Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 08, 2019 14:36 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jan Hooymans - "Gwiazda Sportu Gołębiarskiego"
Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 17:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Rudy nie przejmuj się jest tam syn co odbiera,reszta rodziny układa ,stodoła już prawie pełna :)

Wkrótce maja drewno kominkowe produkować.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 17:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie wyjaśni mi tą sprawę ktoś
Czy Horemans a Hooymans to ten sam gość?..
Ś.P. Marian Grządziel miał ponoć gołębie Horemans czy to prawda.?
hodowca1234

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.Chodowca442
tak to ten sam gość i do tego jeszcze Koopman razem wzięci.
Jeśli ktoś zadaje takie pytanie to sorry.
Przeczytałem cały ten temat i trochę mnie śmieszą bzdury jak ktoś pisze ,że ta hodowla ma tendencje spadkowe , a aktualnie jego 2 filie są najlepsze w Holandii i w Anglii . Jesli ktoś zdobywa Mistrza Polski to jego hodowla ma tendencje spadkowe .Warto nieraz się zastanowic co sie pisze ,a nie pisac bzdur .
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 18:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bo to jest tak,i trzeba się do tego tutaj przyzwyczaić ,dość spora grupa pisze tutaj żeby tylko pisać nie ważne co.Zamieszczają nie czytając to co zamieszczają i niekiedy wychodzą zwykłe jaja.Jest to tak zwana grupa stała znawców wszystkich tematów.Ale do tego idzie się także przyzwyczaić. Tolerancja i jeszcze raz tolerancja.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 18:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Są też tacy co wyrzuceni drzwiami kominem wracają by tu zaistnieć:)
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I tutaj muszę Tobie przyznać wiarus rację ,są i tacy co nic tu w tą dyskusję nie wnoszą a są tu na stale zabetonowani.Myślę że się ze mną zgodzisz, co do hodowli Hooymansa to świetna hodowla i wspaniałe gołębie.Mam ich kilka w posiadaniu i sobię chwalę drogie bo drogie ale warto je mieć by się o nich wypowiadać. Smaku cukierka przez papierek nie poczujesz.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Skoro masz to napisz tu nam czy są lepsze od tego czarnego bez oka od AP. :)
Tadeusz Kowalczyk

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 19:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.tedy
Co do wyników , o których piszesz ,że są spadkowe to już jakiś kolega się wcześniej wypowiedział . Jego 2 filie są najlepsze w Holandii i w Anglii .
Co do sprzedaży gołębi Hooymans na portalu. www.PiPa.be to znowu wprowadzasz kolegów w błąd . Czy zapoznałeś się z regulaminem tego portalu ? Tam w odróżnieniu od polskich aukcji nie sprzedaje się gołębi , które się nie sprawdziły . Sprzedaje się tylko jak najlepsze ptaki , które przeszły ostrą selekcję co do jakości by zadowolić kupujących , a co za tym idzie uzyskać jak najwyższą cenę . To jest najwyższa marka światowa .
Proszę Ciebie i innych Kolegów ,że zanim cokolwiek napiszecie na tym forum to się kilka razy upewnijcie ,że macie racje . Pisząc tylko po to by pisać szkodzicie hodowcom , które myślą ,ze w tym miejscu uzyskają rzetelną wiedzę .
Wklejam fragment regulaminu selekcji wystawiania gołębi na wyżej wymienionym portalu
2. Procedura wyboru gołębi

Które gołębie mogą być oferowane na sprzedaż w PIPA?

Otrzymujemy wiele próśb od hodowców, którzy chcieliby sprzedać swoje gołębie na PIPA, ale tylko niewielka część tych gołębi jest akceptowana. PIPA dąży do zapewnienia najwyższej jakości i stosuje rygorystyczną metodę selekcji, aby zdecydować, czy gołąb zostanie przyjęty na aukcji PIPA.
Procedura wyboru gołębi jest dwojaka:

W pierwszej części procedury sprawdzamy informacje dostarczone z gołębiem; w drugiej części zbadamy samego gołębia.

1) Pierwszy krok w naszej procedurze wyboru informacji dostarczonych z gołębiem:

Gołębie są podzielone na cztery kategorie : sprawdzony hodowca, sprawdzony gołębi wyścigowy, młody ptak i przedmiot kolekcjonerski. Dla każdej kategorii ważne są różne informacje dotyczące wyboru.

a) Jeśli sprawdzony hodowca jest oferowany na aukcję, oczywiście najpierw sprawdzamy jego wydajność jako gołębia hodowlanego. Jeśli spełni wymagania, drugim krokiem będzie rozważenie innych aspektów. Wiek gołębia jest bardzo ważnym czynnikiem.

Na przykład: gołębie w wieku sześciu lub siedmiu lat muszą być doskonałej jakości i potrzebują doskonałych referencji wyhodował kilka dobrych gołębi.) Ponadto dobry duch, dobre zdrowie i doskonała płodność są niezwykle ważne dla starszego gołębia hodowlanego (starsze gołębie mają zwiększone ryzyko lub stają się niepłodne podczas transportu).

b) Jeśli oferowany jest sprawdzony gołąb wyścigowy, przejdziemy przez listę osiągnięć i daty tych osiągnięć. My w PIPA uważamy, że ważne jest, aby nie tak dawno osiągnąć najlepsze wyniki. Pięcioletni lub sześcioletni gołębi o świetnych wynikach w pierwszych dwóch sezonach, które nie mogły wygrać najwyższych nagród ani wielkich wielkich gołębi po drugim sezonie, zazwyczaj nie przejdą testu i zazwyczaj zostaną odrzucone.

c) Jeśli oferowany jest młody i niedoświadczony gołąb , zbadamy przede wszystkim wyniki wyścigów i / lub referencje hodowlane jego ojca i / lub matki. W tym przypadku ważne jest, aby w miarę możliwości podać odpowiednie informacje na temat rodziców, braci, sióstr itp. Każdy oferowany młody ptak powinien być bezpośrednim młodzieńcem lub sprawdzonym czołowym zawodnikiem lub hodowcą. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której gołębie są wnukami lub sprawdzoną hodowlą lub parą hodowlaną najwyższej klasy lub które nie są już dostępne dla młodzieży. Dla sezonu aukcyjnego 2012-2013 profile DNA zostaną dostarczone na aukcje z rundami młodych ptaków. W sezonie aukcyjnym 2013-2014 staramy się zapewnić te profile wszystkim młodym ptakom w ogóle (urodzonym od 2013 r.).

d) Mamy specjalną kategorię zwaną przedmiotami kolekcjonerskimi . Obejmuje to wyjątkowe gatunki ptaków, gołębie o specjalnym rodowodzie i bezpośrednich synów lub córki lub światowej sławy gołębia, które są bardzo popularne, ponieważ są rzadkie lub trudne do znalezienia. W wyjątkowych przypadkach będziemy również przyjmować te gołębie na aukcje PIPA.
Wszystko do zweryfikowania na stronie www.PiPa.be
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specjalistą od psychiki ludzkiej wiarus, więc nie wiem co masz na myśli ,ale forma jest dość nie grzeczna i nie widzę dalszej dyskusji z Tobą troszeczkę odstajesz nie trzymasz się tematu.Raczej zauważyłem że wolisz tutaj zadymę jak merytoryczną dyskusję. Nadmieniłeś jak sobie przypominam że ktoś chce ty zaistnieć właśnie to robisz wiarus nie ładne to z Twojej strony.Ale co mi, jeżeli tak lubisz to nie mogę Tobie tego zabronić.
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 20:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Tadeuszu piękne wprowadzenie w setno tematu dziękuję za to Panu.Każdy powinien z zrozumieniem to przeczytać i wziąć sobie to do serca
z wiarusem na czele. A nie lekceważyć innych hodowców i ich gołębi.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 20:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za uświadomienie aż strach bierze jak tak długo trwałem w nieświadomości. :)
ARTURO

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
Nie jestem specjalistą od psychiki ludzkiej wiarus, więc nie wiem co masz na myśli ,ale forma jest dość nie grzeczna i nie widzę dalszej dyskusji z Tobą troszeczkę odstajesz nie trzymasz się tematu.Raczej zauważyłem że wolisz tutaj zadymę jak merytoryczną dyskusję. Nadmieniłeś jak sobie przypominam że ktoś chce ty zaistnieć właśnie to robisz wiarus nie ładne to z Twojej strony.Ale co mi, jeżeli tak lubisz to nie mogę Tobie tego zabronić.

Jak na nowego goscia na forum, który dzisiaj dołączył to po paru wpisach stwierdzam, zę przyszłość przed Tobą.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Mar 15, 2019 21:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jastrząb złapał siwego wydalił nam rudego :) nie trzeba było długo czekać świat nie znosi próżni.
Bardzo fajny wywód Pana Tadeusza ale nie zapominajmy że to oferta handlowa i powinna być w innym miejscu ,tu wystarczył by link .

WysłanyWysłany: Sob Mar 16, 2019 5:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak Ciebie tak śmieszą moje wpisy hodowca1234 to proszę zaprezentuj tutaj wyniki Hoymansa osiągane w Holandii i wynikająca z tego tendencję wzrostową tej hodowli to się razem pośmiejemy. Może nawet boki będziemy zrywać ze śmiechu. Najwięcej do powiedzenia to mają bajkopisarze nie posługujący się faktami. Mnie to śmieszy to co Hoymans napisał swego czasu o tym czym się będzie zajmował w najbliższych latach jeśli chodzi o gołębie bo ikt poważny nie napisze tego że będzie pracował nad rasa gołębi potrafiących zwyciężać na wspólnych gołębnikach tak jak by ktoś potrafił przewidzieć wynik loterii fantowej. To jest dopiero zabawne.

pozdrawiam DL
tedy

WysłanyWysłany: Sob Mar 16, 2019 5:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Tadeuszu ja Pana uważam za poważnego człowieka i nie mam zamiaru wchodzic z Panem w dyskusję która może przybrać nieodpowiednią formę, ale nad pewnymi rzeczami nie mogę przejść do porządku dziennego. Ta procedura którą Pan przytacza z Pipy to nijak się ma do rzeczywistości i mówię to Panu z doświadczenia opartego na faktach a nie na mitach. Gdyby odemnie zależał los sellekcjonera który wybiera gołebie na Pipie i wystawia im taką ocenę jaką miał gołąb którego oglądałem to oględnie mówiąc pogoniłbym go gdzie pieprz rośnie. Jak ktoś przysyła gołębia za kilka tysięcy euro, w ocenie pisze silna budowa , ogon silny związany a w pudełku siedzi kurczak z ogonem jak miotła to jak to się ma do tego co jest w ocenie? Więcej komentowac tego nie będę ale ta procedura którą Pan przytoczył to w praktyce wygląda zupełnie inaczej tak że można się srodze rozczarować i to za duże pieniądze.

pozdrawiam DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: