Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Cze 25, 2019 16:42 Zobacz posty bez odpowiedzi
czarny bez i toksyczna w nim sambunigryna
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
piotrk2683

WysłanyWysłany: Sro Sie 31, 2016 13:07
PostTemat postu : czarny bez i toksyczna w nim sambunigryna
Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie odnośnie czarnego bzu,a dokładnie toksycznej substancji, którą zawiera, która się nazywa sambunigryna.

Żeby podawać gołębiom czarny bez trzeba się tej sambunigryny pozbyć, moje pytanie brzmi jak to zrobić?

Na forach o gołębiach, radzą ją przemrozić, czyli włożyć do zamrażarnika i i w niej zostawić na jakiś czas, że niby wtedy się jej pozbędziemy,

Z kolei w necie na stronach o przetworach z czarnego bzu radzą podać czarny bez obróbce w wysokiej temperaturze.

Szukam kogoś kto ma fachową wiedzę odnośnie tej sambunigryny i może doradzić, jak to jest z jej zniszczeniem w czarnym bzie, czy wysoka czy niska temperatura niszczy tą substancję, czy przy obie te metody są skuteczne?

W necie radzą też ,że sambunigryna znajduje się w pestkach czarnego bzu i przy robieniu przetworów powinno się usuwać te pestki przez sito i wtedy się pozbędziemy tej toksycznej substancji, ja chciałbym poruszyć tylko temat zniszczenia sambunigryny przy pomocy wysokiej i niskiej temperatury, która z tych 2 metod jest prawdziwa?

Szukam fachowej wiedzy w tym temacie :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
lotnikkk

WysłanyWysłany: Sro Sie 31, 2016 14:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol Maciej Wludzik z WG Kossakowo na ostanim filmie podaje czarny bez bezposrednio golebia bez żadnej obrobki i strasznie to zachwala, sam jestem ciekawy jak to jest z tym bzem skoro kolega p[isze tu o jego toksycznuch substancjach, pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Sie 31, 2016 14:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jest spróbować samemu ,wtedy będzie wiadomo. :)
161najcul

WysłanyWysłany: Sro Sie 31, 2016 19:06
PostTemat postu : do wiarus
Odpowiedz z cytatem

Kolego wiarus czytając TWOJE posty kiedyś byles bardziej zyczliwy teraz jesteś w odpowiedziach na post bardziej ( AROGANCKI) . Jeżeli Cie mój wpis urazi to przepraszam! ja jestem 7. z przodu i staram się nikomu na tym forum nie ublizac .Wiesz na temat pisz nie, czytaj pozdrawiam D LOT.[size=18][/size]
Georg

WysłanyWysłany: Sro Sie 31, 2016 19:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A szpaki co z nimi ? tyle tego wpiepszają i nic im nie jest?
piotrk2683

WysłanyWysłany: Czw Wrz 01, 2016 1:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak to jest dokładnie, ale czytałem, że inne ptaki jedzą dopiero po pierwszych przymrozkach, czyli tak jakby po przemrożeniu :)
kkscy

WysłanyWysłany: Czw Wrz 01, 2016 11:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.supergolab.pl/index.php/artykuly/artykuly-tematyczne/184-wspomagamy-pierzenie-dziki-bez-czarny

Tu możesz kolego sobie poczytać o tym .
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Wrz 01, 2016 13:13
PostTemat postu : Re: do wiarus
Odpowiedz z cytatem

161najcul napisał:
Kolego wiarus czytając TWOJE posty kiedyś byles bardziej zyczliwy teraz jesteś w odpowiedziach na post bardziej ( AROGANCKI) . Jeżeli Cie mój wpis urazi to przepraszam! ja jestem 7. z przodu i staram się nikomu na tym forum nie ublizac .Wiesz na temat pisz nie, czytaj pozdrawiam D LOT.[size=18][/size]

A kto Cię tu obraża ,to że odnosisz takie wrażenie nie moja wina,każdy sądzi według siebie .Wtykanie wszelkiego gołębiom to nie jest rozwiązanie.Zboża posiadają wszystko co im w zupełności potrzeba ,a w menu gołębia nie ma czarnego bzu,a raczej jak pisał jeden z kolegów jest to pokarm szpaków.Nie musisz używać też dużych liter ,bo wzrok mam dobry.Dobry Lot .
Ps.Kolego kkscy autor tego artykułu co wkleiłeś nie jest nawet hodowcą ,raczej handlarzem ,znając was obu ręczę że masz większe doświadczenie od niego.Dlatego więc nie należy łykać wszystkiego co napisane.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: