Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 20, 2019 20:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Problem z kotami
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
andrzej2

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 13:11
PostTemat postu : Problem z kotami
Odpowiedz z cytatem

Koty próbują dostać się do gołębnika , co robić ? W marcu straciłem jednego gołębia i tak się zaczęło ,płoszenie gołębi przez koty itd. Nocowanie gołębi na dachu ......
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 13:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dobry kot to martwy kot
jacek333

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 13:25
PostTemat postu : koty za płoty
Odpowiedz z cytatem

Witam kolego koty to paskudne stworzenie na to trzeba bardzo uważać tak jak się mrowi to będziesz miał duży problem . Tak dodam że teraz jest okres spoczynku naszych pupili , to znaczy nie powinny latać już koniec oblotów wielki czas , ale są tacy że wypuszczają całym sezonem a to wielki błąd . :)
andrzej2

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 13:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołąbki są zamknięte a kociambry na gołębniku . :D
bok98

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 13:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Fabian mówił mi,że Jego gołębie zawsze latały okrągły rok. Moje też tak latają.
andrzej2

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 14:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ustawiłem pułapkę żywołowną i po trzech godzinach ją straciłem .Wlazł kot sąsiada i sąsiad zabrał ją z kotem ,ale na drugi dzięń przemyślał i oddał. Czekam na sprawdzone pomysły . Pozdrawiam
e-golebie

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 14:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie lubię kotów!!
Dlaczego??
Bo za długo się gotują :)

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 15:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chyba nie oczekujesz kolego odpowiedzi na publicznym forum co masz zrobić z tymi kotami . ja bym ci podpowiedział ale dzisiaj wypiłem dopiero jednego browarka , ale do wieczora jeszcze daleko ,to kto wie ,może ci podpowiem co zrobić z kotami . Ale musi mnie puścić bo na razie to krasnoludki seks mi pod czaszką uprawiają po wczorajszym . a tak poza kotami to co sąsiad robił na twoim podwórku że zabrał ci pułapkę. Może najpierw wykop duł z dwa metry głęboki ładnie zamaskuj ,i na nim postaw pułapkę a pużniej zajmij się kotami .
cynik

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 15:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wyceń swoje gołębie np. 1000zł/szt., poinformuj o cenie sąsiada i zaproponuj. by Ci za każdego uduszonego zapłacił. Można na tym zrobić interes.
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mój kot i piesek - kocham je !

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
dirk

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 16:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak:mocna wiatrówka,i problem z głowy.
Dako1

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 17:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

moja kotka wygania koty sąsiadów i jest przyuczona do tego, aby nie łapać gołębi. Widziałem podobne sytuacje u innych kolegów. Dodatkowo tępi gryzonie i sympatycznie mruczy na kolanach. A więc zamiast dołów i żywołapek - może warto wziąć małą kotkę ze schroniska (wysterylizują za darmo) i ją wychować ?
celicacra

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 18:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dobry wieczór,

zastanawia mnie - skąd w Was, ludziach, hodowcach gołębi pocztowych, taka nienawiść do jakiegokolwiek stworzenia (innego niż gołębie). Uważam, że najpierw należałoby przeanalizować całą sytuację - czym i jak zaczął się problem. Ja mam kilka kotów, tzw podwórkowców i nigdy nie było z nimi problemu, aż do czasu, kiedy tuż przy gołębniku wysypałem niewielką kupkę piasku /pozostałego po remoncie budynku/. Zauważyłem podobne zdarzenie - póĽnym wieczorem wypłoszone gołębie, kot wychodzący z wlotu, ptaki nocujące na dachu. A więc to moja wina! - kot wskoczył na piasek, dach gołębnika i wiadomo co dalej. Musiałem jakoś rozwiązać ten problem, ale nigdy nie przyszłoby mi na myśl, żeby strzelać/zabić tego kota czy jakiegokolwiek innego. To piękne stworzenia, które charakteryzują się posiadaniem własnego INSTYNKTU i my, ludzie niewiele tu wskóramy. Jedyną metodą, radą mogłaby być propozycja, abyś Ty, Kolego /i każdy inny/ poobserwowałśśąąąą otoczenie i wyci?gn?ł wnioski - dlaczego się tak dzieje i w jaki sposób rozwi?zać ten problem. Nie wiem, być może przyczyn? jest dziura w płocie, zbyt nisko umieszczony wlot, jakie? niezabezpieczone wietrzniki, lub tym podobne. Troszkę się rozpisałem, proszę o wyrozumiało?ć, nieczęsto się tu udzielam, raczej tylko czytam.

Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam Hodowców. Kota też.

Adam Badeusz.
0449

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja mam golebnik strychowy i kotow specjalnie nie stresuje bo one nie maja szans wejsc do golebika a przy okazji odstraszaja mi kuny czy tam inne gryzonie
Jakub89

WysłanyWysłany: Sro Lis 12, 2014 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Andrzeju ilu ludzi tyle opini.Moim zdaniem pies na posesji rozwiaze Twoj problem. Maly kajtek dziamota co robi sporo halasu a malo szkody. Moj koci problem skonczyl sie od kiedy kupilem charta whipeta,zaden kot ani kuna nie zapusci sie na podworko i koty biegaja ale nie ryzykuja wejscia za plot:-) a ze golebnik jest zabezpieczony to tak dla pewnosci. Gorzej z jastrzebiem,tu pies nie poradzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: