Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lip 21, 2019 14:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
UWAGA!!! Oszuści na Targach w GDAŃSKU i SOSNOWCU!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JASTRZĄB

WysłanyWysłany: Pią Lis 18, 2011 19:04
PostTemat postu : UWAGA!!! Oszuści na Targach w GDAŃSKU i SOSNOWCU!
Odpowiedz z cytatem

WESSELS THOMAS,
KHEUTEN BERND,
HILLMEYER BERND;
to Hodowcy z Niemiec którzy już od kilku lat sprzedają swoje gołębie pocztowe na targach w Gdańsku i Sosnowcu! Prawda jest taka że większość tych ptaków które sprzedają i będą sprzedawać nie jest ich własnością a Rodowody tych gołębi przeważnie nie mają nic wspólnego z tymi gołębiami! Ci Panowie wiedzą dokładnie że Polski rynek jest chłonny i w przedziale 300-500 zł ptaki się dobrze sprzedają bo na taki wydatek jest stać wielu Hodowców. Wiedzą również że na drogie gołębie nie stać wielu naszych kolegów dlatego robią Złoty Interes!. Chciałbym przestrzec wielu kolegów ktorzy zamierzają nabyć gołębie w nadchodzących imprezach przed tymi Panami, bo gołębie zakupione u tych Panów to pieniądze wyrzucone w błoto!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Pią Lis 18, 2011 21:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie na temat akurat Wesselsa jest inne , mam od niego najlepiej latające ptaki z lini prange i de bruyn, także nie sądze abym wyrzucił kase w błoto, ale może tobie sprzedał inne...
golebiarz23

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2011 0:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wessels czlowieku u mnie te golebie sa nie zawodne na dlugie loty>
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2011 7:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja juz w jednym temacie na ten temat sie wypowiadalem , ale moze powtorze.
Po pierwsze primo , zlej baletnicy ... oraz dobry woznica potrafi i drewnianym koniem ujechac :) .
Po drugie primo :) , nie przedstawiajac sie tylko uzywajac nicku "JASTRZAB" mozna miec bardzo mieszane uczucia co do autora tematu .
Po trzecie primo :)) , moze wypowiedzil sie konkurent .
Po czwarte primo :))) , czasami hodowcy kupuja ptaki do pewnych lotow , a daja je na zupelnie inne, twierdzac ze golebie sa uniwersalne, pozniej efekty sa takie a nie inne .

To chyba wszystko co chcialbym na ten temat powiedziec, nikogo nie bronie , ani nie szkaluje, po prostu mowie co sadze na ten temat.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
pinoq

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2011 13:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zgadzam się w 100% kupując dobry samochód nie znaczy ze jest się dobrym kierowca i ze będzie się wygrywać wyścigi.......mój znajomy kupuje gołębie często w gdańsku na wystawie i sprawują mu się bardzo dobrze, mało tego mam po nich młode i w tym roku tymi właśnie ptakami zająłem (jak na pierwsze loty w moim życiu) bardzo dobre miejsca zarówno w oddziele jak i okręgu, wiec nie można nazywać kogoś oszustem na podstawie, no właśnie na jakiej podstawie???
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2011 20:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rzecz jasna nie wszystkie gołębie od danego hodowcy muszą być odrazu super w rozpłodzie,
co do twojej opinii barkley o dobrym woĽnicy...
to powiem Ci że z przeciętnych ptaków rzadko jest champion... taki ptak nie bierze się z nikąd musi mieć coś wybitnego w genach, a po drugie co do zwrotu "primo" to stosuj go jakoz amiennik "po pierwsze" a już pisanie "po drugie primo" i po trzecie to już przesada...
No ale to już nie na temat....
bok98

WysłanyWysłany: Sob Lis 19, 2011 22:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oj Kuba,Kuba.Widać,że nie oglądasz Ferdka Kiepskiego.
barkley

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 9:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Odniose sie wpierw do wypowiedzi kuby997.
Jak masz bielmo na oczach , to napisze Ci ze po kazdym "primo" jest usmieszek :) , :)) , :)) , cos takiego .
Widac ze albo mieszaksz w bunkrze i wychodzisz tylko do golebnika, albo jestes totalnym gburem i bucem. To "primo" jest znane przez wiekszosc osob, ale widac nie nie przez wszystkich .

Teraz pozwole sobie wkleic wiadomosc prywatna jaka dostalem od JASTRZAB :

Cytat:
Nikt niczego z palca nie wyśsiewa! Sprawdż sobie wyniki Panów Wesselsa i Kheutena. Wessels Lotuje w okolicach Bilefeldu!, Kheuten leciał gdzieś koło Rheda Wiedenbruck, leciał ponieważ został przez Niemiecki Związek zawieszony na dwa lata za oszustwa typu( gołębie na locie - czipy w kieszeni), była na ten temat nawet wzmianka w Niemieckim czasopiśmie dotyczących gołębi pocztowych. Skupownie likwidowanych hodowli i sprzdawanie golębi jako własnych z dziesięciokrotnym przebiciem jest uśśśąąąąąąączciwym sposobem na odst?pienie dobrego materiału? Sprawdzili?my żeczywiste pochodzenie kilku gołębi które zostały zakupione u tych panów, które żekomo były ich własno?ci? - teraz już wiemy - własno?ci? ale tylko na Dorobionym Rodowodzie!!! Poza tym - Tylko Dalekie Loty nie s? wymiernikiem dobrych golębi, bo z dalekiego lotu i najgorszy goł?b potrafi zrobić czołowy konkurs!
Sprawa wyszła teraz w Kassel i tak naprawdę trudno w to uwierzyc, ale to jest Fakt, dlatego zostalo to opublikowane.

Bledy ortograficzne to pikus , stwierdzenie typu :
Cytat:
Poza tym - Tylko Dalekie Loty nie s? wymiernikiem dobrych golębi, bo z dalekiego lotu i najgorszy goł?b potrafi zrobić czołowy konkurs!

pokazuje po czesci z jakim hodowca mamy do czynienia.
Ja aktualnie nie hodujac ptakow, wiem ze sa golebie rozne i na pewne loty, nie ma golebi uniwersalnych, i jezeli sa golebie na dalekie loty, to nie na krotkie. Taki golab specjalnie wyhodowany na dalekie loty, zadko , a wrecz prawie nigdy nie zrobi dobrego wyniku na krotkie lub srednie loty.

Jastrzab , nie chodzi mi o to ze ostrzegasz kogos przed oszustwem , ale po prostu powiedz ze zostales zwyczajnie zrobiony w balona . A swoja tzw. "wiedza" sprawiles ze wynikow nie masz .
A cyz ktos wali dziesieciokrotne przebicie czy nie , to jego sprawa.
Zawsze powtarzam, i powtorze raz jeszcze. Jak idziesz do knajpy z kolegami (jezeli takowych posiadasz) to od razu rzucasz barmanowi ze wali ponad 100 procentowa marze na piwo ?

Przedstaw sie , napisz skad jestes, ile kupiles ptakow . Jestes anonimowy i prawde mowiac z nickiem JASTRZAB malo wiarygodny, a tym postem tylko zaintersowales hodowcow ptakami, od tych panow.

Post edytowany ale tylko po to zeby poprawic male bledy zwiazane z lekka awaria klawiatury .

Ostatnio zmieniony przez barkley dnia Nie Lis 20, 2011 10:36, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
andrzej2

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 10:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

słuszna racja :)
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

banalny przyklad (tutaj akurat fikcyjny) , dwoch sasiadow jedzie do mistrza (jakiegos niewazne czego i skad) biora po 20 mlodych, hodowle prowadza na identycznych zasadach, u jednego z 20 zostaje 19 u drugiego 4, mozna powiedziec ze mistrz ich oszukal? moim zdaniem nie ma sensu okreslac kogos mianem oszusta dlatego ze jego ptaki u mnie nie lataja
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobra dobra barkley taki mądry byłeś a tu taka gafa, takie tłumaczenie to dziecku wciskaj narka
pinoq

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a po jastrzębiu ani widu ani słychu, narobił popłochu i odleciał.......... ciekawe jeszcze czy zabrał kogoś z matowymi oczami ;)
barkley

WysłanyWysłany: Nie Lis 20, 2011 21:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kuba poczytaj sobie :
http://pytamy.pl/title,dlaczego-m-wi-si-quot-po-pierwsze-primo-quot-quot-o-drugie-primo-quot-itp-gdy-primo-jest-zawsze-primo,pytanie.html

Poza tym nie czuje zebym popelnil jakakolwiek gafe . Pewne stwierdzenia weszly juz do powiedzonek humorystycznych, tak tez jest z tym primo.
Niestety jak ktos poczucia humortu nie ma , to juz niestey ja na to wplywu nie mam ze pewnych rzeczy nie rozumie :)) .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: