Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Paź 21, 2019 1:03 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wlot do gołębnika
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marcin młody hodowca

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 9:08
PostTemat postu : Wlot do gołębnika
Odpowiedz z cytatem

Witam,

Miałem pytanko na forum "Na każdy Temat" ale nie było odzewu więc tutaj wrzucam bo przecież też początkuję .....a chodzi o:

Mam gołębnik z korytarzem podzielony na 4 części ( rozpłód , samce wdowce lotowy, wdowy , młode )
Od frontu mam woliere na razie tylko przed boksem rozpłód.
Ale że pogoda w miarę była :( zacząłem też robić na reszcie części żeby młode też miały gdzie wyjść gdy bedą itd... tylko ja robię te woliery na całej wysokości gołębnika i teraz wlot/wylot ( belgijski ) będzie na wolierze !

Pytanie moje jest takie czy może ktoś tak ma lub miał bo zastanawiam się czy niema problemów np z :
-wchodzenie gołębi zlotu np. że muszą przejść przez woliery wchodząc do gołebnika
- odbijanie gołębi przez anteny np. podczas deszczy czy złej pogody są one bez zadaszenia.....
- czy regulują jakieś przepisy gdzie musi być antena lub wlot do gołebnika...

Z góry dziękśi za podpowiedzi ........ jestem w trakcie wykonywania tego wiec mogę jeszcze wszystko zmienić:)

Spokojnej koncówki ?wiat życzę
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
hodowca87

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 9:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego nie powinno być żadnych problemow z wchodzeniem z lotu przeciez i tak młódki musisz przyzwyczaic, obloty itp załapia o co chodzi i beda wchodzic

Co do tej anteny to tez żaden problem,tutaj niema regulacji,jak przyjada robic Ci pomiar to podejda pod gołebnik i po problemie więc smiało możesz tak zrobic.

No i wypadałoby by czyms te anteny osłonic,ale jak masz wlot belgijski to przeciez pod polka klapy mozesz zainstalowac anteny i po kłopocie

Pozdrawiam i życze udanej budowy
DobryLot

Wesołych ?wiat
marko

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 10:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

może takie rozwiązanie http://www.marcinkobiela.pl/galeria ta część przed wlotami jest ruchoma i po podniesieniu do góry wloty są zamknięte
Marcin młody hodowca

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 12:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

fajne rozwiązanie ....dzięki marko

dzięki Wam.... ale zastanawiam się jeszcze czy nie powinny być oddzielone czymś przez co nie widać kolejne woliery np.
- przy rozłożeniu na jesień gołebie się nie widzą( teraz mi tego brakuje i np. samice u mnie tylko w gołebniku są, a samce mają możliwość korzystania z woliery).
- przy lataniu wdowieństwem też nie za bardzo żeby sie widziały i dziobały przez siatki .
praktykował ktoś wypuszczanie pod woliery w czasie tych okresów ptaki....co z nie wiedzeniem się ?
darekp105

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 14:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

marko Ale ten Marcin Kobiela zrobił wynik na młode jeszcze takiego nigdy nie widziałem żeby takimi grupami siadały . Widać że materiał przekłada się na wynik.
marko

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 16:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sam nie wiem jak to zrobiłem chyba mi się udało:-)
Odnośnie woliery u mnie jest przedzielona siatką żeby się nie mieszały nowo odsadzone lęgi a jeśli byś chciał żeby się nie parowały przez siatkę wystarczy od dołu na wysokości oczu zastawić czymś pełnym
darekp105

WysłanyWysłany: Pią Gru 26, 2014 19:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Życzę ci podobnych sukcesów w gołębiach dorosłych ;) Ale sam wiem z własnego doświadczenia że dorosłe to już całkowicie inna bajka ;) Pozdrawiam DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: