Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 22, 2019 14:48 Zobacz posty bez odpowiedzi
PYTANIE
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomi26

WysłanyWysłany: Pią Mar 08, 2019 5:07
PostTemat postu : PYTANIE
Odpowiedz z cytatem

Koledzy temat napewno już był poruszany,chodzi o to że do kolegi przyjechał nadzór budowlany i kazał mu rozebrać nowo postawiony gołębnik',oczywiście meli zgłoszenie o samowoli budowlanej.Też się boje ,mam taką samą sytuacje ,jeszcze nikt mnie nie podpieprzył,czy jest szansa jqakoś te gołębniki zalegalizować,prawdopodobnie tym konfidentem jest hodowca który na wszystkim się zna tylko nie na lataniu gołębiami.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mik

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 13:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że chodzi Ci o gołębnik ogrodowy, który nie przekracza 35m2 powieżchni. Tu na przykładzie altanki masz napisane co trzeba zrobić https://fajnyogrod.pl/porady/budowa-altany-ogrodowej-wymogi-prawne-i-koszty/ Jak zgłosisz w ten poniedziałek to za dwa tygodnie może już stać na swoim miejscu :-);-):-)
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Mar 09, 2019 18:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Tomi26 Od 1 stycznia bieżącego roku wprowadzone zostały zmiany w pozwoleniach na budynki gospodarcze
wolnostojące o powierzchni do 35m2 A mianowicie jeśli budynek zostanie wybudowany w istniejącej zabudowie zagrodowej to znaczy jeśli na tej działce są już inne budynki nie wymagają jakiegokolwiek pozwolenia na budowę jak również zgłoszenia Zgłoszenia wymagają budynki gospodarcze i garaże o powierzchni do 35 m2 ale na działkach innych niż w zabudowie zagrodowej oraz na działkach niezabudowanych przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać 2 na każde 500 m2 powierzchni działki Jeśli budynek o którym piszesz przekroczył 35m2 lub wysokość 4,80 m to racja będzie po stronie nadzoru Jeśli ktoś ma zamiar postawić gołębnik o większej powierzchni jak 35 m2 To radziłbym postawić dwa mogą stać w szeregu lecz musi być zachowana odległość pomiędzy budynkami Jeśli odległość będzie widoczna to nikt niema na obecną chwile takiego prawa aby nakazać rozbiórkę Szkopuł może być w tym ze budynek o którym piszesz był postawiony w czasie kiedy było wymagane zgłoszenie W takim przypadku jeśli trafisz na kogoś z nadzoru u którego wszelkie odruchy człowieczeństwa zanikły i jak się uprze to będziesz musiał rozebrać zgłosić że rozebrałeś i postawić od nowa i nikomu już nie musisz się kłaniać i zgłaszać Ot takie masło maślane Ale niestety Pozdrawiam dobrych lotów
kowalmm

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 6:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Spokojny24 czy mógł byś wkleić jakiegoś linka do tej nowelizacji ustawy.Prubuje coś znaleźć ale nić nie natrafiłem.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 8:34
PostTemat postu : BUDOWLE I INSPEKTORZY
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolega spokojny24 napisał...... jeśli trafisz na kogoś z nadzoru u którego wszelkie odruchy człowieczeństwa zanikły i jak się uprze to będziesz musiał rozebrać zgłosić że rozebrałeś i postawić od nowa......Tak Szanowny Kolego,ale napisałeś to w wyjątkowy,grzeczny i kulturalny sposób.Takiego gnoja,który żyje tylko tym,by drugiego zniszczyć,podeptać,umilić na swój ohydny sposób jego życie,nigdy nie należy szanować,a odpłaćić tym samym,bo z takim grzecznością nic nie załatwisz,....bo pan nie wie kim ja jestem....to są zazwyczaj słowa takich padalców.Wiele już lat temu serdeczny mój kolego pobudował dom i miał już się wprowadzić,i zjawił się zupełnie niespodziewanie PAN INSPEKTOR,i zażądał dziennik budowy.Kolega nie mógł znależ,bo ogromnie zdenerwowany,a ponadto nie miał wypisanego,więc pan zapisał sobie w kajecie,i....za tydzień u mnie w gabinecie z dziennikiem....Pojechał do tego murarza,który z ekipą stawiał dom,i.....klapa.Panie,my budujemy,ale nie jesteśmy zarejestrowani,i żadnych pieczątek nie mamy.Pojechał do inżyniera,z którym bardzo dobrze znał sie ze studiów,i....zdecydowanie mimo sporej ofiarowanej kasy.....odmówił.Taki podłamany wracał i mi się wyżalił.No,cóz druhu spróbuję pomóc.Wiechu,co ty mi pomożesz,,nic,tylko masz dobre chęci.ale za 10 minut zadzwoniłem.....niech małżonka naszykuje z 5-ciu lat kalendarze i jutro jestem z gościem u ciebie.Kuzyn 4 godziny wypełniał dokumenty,i wszystko zagrało,i wziął,,,co łaska,ale kumpel poczuł się tym zażenowany,pojechał do jego domu i żonie zostawił sporą kwotę,.Są tacy,do których serce zawsze będzie szeroko otwarte,ale i tacy,których trzeba omijać jak najszerszym łukiem i jeszcze odwrócic się tyłem i po prostu za siebie splunąć.W ten pochmurny,zimny i deszczowy dzien z szacunkiem i poważaniem życząc przyjemnego tygodnia kłania się Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Slusznie to ujoles Kol. Wieslawie. Ujol bym to tak ; KTO DOSTAL WIELE POWINIEN DAC WIECEJ. Jaki ten swiat bylby leprzy i ludzie by sie szanowali, ja ze swej strony podam przyklad z angli mojego 11-letniego tam pobytu. Tam gdzie pracowalem pracowali chlopaki z Indi a konkretnie potomkowie portugalczykow mieli paszporty Portugalskie i na poczatku pracowalo dwoch z nich , uzbierali kase i sciagneli nastepnych dwoch itd. Obecnie jest ich 43-trzy osoby. mieli wynajety dom na poczatku i jak czesc pracowala na nocna zmiane to druga czesc pracowala na dniowki przypadalo jedno lozko na dwoch i tak sie zmieniali , obecnie czesc z nich sprowadzila rodziny i zyje sobie dobrze. Czasami zazdroscilem tym chlopaka tej solidarnosci ale milo bylo popatrzec na takie rzeczy. Mlodzi ludzie a tak zgodni i tez sa katolikami. Opisany przyklad przez Kolege wyzej swiatczy o tym ze wielu ludzi nie wie co to prawdziwe szczescie miec zyczliwa osobe obok siebie. Nazywam takich ludzi wspulczesnymi ORMOWCAMI. Pozdrawiam Szanownych Hodowcow
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 13:54
PostTemat postu : PRAWDZIWE SERCE
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......Przyjacielu Heńku.......właśnie takie serca mieli, mój zmarły przed 59 laty dziadek z babcią.Mały dom,dziewiecioro dzieci,a kolega z pracy niedaleko się budował i do tej budowli dojeżdżał 20 kilometrów.Przyjęli ich pod swój dach,by się szybciej pobudowali.Przybyło ośmioro osób.O dzierżawie zapomnij,to byli przyjaciele,więc nie można było im zabierać jakiekolwiek pieniądze.Gdy się wybudowali wziął następnego kolegę z rodziną-5 osób i też się wybudowali i jeszcze jedna rodzina 6-scioosobowa przed wojną mieszkała u nas.Do końca życia dziadkowi i babci tego nie zapominali.Stale ich odwiedzali i nasi ich też.Gdzie takie przyjażnie dzisiaj znajdziesz?Pan Bóg ich wielce wynagrodził.Dziadek wiedział kiedy umrze.Pierwszego maja 1960 roku 0.15 zawołał domowników,pożegnał sie serdecznie ze wszystkimi.wszystkich wysciskał,podziękował córkom,i zięciowi za opiekę,prosi,.by nie rozpaczali po jego odejściu,bo idzie w super miejsce i położył głowę na poduszkę,przymknął oczy i rzekł...Boża Rodzicielko,prowadz mnie do wieczności,i natychmiast odszedł,więc warto i to wielokrotnie pomagać i to bezinteresownie.Pisząc to wzruszyłem się,bo to dobrze pamietam,gdyż z dziadkiem spałem.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i powazaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 16:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/inwestycje-budowlane/chce-zalegalizowac-samowole-budowlana/proc_564-legalizacja-zmiany-sposobu-uzytkowania-budynku-dokonanej-bez-wymaganego-zgloszenia

Moim zdaniem powinieneś zgłosić zmianę użytkowania budynku ze zmianą lokalizacji.Otóż postawiłeś budynek bez fundamentów z zamiarem przeniesienia go w inne miejsce docelowe,lecz coś się zmieniło i chcesz go zalegalizować w miejscu którym wybudowałeś z przeznaczeniem na gołębnik.DL
jajorz

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 19:15
PostTemat postu : Re: PRAWDZIWE SERCE
Odpowiedz z cytatem

wieslaw.puchalski napisał:
Szanowni Koledzy......Przyjacielu Heńku.......właśnie takie serca mieli, mój zmarły przed 59 laty dziadek z babcią.Mały dom,dziewiecioro dzieci,a kolega z pracy niedaleko się budował i do tej budowli dojeżdżał 20 kilometrów.Przyjęli ich pod swój dach,by się szybciej pobudowali.Przybyło ośmioro osób.O dzierżawie zapomnij,to byli przyjaciele,więc nie można było im zabierać jakiekolwiek pieniądze.Gdy się wybudowali wziął następnego kolegę z rodziną-5 osób i też się wybudowali i jeszcze jedna rodzina 6-scioosobowa przed wojną mieszkała u nas.Do końca życia dziadkowi i babci tego nie zapominali.Stale ich odwiedzali i nasi ich też.Gdzie takie przyjażnie dzisiaj znajdziesz?Pan Bóg ich wielce wynagrodził.Dziadek wiedział kiedy umrze.Pierwszego maja 1960 roku 0.15 zawołał domowników,pożegnał sie serdecznie ze wszystkimi.wszystkich wysciskał,podziękował córkom,i zięciowi za opiekę,prosi,.by nie rozpaczali po jego odejściu,bo idzie w super miejsce i położył głowę na poduszkę,przymknął oczy i rzekł...Boża Rodzicielko,prowadz mnie do wieczności,i natychmiast odszedł,więc warto i to wielokrotnie pomagać i to bezinteresownie.Pisząc to wzruszyłem się,bo to dobrze pamietam,gdyż z dziadkiem spałem.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i powazaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.

WITAM!
Równiez miałem nieprzyjemną sytuacje.Opiszę pobieżnie.
Postawiłem garaż blaszany 6m na 4m i dwa niedużę gołebniki.Wszędzie we wsi samowole,więc i ja nie produkowałem sie z załatwieniem formalności tylko stawiałem.Przyprowadziło sie pewne małzeństwo z synem,który zmieniał szkołe siódmy raz (a dopiero był w trzeciej klasie).Rodzice zapewne byli tak dobrzy,że nie mogli nigdzie nawiązać kontaktu.Stwierdzili,ze gołębie śmierdzą i roznoszą choroby,choć sami na małym metrażu w mieszkaniu trzymali owczarka niemieckiego.Po niecałych dwóch latach wyprowadzili się.Po następnych ośmiu miesiącach do drzwi zapukał inspektor budowlany i zapytał o pozwolenie(z podpisem tamtego małzeństwa).Oczywiscie takowego nie było.Nakazał rozbiórke i załatwić formalności.Po załatwieniu formalnosci,Pan inspektor podjechał zrobił kilka zdjęć i rzekł ,,NO,TERAZ MOŻECIE SOBIE SKŁADAĆ''.W mgnieniu oka wszyscy we wsi załatwili sobie pozwolenia.
Ludzie są strasznie wredni.Pracuje za granica no.......trooooochę czasu.
Polacy dla siebie są straszni.Pracuje w kraju gdzie mówi się,że cały świat tam jest.Pracujac na firmie a także jedząc posiłki zwróciłem uwagę na jednych 5ciu obcokrajowców.Wiem,żę nie są rodziną.Pomagają sobie w pracy.A co zwróciło mocno uwagę to stołówka.Codziennie przynoszą jedzenie i częstują się wzajemnie.Wielokrotnie częstując innych.Mam pięc przerw w ciagu 8godz.pracy i jeszcze nie widziałem,żeby ktoś kogoś nie częstował(a zazwyczaj bywa to tak: np wyciągam ogórka ze słoika i podaję koledze,kroję pomidora biorę do reki i podaje koledze,mam kromke chleba,łamie na pół i podaję koledze,mam ciastko,wyciągam z opakowania i podaje z reki ciastko itd.itp. Obserwuję to już naprawdę długo.Ciekaw jestem czy któryś z kolegów wie a może domysla sie co to za narodowość.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: