Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Kwi 02, 2020 5:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
Samiec czy samica ? :D
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
DomininikDorynek1

WysłanyWysłany: Sro Lut 12, 2014 22:18
PostTemat postu : Samiec czy samica ? :D
Odpowiedz z cytatem

Witam rozłączyłem jakiś 1 miesiąc temu gołębie ale mam problem z 2 a mianowicie PL - 0162 - 13 -947 i PL - 0197 - 13 - 598. Jeśli byście chcieli więcej zdjęć aby je odróżnić to piszcie.

NA MOJEJ STRONIE Sˇ TE 2 GOŁĘBIE 1 TO JEST PIERWSZY A DRUGI MNIEJ WIĘCEJ PO ?RODKU

LINK DO ZDJĘĆ : http://www.dominik947.mojegolebie.pl/galeria
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Niebieski22

WysłanyWysłany: Sro Lut 12, 2014 22:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co ty chłopie ?? sam odróżnij poprzez obserwacje . Ja mam samca co dopiero tydzień temu się ujawnił a wygląda jak samiczka istna matka ciężko mi rozpoznać w gołębniku na pierwszy rzut oka .
uqwerty01

WysłanyWysłany: Sro Lut 12, 2014 22:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

947 pstra wg mnie 100% samiczka 598 raczej samczyk daj mu samiczke która jest chętna na łączenie tzn. jeżeli posiadasz miejsce na łączenie w parki to włóż tam je razem daj miske lęgową i poczekaj sam zobaczysz bez problemu powinny pójśc w parke powodzenia dominik dl
DomininikDorynek1

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 10:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hehe ja dzisiaj sprawdziłem dałem pstrego do samiczki i to samica a niebieskiego do samicy i to jest samiec jednak
meteor

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 13:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to po co takie durne pytania na forum? Ile Ty masz lat żeby nie potrafić rozróżnić samicy od samca? Ludzie kochani....
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 16:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

meteor napisał:
to po co takie durne pytania na forum? Ile Ty masz lat żeby nie potrafić rozróżnić samicy od samca? Ludzie kochani....

Przyjacielu, ja sie po Tobie az takiej wypowiedzi nie spodziewalem :) . Troszke to chyba nie na miejscu, bo rownie dobrez mozna by bylo pojsc do pierwszej klasy szkoly podstawowej i powiedziec dzieciakom, ze sa glabami i debilami bo nie umieja dobrze czytac ani pisac , a i z liczeniem tez zupel;nie zle . Oczywiscie nie wspominajac , ze gotowac i prowadzic samochodu nie potrafia haha , przepraszam ale nie moglem sie powstrzymac :) .

Co do tego pytania i odpowiedzi na zadane pytanie , to moge jedynie powiedziec ze jezeli ktos moze cos wywnioskowac ze zdjecia, to chyba az tak super sie nie zna . To tylko moje takie przemyslenie, bez urazy rzecz jasna.

Moge rowniez powiedziec cos na temat durnych pytan :) . Podobno nie ma glupich pytan , i zacytuje rowniez jedno stare przyslowie :
Ten, który pyta, pozostaje głupcem przez parę chwil, lecz ten, który nie zadaje pytań, będzie nim zawsze.

Pozdrawiam i fajnie czasami podejsc do pytan z lekkim przymrozeniem oka, niz od razu z "twarza" :) .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
DomininikDorynek1

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 17:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

meteor wiesz co mam 14 lat interesuje się tym sportem od 2010 lotowałem młodymi w 2013 , ani tata anii mama pi w hodowli nie pomigają, ja umiem odróżnić ale z tymi 2 miałem problem i żeby pomóc młodszemu to ty tak piszesz

Ostatnio zmieniony przez DomininikDorynek1 dnia Czw Lut 13, 2014 18:07, w całości zmieniany 1 raz
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 18:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dominik nie gniewaj sie na meteora :) , moze ma zly dzien .
Tylko ze ze zdjec naprawde ciezko cos powiedziec . Kiedys nawet chyba byla ankieta SAMIEC czy SAMICA i ogolnie nigdy sie chyab to nie przechylilo na czyjac korzysc. Dlatego jak ktos by powiedzial na ptaka ze zdjecia ze to samiec, to mam tyle samo szans trafic co chybaic :) . Pozdrawiam .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
DomininikDorynek1

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 18:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiem że trudno , ale już sam sobie poradziłem także jest dobrze :D
meteor

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 19:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley?

hehe ja dzisiaj sprawdziłem dałem pstrego do samiczki i to samica a niebieskiego do samicy i to jest samiec jednak

4 lata hoduje i tak trudno ma rozróżnić? Nagle dał sobie chłopak radę! Ja rozumie że są ciężkie przypadki ale do czego należy obserwacja? Jak Ty to piszesz" leniuszek i czeka na gotowca. Tak Przyjacielu Barkley? I uwierz mi że mam dziś dobry dzień ;-)
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Barkley nie znasz się na gołębiach to nie pisz bzdur , mając 14 lat , miałem około 50szt. gołębi i podczas oblotu potrafiłem powiedzieć który to samiec , która samica , a który młody. A Kolega niech wróci do ozdobnych, bo nie czuje tematu i nic w tym sporcie nie osiągnie.
mario093

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 19:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów
Może mi pomożecie do forum o temacie Oddział z innego okręgu dodałem pytanie bo myślałem że mi ktoś pomoże a nie chciałem zakładać nowego tematu kolego Barkley może coś podpowiesz. Pozdrawiam DL
DomininikDorynek1

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 ja też odróżniam jak latają z tym problemu nie ma ja z daleka poznam czy to samiec czy samica nr. obr. i itp. Wiadomo 2 letnie to widać i się zna na pamięć że to samiec czy samica. J
barkley

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 20:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Barkley nie znasz się na gołębiach to nie pisz bzdur , mając 14 lat , miałem około 50szt. gołębi i podczas oblotu potrafiłem powiedzieć który to samiec , która samica , a który młody. A Kolega niech wróci do ozdobnych, bo nie czuje tematu i nic w tym sporcie nie osiągnie.

Gratuluje wiedzy , duzo jest takich co sie zna rownie dobrze, tylko dlaczego wiedza nie idzie w parze z wynikami ? I tutaj sie kółeczko zamyka .
Mozesz miec nawet 12 lat i rozrozniac plec, ale ktos moze miec lat 40 i zaczac hodowac ptaki, czy znaczy to ze trzeba mu powiedziec ze jest debilem ? Nikt nikogo tutaj tak nie nazwal :) , to taka przenosnia, ale zamysl byl podobny .

Przypomina to jakbys mial telefon komrkowy przez rok , i tlumaczyl komus kto nigdy takowego nie mial . Tlumaczysz tak , jakby ktos juz wszystko wiedzial, a jak ta druga osoba nie potrafi nawet zadzwonic to aptrzysz sie jak na idiote , przeciez dla Ciebie to takie proste :) .
Nie trzba sie denerwowac , proste pytania zawsze beda zadawane , wsak nie kazdy sie rodzi z matura lub papierami magistra :) , niektzorzy niestety musza uczyc sie od podstaw :) .

Wiecej luzu a swiat bedzie piekniejszy ;) . Pozdrawiam serdecznie.
ARTURO

WysłanyWysłany: Czw Lut 13, 2014 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:

Wierzę Ci kolego, że mając 14 lat miałeś 50 sztuk gołębi, tylko dopisz, że 48 było łapanych.
Dlaczego sądzisz, że Barkley nie zna się na gołębiach i dlaczego tak surowo oceniasz młodego hodowcę.
Trochę samokrytyki, a ten portal będzie wyglądał inaczej.
TO JAK PODCZAS OBLOTU ODRÓŻNIAŁE? SAMICE I SAMCE, TO PODAJ NAM 6 CYFR NA KOLEJNE LOSOWANIE LOTTO BO JAKI? MAGIK JESTE?.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: