Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Sie 22, 2019 16:59 Zobacz posty bez odpowiedzi
Loty dalokodystansowe-lot narodowy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
andrzejandrzej

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2007 15:30
PostTemat postu : Loty dalokodystansowe-lot narodowy
Odpowiedz z cytatem

Witam prosze wypowiedzcie sie na temat lotu narodowego-jakie macie pomysly i opinie. Co sadzicie o propozycjii Piotra Patasa. Co sadzicie aby lot narodowy organizowac ze wschodu. I inne mysli na wspomniany temat prosze wpisywac.

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2007 16:30
PostTemat postu : Re: Loty dalokodystansowe-lot narodowy
Odpowiedz z cytatem

andrzejandrzej napisał:
Witam prosze wypowiedzcie sie na temat lotu narodowego-jakie macie pomysly i opinie. Co sadzicie o propozycjii Piotra Patasa. Co sadzicie aby lot narodowy organizowac ze wschodu. I inne mysli na wspomniany temat prosze wpisywac.
Ja uważam że powinny być organizowane loty narodowe w których można by było wygrać jakąś nagrodę i wyróżnienie,a także zaostrzyło by to rywalizację między hodowcami.Proponowałbym takie loty z zachodu od 400 km w zwyż.

marek050

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2007 17:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

lot narodowy to przynajmniej 800km tak powinno być według mnie,ale każdemu to nie musi pasować.
Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
Dzym

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2007 19:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dobrym pomyslem bylby cykl 3 lotów np:

1. 850 km
2. 950 km
3. 1000 - 1200 km

oczywiście wkładamy ciągle te same gołębie ( jeśli wróca ), jak nie to automatyczna eliminacja z zawodów.
Oczywiście ustalamy miejsca punktowane. A póĽniej wyłania się najlepsza 3-ka:

Przykłady nagród :

1. uścisk dłoni prezesa + dyplom + puchar
2. tak samo
3. tak samo

i ewentualne drobe nagrody rzeczowe typu. kamera cyfrowa czy coś w tym stylu. Nagrody tylko takie ponieważ mniejsza szansa że będa oszukiwać :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Bogusław Koteluk

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2007 8:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niestety nic nie wskazuje na to abyśmy się doczekali lotu narodowego w najbliższym czasie.A szkoda bo to oprócz rywalizacji znakomita promocja naszego hobby dla większego grona ludzi.Ale jak widać nikogo z władz nie obchodzi to czego chcą hodowcy.Dodam jeszcze ,że nawet Słowacy ,których Związek nie może się równać z naszym pod względem liczebności mają loty narodowe.
123

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2007 12:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Robienie czegokolwiek(nawet myślenie o zrobieniu czegoś) ponad to co jest niezbędne do funkcjonowania wymaga zangażowania i niestety potrzeba trochę wysilku.Organizowanie lotu narodowego w sytuacji z jaką mamy coraz częściej do czynienia gdy np. jednen oddział organizuje 16 lotów a drugi 12 jest małym nieporozumieniem
Stanisław

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2007 18:05
PostTemat postu : Lot narodowy
Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem,jezeli ma byc to lot narodowy to powiniem być z jednej miejscowości i w jednym czasie.Unas takich szans niema bo np: Suwałki i Jelenia Góra, jakie są szanse jednych i drugich.Ktoś porównał ze Słowacją, myślę,że z nimi nie możemy się mierzyc ze względu na wielkość kraju. Oni mogą zrobić lot narodowy np. ze ?winoujścia i nie będzie takiej rozpiętości. Chyba,że myślimy o podziale kraju na trzy lub cztery strefy.
Bogusław Koteluk

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 8:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Stanisławie w jednym z numerów "Hodowcy" pan Patas przedstawił zankomity plan realizacji lotu narodowego.Co do odległości między gołębnikami w Polsce to stworzenie podziału na strefy jest rzeczą oczywistą,co także pan Patas ciekawie rozwiązał.A Słowacy (Niemcy,Belgowie,Holendrzy) też dzielą się na strefy w locie narodowym,więc na prawdę nie wiem w czy ma tkwić problem?
Pp026

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 10:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z niemcami to przesada.
Idea lotów narodowych przedstawiona przez Pana Piotra Patasa jest do wykonania i wcale nie musza to być loty z jednego miejsca wystarczy, że byłyby organizowane w tym samym dniu a odległości w strefach porównywalne. Np 1000 km do środka strefy. Oczywistym jest ze loty musiały by być z kierunku zachodniego.

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 10:38
PostTemat postu : "Polska Barcelona"
Odpowiedz z cytatem

Wcale nie upieram się przy zaproponowanej przeze mnie koncepcji; startu z kilku miejscowości. Można startować z jednego miejsca, a kraj podzielić na strefy odległościowe i dla każdej sporządzać odrębną listę konkursową. Jakaż byłaby to promocja naszego polskiego gołębiarstwa na świecie. Polscy hodowcy wypuszczają np. z Dunkierki 100 tysięcy ptaków. Telewizja, radio, prasa. Bylibyśmy na czołówkach europejskich czasopism gołębiarskich. To mogłaby być „polska Barcelona". Ale koledzy, kros musi się za to wziąć. Koteluk, Pęczalski, Stanisław Patas? Cóż my znaczymy? To rola kierownictwa Związku. Ono powinno to zainicjować, a my hodowcy będziemy realizować, każdy według swoich możliwości. Znając jednak osoby w obecnych władzach, marnie widzę szanse na zrealizowanie tego pomysłu. Oni chcą mieć święty spokój, a nas okrzykną w najlepszym razie marzycielami, jeśli nie mącicicielami. Wiem, jak było z wszystkimi innymi moimi nowatorskimi pomysłami. Piotr Patas
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Piotr Patas

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 12:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ależ narobiłem błędów. Przepraszam. Może tym razem będzie lepiej.

Wcale nie upieram się przy zaproponowanej przeze mnie koncepcji; startu z kilku miejscowości. Można startować z jednego miejsca, a kraj podzielić na strefy odległościowe i dla każdej sporządzać odrębną listę konkursową. Jakaż byłaby to promocja naszego polskiego gołębiarstwa na świecie. Polscy hodowcy wypuszczają, np. z Dunkierki 100 tysięcy ptaków. Telewizja, radio, prasa. Bylibyśmy na czołówkach europejskich czasopism gołębiarskich. To mogłaby być „polska Barcelona".

Ale koledzy, ktoś musi się za to wziąć. Koteluk, Pęczalski, Stanisław, Patas? Cóż my znaczymy? To rola kierownictwa Związku. Ono powinno to zainicjować, a my hodowcy będziemy realizować, każdy według swoich możliwości. Znając jednak osoby w obecnych władzach, marnie widzę szanse na zrealizowanie tego pomysłu. Oni chcą mieć święty spokój, a nas okrzykną w najlepszym razie marzycielami, jeśli ąnie m?cicielami. Wiem, jak było z wszystkimi innymi nowatorskimi pomysłami; nie tylko moimi.

Piotr Patas
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Bogusław Koteluk

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 15:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego PP026 Niemcy mają listę narodową i strefowe.Niech przykładem będzie lot z Barcelony:Zone 1 bis 1050 km,Zone 2 ab 1050 km bis 1150 km,
Zone 3 über 1150 km.To tyle względem wyjaśnienia.
Co do lotu narodowego to zgadzam się z panem Patasem.Nikomu nie zależy na rozwoju i promocji,a za kilkanaście lat obudzimy się i okaże się ,że PZHGP
to już nie grube tysiące członków.
Pp026

WysłanyWysłany: Pią Lut 09, 2007 18:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wątpie w to że są 3 trefy w niemczech.
?miem twierdzić jednak, że nie jest ten lot aż tak popularny by nazwać go Narodowym.
Niemiecki związek jest bardziej liczny niż nasz, a na Barcelonę z niemiec jest wysłanych mniej golębi niż u nas na Watykan. Oczywiście mogę się mylić.
Podejrzewam też, że powodują to różnice pomiarów Niemcy to duży kraj sądze, iż różnice pomiarómogą siegać nawet 400km.

WysłanyWysłany: Sob Lut 10, 2007 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo każdy hodowca w Niemczech może w lotach takich jak Marsylia,Barcelona itp. uczestniczyć ,dlatego określenie lot narodowy jest jak najbardziej adekwatne.Jak kolega odniesie się do polskiego lotu Barcelona,który barcia Łepuch nazywają narodowym (2005 rok-o ile pamiętam 130 gołębi) ?To jak dla mnie pewne nadużycie,ale to taka dygresja.
Co do lotu narodowego to moim zdaniem znakomita reklama naszego sportu
,a przy większym udziale hodowców i dokładnym kontrolowaniu to kolejna szansa na nasze zaistnienie w świecie.
A dziwi mnie postawa władz ,wystarczy spojrzeć jakie jest zainteresowanie lotami dalekimi na śląsku (Ostenda,Amsterdam).Dlaczego innym hodowcom w kraju nie zorganizować takiego lotu?
Pp026

WysłanyWysłany: Sob Lut 10, 2007 10:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście popieram organizację lotów Narodowych.
Mało tego wiem kto je powinien organizować. Jest to określone w regulaminie lotowym.
Mam jednak spore obawy czy kiedykolwiek dojdzie do takich lotów. Wiele Zarządów Okręgów nie organizuje lotów Okręgowych dająć pełną swobode do organizacji lotów klasy Maraton Oddziałom.

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: