Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 13, 2019 17:13 Zobacz posty bez odpowiedzi
lotowanie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rmd

WysłanyWysłany: Nie Lut 18, 2007 12:59
PostTemat postu : lotowanie
Odpowiedz z cytatem

Proszę o wytłumaczenie jak to jest z tym :gołębnik przedzielony na pół, z jednej strony samice z drugiej samce i przepędzanie tych gołębi. Czy odgrodzenie pełne żeby się nie widziały?Jak hoduję się młode.Chodzi oto że mam gołębnik 4x5 i jest przedzielony 2xpo2na 5.Proszę o wytłumaczeni jak w tych realiach wymiaru gołębnika prowadzić hodowlę i loty.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
rmd

WysłanyWysłany: Czw Lut 22, 2007 19:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Proszę o jakąś podpowiedż
Tomek

WysłanyWysłany: Czw Lut 22, 2007 21:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zadałeś tak dziwne i mało precyzyjne pytanie, że nie dziw się że nikt Ci nie odpisuje.
Z tego co zrozumiałem to masz gołębnik przedzielony na dwie części. Jeżeli chcesz lotować metodą gniazdową to jeszcze jakoś się pomieścisz(choć nie wiem co z młodymi). Jeżeli zechcesz lotować metodą wdowieństwa to się nie pomieścisz.
Nie wyobrażam sobie, żeby młode trzymać razem z gołębiami dorosłymi, ale są tacy którzy tak robią i to z dobrym skutkiem.
Nie bardzo też rozumiem dlaczego chcesz trzymać samce i samice osobno (przedzielone siatką).
Odpowiedziałem Ci na ile zrozumiałem to co napisałeś. Napisz wszystko dokładnie to na pewno odpowie Ci więcej osób.
Pozdrawiam!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
ospd

WysłanyWysłany: Pią Lut 23, 2007 9:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a jaka chcesz leciec metoda :?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
rmd

WysłanyWysłany: Sob Lut 24, 2007 11:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp.Napisałem jakie są realia czyli wymiary gołębnika.Na dzień dzisiejszy jest przedzielony bo są oddzielone samce od samic .W gołębniku jest możliwość usunięcia przegrody (zsuwana ściana ze szczebelek. Czy ma być pełna ? Ta która jest u mnie jest pełna od dołu na 60 cm. Czy w momencie kiedy gołębie będą zkojarzone to usunąć ją?Czy może posłużyć ta przegroda do jakiejś stosowanej metody lotowania?Każda z części gołębnika ma swój wylot. słyszałem o praktykowaniu jakiegoś ,,przepędzania gołębi w kółko"tzn. wylatują z jednej części ,wtedy jest ona pusta (można wtedy spokojnie wysprzątać ), po którym wchodzą gołębie z tej drugiej części gołębnika ,natomiast te pierwsze wypuszczone wchodzą teraz do tej drugiej części.Chodzi mi o przyblirzenie tego tematu .A może w ogóle inaczej go zmodernizować?Może niektóre pytania wydają się naiwne to proszę o wybaczenie ale jestem pocz. hodowcą a nie chciałbym brnąć w złe przyzwyczajenia lub niepotrzebne nawyki lecz prowadzić hodowlę jak należy.
Dziękuję.
Tomek

WysłanyWysłany: Sob Lut 24, 2007 13:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepędzanie o którym piszesz dotyczy metody wdowieństwa totalnego. Za mało czasu i nie to miejsce, żeby o tym pisać więc odsyłam do lektury książek, których na rynku jest parę. Jak już zdobędziesz podstawową wiedzę, a coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe to wtedy pytaj.
Skoro jesteś początkującym hodowcom to musisz dużo czytać, oglądać filmów i rozmawiać z kolegami.
Jeżeli chcesz lotować metodą gniazdową, która w Twoim przypadku wydaje się być najlepszym rozwiązaniem to spokojnie możesz usunąć ściankę i lotować z całego gołębnika. Tylko nie wiem gdzie będziesz trzymać młode.
Nie napisałeś ile gołębi będzie w tym gołębniku.
Pozdrawiam!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: