Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Kwi 01, 2020 20:22 Zobacz posty bez odpowiedzi
Podrabianie podpisów
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
szpak123

WysłanyWysłany: Wto Sty 07, 2014 23:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wkic NIE PYTAŁEM SIĘ KOMISJE PRZYJMOWAŁY WYPEŁNIŁY IGRAŁO WSZYSTKIM A JAK ZNAJDZIE SIĘ KOLEGO CZARNA OWCA NABRUŻDZI WSZĘDZIE koniec tematu dl.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Sty 07, 2014 23:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak podpisuje to niezbyt ok z jego strony, powinien zostawiac puste miejsce tam gdzie podpisywac sie powinien wlasciciel
cynik

WysłanyWysłany: Wto Sty 07, 2014 23:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Postanowiłem i ja zabrać głos w dosyć ciekawej dyskusji. W tym sezonie w czasie lotów ciężko chorowałem (pięć tygodni radioterapii). W tym czasie gołębie na wkładanie woził kolega, który nawet nie należy do Związku. Oczywiście podpisywał za mnie listy. Czy powinienem mieć unieważnione wyniki? W/g regulaminu tak. Czy zatem podpisy Komisji nie mają znaczenia (sensu?). :?:
weiskop

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 0:54
PostTemat postu : Podrabianie podpisów
Odpowiedz z cytatem

Składając podpis hodowca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prawdziwość dokumentu pod którym się podpisał.W każdym oddziele są ludzie zawistni i wystarczy że dokumenty lotowe w związku z dobrym wynikiem zostaną przedstawione do weryfikacji to po jednym nawet anonimowym telefonie muszą zostać odrzucone ze względu na podrabiane podpisy.Następna sprawa to co zrobić gdy któraś z komisji wykryje na danym locie nieprawidłowości kwalifikujące hodowcę do odpowiedzialności przed komisją dyscyplinarną a tym hodowcą jest przysłowiowa ;babcia; ? Moim zdaniem niepodrabianie podpisów leży przewewszystkim w interesie hodowcy.Pozdrawiam!!!
biały lotek

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 5:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

weiskop? kolego???

Ostatnio zmieniony przez biały lotek dnia Sro Mar 25, 2015 19:27, w całości zmieniany 1 raz
marcin0167

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 7:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to jeżeli mogę podpisywać za żonę to dlaczego nie mam prawa głosu za ta sama żonę w zebraniu delegatów w oddziele ,tak stwierdził mój prezes ,proszę o komentarz
Hodowca082

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 8:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Cynik, To co piszesz to są sprawy losowe ,bo każdego coś takiego może spotkać ,i taka sprawa nie powinna podlegać jakiej kolwiek dyskusji. To co koledzy tu piszą to jest całkiem co innego . Jest to działanie świadome ,celem osiągnięcia zysków lub zaszczytów omijając cwanie regulamin i o tym też wszyscy wiedzą tylko z reguły przymykają oko .
Marcin 167 dlatego nie masz prawa głosu bo jest to niezgodne z regulaminem ,jak i podpis na listach. Gdyby to było zgodne z regulaminem ,to ktoś tworząc taki regulamin powinien obok rubryki podpis hodowcy Umieścić tam dodatkowe rubryki ,podpis Opiekuna hodowli lub osoby upoważnionej. Gdyby ktoś złośliwy coś takiego zgłosił do zarządu przy weryfikacji wyników ,to takie wyniki powinny być odrzucone ,ale tak nie jest i tak nie będzie ,bo tym związkiem rządzą właśnie tacy cwaniacy i oni zawsze wypłyną . Tak że Panowie ta cała dyskusja nie jest niczym innym jak portalowym bełkotem który i tak nic nie zmieni.DL
dzeronimo

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 11:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po co bić nie potrzebnie pianę, wystarczy znać regulaminy, a jak się nie zna to wejść w zakładkę regulaminy i się doszkolić a nie mędrkować. Do tematu Regulamin lotowo-zegarowy załącznik Nr.1 punkt 11 Brak podpisu Hodowcy {z różnych przyczyn} na liście startowej lub zegarowej nie może skutkować unieważnieniem lotu lub innymi karami. Tyle w temacie.
bok98

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 11:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co innego jest całkowity brak podpisu hodowcy,a co innego podpis podrobiony,czyli sfałszowany. Dla mnie to jest oczywiste,ale specjalnie się takim praktykom w naszym Związku nie dziwię. Nie takie rzeczy się przecież w nim dzieją.
Przytoczyłeś tylko fragment tego punktu. Cały brzmi tak: "11. Każda lista dokumentująca włożenie gołębi na lot winna posiadać cztery podpisy: Hodowcy, dwóch członków zespołu wkładaniowego i przewodniczącego Komisji Lotowej. Każda lista dokumentująca powrót gołębi z lotu winna posiadać cztery podpisy: hodowcy, dwóch członków zespołu odbierającego i przewodniczącego Komisji Zegarowej. Brak podpisu Hodowcy ( z różnych przyczyn ) na liście startowej lub zegarowej nie może skutkować unieważnieniem lotu lub innymi karami. "
Przeczytaj również punkt 14 Instrukcji nr 3. Tam napisano,że podpis hodowcy jest potwierdzeniem braku zastrzeżeń do sporządzonego dokumentu.
he.oddz.torun

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 14:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy.
Uważam, że kol. Bok udzielił wystarczającej odpowiedzi, żeby nie wałkować dalej tego tematu. Najważniejsze są podpisy Komisji i Przewodniczącego. Dla świętego spokoju lepiej pozostawić taką listę startową nie podpisaną, gdyż zgodnie z regulaminem brak podpisu hodowcy, nie może być powodem jej odrzucenia. Jest wiele ważniejszych spraw, na które trzeba zwracać uwagę na punktach wkładań.
mario093

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 14:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie kolegów hodowców naświetlę dlaczego napisałem ten temat sytuacja jest następująca w sąsiednim oddziale jest hodowca który obecnie zgłasza 4 drużyny i zajmuje nimi pierwsze cztery miejsca w sekcji i czołowe w oddziele do czego zmierzam oprócz tego co pisałem że podpisuje się za żonę jej imieniem to gdy lotował jedną drużyną to reszta walczyła o drugie i trzecie a niekiedy pierwsze miejsca i sekcja liczyła ponad 30 hodowców obecnie jest ich kilkunastu bo stwierdzili że nie ma o co walczyć . Jeden z kolegów napisał że jak go stać to niech leci ,stać go nawet na 500 sztuk ale dlaczego on może sobie po sezonie przekładać ptaki z jednej drużyny do drugiej przecież to są ptaki innego hodowcy ja chcąc lecieć z sąsiadem zza płotu muszę zgłosić tandem . W tym sezonie nie wygrał wszystkiego ale i tak mimo dużych strat złoży co najmniej dwie mocne drużyny a innym ciężko się odbudować .DL
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 20:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego hodowca 082, ja akurat jestem w gronie hodowców z względnie małą hodowlą, ale nie mam nic przeciwko tym dużym, nie masa ale rasa, najlepiej jak takiemu dowalisz, jednakże to tylko hobby i nie mam do nikogo pretensji że dużo hoduje, ci hodowcy na ogół niewiele działają a co do opisanych sytuacji to winić należy zarządy w których to się odbywa, bo to one przyjmują hodowców, u mnie są średni hodowcy po 100 szt ma zaledwie kilku, nie ma też takich asów na kilka dróżyn i może dlatego po części mnie to tak nie irytuje, ale panowie zapominacie chyba że w tej chwili GMP daje równe szanse małym liczy się przecież 5/10 typowanych a nie z całej 50 więc o co tyle krzyku? ale jeśli fermiarz wygrywa w danym oddziele to nie dlatego że jest fermiarzem ale chyba dlatego że oprócz ilości ma też dużo dobrych gołębi i jakoś je prowadzi
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 20:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a jak to widzi nasz ZG? myślę że powinni zabrać głos w takiej sprawie
mario093

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 20:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuba 9977
Wyniki do GMP tak a co z wynikami do MP ?. I co z możliwością zmiany ptaków z jednej drużyny do drugiej?( ptaki po sezonie zmieniają hodowcę).DL
cynik

WysłanyWysłany: Sro Sty 08, 2014 21:26
PostTemat postu : podraabianie podpisów
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie masa, nie rasa ale klasa gołębi i hodowcy decydują o wynikach. Większa ilość to lepsze coeficjenty, punkty itd. Przejście gołębi w następnym sezonie może taki "hodowca" załatwić przedstawiając chociażby dowód zakupu. Uważam, że wymagalność podpisu jest trochę dwuznaczna, prowokuje bowiem do małych przekrętów. Najważniejsze i wiarygodne powinny być podpisy Komisji Wkładaniowych i Zegarowych, albo mamy zaufanie do tych władz albo bawimy się w nie wiadomo co. Regulaminy nie są doskonałe, kolejne zarządy (prezesi) interpretują je jak chcą, a my na forum możemy sobie podywagować jak wcześniej stwierdził Hodowca082.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: