Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Sie 22, 2019 17:01 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ciężko na WG
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ass

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 6:20
PostTemat postu : Ciężko na WG
Odpowiedz z cytatem

Duże straty na WG Giewont , po 2 dniach brak 50%, na WG Mazury w pierwszym dniu tylko 50%. Pogoda dobra więc Awaksy nad Polską czy błędy w przygotowaniu gołębi?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 7:00
PostTemat postu : Re: Ciężko na WG
Odpowiedz z cytatem

Hallo Kol Ass , jesli podajesz takie informacje , to musisz tez dokladniej informowac , ja pisze tylko o MWG Mazury , ps tam biore udzial , po pierwsze organizator przedluzyl lot , przedostatni 190 km ,ostatni ponad 300km , to jest duzy skok dla mlodych , ale organizator ma prawo zmieniac odleglosc i ilosc lotöw , , ale mimo tego na lot Finalowy , bedzie ok 360 ptaköw , wiec ciekawy final , jeszcze jedna uwaga , duzo polskich hodowcöw uwarza ze loty na WG nie majo zadnego znaczenia , w pokazaniu klasy ptaka , to dlaczego konkurs trwa prawie 4 godz , i nie wszystkie przylatujo w kupie ???, o czy to swiadczy ???, zycze uczestnikom lotu Finalowego dobrego lotu , i jak najmiejszych strat . dobry lot Gregor
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 18:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj Gregor46 ja również należę do tej grupy która uważa ze takie loty nie wnoszą nic prócz kasy która tam można wygrać Masz prawo zemną się nie zgodzić Ja młode trenuje dość intensywnie i nieraz było tak ze z 50 czy 80 km przychodziły pojedynczo i w małych grupkach i nieraz 3-4 godziny Jak by to nie obracał to i tak zadek jest z tyłu Co innego loty oddziałowe gdzie kilka tysięcy gołębi idzie do różnych gołębników niejednokrotnie oddalonych od siebie 40 czy 50 km Na takim wg to loty są identyczne jak loty próbne indywidualne danego hodowcy W tym roku rozpoczął loty młody kolega z mojej sekcji mieszkający od mojej posesji około półtora kilometra Młode wywoził systematycznie dwa razy w tygodniu zaczął od 10 km a skończył na 120 km z stada liczącego 67 ptaków zgubił na podlotach 11 szt ptaki leciały 14 razy Na pierwszy konkurs wsadził 56 ptaków i zgubił 23 gołębie A to ze na tam czy innym wg ptaki giną masowo to błąd siedzi gdzie indziej Jeden hodowca w trakcie sezonu lub tuż przed jest wstanie obserwować i dobrze przygotować około 50-70 młodych To już jest maksimum na danym gołębniku A jeśli na takim wg jest 1000 lub 1500 ptaków i tym całym rojem zajmuje się 1 czy dwóch ludzi to skutek jest taki jaki widzimy Ja nie chciałbym podważać kogokolwiek zdania bo każdy i tak będzie bronił swojego Dla mnie jeśli ja wiem ze ptak jest zdrowy bez jakichkolwiek zarzutów i nie wraca z tak krótkich odcinków to jest to zwykły selekt który zaraz po starcie odrywa się i leci na oślep grupując się w stada jemu podobnych Tak że wybacz drogi kolego bo nie chciałbym cie obrazić ale dla mnie młode gołębie po sezonie lotowym nie przedstawiają żadnej wartości i nigdy bym takich nie umieścił w gołębniku hodowlanym a już te z wg tym bardziej Ale niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu i będzie wszystko ok Pozdrawiam dobrych lotów i dużej wygranej
ARTURO

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Witaj Gregor46 ja również należę do tej grupy która uważa ze takie loty nie wnoszą nic prócz kasy która tam można wygrać Masz prawo zemną się nie zgodzić Ja młode trenuje dość intensywnie i nieraz było tak ze z 50 czy 80 km przychodziły pojedynczo i w małych grupkach i nieraz 3-4 godziny Jak by to nie obracał to i tak zadek jest z tyłu Co innego loty oddziałowe gdzie kilka tysięcy gołębi idzie do różnych gołębników niejednokrotnie oddalonych od siebie 40 czy 50 km Na takim wg to loty są identyczne jak loty próbne indywidualne danego hodowcy W tym roku rozpoczął loty młody kolega z mojej sekcji mieszkający od mojej posesji około półtora kilometra Młode wywoził systematycznie dwa razy w tygodniu zaczął od 10 km a skończył na 120 km z stada liczącego 67 ptaków zgubił na podlotach 11 szt ptaki leciały 14 razy Na pierwszy konkurs wsadził 56 ptaków i zgubił 23 gołębie A to ze na tam czy innym wg ptaki giną masowo to błąd siedzi gdzie indziej Jeden hodowca w trakcie sezonu lub tuż przed jest wstanie obserwować i dobrze przygotować około 50-70 młodych To już jest maksimum na danym gołębniku A jeśli na takim wg jest 1000 lub 1500 ptaków i tym całym rojem zajmuje się 1 czy dwóch ludzi to skutek jest taki jaki widzimy Ja nie chciałbym podważać kogokolwiek zdania bo każdy i tak będzie bronił swojego Dla mnie jeśli ja wiem ze ptak jest zdrowy bez jakichkolwiek zarzutów i nie wraca z tak krótkich odcinków to jest to zwykły selekt który zaraz po starcie odrywa się i leci na oślep grupując się w stada jemu podobnych Tak że wybacz drogi kolego bo nie chciałbym cie obrazić ale dla mnie młode gołębie po sezonie lotowym nie przedstawiają żadnej wartości i nigdy bym takich nie umieścił w gołębniku hodowlanym a już te z wg tym bardziej Ale niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu i będzie wszystko ok Pozdrawiam dobrych lotów i dużej wygranej

Ja osobiście dając gołebie na WG mogę sprawdzić ich jakość.
Ten sezon jest trudny dla gołebi młodych, duże straty na WG, w oddziałach również.
Wyobraz sobie Kolego, że w 2016 roku na jednym z WG loty były z kierunku wschodniego.
Byłem negatywnie nastawiony, ale jestem w szoku co gołąbki pokazały.
Organizator również.
I to był rok ciężki gdzie we wrzesniu były upały.
Podaj mi jeden oddział PZHGP który loty z tego kierunku organizuje.
Celowo nie wymieniam nazwy tego WG, ale wiem o czym pisze bo sam byłem uczestnikiem, a gołębie odkupiłem i mam z tego satysfakcję.
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Gregor46 , masz jeszcze ptaki na jakimś WG czy już masz pozamiatane?
ARTURO

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 20:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:

Ty się Kolego nie nabiaj, bo jest dobrze, ale nie ma odpowiedzi na moja propozycję
http://www.forum.pzhgp.pl/viewtopic.php?t=28001&postdays=0&postorder=asc&start=15
A kazdy chce dyskutować o hodowli i krytykować np. organizatorów WG.
Zgłosić druzynę, pokazać klasę, a pózniej oceniać.
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Sie 30, 2018 21:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
siwy7 napisał:

Ty się Kolego nie nabiaj, bo jest dobrze, ale nie ma odpowiedzi na moja propozycję
http://www.forum.pzhgp.pl/viewtopic.php?t=28001&postdays=0&postorder=asc&start=15
A kazdy chce dyskutować o hodowli i krytykować np. organizatorów WG.
Zgłosić druzynę, pokazać klasę, a pózniej oceniać.

Arturo moje gołębie od 5 lat rok rocznie są na wg i co komu do tego to moja i tylko moja sprawa jak one tam się spisują Ja do tego podchodzę czysto materialnie nic więcej A co kto o tym sadzi to już jego sprawa Piszesz ze każdy chce dyskutować o hodowli i krytykować Myślę że to akurat ciebie nie dotyczy ty na takie tematy hodowlane nie dyskutujesz Ciebie interesują tylko przybłędy wg i przepychanki Jeśli się mylę to wstaw mi tu swoje posty na tematy hodowlane Nigdy nie uważam i uważał nie będę ze jest to dla moich ptaków jakikolwiek sprawdzian One są tam po to aby jak się im uda wygrać jak najwięcej a później niech z nich nawet ktoś sobie zupę ugotuje Co do oddziałów w PL i czy ktoś tam lotuje z kierunku wschodniego nie wiem i i nie chce wiedzieć A jak ciebie takie sprawy interesują to podam ci że w rejonie 150 który zrzesza osiem oddziałów od lat loty są z kierunku południowo wschodniego lub wschodniego i nikt specjalnie nie narzeka i nie rozpisuje się na ten temat W PZHGP jak jakiś oddział lub wg zorganizuje loty z kierunku wschodniego to już się to nazywa lotami ekstremalnymi To tyle z mojej strony Arturo I proszę cie nie prowokuj Znajdź sobie inny obiekt zainteresowania Spokojnej nocy
hodowca51

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 5:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzisz spokojny24, ja z tym człowiekiem skończyłem i teraz widzę że nie mając pożywki z mojej strony szaleje na forum na wszystkich tematach wszczynając konflikty. Żeby choć to coś znało się na tym o czym piszą hodowcy.
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 7:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Siwy 7 , to jest tylko dla ciebie ( ja nie chce tu na forum robic reklamy ) . tyle co do pozamiatane , na MWG mazury , mam 4 ptaki na lot Finalowy , po 4 lotach , 12 lotnik AS , 2 moje druzyny , tz . 3 z 5 so na dobrych miejscach , na WG Czersk , mam jeszcze 8 ptaköw , z 1 lotu konkursowego , robie 1 i 8 konkurs , na WG Warmia , robie wczoraj na 3 locie z 225 km , 2 konkurs , tam mam jeszcze 4 ptaki , wiec Pawiki , albo papier do tej pory dobrze sie pokazujo , ps napisz cos o twoich Wynikach , tak dla poröwnania , moze jestes lepszy . dobry lot gregor
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 7:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Spokojny 24 , ja osobiscie nalerze do tej innej Grupy , ja w pierwszej koleinosci , nie licze na wygranie , jesli sie uda jest ok , jesli nie to tez nie problem , ja w pierwszej lini , chce moje ptaki sprawdzac , w duzej konkurecji , ps zobacz ilu czolowych Hodowcöw z Belgi ; niemiec , Holandi , no i oczywiscie Polska Elita , i to jest mozliwe tylko na takich lotach , tu jest wszystko tak samo dla kazdego , nie tak jak ty piszesz w oddziele , tam niejednokrotnie , o wyniku decyduje polorzenie golebnika ( rozrzut ) 30 -40 km , to dotyczy przewarznie tylko loty mlodymi z krötkich odleglosci , tego na WG nie ma , jesli tak latwo na WG lotowac , to dlaczego konkursy trwajo tak dlugo ??? , od czego to zalezy ?? , dlaczego niektöre ptaki wyprzedzajo inne ??, przecierz one so tak samo przygotowane , jak te inne , o czym to swiadczy ?? . ps to jest moje zdanie na ten temat , ty masz prawo miec inne . dobry lot gregor
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 9:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo Spokojny 24 , ja osobiscie nalerze do tej innej Grupy , ja w pierwszej koleinosci , nie licze na wygranie , jesli sie uda jest ok , jesli nie to tez nie problem , ja w pierwszej lini , chce moje ptaki sprawdzac , w duzej konkurecji , ps zobacz ilu czolowych Hodowcöw z Belgi ; niemiec , Holandi , no i oczywiscie Polska Elita , i to jest mozliwe tylko na takich lotach , tu jest wszystko tak samo dla kazdego , nie tak jak ty piszesz w oddziele , tam niejednokrotnie , o wyniku decyduje polorzenie golebnika ( rozrzut ) 30 -40 km , to dotyczy przewarznie tylko loty mlodymi z krötkich odleglosci , tego na WG nie ma , jesli tak latwo na WG lotowac , to dlaczego konkursy trwajo tak dlugo ??? , od czego to zalezy ?? , dlaczego niektöre ptaki wyprzedzajo inne ??, przecierz one so tak samo przygotowane , jak te inne , o czym to swiadczy ?? . ps to jest moje zdanie na ten temat , ty masz prawo miec inne . dobry lot gregor

MOGĘ W CAŁOŚCI PODPISAĆ SIE POD TWOIMI SŁOWAMI KOLEGO GREGOR . DODAM JWSZCZE ŻE SZTUKĄ JEST ZAPANOWAĆ NAD STADEM 500- 600 CZY TEŻ 2000
KOLEDZY I JAK PATRZE NA TO CO SIE DZIEJE W LOTACH MŁODYCH I NIE TYLKO TO PORUCZ ŻELAZNEGO ZDROWIA NASZYCH PUPILI POTRZEBNE JEST TROCHĘ SZCZĘŚCIA

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 10:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:

Kolego Gregor46 Masz do tego pełne prawo aby sądzić inaczej i ja to w pełni uszanuje
To że one przychodzą w rożnym czasie to na coś takiego składa się wiele czynników W lotach próbnych gdy hodowca wywozi swoje stado niejednokrotnie jest podobnie że ptaki puszczone razem lecace do jednej dziupli przychodzą w różnych odstępach czasowych Druga sprawa To że jest na takim wg wiele gołębi od czołówki krajowej i zagranicznej też o niczym nie świadczy gdyż w żadnej hodowli niema samych asów jest kilka wybitnych a reszta to zwykli pomagierzy raz ten raz tamten Pewnie ktoś by powiedział że tam każdy daje najlepsze i po sprawdzonych parach A ja bym takiego kolegę zapytał to gdzie one są te setki od tych wybitnych które to miały rywalizować pomiędzy sobą
Po trzecie niema takiego czegoś jak gołębniki uprzywilejowane tylko jest klasa gołębi umiejętność ich prowadzenia wiedza i zdrowie
Wielu tłumaczy swoje gołębie złym położeniem Do tego też maja pełne prawo Lecz problem tkwi gdzie indziej W klasie gołębi i ich prowadzeniu
Na takim wg cały sukces polega na tym że trzeba mięć szczęście Bo jeśli miały po drodze jakąś przygodę w postaci ścinki z innym stadem lub podczas ataku drapieżnika stado się rozleciało Wtedy jedne są wcześniej a drugie później Bywa i tak że z takiego lotu siada kilka lub kilkanaście szt to ten wygra którego pierwszy wskoczył i wcale to nie świadczy o klasie danego ptaka Bardzo mnie dziwi że wielu hodowców nie może zrozumieć ze loty młodych o niczym nie świadczą i nie jest to żadnym wyznacznikiem kariery lutowej danego ptaka w przyszłości Bo wiele wybitnych młodych zwłaszcza samczyków ginie już na pierwszych lotach
Dobrych lotów
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 10:55
PostTemat postu : Re: Ciężko na WG
Odpowiedz z cytatem

Ass napisał:
Duże straty na WG Giewont , po 2 dniach brak 50%, na WG Mazury w pierwszym dniu tylko 50%. Pogoda dobra więc Awaksy nad Polską czy błędy w przygotowaniu gołębi?

Myśle kolego Ass że właśnie pogoda płata figle według nas jest super słoneczko bezchmurne niebo wiatr w ogon ,i co chcieć lepiej ?
A w przyrodzie na niebie brak jaskółek i innego ptactwa wrony latają stadami i siedzą na polach . Na niebie pusto . Mój Oddział leciał 26 08 i klapa a pogoda była słoneczna , koledzy lecieli z Oddziału o 30 km dalszego 25 08 w niedziele co było deszczowo i u nich konkurs trwał 15 min a u nas godzinę i 5 min. Więc z to pogodą to myśle że nie jest tak do końca proste :((

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 11:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Spokojny 24 , ja sie z tobo calkowicie nie zgadzam , co do lotöw mlodymy , i ich wyniköw jako mlode , ale to moja teoria , czego mlody sie nie nauczy jako mlody , ma to czezko odrobic jako roczny ( duze straty u rocznych ), podam ci przyklad z mojej hodowli , w tamtym roku bylem mistrzem w oddziele , i w grupie na lotach mlodych , mialem 3 najleprze lotniki z 6/6 konkursami , ostatni lot to 315 km , te same ptaki robio w tym roku jako roczne , wice-mistrza oddzialu , 5 najleprzych robi 51 konkursöw , najlepsza samica =12konk , wydajnosc u rocznych 54 % wiec chyba sie czegos jako mlode nauczyly , ps ja lotuje w oddziele , gdzie lotuje jeden z lepszych hodowcöw w Niemczech . Dr Klaus Gisbert , wiec mam poterznego konkureta , jeszcze jedna uwaga , co do WG , wiadomo ze kazdy daje swoje najleprze ze swojego stada , tylko to nie znaczy , ze wporöwnaniu z innymi one so dobre , tu jest ta röznica ktöro widac w winikach ( Jakosc ) . dobry lot gregor ..
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sie 31, 2018 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego gregor46
Ja już ci kiedyś pisałem Młody który kosza nie widział jako roczny leciał bardzo ładnie a jako dwuletni uplasował się w z jednej z kategorii w pierwszej 20 kraju Brat jego który na lotach młodych był posłany tylko dwa razy jako roczny wylatał ładny wynik a jako trzyletni był lepszy od brata o 4 pozycje w skali kraju Może przypadek kto wie jak tysiące innych I tak może być Ja wiem jedno a siedzę już w tym kilkadziesiąt lat ze dobry gołąb który ma stalowe zdrowie a kompas jego działa jak potrzeba nie potrzebuje wiele Zaś a dla dziada każde położenie jest złe Ale jak pisałem to jest tylko moje zdanie
Kolego gregor46 aby nie doszło do niepotrzebnych przepychanek i udowadniania swojej racji bo ani ja ani ty wielkimi nie jesteśmy niech każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu Będzie to na pewno z korzyścią dla nas i dla tych którzy to czytają
To tyle z mojej strony kolego Gregor46 Pozdrawiam i powodzenia dobrych lotów
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: