Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 10, 2019 17:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zimowe młode - czy warto?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kslom

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 8:16
PostTemat postu : Re: OTO SUPER RODZINKA
Odpowiedz z cytatem

wieslaw.puchalski napisał:
Szanowni Koledzy.......jak miło popatrzeć na tak zgodną i kochającą się rodzinkę,i czy my Hodowcy moglibyśmy też tak być zgodni,i tak się szanowali. https://www.youtube.com/watch?v=MpzqNpKWor0 Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknej nocy.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.

Witaj Wiesiu
Obrazek super ale życie jest bardziej brutalne, z czym miałeś już możliwość zapoznać się.
Tutaj masz wycinek z pewnego artykułu dotyczącego ludzkiej natury. Pogrubione fragmenty wydawały się najbardziej trafne. Miłej lektury
"...Zupełnie inny pogląd na zjawisko wojny znajdujemy w twórczości angielskiego filozofa Thomasa Hobbesa (1588–1679). Zgodnie z założeniami głoszonej przez niego doktryny moralnej, człowiek z natury jest egoistą, dbającym tylko o własne dobro. To pozwoliło mu wysunąć klasyczną dzisiaj tezę homo homini lupus (człowiek człowiekowi wilkiem), z której wynika niejako stwierdzenie, że wojna i przemoc wpisane są w naturę każdego człowieka. Biorąc pod uwagę te poglądy, z pewności można wpisać T. Hobbesa do kręgu zwolenników (często zalicza się go także do prekursorów) biologicznej teorii wojny. W swoich rozważaniach wskazuje, iż ludzie nie znajdują przyjemności w życiu gromadnym (przeciwnie, raczej znajdują wiele przykrości), ponieważ nie są cenieni przez innych tak, jak sami siebie cenią. Rozpatrując naturę ludzką, dostrzega w niej trzy podstawowe przyczyny sporów: rywalizację, nieufność oraz rządzę władzy,
które w konsekwencji prowadzą do niepohamowanej wrogości i wojny
wszystkich przeciwko wszystkim (bellum omnium contra omnes). Co zaś tyczy się samego zjawiska wojny, stwierdza, iż nie polega ona tylko na walce czy też na rzeczywistym zmaganiu: czasem wojny jest odcinek czasu, w którym dostatecznie jest wyraźne zdecydowanie na walki. Wszelki inny czas jest natomiast czasem pokoju.
Biologiczna teoria wojny znalazła swoich zwolenników także w wieku
XVIII. David Hume (1711–1776), szkocki filozof i historyk twierdził,
że ciągłe wojny zmieniłyby ludzi w zwierzęta, wieczny pokój zaś w pracujące bydło. Wynika z tego, iż uważał, że wojna leży niejako w naturze człowieka, co więcej jest człowiekowi w pewnym stopniu potrzebna, aby rozwijało się w nim pełne człowieczeństwo. Hume widzi w sytuacji przenikania się i przeplatania okresów wojny i pokoju najlepsze środowisko dla rozwoju ludzkości. Podobne poglądy głosił niemiecki filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770–1831), który stwierdził, iż wojny odświeżają ludzkość, podobnie jak burza chroni jezioro od zgnilizny.
Uznawał wojnę za zjawisko zupełnie prawidłowe i nieprzypadkowe, stanowiące istotny czynnik warunkujący tempo historycznego i społecznego postępu..."
Ciekawe????

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 17:12
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
wieslaw.puchalski napisał:
Szanowni Koledzy.......jak miło popatrzeć na tak zgodną i kochającą się rodzinkę,i czy my Hodowcy moglibyśmy też tak być zgodni,i tak się szanowali. https://www.youtube.com/watch?v=MpzqNpKWor0 Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknej nocy.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.

Witaj Wiesiu
Obrazek super ale życie jest bardziej brutalne, z czym miałeś już możliwość zapoznać się.
Tutaj masz wycinek z pewnego artykułu dotyczącego ludzkiej natury. Pogrubione fragmenty wydawały się najbardziej trafne. Miłej lektury
"...Zupełnie inny pogląd na zjawisko wojny znajdujemy w twórczości angielskiego filozofa Thomasa Hobbesa (1588–1679). Zgodnie z założeniami głoszonej przez niego doktryny moralnej, człowiek z natury jest egoistą, dbającym tylko o własne dobro. To pozwoliło mu wysunąć klasyczną dzisiaj tezę homo homini lupus (człowiek człowiekowi wilkiem), z której wynika niejako stwierdzenie, że wojna i przemoc wpisane są w naturę każdego człowieka. Biorąc pod uwagę te poglądy, z pewności można wpisać T. Hobbesa do kręgu zwolenników (często zalicza się go także do prekursorów) biologicznej teorii wojny. W swoich rozważaniach wskazuje, iż ludzie nie znajdują przyjemności w życiu gromadnym (przeciwnie, raczej znajdują wiele przykrości), ponieważ nie są cenieni przez innych tak, jak sami siebie cenią. Rozpatrując naturę ludzką, dostrzega w niej trzy podstawowe przyczyny sporów: rywalizację, nieufność oraz rządzę władzy,
które w konsekwencji prowadzą do niepohamowanej wrogości i wojny
wszystkich przeciwko wszystkim (bellum omnium contra omnes). Co zaś tyczy się samego zjawiska wojny, stwierdza, iż nie polega ona tylko na walce czy też na rzeczywistym zmaganiu: czasem wojny jest odcinek czasu, w którym dostatecznie jest wyraźne zdecydowanie na walki. Wszelki inny czas jest natomiast czasem pokoju.
Biologiczna teoria wojny znalazła swoich zwolenników także w wieku
XVIII. David Hume (1711–1776), szkocki filozof i historyk twierdził,
że ciągłe wojny zmieniłyby ludzi w zwierzęta, wieczny pokój zaś w pracujące bydło. Wynika z tego, iż uważał, że wojna leży niejako w naturze człowieka, co więcej jest człowiekowi w pewnym stopniu potrzebna, aby rozwijało się w nim pełne człowieczeństwo. Hume widzi w sytuacji przenikania się i przeplatania okresów wojny i pokoju najlepsze środowisko dla rozwoju ludzkości. Podobne poglądy głosił niemiecki filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770–1831), który stwierdził, iż wojny odświeżają ludzkość, podobnie jak burza chroni jezioro od zgnilizny.
Uznawał wojnę za zjawisko zupełnie prawidłowe i nieprzypadkowe, stanowiące istotny czynnik warunkujący tempo historycznego i społecznego postępu..."
Ciekawe????

Kolego czytam te ostatnie Twoje wpisy- i zastanawiam się HONOROWO JAK ZMIENNY I GŁUPI MUSI BYC CZŁOWIEK!!!!
Byłeś wielkim zwolennikiem GREGORA, a dzis go opluwasz!
Juz nie wspomne o naszych wystepach bo mnie ciagle opluwałeś.
I nagle przychodzi natchnienie? Zmiana?
Nie przychodzi prawda!!!!
Twój wielki guru Gregor zbeształ naszych hodowców- i padło na nazwisko Tomka Rumińskiego- i nagle zmiana pogladów- Gregor jest beeeee, trzeba go rypać.
JAK PISZĘ O HONORZE TO NIE DOTYCZY TO TYLKO GREGORA, ALE WSZYSTKICH.
I moze wyprowadzisz mnie z błędu??????
Jeżeli jestem w błedzie - to na forum Cię przeproszę.
Jeżeli znowu kombinujesz- lepiej się nie wychylaj-bo walec przewali wpisy.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gregor46

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 18:08
Odpowiedz z cytatem

Hallo Arturo , ja tez sie zastanawiam , jak glupi musi byc czlowiek ktöry to pisze , te slowo Honorowo , ciebie nie dotyczy , to twoje ulubione slowo , ale wypowiedziane to wielke Zero , dlaczego twierdzisz ze kol kslom , dzisiaj mnie opluwa ??, co znaczy zbesztal naszych hodowcöw , moze to wyjasnisz , co do kol Ruminskiego , to te slowo nie padlo odemnie , to kol hodowcy zalozyli ten temat , ja tylko to skomentowalem , mam take same zdanie jak komisja Weryfikacyjna , i to jest Fakt . przestan pisac ciagle to samo dotyczy Honoru , ty go raczej nie masz , ps ja uwarzam i ci ktörzy mnie znajo za bardzo Honorowego czlowieka , ps do rypania brak ci argumentöw ciebie nie morzna wyprowadzic z Bledu , ty potrzebujesz pomocy , potrzebujesz kogos kto otworzy ci oczy i ci powie ze jestes w wielkim bledzie , i potrafi ci wytlömaczyc co znaczy Honor . DL Gregor
kslom

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 18:56
Odpowiedz z cytatem

Arturo psycholu!!! Wiele razy pisałem, że nie byleś, nie jesteś i nie będziesz dla mnie kolegę wiec daruj sobie takie wstępy. Wolę zgubić z każdym z forum jak z tobą znaleźć.
Gamoniu jeden. Napisz kiedyś coś w dziedzinie hodowli gołębie pocztowego. Nie knuj, nie wymyślaj a Boże broń nie myśl. To nie było i nie jest twoja mocną stroną. Człowieku nie pij tyle bo alkoholowe wizje na zdrowie tobie nie wyjdą....
Żegnam ozięble i mam nadzieję na zawsze

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 21:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Wiesiu tak jak wszędzie tak i wśród hodowców są dobrzy i mendy .
Pozdrawiam
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 21:25
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
Arturo psycholu!!! Wiele razy pisałem, że nie byleś, nie jesteś i nie będziesz dla mnie kolegę wiec daruj sobie takie wstępy. Wolę zgubić z każdym z forum jak z tobą znaleźć.
Gamoniu jeden. Napisz kiedyś coś w dziedzinie hodowli gołębie pocztowego. Nie knuj, nie wymyślaj a Boże broń nie myśl. To nie było i nie jest twoja mocną stroną. Człowieku nie pij tyle bo alkoholowe wizje na zdrowie tobie nie wyjdą....

Piszę Ci prawdę i mnie od psycholi nie wyzywaj.
Bo trzęsiesz kalesonami i tyle.
Teraz nawet Gregor zmienia zeznania, że on nigdy tego nie pisał.
Powtarzam jeszcze raz SĄ TACY CO PLUJE IM SIE W TWARZ- A ONI TWIERDZA, ŻE DESZCZ PADA.
Słaby z Ciebie obrońca.
Srasz we własne gniazdo- a język? nic mądrego.
I nie chowaj się pod płaszczykiem porządnych ludzi- bo i tak nic nie wskurasz.
Mając takiego kumpla w oddziale to normalnie zgroza.
I naprawdę nie siej zamętu bo ja tez nie zamierzam- zmień styl i będzie git.
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Gru 15, 2018 21:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Arturo , ja tez sie zastanawiam , jak glupi musi byc czlowiek ktöry to pisze , te slowo Honorowo , ciebie nie dotyczy , to twoje ulubione slowo , ale wypowiedziane to wielke Zero , dlaczego twierdzisz ze kol kslom , dzisiaj mnie opluwa ??, co znaczy zbesztal naszych hodowcöw , moze to wyjasnisz , co do kol Ruminskiego , to te slowo nie padlo odemnie , to kol hodowcy zalozyli ten temat , ja tylko to skomentowalem , mam take same zdanie jak komisja Weryfikacyjna , i to jest Fakt . przestan pisac ciagle to samo dotyczy Honoru , ty go raczej nie masz , ps ja uwarzam i ci ktörzy mnie znajo za bardzo Honorowego czlowieka , ps do rypania brak ci argumentöw ciebie nie morzna wyprowadzic z Bledu , ty potrzebujesz pomocy , potrzebujesz kogos kto otworzy ci oczy i ci powie ze jestes w wielkim bledzie , i potrafi ci wytlömaczyc co znaczy Honor . DL Gregor

Gregor Ty sam się pogubiłeś, albo to skleroza.
To co robisz- to wielka manipulacja.
W rażący sposób opluwałeś polskich hodowców w sprawie weryfikacji wyników- no a wczesniej ofiarami padły inne nazwiska chocby nawet Andreas D, który wg Ciebie manipulował przy wynikach.
Ale cóż każdy zdobywa szacunek w rózny sposób.
Nie zamierzam dyskutować, ale wydaje mi się, że coś masz na sumieniu???
I nie będę otwierał Ci oczu- ale nie szalej- bo wpisy z Twoim udziałem na forum i adwokatami maja już swoją nazwę.
Jaką?
Zachowam dla siebie- bo nie miło cytować przed świętami.
Wkrótce wypowiem się co do WG-bo też szopki odstawiasz.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 8:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO -
Co można zarzucić Gregorowi to można ale z tego co pamiętam zawsze pisał że A.D. nie udowodniono , a jak zaczęto do wyników brać wyniki wyższego szczebla sam przestał się liczyć .
A w naszym ogródku Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję nie uwzględniono wyjaśnień i pozostaje nam się z tym pogodzić .
jeśli uważamy że prawo jest złe to trzeba działać ,trzeba je zmieniać .

Jak wszyscy wiemy przyszły rok jest to rok wyborczy ,nie siedzieć w rogach po salach dać się wybrać i zmieniać prawo na lepsze bardziej czytelne !!!!

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 8:42
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
kslom napisał:

Powtarzam jeszcze raz SĄ TACY CO PLUJE IM SIE W TWARZ- A ONI TWIERDZA, ŻE DESZCZ PADA.
Słaby z Ciebie obrońca.

Psycholu, ja ciebie nie wyzywam. Ja tylko stwierdzam jaki jest stan rzeczy!!
Polemika z toba jest ponizej mojego poziomu więc odpuszczam stukanie po klawiaturze bo i tak nic nie zrozumiesz.
Na zakonczenie powiem tak...lecz się człeku bo z dnia na dzień jest coraz gorzej.
A psycholkiem pozostaniesz na zawsze...

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 9:08
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
ARTURO napisał:
kslom napisał:

Słaby z Ciebie obrońca.

Psycholu, ja ciebie nie wyzywam. Ja tylko stwierdzam jaki jest stan rzeczy!!
Polemika z toba jest ponizej mojego poziomu więc odpuszczam stukanie po klawiaturze bo i tak nic nie zrozumiesz.
Na zakonczenie powiem tak...lecz się człeku bo z dnia na dzień jest coraz gorzej.
A psycholkiem pozostaniesz na zawsze...

Tchórzostwo, wulgaryzmy, zmienność poglądów to Twój obraz psychologiczny.
Jeszcze raz ostrzegam - z takimi tekstami to wyjeżdżaj u siebie.
Jak prawda w oczy kole to podnieś łapkę i nie pisz lepiej nic.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 9:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEDZY TROCHĘ UŚMIECHU W TEN ZIMOWY DZIEŃ . U MNIE OD RANA PADA ŚNIEG .....
Mąż mówi do żony:
Zbieraj sie! ty ja i pies jedziemy na ryby
Zona: Nie chce.
Mąż: Masz do wyboru - ryby, ob...anie albo anal.
Zona wybrała to drugie - ale po chwili ssania mówi : Smakuje jak gówno
A mąż na to: Pies też nie chciał jechać na ryby

#dowcip #suchar #heheszki #czarnyhumor

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 9:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Arturo , w czym sie pogubilem ??, o jakej manipulacji ty möwisz ?? co ty twierdzisz , na temat opluwania Polskich hodowcöw , podaj prosze jeden przyklad , ja zadnego Polskiego hodowcy nie opluwam , jeszcze raz ja szanuje karzdego Polskiego hodowce , z malymy wyjatkami , ty jestes miedzyinnymi tym wyjatkiem , ja nie jestem to komisjo Weryfikacyjno , nie ja tylko ta komisja odrzucila ta wyniki , jesli wogule to trzeba miec pretensje do tej komisji , ale raczej nie ona przestszega tylko Regulaminy , kazdy z nas musi sie do nich zastosowac , kto tego nie robi , lamie te regulaminy , i nie moze byc zweryfikowany , wyobraz sobie , nie mamy regulaminöw , karzdy robi jak chce , koszowanie , wydruk , typowane , czy wtedy , morzna te wyniki liczyc ?? ps co do A:D tylko jedna uwaga , od tego czasu jak nie ma morzliwosci manipulowania ( loty okregowe , wspulne wypuszczanie ) , nie robi zadnych wyniköw , dlaczego ?? prosze otwörz mi oczy i podaj to nazwe , i moze tez kto to möwi ?? ja przypuszczam , ze znowu Zlosliwi , ,ps nie czekaj tak dlugo z to wypowiedzio , na temat WG , jestem ciekawy , co ci Zlosliwi ,wymyslo , szopki to w tej chwili aktualny temat . Ps Mirek 2001 , o czym ty mislisz , o zarzucaniu ?? , co ty i inni hodowcy mogo , mi zarzucic ??. DL Gregor
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 10:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor nikt nie jest Święty każdemu można coś zarzucić i to bez urazy. Ja na przykład Tobie że czepiasz się słówek . Nie ważny jest kontekst zdania ważne jedno czy dwa słowa wyrwane z kontekstu .

Gregorowi to co pamiętam zawsze pisał że A.D. nie udowodniono , a jak zaczęto do wyników brać wyniki wyższego szczebla sam przestał się liczyć .
tak to by było lizusostwo Ty masz utarte zdanie na mój temat ja na Twój ...

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 10:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Mirek 2001 , prosze wytlumacz , mi znaczenie tego slowa Lizusostwo , ja nie mam utartego zdania na twöj temat , za malo cie znam , niejednokrotnie nie wiem czego ty chcesz , ty na möj temat , tez nie morzesz miec utarte zdanie , ja nie wiem czy reprezentujemy ten sam Poziom ?? wiesz te slowa wyrwane z tekstu , to slowa z najwiekszym znaczeniem . ps karzdemu , mozna cos zarzucic ale tylko , jak morzna ten zarzut udowodnic , wszystko , inne to plotki -spekulacje , i w to ja sie nie bawie . DL Gregor
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Gru 16, 2018 10:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Arturo , w czym sie pogubilem ??, o jakej manipulacji ty möwisz ?? co ty twierdzisz , na temat opluwania Polskich hodowcöw , podaj prosze jeden przyklad , ja zadnego Polskiego hodowcy nie opluwam , jeszcze raz ja szanuje karzdego Polskiego hodowce , z malymy wyjatkami , ty jestes miedzyinnymi tym wyjatkiem , ja nie jestem to komisjo Weryfikacyjno , nie ja tylko ta komisja odrzucila ta wyniki , jesli wogule to trzeba miec pretensje do tej komisji , ale raczej nie ona przestszega tylko Regulaminy , kazdy z nas musi sie do nich zastosowac , kto tego nie robi , lamie te regulaminy , i nie moze byc zweryfikowany , wyobraz sobie , nie mamy regulaminöw , karzdy robi jak chce , koszowanie , wydruk , typowane , czy wtedy , morzna te wyniki liczyc ?? ps co do A:D tylko jedna uwaga , od tego czasu jak nie ma morzliwosci manipulowania ( loty okregowe , wspulne wypuszczanie ) , nie robi zadnych wyniköw , dlaczego ?? prosze otwörz mi oczy i podaj to nazwe , i moze tez kto to möwi ?? ja przypuszczam , ze znowu Zlosliwi , ,ps nie czekaj tak dlugo z to wypowiedzio , na temat WG , jestem ciekawy , co ci Zlosliwi ,wymyslo , szopki to w tej chwili aktualny temat . Ps Mirek 2001 , o czym ty mislisz , o zarzucaniu ?? , co ty i inni hodowcy mogo , mi zarzucic ??. DL Gregor

Gregor po Twoich występach odnośnie WG mogę jedynie napisać i przestrzec każdego organizatora.
W regulaminie powinni dopisać punkt który będzie mówił o wypowiadaniu się i nieetycznym postepowaniu.
Każdy szanujący się organizator powinien wziąć pod uwagę taka ewentualność.
Delikfent który będzie łamał zasady powinien zostać ukarany.
Oczywiście temat do przemyślenia - sugestia słuszna, tylko jak to mówi stare przysłowie ludziom gęby nie zatkasz.
Gregor wszyscy są beee- Ty jeden jesteś najsprawiedliwszy wśród narodów świata.
Asertywność to polega na tym, że się szanuje czyjeś poglądy, a nie zgadzając się z nimi w delikatny sposób się to okazuje.
A nie wyzywa od głupków, palantów, oszustów, manipulantów itp.
Każdy Twój wpis rodzi agresje- lepiej odepnij klawiaturę i przed świetami będzie trochę spokoju.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: