Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Maj 27, 2020 22:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
upowaznienia
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
playboy

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 17:14
PostTemat postu : upowaznienia
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegow i prosze o odniesienie sie do propozycji : CZY Z.G PZHGP WPROWADZAJAC ZNAKOWANIE GOLEBI NR TELEFONOW DANEGO HODOWCY NIE KOWINIEN ROZWIAZAC KWESTIE UPOWAZNIEN REZYGNUJAC CALKOWICIE Z ICH WYDAWANIA I ZAMKNAC RAZ NA ZAWSZE TE RUBRYKE ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 17:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nikt nie zabija kury znoszącej złote jaja .
Pp026

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 17:57
PostTemat postu : Re: upowaznienia
Odpowiedz z cytatem

playboy napisał:
Witam kolegow i prosze o odniesienie sie do propozycji : CZY Z.G PZHGP WPROWADZAJAC ZNAKOWANIE GOLEBI NR TELEFONOW DANEGO HODOWCY NIE KOWINIEN ROZWIAZAC KWESTIE UPOWAZNIEN REZYGNUJAC CALKOWICIE Z ICH WYDAWANIA I ZAMKNAC RAZ NA ZAWSZE TE RUBRYKE ?

Co mają wspólnego upoważnienia z wymogiem posiadania nr telefony u gołębi w momencie ich lotu ?
Chyba tylko tyle, że będzie ich znacznie mniej.

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 18:19
Odpowiedz z cytatem

playboy napisał:

Pomysł jest tylko pytanie czy przemyślałeś go do końca, ponieważ jak jedno sie kończy to coś innego zaczyna . Ja już widzę , pewne skutki uboczne , które na pewno były gorsze w skutkach niż upoważnienia.
Nie złośliwie tutaj napisałem, uważam jednak , że tutaj troche może sie zmienić , choć jak ktos bedzie chciał trzymać to i tak będzie trzymał , czy to bedą ringi z adresem, czy załozony na szyje gps :) . Pozdrawiam .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
les02

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 19:02
Odpowiedz z cytatem

playboy napisał:

playboy przejrzałem Twoje wszystkie posty. Ty dokładnie z niczego nie jesteś zadowolony. O każdą decyzję to masz zawsze jakieś ale.

Już czytać się nie chce tych postów o naklejkach. Co to jest za wydatek. Kupisz za 20-30 PLN naklejki. Co roku ich nie będziesz kupował. Ja kupiłem w 2008 roku jeszcze mam do tej pory. Kleje je też na obrączki gołębi, które do mnie wejdą i wypuszczam i myślę, że jeszcze na dwa lata tych naklejek starczy.

Widzę, że niektórzy to czy jest powód czy nie to tylko siać ferment.
playboy

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 19:24
PostTemat postu : do les02
Odpowiedz z cytatem

Kol nie irytuj sie po to jest forum zeby znac zdanie kol. na taki czy inny post a ciagnac dalej temat to jaki jest problem zaopatrzyc w identyfikatory , naklejki wszystkie golebie nawet te , ktore wychodza dopiero na wylot i ponawiam moja mysl to po jakie licho komu sa potrzebne upowaznienia gdzie od razu mozna sie porozumiec z wlascicielem.
ARTURO

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 19:37
Odpowiedz z cytatem

[quote="les02"]
playboy napisał:

playboy przejrzałem Twoje wszystkie posty. Ty dokładnie z niczego nie jesteś zadowolony. O każdą decyzję to masz zawsze jakieś ale.

Już czytać się nie chce tych postów o naklejkach. Co to jest za wydatek. Kupisz za 20-30 PLN naklejki. Co roku ich nie będziesz kupował. Ja kupiłem w 2008 roku jeszcze mam do tej pory. Kleje je też na obrączki gołębi, które do mnie wejdą i wypuszczam i myślę, że jeszcze na dwa lata tych naklejek starczy.
Kolego niezadowolonych i nied..ych n tym forum było i bedzie wielu.
Ale szacun dla Ciebie, jak piszesz" Kleje je też na obrączki gołębi, które do mnie wejdą i śśwypuszczam i my?lę, że jeszcze na dwa lata tych naklejek starczy.
Dla takich go?ci zawsze mam szacunek i sam tak robię.
Ale, że nawalam na łapaczy to jestem beee.
Tak trzymać.
barkley

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 21:24
PostTemat postu : Re: do les02
Odpowiedz z cytatem

playboy napisał:
Kol nie irytuj sie po to jest forum zeby znac zdanie kol. na taki czy inny post a ciagnac dalej temat to jaki jest problem zaopatrzyc w identyfikatory , naklejki wszystkie golebie nawet te , ktore wychodza dopiero na wylot i ponawiam moja mysl to po jakie licho komu sa potrzebne upowaznienia gdzie od razu mozna sie porozumiec z wlascicielem.

1. Naklejka na tipesie .
- Tipes zdjęty przez łapacza, gołab puszczony . Gołab zostaje bez namiarów , jak wtedy zidentyfikować hodowce ?
2. Brak upoważnień , i tutaj kilka opcji do wyboru:
- obowiązkowy odbiór swoich ptaków , które nie chca odlecieć.
- nie odbierasz - znalazca może wystąpić do Ciebie o kartę . Jeżeli nie chcesz wydać, znalazca informuje o tym oddział , ten okręg i płacisz karę 10 zł a tamten dostaje upoważnienie za darmo.

Wszystko co się kończy , powoduje powstanie czegoś nowego. Może być lepsze, a może gorsze. Zaryzykujesz ? :) Takie moje szybkie spostrzeżenie. To czysta teoria, ale kto wie .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 22:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze zadne upowaznienia na czyjes ptaki nie powinno miec miejsca.Taki przepis powoduje to ze pseudohodowcy oswajaja cudze ptaki potem za 5 zl otrzymuje upowaznienie i lotuje cudza wlasnoscia,bez zgody ,nieraz wiedzy wlasciciela ptaka.Uwazam to zarzadzenie za naganne stworzone wylacznie z powodow finansowych .Dla lapacza nigdy nie daje zadnych kart na moje ptaki i nie zycze sobie aby ktokolwiek to robil.Pozdrawiam
Tomasz Rygalski

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 23:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie czegoś tutaj nie rozumie - przecież łapacze nie lotują . Po co im upoważnienia? Czy to czasem w szeregach członków PZHGP nie ma tyś. łapaczy sądząc po ilości wydanych upoważnień???????
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sro Lut 25, 2015 23:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

właśnie że w naszych szeregach jest pełno łapaczy i nawet się z tym nie kryją wymieniają tipesami mówiąc że to za hotel ściągają jeszcze jak ściągną i puszczą to pół biedy ale są tacy co ściągają tipesa a gołębia niosą na targ i wymieniają na następne tipesy i nawet się z tym nie kryją wstyd ale taka prawda i oby ich gołębie trafiły na takich samych ja wypuszczam i mi też kilka sztuk wróciło z tipesem a nr tel naklejony więc są i uczciwi ale raczej w mniejszości
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Lut 26, 2015 5:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy podam przyklad z rzeczywistosci.Jak znajdziesz cudzy portwel i go nie oddasz wedlug prawa jestes zlodziejem.Co by bylo gdyby pozwolemnie na przywlaszczanie takiego portwela wydawal np.wojt.Nazywajmy rzeczy po imieniu to jest przyzwolenie na kradziez.Pozdrawiam
Ps.Mam powazne watliwosci czy ta opinia nie zostanie usunieta.Znim jednak ktos usunie to prosze o zastanowienie sie czy to jest demokratyczny sposob rozwiazywania problemow,czy metoda stosowana pezez naszych wschodnich sasiadow.
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Lut 26, 2015 5:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie "Daremne żale próżny trud bezsilne złorzeczenia "bo nasz kochany ZG zachowa upoważnienia.Tak jakoś piękny ranek i drzewa okryte szronem nastroiły mnie lirycznie.Co do upoważnień to można tłumaczyć że to po to
aby ułatwić powrót gołębią do domu .Ja aż takim cynikiem nie jestem a jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kochane pieniążki ."Bo to co nas podnieca to się nazywa kasa a kiedy w kasie forsa to sukces"..............
Chyba naprawdę nadchodzi wiosna .Pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Lut 26, 2015 6:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz zupelna racje Kolego Szpak ,ale moze czasami trzeba uswaiadomic im ze nie jestesmy idiotami.Pozdrawiam
waldix

WysłanyWysłany: Czw Lut 26, 2015 19:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol wiarus nazywa rzeczy po imieniu.ja dzisiaj znalazlem otwarty samochod i jutro ide do wydz komunikacji po zezwolenie na jazde nim .pozdr.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: