Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Wrz 20, 2019 10:43 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wychowuj wiele gołębi,hoduj niewiele-radzi tosnowiec
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dax

WysłanyWysłany: Pon Paź 22, 2007 0:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zorientowany mógłby mi przedstawić wyniki lotowe pana Richarda Westa? (Podobno jest on specjalistą w lotach młodymi, szczególnie pod wiatr i to z najdalszych odległości). Czy to prawda, że wygrał on w tym roku, zarówno indywidualnie jak i drużynowo międzynarodową Barcelonę, zajmując swoimi gołębiami kilka pierwszych miejsc w tym locie? Jak można zamówić u niego młódki, w jakich cenach chodzą i jak długo trzeba czekać na zamówiony materiał? Proszę o szybką odpowiedĽ, ponieważ chciałbym jeszcze przed sezonem 2008 wzbogacić swoją hodowlę o materiał rozpłodowy z jego gołębnika!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Paź 23, 2007 9:01
PostTemat postu : Porady 07
Odpowiedz z cytatem

Witam.Pisze e-mail Renia Rączkowska-

Ostatnio zmieniony przez Ryszard Tosnowiec dnia Sob Lis 17, 2007 11:41, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
kawa

WysłanyWysłany: Wto Paź 23, 2007 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszardzie są takie płytki firmy Global (Niemieckia) na insekty zawieszasz w gołębniku za 3 dni nie ma żadnego piórojada itp robali. Wspaniała rzecz kosztują w sklepie u nas w Wojniczu 11 zł. Okres działania 3 miesiące jedna płytka na 16m2
4x4wys.2m super działa polecam .Pozdrawiam
barkley

WysłanyWysłany: Nie Paź 28, 2007 14:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Renia Rączkowska

hehe dobre renia tez pisze , sadzilem ze tylko bije :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
iwan

WysłanyWysłany: Nie Paź 28, 2007 17:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I taki prostacki post Barkleya moim zdaniem, i bardzo prosze o uszanowanie mojego zdania tak jak i ja szanuje innych, powinien nie istniec na tym, a takze kazdym innym forum.

iwan - ze wschodu
barkley

WysłanyWysłany: Nie Paź 28, 2007 18:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

teraz to ja juz jestem pewny ze ten iwanek to nikt inny jak nasz kolega rychu od reni raczkowskiej :) , niedlugo pytanie bedzie zadawala Abdul Wisimulaha , Siergiej Stawiolodow i inni :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
iwan

WysłanyWysłany: Nie Paź 28, 2007 19:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na pewno moja osoba, jak i wspomniany " rychu " w wypowiedziach prezentuje o wiele wiecej osobistej kultury i powaznego traktowania tematu niz niepowazne wypowiedzi wiadomo kogo. Niestety prymitywni ludzie maja prawo wypowiadac sie wszedzie i zgadzam sie z tym ale tylko dlatego, ze szanuje demokracje.

iwan - ze wschodu
barkley

WysłanyWysłany: Nie Paź 28, 2007 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kultury osobistej wam nie brakuje, poslom w sejmie rowniez :)
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Lis 06, 2007 6:59
PostTemat postu : Stichelbaut
Odpowiedz z cytatem

Gołębie...

Ostatnio zmieniony przez Ryszard Tosnowiec dnia Sob Lis 17, 2007 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Andrzej.Splinter

WysłanyWysłany: Wto Lis 06, 2007 13:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Też mam podobne spostrzeżenia jesli chodzi o gołębie linii Stichelbaut. Wszedłem przypadkowo w posiadanie gołębia z linii Stichelbaut - ciemnego nakrapianego. ?rednia budowa, żeby nie powiedzieć mała, barwa oka amarantowa o bogatej strukturze, kościec delikatny. Charakter spokojny nawet powiedział bym flegmatyczny, spojrzenie inteligentne. Gołąb zakończył żywota w wieku 18 lat ( z mojej przyczyny), do końca był płodny.
Za nim trafił do mnie jako 2-latek, swoją przygodę lotową skończył na 21 lotach konkursowych. Zdobył 19 konkursów z tego 80% w pierwszej piątce Oddziału - a oddział w którym był lotowany liczył ponad 200 członków. Latał bardzo dobrze przy każdej pogodzie i na każdym dystansie. Jego hart ducha i upartość najbardziej była widoczna podczas trudnych warunków lotowych. Te cechy dość często dziedziczyło potomstwo po nim jednak żadne z nich nie mogło poszczycić się, aż tak spektakularnymi wyczynami.
Myślę , że kto miał do czynieniaśś z "prawdziwymi" Stichelbautami - a nie tylko z papierowymi rodowodami - napewno zauważy ich waleczno?ć , która jest o wiele wieksza niż ?wiadczyłaby o tym ich postura.
Uczciwy hodowca

WysłanyWysłany: Wto Lis 06, 2007 16:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stichelbaut co się oriętuję to nie żyje 60 lat , a wy macie jeszcze jego gołębi. Ciekawe ???
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lis 06, 2007 18:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To nie wiesz o tym ze w Polsce lataja same oryginaly ? mamy wiecej jansenow w polsce niz kiedykolwiek jansen cala jego rodzina i pol wsi nie miala a u nas sa i to oryginalne :) janseny ardeny mulemansy , chyba zaczne pisac naobraczkach te nazwy to wtedy cena wzrosnie 100 procent :)
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lis 07, 2007 7:18
Odpowiedz z cytatem

Odp...

Ostatnio zmieniony przez Ryszard Tosnowiec dnia Sob Lis 17, 2007 11:39, w całości zmieniany 1 raz
Andrzej.Splinter

WysłanyWysłany: Sro Lis 07, 2007 15:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście p. Ryszardzie stwierdzenie, że gołąb jest "z linii Stichelbaut" jest pewnym skrótem myślowym.
Używając tego skrótu myślowego - myślę że Pan się z tym zgodzi - taki gołąb po pierwsze musi posiadać rodowód potwierdzający , że jest potomkiem orginalnych gołębi A.Stichelbauta co jest rzeczą istotną w punktu widzenia formalnego. Drugim bardzo istotnym dla mnie warunkiem jest to by posiadał wszystkie cechy charakterystyczne dla danej linii. Więc, taki gołąb musi pokazywać te cechy , z których słynęły orginalne gołębie A.Stichelbauta w rzeczywistości a nie na papierku.
Ma Pan rację, że dobrze jest nabyć gołębie danej linii od bezpośrednich kontynuatorów danej hodowli.
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Lis 09, 2007 12:01
Odpowiedz z cytatem

Przedstawiamy Mistrza (Słoneczny Gołębnik)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: