Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Sie 18, 2019 5:37 Zobacz posty bez odpowiedzi
loty w upał i w deszcz
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bombas

WysłanyWysłany: Sob Lip 10, 2010 17:29
PostTemat postu : loty w upał i w deszcz
Odpowiedz z cytatem

czy gołębie dadzą radę wrócić z 200 km kiedy temperatura w cieniu ma 32 stopnie, czy będą miały problem.
dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez bombas dnia Wto Lip 20, 2010 9:11, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
liber01

WysłanyWysłany: Sob Lip 10, 2010 18:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego ja dzisiaj zakoszowałem gołębie na 570km na jutrzejszy lot a zapowiadaja 34 stopnie na zachodzie tak że jak gołeb jest odpowiednio przygotowany to taka temperatura mu nie jest grożna
bombas

WysłanyWysłany: Sob Lip 10, 2010 18:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy są dobrze przygotowane. wcześniej puszczałem je z troche krótszych dystansów i dawałem im składniki i witaminy przeznaczone do lotów.
dzięki za odpowiedĽ
liber01

WysłanyWysłany: Nie Lip 11, 2010 10:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego bombas witaminy ktore sa na loty w taki lot zamiast pomoc moga czasami zaszkodzic trzeba podac odpowiednia karme+ do tego elektrolity ktore gołębie najbardziej potrzebują w takie loty bo sie odwadniają i można walczyć w szpicy :lol: :lol: aaa no i podstawą są też gołębie bo nie każde w taki lot ci polecą :wink:
bombas

WysłanyWysłany: Wto Lip 20, 2010 8:51
PostTemat postu : loty w deszczu przy słabej widoczności
Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze pytanie do lotów w deszczu. puszczałem młode gołębie z 30 km, które wyszły z gołębnika 2 tygodnie temu i nie wrócił ani jeden. czy to dlatego że była słaba widoczność?
wcześniej puszczałem z 16 km i wróciły.
pozdrawiam
barkley

WysłanyWysłany: Wto Lip 20, 2010 10:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

:) dobrze ze nie pusciles ze 100 lub z 200 km :) , z tego co mi wiadomo mlode puszcza sie stopniowo , zaczynajac od krotkich dystansow , 5 , 10 , a nie od razu 30 . Dlatego to nazywa sie treningiem, i dobrze by bylo jakby pogoda byla dobra . Jak to mowia , nie od razu Krakow zbudowano.

A co do tego czy dadza rade w upaly , jezeli koszowanie przebieglo dobrze , nie ma przepelnionych klatek i przede wszystkim konwojent jest odpowiedzialny i dal im wody to w sumie zle nie powinno byc.
Jezeli jednak da kabine na pelne slonce i pojdzie na browar to ... chyba wiadomo .
I uprzedze niektorych zapaly, to ze nie mam ptakow nie znaczy ze niczego nie widzialem .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: