Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 16, 2019 19:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
Motyw na zastanowienie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lotion333

WysłanyWysłany: Nie Mar 01, 2009 20:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No widzisz bład został odrazu zauważony więc nie jest tak Ľle, wiec o samowoli nie ma co rozmawiać. Tylko jesli jest wyrazny punkt w regulaminie - bo przecież napisany został przez sam ZG - to po co on jest?? na pokaz?? dlaczego jesli byl bład wyłapany i na taką sytuację jest punkt, który jasno stwierdza ze nalezy unieważnic gołebia ktorego to dotyczy, a tu szopka wyrzucanie ludzi na 3 lata ze związku????????? no gdzie tu sens gdzie tu logika ???? gdzie wladza???? gdzie wszyscy?? - tu oczywiscie nikt sie nie wypowie ze NASTˇPIŁA TU RAŻˇCA POMYŁKA KD a co tam coś było nie tak to na 100% oszustwo. Dla ludzi prostych zawsze tak pozostanie. Innym też zależało zeby wyrzucić Pilcha z wynikami bo koledze jednemu i drugiemu wejdzie moze 7 gołąbek seryjny z lotu!! i będzie super - żal, rozpacz, smutek
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
karol

WysłanyWysłany: Pon Mar 02, 2009 17:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie hodowcy ja nie zostałem wyrzucony za fałszowanie dokumentacji lotowej, o czym sugeruje jakiś Polaris, nie miałem żadnych kłopotów z obrączką gumowa, nie zabrałem żadnej kopii listy startowej do domu, o co pomówił mnie członek ZG Pan Zygmunt M. Ja zostałem wyrzucony za to, że zrobiłem druki listy startowo zegarowej zgodne z wymogami regulaminu we własnym zakresie. Dokładnie takie same jak przed lotami dla mnie robił obliczeniowy tylko dużo lepszej jakości, i w dolnej części listy nie musiałem domyślać się jaki to nr gołębia Pech chciał, że na 46 szt. gołębi zrobiłem jedną pomyłkę tzw. czeski błąd zamiast nr PL-198-04-3340 napisałem PL-198-04-3440. Zmieniając nie świadomie jedną cyfrę gołąb stał się własnością innego hodowcy. Zrobiłem dokładnie taki sam czeski błąd jak KD w moim orzeczeniu, która wpisała nr PL-198-04-3340 czyli mój. Gdybym był złośliwy iśśśśśśśąąąąąąąąąąąąąąąąąąą szedł na udry to mógłbym za sugerować, że t? listę podrzucił mi obliczeniowy-, dlaczego, bo listy startowo-zegarowe były ze wszystkich Sekcji bezpo?rednio dostarczane do niego do domu z pominięciem kontroli Oddziałowej Komisji Zegarowej, która ich w ogóle nie sprawdzała. Obliczeniowy miał wgl?d do wszystkich list Sekcji natomiast do list zegarowych z jego Sekcji nie było wgl?du. Jako członek Zarz?du ż?dałem, aby wszystkie Sekcje przywoziły listy zegarowe do kontroli do Oddziału i po sprawdzeniu obliczeniowy przyjeżdżał po nie, ale to było tylko moje życzenie. Ten epizod pokazuje, że to obliczeniowy rz?dził Zarz?dem Oddziału i stawiał warunki a nie Zarz?d nim, bo oprócz mnie reszta Zarz?du to akceptowała. Trudno zrobiłem bł?d musze ponie?ć konsekwencję, choć w regulaminie lotowym ROZ V pkt. 19 pisze wyraĽnie, że w tym wypadku powinno się unieważnić gołębia, którego dotyczy pomyłka. Gdyby nawet unieważniono mi lot to bym to zrozumiał, ale od razu mnie wyrzucić za to na trzy lata uważam za czyj?? pomoc i nadgorliwo?ć KD, która wobec ewidentnych innych oszustw i zrobienia przez innego hodowcę też takich list oraz niegospodarno?ci finansowej, nie była taka surowa. Nie zdajecie sobie Panowie hodowcy sprawy z tego, co czuje osoba wyrzucona ze Zwi?zku, która widzi jak inni, co spowodowali niegospodarno?ć s? nietykalni i rz?dz? jak inny, co przełożył gołębiowi tipesa kończy loty a jeszcze inni za to samo dostaj? nagrody a najsmutniejsze jest to, że nad tymi wszystkim przekrętami w My?lenicach władze wyższe przechodz? obojętnie a inni nazywaj? takich jak ja frustratami, męczennikami i pieniaczami, ale się nie dziwię, bo Ci krytykanci s? chyba w tej grupie, co wyżej.
Pp026

WysłanyWysłany: Pon Mar 02, 2009 18:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zapewne zostanę wyprowadzony z błędu.

Na jeden lot zespół wkładaniowy potwierdził udział w locie gołębia o nr 3340 a w następnym 3440.

Osobiście uważam, że nie jest to oszustwo lotowe ale czyn naganny i podlegający ukaraniu.

Co do reszty wniosków nie wypowiadam się bo nie znam sprawy.

WysłanyWysłany: Pon Mar 02, 2009 19:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na loty był wkładany zawsze prawidłowy gołąb 3340 a na pechowy jeden lot była ta lista z numerem 3440 gołąb nie wrócił a dla mnie był to ostatni lot gadzam się, choć nie do końca,że można było mnie ukarać nie uznać tego lotu ale zawieszać i wyrzucać to lekka przesada gdyby to chodzilo o kogo innego to żadnego problemu by nie było
HodowcaPl

WysłanyWysłany: Sro Kwi 06, 2011 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego a nie karal cie karbow... dziekuj bogu, ze nie jestes w odziale torun,
he.oddz.torun

WysłanyWysłany: Czw Kwi 14, 2011 12:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy.
Zgadzam się również, że jest to czyn, który można podciągnąć za naganny.Z tego co napisano, można wywnioskować, że nie była to jednak zamierzona próba zdobycia konkursu itd. Rozumiem też, że za takie przewinienie należy stanąć przed KD. Jednak za takie przewinienie, odsunąć hodowcę na taki okres czasu, uważam działaniem wręcz skandalicznym. Przypuszczam, że wpływ na to wszystko, musiały mieć również konflikty personalne, lub też w zasiadającej KD, żadna z osób nie lotuje gołębiami, nie zdając sobie sprawy z następstw w hodowli. Nie chcę tą swoją wypowiedzią nikogo urazić, ale głupota i zawistność ludzka w tym naszym tak pięknym sporcie nie zna granic. To wszystko zaczyna się sypać.
Pozdrawiam.
niki

WysłanyWysłany: Czw Kwi 14, 2011 18:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze sa to zwykle pomylki za ktore kara najwyzsza powinno byc niezaliczenie lotu.Tu zadna KD nie powinna miec nic do roboty.To byla ludzka pomylka a nie zlamanie Regulaminu Lotowego.Sama kara to juz smiech.Ciekawe kto i jak napisal pozew.Czy Kolega sie odwolal?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: