Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Maj 26, 2020 6:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Faza księżyca.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Lut 08, 2020 21:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082 napisał:
W 2013 r kiedy zarejestrowałem się na tym forum postanowiłem że jeśli bozia da doczekać i dojdę do 1000 wpisów to zrezygnuje całkowicie. z udziału na tym forum .
Chciałbym pozdrowić wszystkich kolegów z którymi miałem zaszczyt wymienić się informacjami jak również moderatorów za wyrozumiałość. Nie pozostaje nic jak życzyć wam wszystkiego najlepszego zdrówka i sukcesów .
Trzymajcie się i przepraszam ze nikomu już nie odpisze ale to jest mój ostatni wpis dobry lot .

Kolego szanuję Twoją decyzję ,ale jak na forum jest kilku znawców, których zdanie jest naj to niech sobie to naj wydrukują i w kiblu powieszą.
Ale jak hodowcy tak będa się poddawać to ta szarańcza to forum zmanipuluje.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Lut 08, 2020 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor4616 napisał:
Hallo kol Hodowco , Hodowca 082 naprawde szkoda , ze przestajesz pisac mam tylko wieko nadzieje , ze nie ja jestem tego przczyno ty nalerzales do trödnych przeciwniköw , ale naogöl zachowywales sie obiektywnie , posiadasz duzo kompetentno wiedze , o lotowaniu , hodowaniu golebi , nie wierzysz w jakes wymyslane teorie , w niektörych sprawach hodowlanych postepujemy podobnie , mnie interesuje tylko dobry ptak , rodowody i teorie , oka , budowy lub skrzydla mnie nie interesujo , to wszystko rewiduje kosz i tylko to sie liczy , ps mam nadzieje , ze nasze drogi kiedys sie zkrzyrzujo , i ze zaistieje mozliwosc osobistego poznania , i podyskutowania w cztery oczy ps zycze ci wszystkiego dobrego w twoim zyciu , no i hodowli - lotach Gregor . Hallo kol Gerber ja od kilkunastu lat przeprowadzam zimowy leg z tym ze nie paruje pod koniec listopada tylko ok 20 stycznia , mlode so po odsadzeniu zaciemiane do 21 czerwca , tymi mlodymi zdobywalem , miedzy innymi 3 razy mistrza , te same mlode jako roczne dalej bardzo dobrze lataly miedzy innymi mistrz oddzialu i duzo dobrych lotniköw z 12 , 10,10,10, itd , wiec ta metoda mi odpowiada , ps ja hoduje tylko z golebi lotowych , nie posiadam tak zwanych ( Rozplodowych ) . Gregor

Chłopie Ty to jesteś zwykły manipulant- supersprzedawca- to po jaki ... Twój komentarz.
W miejsce kropek co nie wpiszesz to i tak źle wyjdzie.
A pisałem byle jak ale trzeba się zachować.
Zbliża się kolejny sezon- a mistrz staje się aktywny??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
gregor4616

WysłanyWysłany: Nie Lut 09, 2020 9:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Chlopie , twöj repertuar , jest bardzo ograniczony , ty sie ciagle powtarzasz , to jest juz nudne , co ci sie w moim wpisie nie podoba ?ß , co ja tam manipuluje ?ß jeszcze jedna uwaga prawdziwy Mistrz jest 365 dni w roku aktywny kto dopiero teraz zaczyna byc aktywny , to zaczyna o wiele za puzno , bedzie mial cierzko w nowym sezonie co do twojej teori dotyczy zachowania to jest tak ja nie moge sobie niczego zarzucic , ja nikogo , nie oszukalem , nie okradlem , osobiscie nie obrazilem wylgarnymi slowami , wiec uwarzam moje zachowanie poprawne . czy ty nie chcesz tego pojac , ja nie szukam kupcöw , ja w zadnej formie nie proponuje moich ptaköw na sprzedarz , nie tu na tym forum , i w rzadnych gazetkach , wiec nie jestem supersprzedawca , jesli to super hodowca . dobry lot Gregor
Gerber

WysłanyWysłany: Nie Lut 09, 2020 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolego Kslom. Ja przerwę w lotowaniu miałem 5 letnią. W tamtym okresie gołębie leciały z gniazda na poziomie 2 - 3 ligii. Gołębniku umiejscowione na stodole bez odpowiedniej wentylacji i itd. Trafiła się okazja i wyjechałem. Do gołębi chodziła mamuśka. Przez 5 lat miały zawsze wymieszaną karmę, czystą wodę i wolny oblot, bez żadnych antybiotyków..W 2018 roku w czerwcu ruszyła budowa gołębników, które sam wykonałem z pomocą brata. Gołębie przeniosłem około lipca , wraz z tymi które kupiłem jesienią 2017 z różnych aukcji i wspólnych gołębników. One czekały prawie rok zamknięte. A więc miałem i mam zbieranine z całego świata. Gołębie odrobaczyłem, zrobiłem im kurację na Tricho, rozdzieliłem według płci i zostały połączone po 20 listopada. Dalszą historię opisałem wyżej. Pytasz kto mi poradził podać amoksycykline? A więc hodowca lotujący za granicą, mający dobre wyniki na młode. Na gołębniku mam ruszt z kraty 40 cm nad podłogą, więc za często nie sprzątam. U młodych posprzątałem 2 tygodnie przed lotami. Badań nigdy nie robiłem, także u mnie wolna amerykanka. Szczepie 2 razy Mycosalmowirem po odsadzeniu i raz na ospe na 3 tygodnie przed pierwszym lotem. Podobno to je wzmacnia. Podczas lotów i jakiś miesiąc przed lotami zacząłem łyżeczkowanie. A te młodsze miały sypane na oko, ale zawsze jechały skrzydełkami przy karmieniu. Zimowe rozłaczyłem jak się zaczęły sobą interesować i one leciały metodą przesównych drzwi., po czasie myślę że byłoby je lepiej na loty złączyć, one leciały na suplementach dla gołębi. Młodsze na suplementach dla ludzi. Wszystkie wywoził brat, miał czas. Było około 12 wywózki w tym 3 na 100 km i jedna z nich okazała się ekstremalna. Gołębie się zlatywały cały dzień. 3 sztukom po powrocie zrobiły się czarne mięśnie pod skrzydłami i nie latały. Podczas lotów nie było oblotów wokoło gołębnika tylko we wtorek, środa i czwartek wywózka na 40 km A jak zapowiadało się z wiatrem to zamiast czwartków piątek. Także na tyle błędów które popełniłem i tak ta zbieranina fajnie poleciała.
kslom

WysłanyWysłany: Nie Lut 09, 2020 14:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj Kolego Gerber
Piszesz ,że miałeś gołebniki w stodole i brakowało w nich wentylacji. Nie wiem jak to wyglądało ale wydaje mi się że bardzo małym kosztem miałbyś super gołebniki jakbyś zostawił je nadal w stodole. Przede wszystkim bardzo suche i ciepłe. Ale to już historia.
Myślę ze kopiowanie sposobów lotowania gołębiami z zagranicy na polskich warunkach nie ma większego sensu. Hodowcy na zachód od Odry mają inne plany lotów, inne priorytety i inne warunki. Zastanów sie nad tym czy warto podawać antybiotyk młodym. Ja jestem strasznym przeciwnikiem takiego postępowania. Jeżeli mogę zrozumieć , czasem, takie postępowanie u dorosłych gołębi to z młodymi nie.
Przemyśl i sprawdź środki od Dziurkowskiego ( Sklepowy Gołębnik) do utrzymania zdrowia u młodych. Kolejna sprawa to probiotyk z firmy Greenland (ten dla zwierząt nie dla gołębi). Powiem tak, ja nic innego nie podaję tylko te środki. Młode jak z bajki aż miło patrzeć. Szczepienia jak pisałem wcześniej (1. PM VAC lub Columba, 2. może być mocosalmovir razem z tym ospa). Poczytaj sobie na temat sczepień artykuł dr Stencla z AVI MEDICA. On jest fachura nad fachurami.
Polecam i zalecam badania.
Choroba młodych? Pojawia sie ale jest to 2-3 dni lekkiego osłabienia i pojedyncze wymioty. Co wtedy podawałem? Drożdże "Najwyższa jakość" oraz "olej z oregano" aby wzmocnić bardziej organizm...wszystko od AP. W mojej opinii jest to zasługa ""zdrowego" prowadzenia stada (jak wyżej). Jest atak ale organizm ptaka dają sobie same radę. Zero antybiotyków! Jest jednak problem z nabyciem tych środków, bynajmniej u mnie.
Ja również miałem taki moment aby wieść w zimowe młode ale po dokładnym rozpracowaniu tematu (w teorii) stwierdziłem , że to nie ma sensu. Mam taką pracę jaką mam i zimowe odpadają. Jak rozumiem to Ty również dajesz sobie spokój z tym rozwiązaniem. Ja lecę tylko wiosennymi i plasuje się w czołówce oddziału o sekcji nie wspominam.
Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Nie Lut 09, 2020 14:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Kslom dzięki za info, postaram się poczytać o tych środkach i coś udoskonalić w mojej hodowli, chociaż na mistrza Polski nie mam aspiracji. Gratuluję wyników , tak trzymać 🙂
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Lut 10, 2020 14:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Faza z księżyca a odkryta tajemnica na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=l4Z7vHIyg_4&list=UUQCCaXDo7PLL8iXdmRiR0qA

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: