Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Kwi 25, 2019 0:45 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wielki finał na WG w RPA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Wto Sty 29, 2019 16:25
PostTemat postu : Wielki finał na WG w RPA
Odpowiedz z cytatem

W sobotę 2 lutego 2019 r. planowany jest wielki finał na WG w RPA. Dystans 521 km. Z ostatniego lotu treningowego przyleciały 64 polskie gołębie. Do finału dotarło ok. 2500 ptaków, tj. ok. 50% które zaczynały treningi. Ostatni lot konkursowy na dystansie 260 km ptaki przyleciały bardzo szybko w dużej grupie. Jak będzie w finale? Trzymam kciuki za polskie gołębie. Może będzie miły prezent dla polskich hodowców i zobaczymy nasze gołębie w ścisłej czołówce. Wszystkim życzę wielu wrażeń i niech wygra najlepszy. Dobry lot.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Pią Lut 01, 2019 6:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przygotowania do wielkiego finału. Gołębie zostały zakoszowane. Można brać przykład z pracy komisji wkładającej gołębie. Kilkadziesiąt osób z różnych krajów pracują przy wkładaniu gołębi. Kosze czyste wyłożone świeżą słomą. Klatki nie są przepełnione. Wszystko filmowane i udostępnione do wglądu na żywo praktycznie dla każdego zainteresowanego na całym świecie. Jutro tj. w sobotę 2 lutego będzie piękna międzynarodowa rywalizacja. Trzymam kciuki za polskich hodowców i ich ptaki. Mam nadzieję, że sprawią nam miły prezent. Dobry lot.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Pią Lut 01, 2019 23:06
PostTemat postu : Re: Wielki finał na WG w RPA
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisał:
W sobotę 2 lutego 2019 r. planowany jest wielki finał na WG w RPA. Dystans 521 km. Z ostatniego lotu treningowego przyleciały 64 polskie gołębie. Do finału dotarło ok. 2500 ptaków, tj. ok. 50% które zaczynały treningi. Ostatni lot konkursowy na dystansie 260 km ptaki przyleciały bardzo szybko w dużej grupie. Jak będzie w finale? Trzymam kciuki za polskie gołębie. Może będzie miły prezent dla polskich hodowców i zobaczymy nasze gołębie w ścisłej czołówce. Wszystkim życzę wielu wrażeń i niech wygra najlepszy. Dobry lot.

Panie Andrzeju Co do trzymania kciuków za polskie gołębie zgadzam się w 100%. Co do życzeń wielu wrażeń zgadzam się w 100% Ale co do tego zdania (Niech wygra najlepszy) to tu by było wiele do napisania. Jeśli ten lot będzie podobny jak lot z 260 km. To raczej należało by napisać niech wygra ten który pierwszy wskoczy na antenę . Bo jeśli te pierwsze przylecą grupą To żadna wartość tego pierwszego i obdarowaniem najlepszego nijak niema się do jego wartości . Wydolności lotowej nie można w żaden sposób tym młodym ptakom które pokonają dystans 521 km zakwestionować ponieważ tam wszystko musi być na miejscu. A jeśli idzie o ich wartość pod względem nawigacji i charakteru to tu już jest różnie. Wystarczy że w takiej grupie które lecą w jedna dziurę jest 2-3 szt których nawigacja działa prawidłowo . To reszta tej całej kompani u których wydolność jest prawidłowa a nawigacja już niekoniecznie Trzyma sie kurczowo tych kilku przodowników i lecą do domu. Kiedy takie stadko siada to tu tylko jest kwestia szczęścia którego hodowcy pierwszy wskoczy i wcale nie musi byc to wartościowy ptak . Jeśli z odległości 521km przyleci młody pojedynek to możemy napisać że wygrał najlepszy. Ponieważ jego nawigacja, wydolność, i charakter uplasowały go na pierwszym miejscu i tym samym podkreśliły jego wartość. Pozdrawiam
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 6:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sobota 2 luty godz.5.00 czasu polskiego gołębie zostały wypuszczone. Pogoda bardzo dobra. Niewielkie zachmurzenie, bardzo lekki wiatr w dziób, duża wilgotność 90%. U hodowców, którzy mają gołębie na tym WG i osób, które obstawiały upatrzone ptaki emocje podwójne. Życzę wielu wrażeń. Strona www.samdpr.com
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 12:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zwyciężył gołąb z Niemiec drugi duński, trzeci amerykański, czwarty belgijski. Gołębie przyleciały w grupie. Sprawdziła się zasada, że u młodych gołębi wygrywa się szybkim wchodzeniem. Na godzinę 13.40 jest 35 ptaków. Polskie gołębie niestety jeszcze wszystkie lecą. Czekamy.
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 17:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lot bardzo wymagający, wręcz katastrofalny. W pierwszym dniu przyleciało 339 ptaków. Najlepszy polski gołąb na 81 miejscu. W sumie przyleciało 10 polskich gołębi i wszystkie otrzymały nagrody pieniężne. Gratulacje dla hodowców, którzy otrzymali nagrody.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 21:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisał:
Zwyciężył gołąb z Niemiec drugi duński, trzeci amerykański, czwarty belgijski. Gołębie przyleciały w grupie. Sprawdziła się zasada, że u młodych gołębi wygrywa się szybkim wchodzeniem. Na godzinę 13.40 jest 35 ptaków. Polskie gołębie niestety jeszcze wszystkie lecą. Czekamy.

Kolego Andrzej był rok jak dobrze pamiętam 1978 lub 1979 pojechaliśmy z kolega do kolebki gołębiarstwa jakim w tamtych czasach był Górny Śląsk Do miasta w którym była bardzo duża liczebność hodowców . Był 2 lot gołębi młodych . U hodowcy do którego przyjechaliśmy a był to przodowy hodowca tamtych czasów zostaliśmy bardzo miło przyjęci i wraz z hodowca jego małżonka i cała rodzina oczekiwaliśmy na przylot gołębi. W pewnym momencie zobaczyliśmy na niebie setki gołębi które jak grad spadały do swoich gołębników . Zapytałem starszego Pana jak tu się lotuje jak tu w jednym czasie nad miastem są setki gołębi. Uśmiechną się i powiedział słowa które utkwiły w mojej pamięci do dziś . Synek tu nie wygrywa ten kto ma najlepsze gołębie Ale ten który wywoził te młode kilka razy i nauczył ich natychmiastowego wchodzenia do gołębnika. Do domu wróciłem bez gołębi gdyż zrezygnowałem z kupna . Kolega pomimo ze ja zrezygnowałem zakupił 12 młodych Jak te gołębie zdawały egzamin na terenach gdzie oddziały były rozciągnięte na ponad 50-60 km gdzie stada w pewnym monecie rozleciały się w rożne strony pisał nie będę bo niema o czym . Tak samo jest na tych wspólnych gołębnikach gdzie stadka idą w jedna dziurę . A jak już wyląduje takich kilkanaście na dachu . To wygra ten który pierwszy wskoczy. To nie lot szanowny kolego jak piszesz był wymagający. To gołębie nie potrafiły pokonać tej odległości . Przecież te 339 szt które się odmeldowały jadły to samo były w tym samym gołębniku i ten sam dystans miały do pokonania . Ale jak wypowiada sie w filmiku Pan Mazepa .Zabrakło tego najważniejszego charakteru , woli walki i dlatego pozostały na trasie. Pozdrawiam dl
gregor46

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 22:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol ABC andrzej , nie wprowadzaj nas , na nieprawde , jaki to przylot w grupie z 2500 ptaköw , w ciagu 43 min przylecialo 50 ptaköw wiec chyba nie w grupie , pierwszy ptak pszylot 14,17 . wasz polski ptak 81 miejsce pszylot 15,41, wiec prosze o troche , zkorygowane informacje , to nie Olimpiada . dobry lot Gregor
Marek.0305

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 22:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Gregor czyżby coś niepasowalo ci w organizacji polskiej olimpiady?
Rafal84

WysłanyWysłany: Sob Lut 02, 2019 22:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wygrał oryg. M.Shmidt & M.Bau!!! W 2018 byłem po raz drugi w tej hodowli po gołębie :)
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 6:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cześć. Każdy kto obserwował na żywo w internecie lot finałowy ten wie, że pierwsze cztery gołębie przyleciały razem, następnie po dwóch minutach następne cztery itd. Jeśli kolega Gregor widział inaczej to nie będę dyskutował. Do Rafal84. Ja również w 2015 r. nabyłem parę młodych z tej hodowli. Moje to typowe ptaki na długi dystans. Dobry lot.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 7:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Testowałem w tym roku młodego z czołowych gołębi z tej hodowli ,jednak niczym się nie wyróżniła 3 przeciętne konkursy.U kolegi w ubiegłym roku jako młode nieźle roczne się zgubiły.Tak więc ogólnie cudów nie ma ,na WG decyduje dyspozycja ptaka w dniu lotu.Inaczej gdyby były jakieś cudowne gołębie to ich właściciel ciągle by wygrywał te WG,niestety nikomu nie udaje się powtarzać tych sukcesów.
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 8:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak kol. Gregor46 ma rację 1godz. 24min. straty do pierwszego z 500km. , to wynik słaby, powiem więcej przepaść.
gregor46

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 9:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol ABC andrzej , ja tez na bierzaco obserwowalem przylot , ale mimo to twierdze ze to nie przylot w grupie , jesli z 2500 ptaköw w ciagu 1, 33 godz , przylatuje 81 ptaköw , möwic tu o grupowym przylocie , to raczej , nie tak piszesz , kol Marek 305 , co do organizacji waszej Olimpiady , to nie ma nic negatywnego , gratulacje dla PZHGP , za zorganizowanie takej imprezy , w poröwnaniu z Olimpiado w Bruxseli- Belgia , to byliscie kilka klas lepsi , ja mam namysli wyniki osiagane w kategoriach przez waszych Hodowcöw , tego nie mozna poröwnywac z lotem finalowym w RPA , tam wygrywa klasa ptaka , nie forma w danym dniu , te ptaki ktöre so koszowane na ostatni lot to najlepsze , ktöre pszetrwaly wszystkie loty , ktöre byly tak samo pszygotowane , tak samo trenowane i karmione , karzdy z tych ptaköw jest w Formie , ale do tego dochodzi klasa ptaka , i tej klasy nie majo wasze ptaki , kol Wiarus jest duzo Hodowcöw , ktörzy co roku powtarzajo b . dobre wyniki , to chyba nie pszypadek . ps ja chentnie dyskutuje , tylko popieram mojo dyskusje faktami . dobry lot Gregor
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Lut 03, 2019 9:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy skończ te pierdoły pisać bo w końcu Cię stąd wykopią.WG to nic innego jak ruska ruletka gdzie hodowca nie ma żadnego wpływu na wynik ptaka ,natomiast olimpiada to jest osiągnięcie hodowcy.Hodowca co ma trochę pojęcia o tym sporcie nie użyje takich porównań.Gregor chcesz dyskutować na fakty to wskaż mi hodowcę co jego ptak powtórzył wygraną z tego finału?Co do jakości tych ptaków to długi temat .Miałem siostrę z gniazda Andre Verbaselta co była druga na finale z bardzo wyreklamowanego szczepu inbred celi 17 Raw Sablon i jako nieliczna w hodowli nic po niej nie zostało.Zwycięscy tych lotów w większości są to ptaki jednego lotu.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: