Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 13, 2019 14:34 Zobacz posty bez odpowiedzi
Pomocy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rudnevs1994

WysłanyWysłany: Sro Paź 30, 2019 19:46
PostTemat postu : Pomocy
Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje porady, bo już sam nie wiem co robić. Kilka tygodni temu pod moją nieobecność dolecial golab z lotu po długim okresie nieobecności. Golab został wpuszczony do golebnika przez mamę, która zajmuje się golebiami podczas mojej nieobecności. Po powrocie do domu, po kilku dniach, golab ten był osowialy, wychudzony i został zabrany i usunięty. Po kolejnym tygodniu zauważyłem że jeden z moich rocznych gołębi zachowuje się podobnie, a następnie zaobsereowalem u niego uznaki sallmonelozy nerwowej lub paramixo (skret szyi, paraliż itp). Golab został usunięty, teraz w piątek zaobsereowalem kolejne 2 gołębie, które stają się osowiale i mają brak apetytu. Kal jasny zielony i wodnisty. W piątek odwiedziłem weterynarza, który zapisał mi enrofloxan i podawany jest od soboty. Dziś wróciłem do domu i sytuacja się nie poprawia, co prawda golab który był bardzo słaby w sobotę, dziś wygląda normalnie, ale przynajmniej w kilku celach jest wodnisty kal i słabo samice wyglądają przede wszystkim stare ale i u młodych widziałem oznaki. Sytuacja co do szczepień wygląda tak że gołębie młode były szczepione 2 krotnie Salmovirem, natomiast stare gołębie od młodego nie, na początku roku robiłem jedynie 10 dniowa kuracje Baytrilem. Sytuacja występuje w golebniku samic, samce które znajdują się w odległości 40 metrów tryskaja życiem. Czy uważacie że szczepienie w tym momencie ma jakikolwiek sens lub co można zrobić w takiej sytuacji?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 5:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to Kolego skąd jesteś? Proponuję kontakt z poważnym lekarzem od gołębi A nie z weterynarzem.
Kolejna sprawa to lek który podajesz to jeżeli dobrze pamiętam należy podawać 10 dni i ze zmienną dawką. Jak wyliczyleś dawkę?
Po salmoneli, e-coli czy para zawsze kał nie będzie idealny przez kilka tygodn, szczególnie po para. Masz jakiś probiotyk aby podawać ptakom?
Najprostszy to maślanka czy jogurt. Zalej maślanką karmę i poczekaj do następnego karmienia aby wsiąkła w karmę i tak z tydzień.
Najważniejsze to kontakt z fachowcem. Polecam COBA, dr Stenzel lub dr którego nazwiska teraz nie pamiętam z Sochaczewa.
Powodzenia

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 6:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dr MARIUSZ KRAWCZYŃSKI i może dodał bym dr ADRZEJ KORALEWSKI doskonały specjalista w leczeniu gołębi od wielu lat. Pozdrawiam .Dobry lot

WysłanyWysłany: Czw Paź 31, 2019 6:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polecam. Centrum Zdrowia Gołębi – Oddział Mazowiecki
Specjalistyczny Gabinet Weterynaryjny “Pod Skrzydłami”
lek. wet. Mariusz Krawczyński
ul. Lazurowa 1
96-500 Sochaczew
tel. 691 514 030
e-mail: mariuszkrw@o2.pl
www.gabinetpodskrzydlami.pl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry