Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Cze 20, 2019 13:51 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zimowe młode - czy warto?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie powinieneś tak pisać również o nich ponieważ chodzi tu o uczciwość i pomimo że grają na pieniądze to atmosfera panuje tam koleżeńska i nie sądzę aby oszukiwali się nawzajem .Kolega Siwy nie jest członkiem Naszego Związku,pisze tu gościnnie i sam odpowiada za swoje słowa.Wielu Niemców równie źle wypowiada się o Polakach nie mogę więc ponosić odpowiedzialności za czyjeś słowa tak jak i Ty.Nie ma odpowiedzialności zbiorowej ,dlatego nowe pokolenie nie może odpowiadać za zbrodnie nazistów .Moim zdaniem słowa Siwego nie mają odniesienia do teraźniejszości.DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz2460

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 21:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

piszcie na temat
ja co roku puszczam rozpłód w pary ok 20-24 grudnia młodych nie zaciemniam dlatego że właśnie słyszałem że jako dorosłe masowo giną (sam nie sprawdzałem) ale takie młode potrafią same wstrzymac lotki i czasem mają mniej zrzuconych od tych po wdowcach z parowania w lutym no i często moje najlepsze lotniki młodych są właśnie z parowania w grudniu
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 21:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po raz pierwszy się z Panem zgadzam panie Gregor .Ja tez myślę że zaciemnianie nie ma żadnego wpływu na dalszą karierę lotową danego ptaka .
Natomiast sposób prowadzenia tych że zaciemnianych gołąbków i owszem .
To co ludzie wyrabiają z tymi gołąbkami aby osiągnąć sukces to szok .
Te ciągłe wywózki już od początku czerwca i później pompowanie tych gołąbków wszelkim dostępnym świństwem .
Najprościej rzecz ujmując te ptaki mają tak bardzo rozwalone organy wewnętrzne że w zasadzie nie sposób już je zregenerować .
Moje młode w czasie lotów oprócz trójfazowego karmienia dostają tylko ocet jabłkowy i i coś na regeneracje po locie najczęściej cukier gronowy koniec .
Są to młode z par łączonych końcem lutego zaciemniane . Tak Panie Zenku te młode jeżeli są właściwie prowadzone i zdrowe pierzą okrywę dwukrotnie . Jest parę sposobów aby przyspieszyć jesienne pierzenie takich młodych ale to już inny temat . DL.
wkic

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 21:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus dlaczego polacy kupuja niemieckie samochody.
mario1111

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Po raz pierwszy się z Panem zgadzam panie Gregor .Ja tez myślę że zaciemnianie nie ma żadnego wpływu na dalszą karierę lotową danego ptaka .
Natomiast sposób prowadzenia tych że zaciemnianych gołąbków i owszem .
To co ludzie wyrabiają z tymi gołąbkami aby osiągnąć sukces to szok .
Te ciągłe wywózki już od początku czerwca i później pompowanie tych gołąbków wszelkim dostępnym świństwem .
Najprościej rzecz ujmując te ptaki mają tak bardzo rozwalone organy wewnętrzne że w zasadzie nie sposób już je zregenerować .
Moje młode w czasie lotów oprócz trójfazowego karmienia dostają tylko ocet jabłkowy i i coś na regeneracje po locie najczęściej cukier gronowy koniec .
Są to młode z par łączonych końcem lutego zaciemniane . Tak Panie Zenku te młode jeżeli są właściwie prowadzone i zdrowe pierzą okrywę dwukrotnie . Jest parę sposobów aby przyspieszyć jesienne pierzenie takich młodych ale to już inny temat . DL.

Panowie, koledzy- zacznijcie pisać merytorycznie na temat- bo to tylko chyba nas łączy!
Kolega szpak zrobił I krok i oto chodzi.
gregor46

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 22:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Wiarus , ty musisz sie lepiej kacentrowac , czytajac moje posty , przecierz ja nie twierdze ze w USA istnieje doping , ja pisalem ze ten problem dotyczy terz USA ( chodzi o kontrole ), kolego Siwy nie jest czlonkem , ale jest Polakem , jak sam twierdzi , wiec pisze jako polak , i w tym wypadku , to i was dotyczy , przczytaj wpis kolegi Igora , ja terz nie jestem w PZGHP , pisze tez jako gosc , o jakich Niemcach ty möwisz , jesli mislisz o mnie to ja zadnym slowem nie wyrazilem sie zle o Polakach , masz racje nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej , ale troche sie wstydzic za to co pisze C. P , i Siwy 7 , to chyba morzna . DL Gregor
gregor46

WysłanyWysłany: Pon Gru 10, 2018 22:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol szpak65 , cieszy mnie ze mamy te same zdanie do tego tematu , nie jest powiedziane ze tylko my mamy racje , ale to moje doswiadczenia , wiesz dlaczego , niektörzy tak negatywnie o tym piszo , tz gino , nie leco jako stare , oni chco w ten sposöb odstraszac potencjalnych konkurentöw , do robienia tego co oni robio , ale o tym nie möwio , chodzi o wynik , ptak nie jest pytany jak on sie czuje , czy go cos boli , co z jego wontrobo , to tego mistrza nie interesuje , przecierz to tylko kreatura , dobry lot gregor
igor123

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 10:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Gregor ale tak szczerze mówiąc to te całe świństwa jak ty piszesz, to skąd one się wzięły.?? Od was z Niemiec. I na pewno wy nic nie dajecie. No bo oglądając jednego z waszych hodowców to on sam robi magiczne mikstury. Ale tylko naturalne buraczki i sok z gumi jagód. Pozdrawiam p.k z Hage😬 ale tak naprawdę to wszyscy coś tam stosują i kolega napewo też. Co tu ukrywać. Wszyscy chcemy być mistrzami i próbujemy różnych środków. Pozdrawiam
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 11:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Kol Igor123 , czy te swinstwa z Niemiec pochodzo , to nie jestem , pewny , przypuszczam ze raczej z Belgi, Holandi , przez Niemcy i dalej do Polski , ja jestem przekonany ze , niektörzy Niemieccy hodowcy , tez to stosujo , ale nie tylko my , co do mojej osoby to sie naprawde mylisz , ja daje wszystko , co moje ptaki , potrzebujo zeby zrobic wynik , ale tylko produkty -srodki , ktöre nie so zabronione , ja moje golebie , kocham , wiec nie robie im krzywdy , nie karzdy morze byc mistrzem , ale pröbowac moze , karzdy ale tylko te dopuszczone produkty , ps co do Panöw z Hagen , to ja juz kilkakrotnie na ich temat pisalem , w Niemczech , so nieznani , nie majo rynku , brak im wyniköw , aby zwröcic na nich uwage , ja cie tez pozdrawiam . Dobry lot Gregor
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 17:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor powiem Ci że przy naszym programie lotowym te Twoje zaciemniane by pękły na pierwszym ,lub drugim maratonie 800 km,a lecimy po 3 i 4 po 550,razem 14 lotów. To trochę inne realia jak u was.Znam kilku hodowców co zaciemnia i tylko jeden z nich robi wyniki w lotach gołębi dorosłych,ale czy lecą ptaki zaciemniane tego nie wie nikt.DL
igor123

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No właśnie panie warius 😀 ma pan w 💯 procentach rację. Nikt nie ma takich planów lotów jak my. Ja znam 4 kolegów z mojego oddziału co lecą takimi młodymi. I powinien szczerze po pierwszej 500 już ich nie ma. Dopiero na młode się pokazują ponownie. I wciąż ta sama gatka za rok ci pokażę jak się leci. A ja lecę naturalnie i dają radę 😁a na zaciemnianiu się nie znam i nie będę. Pozdrawiam
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 19:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Wiarus , przecierz wy lecicie w kategoriach , wiec dlaczego te roczne ptaki gonic no 800 km ?? , one mogo swojo klase pokazac na lotach 400km +, widzisz u nas istniejo inne realia , my lotujemy tylko do 600km + , my myslimy przy tych odleglosciach, w pierwszej lini o ptaku , albo ty uwarzasz ze te 2x800 km sprawia ptakowi przyjemnosc , niejednokrotnie konkurs nie konczy sie w pierwszym dniu , i taki lot ktöry idzie po nocy dalej , to wielki przypadek . taki lot nic nie möwi o jakosci ptaka , co sie u was liczy to limit 5000 ptaköw = niski koeficjent = Medale , my w tych zawodach nie bierzemy udzialu , wiec nie obawiam sie ze mi popekajo . DL Gregor
igor123

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Gregor możesz podać swój plan lotów w kilometrach tak do ciekawości.
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 19:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że nie w temacie .Widzicie teraz że na pisanie siwego nikt wpływu nie ma ,pewnie nawet on sam.Mam nadzieje że go jutro mod. przystopuje.DL
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 19:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol igor123 , dla zaspokojenia twojej ciekawosci , 1)212 /2)231 /3)267 / 4 )307 / 5) 368 / 6)407 / 7)409 /8)368 /9)501 / 10)368 /11)407 / 12)368 /13)604 km . dobry lot Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: