozic pobiciem to nie poziom na ktörym powinnismy sie znajdowac ps troche Pokory i wzajemnego SZACUNKU . dobry lot Gregor
rudy51

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 7:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz powtórzę nikt nikogo nie zmusza do objęcia funkcji,by ona pózniej mu ciążyła,Każdy jak podawana jest jego kandydatura musi wyrazić zgodę.I na tyle powinien być świadomy czy temu podoła.A nie żeby póżniej swoimi decyzjami wprowadzać bałagan.A wnioskuje po zamieszczonym temacie,inaczej kolego tego problemu by nie zamieścił.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 7:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Mirek , widzisz to nas rözni tz nasze oddzialy - okregi , u nas cos takiego jest nie mozliwe , my mamy gremium tz 5 osobowe , wyszyscy to certifikowani przez zarzad i wszyscy z nich muszo przejsc szkolenia , przez doswiadczonych Meteorologöw , oni so uczeni jak czytac pogode , i tylko oni podejmujo decyzje , co do lotu , najpuzniej do czwartku do 12 , my chcemy naszym ptakom stworzyc dobre warunki do lotu , bez przeszköd , i tu pokazuje sie klasa ptaköw ,ktöre so szybsze od innych , czy ty uwarzasz ze z twojego lotu , przylecialy te najleprze jako pierwsze ?? , taki lot z 300km , gdzie konkurs trwa 5- 6 gogdzin , to nie lot to totolotek , i do tego te wielke straty ,wy wchodzicie w duze ryzyko , liczac , ze moze sie uda , wy nie myslicie o ptakach , tylko o wynikach , ktöre z takich lotöw so Wypaczone , zycze ci i innym hodowcom ze jeszcze duzo doleci . dobry lot Gregor . ps kol Rudy , niejednokrotnie inaczej sie wypowiada , troche prowokancko , ale mimo to ma duzo racji , do tego jest te Forum , aby dyskutowac wymieniac swoje poglady , trzeba ale akceptowac inne zdania , nie zaczynac sie wyzywac , obrarzac , niejednokrotnie grozic pobiciem to nie poziom na ktörym powinnismy sie znajdowac ps troche Pokory i wzajemnego SZACUNKU . dobry lot Gregor

Trochę Kolego Gregor nie zrozumiałeś i w ten sposób wypaczyłeś sens mojego wpisu ja nie pisałem że Konkurs TRWAŁ TAK DŁUGO 5-6 GODZIN .
TYLE TRWAŁ LOT PIERWSZYCH GOŁĘBI Z PIERWSZYCH I OSTATNICH POMIARÓW ODLEGŁOŚCI( 5-6 godzin )wiatr w dziub ,wschodni po całej trasie lotu . A konkurs jak konkurs jak ptaki wpadły to kilkanaście minut. D.L

{skutek jest taki że pierwsze ptaki były po 5-6 godzinach lotu z ponad 300km }

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 8:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego mirku kolega nasz który lotuje w Niemczech bardzo dobrze ciebie zrozumiał tak jak pozostali.Swoim wpisem udowodniłeś niekompetencje niektórych osób odpowiedzialnych za organizację lotów.Tak jak tobie już gregor pisał nie do pomyślenia są u nich takie praktyki, by mając rozeznanie o pogodzie na całej trasie przelotu gołębi wypuszczać w tak nie sprzyjających warunkach pogodowych.Sam to stwierdziłeś.i męczyć gołębie które 3-setke pokonują w ciągu 6 godzin. To jest normalne wobec. ciebie Nazywaj mnie jak chcesz ale jest to nienormalne zachowanie.Napisz i poproś gregora czy u nich takie coś mogłoby się wydarzyć.Za ptaki też trzeba być odpowiedzialnym.Ale jak tu zauważyłem do wiadomości przyjmuje się tylko przychylne wpisy odnoszące się do pewnych osób i sytuacji,a gołębie tu się nie liczą.Prawo kolego hodowco.
hamajuma

WysłanyWysłany: Pon Maj 20, 2019 8:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No nie, szok. Ptaki z ponad 300 km, po 5-6 godzinach. Nareszcie normalny lot i taki szok. Najlepiej jak z 300 są po 3 godzinach, wtedy jest sprawiedliwie. I jeszcze pewnie pobili nie ci, co powinni. Proponuję Zarząd do ukarania!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: