Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Kwi 01, 2020 21:14 Zobacz posty bez odpowiedzi
prośba o uzasadnienie § 3 regulaminu GMP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
natpol

WysłanyWysłany: Pon Gru 09, 2013 19:27
PostTemat postu : prośba o uzasadnienie § 3 regulaminu GMP
Odpowiedz z cytatem

Witam może ktoś zna przyczynę zawarcia w ostatnim zdaniu § 3 regulaminu GMP na lata 2014-2015 ustalenia, dotyczącego wkładania gołębi na lot powyżej 700 km z 2-dniowym wyprzedzeniem? Wydaje mi się to mało rozsądny zapis i nie wiem dlaczego musimy męczyć gołębie przez 2 dni (nawet jeśli wkładanie nastąpi o 21) przed długim lotem (a liczba ich wzrosła), w szczególności gdy temperatura wynosić będzie 35 stopni a ptaki akurat będą po jakimś tragicznym locie. Wdzięczny będę za wypowiedĽ w tym temacie kogoś z pomysłodawców tego zapisu z ZG
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
he.oddz.torun

WysłanyWysłany: Pon Gru 09, 2013 22:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Temat był wałkowany do bólu. Cofnij się wstecz, lub zajrzyj na forum dobrego lotu.
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Wto Gru 10, 2013 7:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystkie okręgi organizują loty w kat.M w sobotę więc zgodnie z tym zapisem muszą zakoszować gołębie najpóżniej w czwartek do godz.21.00(liczy się czas koszowanie gołębi który nie może być przekroczony bo będzie podstawa do odrzucenia wyników).Ten zapis powoduje to że żaden oddział przy prognozach zakładających niesprzyjające warunki nie może koszować w innym termine zakładając wypuszczenie np w niedzielę.Dotychczas gołębie były koszowane nawet w niedzielę i wypuszczane w poniedziałek.
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Gru 10, 2013 10:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

w ostatnich wersjach regulaminu byl bodajze punkt mowiacy o tym ze koszowanie ma sie odbyc co najmniej dzien wczesniej niz zaplanowany termin lotu, wiec ostatecznie byla to sobota bo lotow na poniedzialek nie mozna bylo zaplanowac, wiec watpie ze ktos ryzykowalby koszowanie w niedziele a tym samym duze prawdopodobienstwo odrzucenia wynikow z takiego lotu, co do planowania lotu to nie ma chyba punktu ktory mowi o planowaniu lotow M w sobote czyli mozna koszowac w czwartek lub piatek do 21 w zalozeniu ze loty mozna planowac na sobote badz niedziele, dla mnie ten przepis jest delikatnie pozbawiony sensu, ale chyba nie tylko ja mam takie watpliwosci, zalozeniem organizacji lotow jest to aby ptaki mialy jak najlepsze mozliwosci do osiagania wynikow lotowych a ten jeden dzien dluzej to 24h dluzszego pobytu w kabinie, no coz pewnie sluzy to slawnej i w sumie szlachetnej idei wyrownywania szans
natpol

WysłanyWysłany: Wto Gru 10, 2013 17:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no tak tylko jak zwykle ta idea jest stosowana do wyrównania do dołu a nie odwrotnie mam nadzieje, że łaskawie nam panujący w końcu zaczną się kierować logiką i pomyślą o humanitarnym traktowaniu ptaków jak również o naszym czasie i pieniądzach poświęconych hobby nim przez nietrafione pomysły wygubimy przemęczone gołębie
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: