Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 19, 2019 23:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
zapis do PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kowal 0424

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:29
PostTemat postu : zapis do PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Witam.
Koledzy interesuje mnie temat , czy jako nowo zapisany członek związku mam prawo pierwszy raz przelotowć swoje młode gołębie bez zegara?

Ps. Nie mogę odszukać regulaminu PZHGP.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWP Kontakt Powrót do góry
zako81

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

możesz lotowac bez zegara nawet całe życie jak będziesz tylko chciał nikt ani żaden przepis tego ci nie zabroni
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kowal 0424

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Oczywiście będę lotował na zegar od przyszłego sezonu.
Ale wiesz kolego nie opłaca mi się kupować zegar na lotowanie młodymi w tym sezonie lepiej troszkę poczekać odłożyć i kupić na przyszły rok elektronika. A młódki lepiej sprawdzić bez dodatkowych kosztów.
kowal 0424

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 11:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PS. Kupił bym za nieduże pieniądze lub zlecił wykonanie cel lęgowych na ścianę 3x2 m (25 cel + 5 cel na boczną ścianę) Oczywiście z płyty wiórowej najlepiej 5 słupków po 5 cel.
kamil957

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 12:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy jak to jest z tym lotowaniem bez zegara, placi sie normalnie zq wpisowe na lot, ale itak nic z tego nie bedzie, bo nie bedzie czas zmierzony tak?

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 13:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kamil to proste i oczywiste ,zapisuj sobie godziny przylotu i potrm porownaj z wydrukiem oddzialu jak ci poszlo ja tak robilem 2 lata wstecz dopuki nie uzbieralismy na zegar .konkursu nie zrobisz ale bedziesz cos wiedzal np czy warto to co masz zywic czy skasowac.....pozdr
kamil957

WysłanyWysłany: Sro Kwi 30, 2014 15:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzieki kolego zawsze lepiej zapytac dla pewnosci:)

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 7:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kamil regolamin pzhgp nie pozwala na lotowanie bez tzw. zegara ale przeciez sa wsrod was koledzy ktorzy maja zegary te starsze drewniaki i napewno ktorys pozyczy ci na loty a z zegarem zawsze lepsza jest zabawa i moze uda ci sie nawet zlapac jakas czolowke na listach konkursowych niewiem dlaczego koledzy wczesniej popieraja lotowanie bez zegara przeciez ono prowadzi do nikad a porownywanie czasow na popieze jest nie adekwantne do list startowych bo tam doliczane sa jeszcze deferencje na odleglosciach a ty sam nie jestes w stanie wyliczyc tego pozdrawiam i zachecam do lotowania wlasnie na zegar
grześ

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 8:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.ady zgadzam się z Tobą w 100% bodajże u nas w oddziele to bez zegara to nie bardzo dało by radę,zegar jest bynajmniej wymagany.A druga sprawa to co to za lotowanie i pisanie na kartce jak najtańszy sprawny drewniak można nabyć za 50-70zł. Tak więc kolego zakup lub pożycz najtańszy na gumki i lotuj jak pisze regulamin,a i frajda na początek lepsza można jakiś dyplomik w sekcji złapać a to już kręci.
kowal 0424

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów
po przemyśleniu chyba poszukam jakiegoś zegara na gumki a jak ktoś ma to chętnie odkupie będzie lepsza frajda.
PS Ale tak naprawdę to myślę że coś za mało uchowałem młodych jak do tego czasu bo na dzień dzisiejszy mam zaobrączkowanych dopiero 26 sztuk
ale oczywiście są jeszcze taki e niezaobrączkowane no i jeszcze liczę na jajka gdzieś do 15.maja
kamil957

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze nie spotkalem sie z drewniakiem za 50-70zl, wiec jak ktos ma to oczekuje propozycji, na taki stac mnie od reki:)

WysłanyWysłany: Pią Maj 02, 2014 21:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ady co za glupoty gadasz napewo ma chlopak jakiegos hodowce w okolicy ja porownywalem z 3 gosciami co mieszkaja odemnie po 1,2,3km przeciz na w sekundy nie musi liczyc wystarczy mu np zakres 5 minut i juz cos bedzie wiedzial jak nie ma kasy na zegar 1km=1minuta plus lub minus ja tak sprawdzalem zdecydowalem dopiero o zakupie zegara jak widzialem ze ptaki daja rade, na gumy nie chcialem bo po jakiego grzyba stresowac ptaki to bylo dobre po 1900 roku....zrobisz jak uwazasz .....powodzonka
barkley

WysłanyWysłany: Sob Maj 03, 2014 6:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rav_poraj napisał:
na gumy nie chcialem bo po jakiego grzyba stresowac ptaki to bylo dobre po 1900 roku....

Teraz jakby nie patrzyl jest wlasnie po 1900 roku i zawsze bedzie ;) .

Powaznie mowiac , gadanie o stresowaniu ptakow jest lekko niezbyt powaznie , bo nie chcialbym tego nazywac inaczej . O jakim strasie mowisz ?
Golab juz ma stres jak leci, a ze go sie zlapie pozniej, to gdy jest przyzwyczajony do tego od mlodosci to sie juz nie stresuje .
Nastepna sprawa, elektronik nigdy nie byl i pewnie nigdy nie bedzie niezawodny. Zdaza sie ze antena przepusci jakas obraczke i jak to jest 30 czy 40 ptak z kolei to mozessz sobie odpuscic , ale jak to jest pierwszy to czy nie stresujesz sie i nie lapiesz zeby odbic tipesika ? Nie mow , ze jeszcze nigdy antena nie przepuscila bo ja w to osobiscie nie uwierze .

Loty mlodych to przewaznie najwieksze straty , jak Cie stac to ok, ale dosc spsoro osob wraca wlasnie na mechaniczne zegary przy lotach mlodych .

Kowal moj nr 511 230 030 , zadzwon w niedziele pod wieczor. Zegar na 12 odbic moze znajde, wtedy bedzie tanszy niz ten na 30 odbic . Choc moze lepiej taki na 30 bedziesz mial zawsze na pozniej na wieksza ilosc ptakow.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
kowal 0424

WysłanyWysłany: Sob Maj 03, 2014 9:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ok barkley postaram sie zadzwonic w niedziele wieczorem.
rav_poraj

WysłanyWysłany: Sob Maj 03, 2014 20:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

smiech na sali panie barklej nie slyszalem zeby kiedys ktos z elektronika wrocil na drewniaka , co do przepuszczania to owszem przepuscil mi 2 razy w sezonie mlodych 2013 i tylko dlatego ze sadlo 5 naraz a antenke mam 1 polowa ,kolega ma 5 pól i sadaly mu na jednym locie w 1 minucie okolo 12 i nic nie przepuszcalo a na gumy .... w tych czasach .... jakbym mial latac po golebniku i lapac pare sztuk naraz to by mnie kurwica strzelila wole jak mi antena przepusci jak robic za pajaca. ludzie przecież to nie o zlote kalesony chodzi bo ktos kto robi jakieegos mistrza to nie zadaje takich pytan jak kolega z tematu po ile to ile tamto tylko placi grube tysiace i sie smieje jak to mowia z boroków(do ktorych my tutaj w 99% nalezymy). mowisz ze sie ptaki nie stresuja a jakby w robocie nonstop szef ci cos za uchem pierd..albo szefowa lapala za cos (jakby byla fajna to by obeszlo) .. to bys sie nie stresowal ...sra..... bys w gacie ..... ja golebie dzien w śąądzien lapie w reke ale wyrywkowo i deklikatnie ze nie robie szumu w golebniku niektore jedza mi z reki lub siadaja na kolano jak siade na taboreciku w golebniku i troche na nie popatrze wiec stresu nie odczuwaja ale jak golab przychodzi z lotu i chce sie napic , pojesc i isc do swojej celi/siodelka a ktos zeby odbic na gume to przeciez musi go gonic i pajacowac i napewno nie robi tego na spokojnie,delikatnie tylko jak najszybciej bo sekundy lec?. kazdy kto lotuje na gume powie ze na tym traci i zalezy od charakteru golebia jedne olewaja lapanie bo sa spokojne a drugie sa malo laskawe i nie chca wchodzic do golebnika bo juz wiedza ze jakis pajac zaraz mnie pewnie bedzie łapał( molestowal)a ja przeciez tylko chce sie napic i pojesc. duzo tez zalezy od czlowieka bo jesli bedzie ptak? poswiecal czas i lecial na drewniaka to one pewno sie przyzwyczaja, gorzej jesli 3 minuty rano 3 minuty wieczorem i lapanie w sobote i znow lapanie w niedziele takie ptaki beda plochliwe i hodowca moze sobie w czasie trwania konkursu co najwyzej pię?ć odbic jak sie bedzie wkur.... ze golebie nie chca wchodzic do golebnika.pozdr
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: