Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lip 21, 2019 15:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Takie sugestie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gregory0314

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 20:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na okreg w ktorym jest 5 oddzialow ktore mieszcza sie w limicie 50km i trzy oddzialy sie dogadaly stworzyly rejon a jeden z dwoch pozostalych oddzialow nie chce sie polaczyc i stworzyc listy polaczonych oddzialow rejon startuje 9000sztuk a jeden oddzial 2800szt i gdzie tu rowna rywalizacja jesli 500tny golab na liscie w rejonie ma 100coeficent a w oddziele 280golab ma 100coefi wiec gdzie rowne szanse walczac o te same wspolawodnictwa okregowe oraz wyzsze nie mam pojecia jak ZG stwaza regulaminy statuty i cale wspolazawodnictwa czemu nie wprowadza ze nie jak do tej pory 5000tysiecy golebi 1000 do konkursu
tylko 2500sztuk 500 do konkursu wtedy bedzie kazdy maly oddzial szanse zaistniec gwarantuje ze nie bedzie nikt chcial sie laczyc bo po co
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Mag

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 20:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas znowu jest tak żenasz oddział chce lecieć wrejonie/w pobliżu sa dwa/,ale żaden z rejonów nas nie chce.Nie przez to że jesteśmy nie grzeczni.Tylko za mocni.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony23

WysłanyWysłany: Sob Mar 23, 2013 21:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregory0314 gołąb pierwszy na 1000 gołębi a ptak pierwszy na 5000 jest tu chyba różnica dlatego ma lepszy coef. uważam że ograniczenie do 5tys jest w zupełności wystarczające.
Mag znam kilka podobnych przypadków. Jak widać problem ten wzrasta do dużych rozmiarów, umożliwienie hodowcą zmiany oddziału rozwiązało by ten problem. Ciekawe tylko czy ZG zechce się tym zając, z moich obserwacji wnioskuje że szanse na to są niewielkie.
gregory0314

WysłanyWysłany: Nie Mar 24, 2013 10:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czerwony zle odebrales czy rejon wklada 5000szt czy 15000sztu coeficenty sa liczone z 5000szt i 1000golab ma 200coef 1500 golab ma tez 200coef
a gdyby bylo 2500granica wtedy wiekrzosc oddzialow ma tyle i bylo by fer dla wszystkich
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
czerwony23

WysłanyWysłany: Nie Mar 24, 2013 11:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregory0314 dobrze odebrałem i nadal uważam, że gołąb 10 na 5tys a 10 na 2,5tys gołębi nie powinien mieć takiego samego coef. To jest właśnie przyczyna łączenia się oddziałów w rejony lotowe. w ten sposób umożliwia sie hodowcą rywalizacji o czołowe lokaty okręgów rejonów i oczywiście MP. Twój pomysł dla mnie jest nie do zaakceptowania z założenia wychodzę im więcej ludzi tym wyższy poziom rywalizacji. potrzebne jest tylko zmiana regulaminu by hodowcy mogli zmieniać oddział. w tej chwili cześć oddziałów jest zamknięta na dobrych hodowców, a oni pozbawieni są możliwości latania w rejonie. śledząc fora internetowe widać jak duży jest to problem.
m.tele91

WysłanyWysłany: Nie Mar 24, 2013 18:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nie czytałem całego tematu ale wyrażę moją opinie.
Przecież te ograniczenie 50km do utworzenia rejonów jest moim zdaniem tylko i wyłącznie utrudnieniem dla hodowców z środkowej i północnej Polski.
Oddziały ze śląska nie mają problemów z utworzeniem Rejonu bo u nich oddział od oddziału to 10 km , ale juz w/w regionach Polski taki problem jest nie raz to oddział jest rozciągnięty 40-50 km a mowa tu o odległości miedzy oddziałami.
Jeżeli już za takie coś ZG się wziął to powinien najpierw NARZUCIĆ zasięg terytorialny każdego ODDZIAŁU czy coś w tym stylu .
czerwony23

WysłanyWysłany: Nie Mar 24, 2013 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego m.tele91
w obecnej sytuacji z przykrością stwierdzam że coś takiego jak zasięg terytorialny oddziałów czy okręgów nie istnieje. znam kilka przypadków gdzie A okręg zaczyna się w centrum okręgu B a kończy w punkcje centralnym okręgu C. obawiam się że przywrócenie zasięgów terytorialnych w obecnej sytuacji jest niemożliwe chodzi tu oczywiście o majątki. wydaje mi się że lekko ograniczyć można tylko wrastanie jednego okręgu w drugi, przez zakaz tworzenia sekcji z danego okręgu na terenie drugiego. miedzy innymi to nieprzestrzeganie zasięgów terytorialnych jest problemem dla kilku oddziałów w Polsce, przez niezapewnienie swoim hodowcą limitu kilometrów skazani są na latanie samodzielne, w sytuacji gdy sąsiednie oddziały lecą rejonem.
m.tele91

WysłanyWysłany: Nie Mar 24, 2013 22:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rozumiem , podobna sytuacja jest u nas , tylko po co ZG narzuca jakieś 50km gdzie w paru (myślę żę kilkunastu oddziałach) robi na szkodę i wypacza równą rywalizacje . jaką szansę mam wylatac dobrą kat. M jak idzie u nas na maraton 1000 gołębi(latamy sami tnz nasz oddział) a oddziały z mojego okręgu ( gdzie są 3) i po 3-3,5 tys gołębi ? Dodam że dwa inne oddziały nie chcą się z naszym połączyć bo boją się rywalizacji . W poprzednich latach to nasz oddział na lotach jeszcze okręgowych prowadził prym . Przykład w rywalizacjo kat. M na 10 pierwszych 8-9 z mojego oddziału
Waldemarro

WysłanyWysłany: Pon Mar 25, 2013 7:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pan J.Kawaler pańska wypowiedż jest nieprawdziwa odnośnie klubów.Klub o nazwie federacja klubów w województwie łódzkim był indywidualnym klubem a nie federacją.A ten klub podobno nie uregulował rachunków panu Zdzisławowi Kut z Brukseli i musiał przestać istnieć.
czerwony23

WysłanyWysłany: Pon Mar 25, 2013 7:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego m.tele91
dokładnie się z tobą zgadzam zapis ten w regulaminie jest bardzo krzywdząc, nie dostosowany do warunków panujących w "w bożych stronach". nie wiem czy nasz kochany zarząd zdaje sobie z tego sprawę że PZHGP to cała Polska, a tam panują różne warunki. jak na razie to ogranicza się możliwości rywalizacji zamiast je rozszerzać. zastanawia mnie czy doczekam jakichś rozsądnych reform, widzę że aktualnie na to się nie zanosi.
J. Kawaler

WysłanyWysłany: Pon Mar 25, 2013 16:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Miałem na myśli zarejestrowaną w KRS Federację w woj. gdańskim. Ale jak widać również w innych miejscach się to sypie.
marek050

WysłanyWysłany: Sob Mar 30, 2013 15:43
PostTemat postu : Mag
Odpowiedz z cytatem

Oddział Kłobuck 050 nie istnieje,część hodowców przeszła do innych oddziałów na własną rękę,a tych których nikt nie chciał przyjąć Zarząd Okręgu skierował do oddziału 046 Częstochowa.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: