Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Cze 20, 2019 0:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
kupię
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
początkujący

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 12:45
PostTemat postu : kupię
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich hodowców jestem początkującym hodowcą może ma ktoś odstąpić za darmo lub za niewielkie pieniądze młode gołębie lub stare do rozpłodu niestać mnie na jakieś dobre gołębie ponieważ jeszcze nie pracuje bo chodze do szkoły prosze tylko o poważne oferty dziękuje
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Lotar87

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 13:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Skoro nie stać Cię na ptaki to również nie będzie Cię stać na ich utrzymanie.
Teraz zaczyna się okres wakacyjny więc prace sezonową znajdziesz, zarobisz i coś dobrego zakupisz.
początkujący

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prace na wakacje mam a na utrzymymanie gołębi mnie stać nie bój sie
podasek

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 15:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czyli na książkę abc dobrego wychowania cię również stać i na kupno gołębi również.... powodzenia
wkic

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 17:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poczatkujacy porozgladaj sie w swojej okolicy na pewno znajdziesz
dobrych hodowcow ktorzy ci pomoga.
Nie sluchaj pierdolow.
początkujący

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 17:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiem już dostałem od znajomego 10 sztuk
ARTURO

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 20:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

początkujący napisał:
wiem już dostałem od znajomego 10 sztuk

Lepiej naprawdę pogadaj ze znajomymi hodowcami bo z tego forum to pożytku miał nie będziesz( oczywiście są wyjątki)
Bez urazy ale nie proś się.
Sam dojdziesz do gołębi- tylko miej swoje zasady- i nie przejmuj się durnymi docinkami- nawet jak ja Ci coś ostrego dowalę- ale to są szczere słowa każdy kiedyś zaczynał-tylko większość tych czasów nie pamięta.
I uważaj na "miszczów"- bo mistrz to inna bajka.
mario1111

WysłanyWysłany: Wto Cze 09, 2015 20:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń do Pawelca On podobno belgi rozdaje za darmo! :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak na poważnie: widziałem na wystawie w Kielcach w Niedzielę jak wyprzedawali ze wspólnego gołębnika po 50zł - , ludzie rzucili się jak myszy do sera!
Ja bym ich za darmo nie chciał, ale Tobie na początek by wystarczyło.
wkic

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 6:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na rosol.
podasek

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 7:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy żeby było czarno na białym znam ludzi którzy zapierdzielali całe lato na budowie za dzieciaka żeby kupić parkę gołębi....ja sam zapierdzielałem także żeby jakiś fajniejszy materiał nabyć i ciułałem kasę..i za swoje kupiłem i nikt mi nie dał..znaczy się raz dał ale zdechł zaraz po przyniesieniu na gołębnik;)...a początkujący zrugał kolegę powyżej, który mu zwrócił uwagę czy aby na pewno będzie miał pieniądze na ich utrzymanie w sposób taki że pieniądze ma i żeby go to nie interesowało czy jakoś tam.... to albo masz chłopie i kupujesz, albo nie masz i prosisz grzecznie i czekasz....takie jest moje zdanie.... ale dzisiejszej młodzieży należy się zaraz po urodzeniu ...stary ja pomagam ,młodym hodowcom ale tobie nie dałbym nawet pół jajka i tyle...ale koledzy pewnie ci nadają więc obyś się nimi dobrze opiekował... i co z nich ci zostało...
Lotar87

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 8:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

podasek napisał:
koledzy żeby było czarno na białym znam ludzi którzy zapierdzielali całe lato na budowie za dzieciaka żeby kupić parkę gołębi....ja sam zapierdzielałem także żeby jakiś fajniejszy materiał nabyć i ciułałem kasę..i za swoje kupiłem i nikt mi nie dał..znaczy się raz dał ale zdechł zaraz po przyniesieniu na gołębnik;)...a początkujący zrugał kolegę powyżej, który mu zwrócił uwagę czy aby na pewno będzie miał pieniądze na ich utrzymanie w sposób taki że pieniądze ma i żeby go to nie interesowało czy jakoś tam.... to albo masz chłopie i kupujesz, albo nie masz i prosisz grzecznie i czekasz....takie jest moje zdanie.... ale dzisiejszej młodzieży należy się zaraz po urodzeniu ...stary ja pomagam ,młodym hodowcom ale tobie nie dałbym nawet pół jajka i tyle...ale koledzy pewnie ci nadają więc obyś się nimi dobrze opiekował... i co z nich ci zostało...

Dokładnie. Niektórzy kilka lat pracują na swój wynik i budują stado, a taki szczyl chciałby dostać wszystko od razu na tacy bez żadnego zaangażowania. Zacznij budować stado od tych 10 które dostałeś. Ja nieraz odmawiałem sobie aby kupić gołębia na którym mi zależało i uważam, że mam dobre stado chociaż żadnym mistrzem nie jestem. Średnio miesięcznie wydaję na swoje ptaki ok. 450zł (bo sporo dojeżdżam). Ale skoro stać Cię na utrzymanie to jaki problem w zakupie dobrych gołębi? Chyba kolego żyjesz w wyimaginowanym świecie, bo aby gołębią niczego nie brakowało i były w dobrej kondycji trochę tych pieniędzy wydać trzeba, no ale jeśli chcesz mieć tylko gołębie latające przy domu z dachu na dach to zapewne coś znajdziesz na najbliższym targu i chlebem oraz resztkami ze stołu karmić możesz.
Ja się nie boję o Ciebie tylko o te biedne ptaki z takim podejściem.
Sados0282

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 9:16
PostTemat postu : witam
Odpowiedz z cytatem

skontaktuj sie ze mna mam kilka samic za duzo naprawde dobre ptaki.
Nie sluchaj tych pseudo hodowców oni tylko na kase leca a mi na tym nie zalezy wiec tu masz nr z checia pomoge ci i wespre wiedza tak jaka posiadam. Tak jak mnie wspeierali i wspieraja wiedza i materialem hodowcy - prawdziwi hodowcy tacy jak chodźby S.R Idźczak.
785519796
pozdro
bok98

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 9:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja popieram kolegów Podaska i Lotara. Koszt zakupu gołębi to ułamek środków jakie są potrzebne na budowę gołębnika,utrzymanie gołębi i loty.
pol

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widać dlaczego ten sport kulej a nie rozwija sie. Postępujcie tak dalej a za nie długo bedziecie sami lotować. Tak sie własnie zachęca młodych ludzi do hodwowania gołębie.
Pozdrawiam :)
bok98

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2015 19:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uważasz,że jak ktoś wyda kilka setek za samca to młode po nim ma rozdawać za darmo? "Jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma".
Kiedy jeszcze byłem uczniem i mieszkałem w internacie to aby sobie kupić "dzwony" i "bitelsówki" poprosiliśmy w czterech leśniczego aby nam dał jakąś robotę. Narobiliśmy sobie odcisków,zarobiliśmy i potem szpanowaliśmy przed dziewczynami :-)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: