Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Sie 25, 2019 19:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Listy konkursowe z maratonów
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Edward

WysłanyWysłany: Sro Lut 14, 2007 20:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Piotrze, pewnych spraw nie mogę zrozumieć, jeżeli hodowca wystawił gołębia do danej kategorii musiał mu wpisać do karty ocen kilometraż datę lotu no i jak wiadomo punkty czy cooficjenty, i to nie może być zmienione, organizator wystawy sprawdza dane z lista konkursową, I na tym kończy się sprawa. Kto mógł zmienić wyniki osiągnięte w sezonie lotowym 2005/2006 zaprezentowane na Wystawie Ogólnopolskiej a inne na wystawę olimpijską, Ja po prostu nie mogę tego pojąć. Proszę o odpowiedĽ , która pozwoli mi "zaskoczyć" o co chodzi ? Przepraszam ale czegoś nie rozumię.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotr Patas

WysłanyWysłany: Sro Lut 14, 2007 22:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprawa wygląda tak. Wczoraj rozmawiałem w tej sprawie z prezesem rejonu. Powiedział mi, że listy rejonowe były sporządzone, ale w zasadzie służyły jedynie do nagrodzenia czołowych gołębi z każdego lotu. Prezesi oddziałów wchodzących w skład rejonu uzgodnili wcześniej, że wyczyny gołębi do wszystkich rodzajów współzawodnictwa krajowego ( oddział, okręg, MP) będą brane z list oddziałowych. W sprawie olimpiady nie postanowiono nic. Przypomnę, że z list oddziałowych gołąb miał koeficjent na poziomie 20, a z list rejonowych na poziomie 10. Ponieważ na olimpiadę pojechał z koeficjentem oddziałowym, zajął 6. miejsce. Gdyby pojechał z koeficjentem rejonowym miałby medal brązowy.

Jak sądzicie koledzy, czy w tej sytuacji można brać temu gołębiowi wynik z list rejonowych, czy nie?

Dopowiem jeszcze, że wszystkie inne wymagania warunkujące możliwość sporządzenia listy rejonowej były spełnione; w tym m. in. wspólny start, uczestnictwo w locie wsząystkich oddziałów wchodz?cy w skład rejonu, itd.

Piotr Patas
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Edward

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 2:45
PostTemat postu : listy
Odpowiedz z cytatem

Kolego Piotrze pominął Kolega jeszcze jeden ważny aspekt sprawy, czy Rejon lotowy był powołany zgodnie z przepisami tj:
1. czy jest na tą okoliczność odpowiednia Uchwała Okręgu?
2. czy wszystko było w zgodzie z paragrafem 6 Regulaminu Organizacyjnego?
3. kiedy powstał Rejon Lotowy / data/
Generalnie wszystkie te punkty mają wielki wpływ na całość sprawy. Podam przykład z własnego podwórka / trzy oddziały z mego okręgu + jeden Oddział z sąsiedniego okręgu tworzą R.Lotowy, przy tym wymagana jest zgoda Zarządów Okręgów z których powstał Rejon Lotowy oraz Uchwała zarządu Głównego tak mówią przepisy. Nie mając zgody z Okręgu sąsiedniego nie wyraziłem zgody na utworzenie Rejonu. Po sezonie lotowym , okazało się, że jest super wynik, nakłaniano aby wydać Uchwałę z utworzeniu Rejonu z trzech oddziałów naszego Okręgu. Zapomiano, o Uchwale Z.G. Uważam, że powinno jeszcze być zapisane, że kopia Uchwały powinna wraz z planem lotów iść wyżejśśśśśśąąąąąą może do REGIONU.
Ponadto ważna sprawa aby Rejony były powoływane w m-cu X, XI danego roku. Posiadał SWOJE PIECZˇTKI, rozliczał się na walnym itp itp. Kiedy? tak co niektórzy tworzyli po sezonie sztuczne Rejony czy wprost "fikcyjne" za cichym przyzwoleniem władz w celu poprawienia wyników. A w tym wypadku winien jest ten kto wypelniał "kwity" na tego gołębia nie my?lę aby to był Prezydent Kolega Kawaler do, którego uważam powinien Kolega mieć trochę inne zdanie, to oczywi?cie jest moje spostrzeżenie. Nie mogę zrozumieć co się musiało stać takiego, że Kolega tak wszystkich z Z.G przestał lubieć. To i tak nic nie zmieni wybory do Z.G potocz? się swoim torem bez względu ile będzie na ten temat napisane. Zadecyduje większo?ć nieraz przypadek i z tym się trzeba pogodzić. Generalne moje spostrzeżenie jestem po 4 zebraniach wyborczych a włosy staj? dęba , jak wiara pcha się do władzy, Prezesi s? wprost przymuszani aby kandydować, nikt nie chce być działaczem, a pod koniec zebrania nikt nie chce być delegatem do Okręgu. Taka jest prawda na dole, nie ma z kogo wybierać, i tym problemem należy się zaj?ć a nie Prezydentem, oczywi?cie Zjazd oceni pracę Z.G i Prezydenta bo on tym dowodzi, czy wybior? lepszych czas pokaże. To jest tak jak z naszym Rz?dem , miał wielkie zaufanie społeczne jak go wybierano, obecnie prawie 80 % już go nie popiera, tzn, że już nie musimy przestrzegać prawa. Takich większo?ć wybrała i do kogo ja teraz mam mieć pretensję.
Pp026

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 5:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

OdpowiedĽ dla Pana Piotra Patasa.

W mojej ocenie lista rejonowa nie była listą konkursową, bo tak jak Pan pisze cytuje
Cytat:
"Prezesi oddziałów wchodzących w skład rejonu uzgodnili wcześniej, że wyczyny gołębi do wszystkich rodzajów współzawodnictwa krajowego ( oddział, okręg, MP) będą brane z list oddziałowych."
.
Jednocześnie hodowca może mieć pretensję do władz Oddziałowych, że tak postanowili.
Przypuszczam, że gdyby ten gołąb nie zyskiwał na tych wspólnych listach to pewnie nie byłoby wogóle sprawy.

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 7:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Edwardzie. Wspominany rejon lotowy istnieje wiele lat i o żadnym „fikcyjnym” tworzeniu rejonu np. na potrzeby tego wyniku nie ma mowy. Rejon ma pieczątki, rozlicza się itd.... Ten rejon jest jednostką organizacyjną PZHGP i to jest najważniejsze. Moim zdaniem wola prezesów, by do mistrzostw krajowych brać wyniki z list oddziałowych, a nie rejonowych, nie ma tu nic do rzeczy. Nie może przeszkodzić temu, by ten gołąb pojechał na olimpiadę z wynikiem lepszym, jaki ma na listach rejonowych.

Pisze Pan: „A w tym wypadku winien jest ten kto wypełniał "kwity" na tego gołębia nie myślę aby to był Prezydent Kolega Kawaler do, którego uważam powinien Kolega mieć trochę inne zdanie, to oczywiście jest moje spostrzeżenie.”

Panie Edwardzie! A gdzie ja to powiedziałem, że winien jest tylko prezydent Kawaler? Ja mam pretensje do wszystkich, którzy o tym wiedzieli i nic nie zrobiliśśśśśśśśśąąąąąąąąą w tym kierunku, by tak dobry wynik polskiego gołębia pokazać na arenie międzynarodowej. Uważam natomiast, że prezydent jako zarz?dzaj?cy bezpo?rednio zwi?zkiem w takich sytuacjach powinien stanowczo zadziałać i sprawę pozytywnie rozstrzygn?ć. Tu nie chodzi o to, czy ja kogo? lubię czy nie lubię. Chodzi o to, jak kto? działa! A to jest działanie na szkodę Zwi?zku!!!

Jestem pewny, że z punktu widzenia przepisów FCI, a to jest to dla mnie najważniejsze, wynik uzyskany w tym rejonie przez tego gołębia jest absolutnie "czysty" i powinien być pój?ć na olimpiadę. Postaram się zapytać o opinię w tej sprawie prezydenta FCI.

To co się stało, to – moim zdaniem – zaniedbanie, ale też po czę?ci przejaw „asekuracji”, strachu, „za?ciankowo?ci”; któr? zreszt? przejawiamy nie tylko w gołębiarstwie; dotyczy ona także innych dziedzin. Bo nie potrafimy spojrzeć na ?wiat odważnie, bez kompleksów i ci?gle siedzimy, jak te kury w "za?ciankowym, polskim grajdołku", boj?c się siebie nawzajem i wszystkiego wokół.

Piotr Patas
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 9:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciekawe skad się bierze ten ,,pęd do władzy,, w sekcjach oddzaiałach i w wielu okręgach ? Jak tak dalej pójdzie i nie uda się nikogo namówić do pełnienia funkcji trzeba będzie znowelizować regulamimn dyscyplinarny i wprowadzić jako jedną z kar pełnienie jakiejś funkcji
Piotr Patas

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 9:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

...albo zgodzić się na to, że pełnimy funkcje odpłatnie. I wówczas nikt nie może „wykręcać się sianem”, że czegoś tam nie dopełnił, bo nie miał czasu lub pracuje społecznie. Płacimy i wymagamy!

Piotr Patas
123

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 9:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Znając nasza realia nawet zielokrotnienie opłat za ,,upoważnienia,, nie pokryje tych nakładów. Tak na marginesie pamiątkowe obraczki z 30 olimpiady Ostęda które członkowie FCI w Belgii Holandii mogli kupić po 1.5 euro na licytacjach przekraczaja juz 10 euro. To tak apropo że istnieją sposoby żeby nie dopłacać do olimpiady czy wystawy
Edward

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 21:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Piotrze jeszcze Pan chcesz wciągnąć w to Prezydenta FCI, tak jak by on nie miał ważniejszych spraw do załatwienia. Oczywiście możesz Pan zasięgać opinii ale uważam, że jest zbędne. Przecież nikt z FCI nie będzie wymiatał naszych "brudów", porządek musimy zrobić sami w swoim środowisku. Mam prośbę w moim Oddziale był "nawiedzony" człowiek, pracownik umysłowy Izby Skarbowej z Opola. Należał do Związku ponad rok, nie opłacił lotowego, został skreślony ze Związku przez Walne Zebranie od tamtej chwili, napisał chyba z 8 obszernych pism/ kopie idą do Z.G., ostatnie pismo z 6.02.2007 r/ 4 strony bite maszynopisu/. Mogę prosić o pomoc,prześlę wszystkie kopie i moje odpowiedzi. Zobaczysz Pan co to za ciekawy "zawodnik", ile on mi zepsuł krwi i jak szkaluje nasz Związek - co z nim możemy zrobić w świetle naszego prawa, pomyślałem żeby napisać do jego zakładu pracy, do szefa czy aby za mało nie dostaje pracy , że ma tyle czasu w pracy na pisanie tych głupot,jego zdaniem słusznych uwag porać Pan czy tak mogę zrobić. Czy wypada ?
Piotr Patas

WysłanyWysłany: Czw Lut 15, 2007 21:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Edwardzie! Aluzję zrozumiałem aż nadto dobrze!

Ale za wszystko wystarczy mi Pana zdanie: „Przecież nikt z FCI nie będzie wymiatał naszych "brudów", porządek musimy zrobić sami w swoim środowisku”.

Wnoszę stąd, że i Panu sprawa ta „cuchnie”. Mimo to, jako sekretarz GKL – bądĽ co bądĽ osoba o pewnych wpływach i możliwościach – „chowa Pan głowę w piach” i nawet nie próbuje się nią zainteresować u Ľródła. Nie dziwię się więc, że w naszym Związku jest tak, jak jest, skoro mamy takich działaczy, jak Pan!!!

Ptak, który mógł na Olimpiadzie zdobyć brązowy medal, wskutek niefrasobliwości działaczy i nieznajomości właściwej wykładni przepisów FCI zajmuje tam zaledwie 6. miejsce. I to Pana zdaniem jest mało ważna sprawa. Gratuluję i życzę ponownego wyboru.

Piotr Patas
Edward

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 2:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Piotrze, tylko widzi Pan mnie nikt do GKL nie wybierał i w tym sęk ,że w tym roku będzie tak samo. A jeżeli chodzi o dochodzenie do prawdy od tego są Komisje Dyscyplinarne, nie moja rola ani Pana,chyba.,że ktoś Pana upoważnił to przepraszam. Myślę że wie Pan, oprócz Związku są jeszcze inne ciekawsze sprawy, niż opluwanie Kolegów z którymi Pan przecież współpracował przez ładnych parę lat.Widzę ,że dostał Pan jakiejś dziwnej obsesji na tle Z.G a szczególnie jego Prezydium, życzy mnie Pan dobrego wyboru, ja życzenia przyjmuję od każdego tego samego życzę Panu. I jeszcze jedno dochodzę cały czas do Ľródła prawdy tylko,że ta prawdę każdy inaczej rozumie. Moje motto - idę ciągle pod prąd , a jak wiadomo po drodze idąc do" Ľródła prawdy" plewy odpadają. A poprzeczkę zawsze mam wysoko, oczywiście na tyle ile mnie stać. Nie mam przerostu ambicji, bo to staje się chorobą , często nie uleczalną, chyba, że w początkowej fazie. U nie których śta faza już jest końcowa.Przepraszam, jeżeli kogo? uraziłem ale takie jest moje zdanie.
Piotr Zdanowicz

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 7:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy, chyba robi się duszno...
Czas jest wyborczy, kazdy teoretycznie może zaistnieć w wyższych strukturach.
Starajmy się przekonywać do lepszych rozwiązań, a jeżeli znajdziemy poparcie - to realzujmy nasze pomysły.
Wówczas sami zostaniemy ocenieni przez innych. Jak wypadnie taka ocena to pokaże czas.
Wygrywać jest przyjemnie, ale przegrać też mozna z honorem.
Zawsze warto być dobrej mysli.
Edward

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 7:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Popieram Kolegę w całej rozciągłości.
Pp026

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 7:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widać niespójność wypowiedzi Pana Piotra Patasa.
Pan Piotr Patas pisze o tym, że trzeba popracować nad wiarygodnością naszych rezultatów na arenie międzynarodowej tylko jak wytłumaczyć uważnym obserwatorom, że pomiedzy wystawami gołąb zyskuje na wyniku o 50%.
W tym konkretnym przypadku nie było oficjalnej listy konkursowej z której można by było zaliczyć wynik mimo, że przepisy ( te ułomne) na to zezwalały. Nie może być tak, że lista konkursowa będzie tworzona pod wynik bo wtedy mamy do czynienia z manipulacją.

Gość

WysłanyWysłany: Pią Lut 16, 2007 8:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moja prywatna opinia w sprawie tej listy Rejonowej gdy decyzją wszystkich Przedstawicieli Oddziałów danego Rejonu Lotowego robiono
listę Rejonową w tym przypadku uchwałą do jednego współzawodnictwa
wytypowania najlepszych lotników z takiej listy to ta lista powinna do
tego współzawodnictwa się zaliczać , listę taka należało nie nazywać Listą tylko Tabelą Konkursową Rejonu i było by po sprawie ,a tak to do końca
jedni sie trzymają uchwały i tego branią Władze ,a drudzy interpretacji
Regulaminowej i tu Mają racię. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: