Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lip 22, 2019 17:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Szybkie gołębie.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Crashash.

WysłanyWysłany: Czw Lis 27, 2014 19:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Gill1957, kolego ja włożyłem moje młode 10 szt. na ostatni lot oddziałowy 220 km. i wszystkie w domu , co prawda nie wiem które były pierwsze bo nie mogłem oglądać powrotu, ale na drugi dzień były wszystkie, te gołębie były pierwszy raz w kabinie i poszły na lot bez przygotawania.
no potwierdzam !!! golebie siwego w zimie z 400km w katastrofalnych warunkach wracają do domu
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Józej1944

WysłanyWysłany: Czw Lis 27, 2014 20:25
PostTemat postu : Toplista
Odpowiedz z cytatem

Mam podobne zdanie na temat tych gołębi na WG
czerwony1362

WysłanyWysłany: Nie Gru 14, 2014 17:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy7 , mam kolege ktory jest mistrze oddzialu na mlodych w 2014r. Myslale tez dac na WG 2 sztuki od niego , tylko jest jedno ale , golebie takie sa przygotowane indwidualnie na loty przez hodowce a na WG wszystkie sa jednakowo przygotowywane co innego jest przygotowanie 30 sztuk indywidualnie a co innego 1000 golebi na WG. Moim zdanie golebie na WG powinne byc raczej sredniego dystansu i uparte a w wyjatkowo trudnych lotach takich jak finalowy np. WG z ponad 400km i trudnych warunkach raczej te sredniego i dalekiego dystansu i wlasnie takie golebie sobie radza dobrze przekonalo to mnie przez ostatnie dwa lata gdzie golebie srednio i daleko dystansowe wlasnie zajely dwa razy 37 miejsce a te szybkie przepadly co nie znaczy ze szybkie sobie nie poradza , podale to na przykladzie swojego doswiadczenia. Pozdrawiam
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Sty 04, 2018 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kolego siwy7 i jaki postęp na obecny czas w twojej hodowli odnośnie szybkich gołębi?...
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 9:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. czytam tu różne bzdury na temat szybkich gołębi. Moim zdaniem gołąb szybki to taki który w najkrotszym czasie pokona odległość z punktu A do punktu B. I żadne cechy budowy czy pochodzenie się nie liczy. U mnie aktualnie najszybszym golebiem jest roczniak syn czarnego biały-pstry. To on wygrał dwa ostatnie loty ekstremalne. Jest to niewielki gołąb, krótki o ciemnym oku . Ale ma wolę walki w każdych warunkach a w głowie kompas. Gdyby sparowal się z wnuczka jedynki( Jaworski- Michalak) która ma wszystkie cechy gołębia szybkiego to młode po nich to byłby pewnie murowani kandydaci na mistrza Polski w kat. A. Ale tego nie jestem pewien bo mam trzy wolne samce . A u mnie gołębie wybierają sobie partnera same.
jankes2

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 9:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no to napiszę tak ,trzeba mieć mocno rozbudowane ego i tupet ,że ho,ho,ho
tedy

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 9:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Siwy, z powodu tego że lubię czytać Twoje wpisy w których podoba mi się bardzo Twoja niezłomna wiara w jakość swojego materiału hodowlano-lotowego oraz z racji tego że masz wolne 3 samce mogę Cię wspomóc jedną samicą pionowego startu która w połączeniu z szybkim wnukiem czarnego ma szansę odegrać kluczową rolę w lotach extremalnych. Obejrzyj i zastanów się :

mogę w piątek dostarczyć do Sosnowca.

pozdrawiam DL
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 10:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.Tedy nie ta liga!!! Ten ogon czubek na głowie i obrosniete łapy te cechy budowy nie pozwoliłyby na rozwój mojej linii szybkich i mądrych gołębi pocztowych.
tedy

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 10:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiesz co kol. Siwy, zaciekawiasz mnie coraz bardziej i chyba zdecyduję się na jakieś młode od Ciebie o ile zdążę się załapać.

pozdrawiam DL
rafam

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 12:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.siwy to jest pawik indyjski nie pocztowy :D
tedy

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 13:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol Rafam widać nie miałeś do czynienia z czystymi Ardenami, szeroki ogon to skutek modyfikacji genetycznych w celu lepszej sterowności podczas długiego lotu, czubek to cecha charakterystyczna tej rasy a obrośnięte łapy chronią te ptaki od zimna w czasie górskich wędrówek.

pozdrawiam DL
siwy7

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 14:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadza się kol. Tedy czubek to typowa cecha Ardenow. Kiedyś na Allegro wszystkie sprzedawane Ardeny miały czubek. A obrosniete łapy to mają szybkie gołębie u Pana Pałki.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 15:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Śiwy Pisze Pan takie zdanie
Gdyby sparowal się z wnuczka jedynki( Jaworski- Michalak) która ma wszystkie cechy gołębia szybkiego to młode po nich to byłby pewnie murowani kandydaci na mistrza Polski
Jeśli może Pan opisać tu te wszystkie cechy tej samiczki to ja chętnie bym poczytał Pozdrawiam
Lotny14ABC

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 16:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tez z chęcią bym poczytał. Pozdrawiam
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Nie Sty 07, 2018 19:10
PostTemat postu : WNUKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy....Szanowny Kolego siwy 7 https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,23971,mpid,3,uid,4f678ecfee58f5c3,/20180107_185923.jpg?f=20180107_185923.jpg Będzie coś w tym ptaku z szalie i jedynki z hodowli Kolegi Michalaka ze strony ojca,czy nic? Jak sądzisz ?Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: