Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 20, 2019 15:06 Zobacz posty bez odpowiedzi
Lot długodystansowy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jacekbak

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 9:47
PostTemat postu : Lot długodystansowy
Odpowiedz z cytatem

Witam i chciałem się zapytać szanownych kolegów co sądzą o wysłaniu gołębi na lot dalekodystansowy organizowany przez Oddział Radzionków z Deinze po prawie dwóch miesiącach przerwy.Mój oddział zakończył loty po katastrofalnym locie Schonebeck 3.06.07.Ja zapisałem na Deinze dwie piątki seria 5\3.Chciałem zapytać kol. czy tak długa przerwa nie wpłynie żle na gołębie?Czy powinny być wysłane na jakiś krótki lot?A co koledzy uważają na temat stanu upierzenia,na ilu piórach mogą być koszowane?Diękuję za odpowiedzi.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Maciej17

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 10:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Wszystko zależy od poziomu pierzenia lotek jeśli gołąb zrzucił 5 lotkę nie nadaje się do lotu ponieważ z tym momentem zarzyna się karuzela pierzeniowa zaczyna zrzucać piórka okrywowe i natychmiast tracie formę. Jeżeli lotki są w porządku wystarczy gołąbka troszkę przetrenować wywieĽ go parę razy i powinny być wszystko ok.

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 11:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I tu się mylisz. Ja miałem gołębia który z lotu strefowego Essen był 18 w oddziele mimo, że wyrzucił na raz 6,7 i 8 lotko. I dał sobie radę. Wszystko zależy od gołębia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćTlen Powrót do góry
Maciej17

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 12:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadza się każdy gołąb inny ale jeden doleci a 10 zginie:) Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 15:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Normalnie jest taka zasada, że nie powinno się koszować gołębia który wyrzucił piątą lotkę bo wraz z nią wyrzuca pióra pokrywowe które to początkują całkowite pierzenie się.Więc jeśli maksymalnie zrzucił cztery lotki to może iśc do kosza śmiało i nie musisz tych gołębi specjalnie wywozić miały one wystarczający trening podczas lotów i taka przerwa nie powinna Ľle wpłynąc na wynik z lotu z Deinze.

WysłanyWysłany: Pon Lip 16, 2007 19:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeżeli gołąb jest w formie to żadna przerwa mu nie przeszkodzi .Z tymi krótkimi treningami (gołębi długodystansowych) to bym uważał. Faktycznie w naturalnym systemie 5 lotka otwiera proces ogólnego pierzenia jednak w dzisiejszych czasach jest tyle środków które z pierzeniem robią cuda ...ale to już inna para kaloszy:)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: