Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Gru 07, 2019 10:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
porada
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 5:20
PostTemat postu : porada
Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
Witam panie Ryszardzie mam do pana jedno pytanie. Jako młody hodowca mam co roku problem z rocznymi samcami mianowicie jest problem z wyborem przez nie cel. Najchętniej zakładają gniazda na podłodze a potem są niszczone przez inne samce. Wiem że najlepszą opcją był by osobny gołębnik dla roczniaków ale na tą chwilę nie mogę sobie na to pozwolić. Proszę o poradę

Po zakończeniu lotów gołębi młodych należy przyzwyczaić gołębie młode do gołębnika lotowego .

Dorosłym samczykom należy pozamykać cele lęgowe a je same przenieść do woliery .

W tym samym czasie wolne cele lęgowe powinny być pootwierane by młode samczyki je pozajmowały ...

Po zadomowieniu się roczniaków należy wpuść dorosłe samczyki a cele im pootwierać , z pewnością zaczną się bójki lecz lepiej teraz niż wiosną ...

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
wkic

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 6:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Super.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gregor4616

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 8:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo R Tosnowiec ta porada jest dobra , mimo to mysle ze tym Slawkem , jestes ty , chcesz znowu zablysnac twojo wiedzo ps dlaczego ten zekomy Slawek , nie zadaje tego pytania tu na Forum ??? to co proponujesz jest dobre , mozna to jeszcze troche inaczej lepiej zrobic tz jesli ma sie stare samice ktöre nie majo partnera , ale majo cele , te samice mozna wpuscic na golebnik lotowy , to ulatwia rocznym , tz czesci opanowac cele tz roczny samczyk parzy sie ze staro samico , mozna to robic 3-4 dni . i wtedy znowu rozlaczyc i od tego momentu dosadzac stare , ale pojedynczo , nie wszystkie na raz wtedy powstaje awantura i bujka , wiec rozlozyc te dosadzanie na kilka dni . ta porada jest dla Slawka , jesli on istnieje . Dobry lot Gregor .
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 9:40
PostTemat postu : piękne hobby.....
Odpowiedz z cytatem

Są w naszym kraju tz."doradzacze" wszystko wiedza każdemu doradzą maja cudowne recepty na sukces takich często spotykałem w moich "hodowlano-edukacyjnych"odwiedzinach hodowców w Polsce-czyli teoretycznych chwalipiętów fajnie to wyglądało jak po tych przechwałkach zapytałem o wyniki i sam się przedstawiłem pokazując osiągnięcia.Raz była zabawna sytuacja gość miał kupców w gołębniku ja stałem na dole wizyta niezapowiedziana i słyszę "opowieści dziwnej treści"o wielkich sukcesach a ja "mistrz" z tego samego regionu stoję i słucham po krótkiej rozmowie było trochę zmieszania i głupiej miny.Wniosek jest jeden słuchamy tych którzy swoją wiedze potwierdzają mistrzowskimi wynikami które możemy potwierdzić proszę mi wierzyć że dobrze na tym wyjdziemy.Szerokim łukiem omijać "nawiedzonych"i teoretycznych "oszołomów"którym tylko w głowie kasiora i "golenie"naiwnych,niestety takich negatywnych przypadków mamy bardzo dużo a szkoda bo to takie piękny hobby i szlachetny sport tak ja to kiedyś traktowałem i tak powinno być zawsze.pozdrawiam "Dobrty Lot".
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moja metoda jest znacznie prostsza, to co nie utrzyma celi nie ma miejsca w gołębniku.
gregor4616

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 15:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus to swiadczy o ( Wielkosci ) hodowcy ty masz tak silne stado z tyloma konkursami , ze mlode samczyki tz przelotowane , z dobrym pochodzeniem , so usuwane i to tylko dlatego ze nie opanujo celi , no to brawo ty jestes naprawde wielki ps u mnie jest odwrotnie , ja umozliwiam , moim rocznym , jesli nie opanujo celi , budowanie gniazd w innych miejscach , wielokrotnie te ptaki z tych prowizorycznych cel robio bardzo dobre wyniki , ps möj najleprzy roczny tz najleprzy w oddziele 11 / 10 konk , pochodzi z takiej celi , wiadomo ze ja nie przepelniam golebnika te nie opanowane cele so zamykane , to jest möj poglad na to sprawe , no ale wiadomo , to co ja pisze , tego nie morzesz uznac za dobre ty jestes wielki ja tylko mistrz ogrödköw dzialkowych , jak pisze Czerwony . Gregor
wkic

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 15:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z toba wiarus ale czasem trzeba pomoc slabszemu.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 16:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie to mojemu Roperowi z rozpadu sam trzyma 5 cel i to nie w jednym poziomie :(

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 17:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wkic napisał:
Zgadzam sie z toba wiarus ale czasem trzeba pomoc slabszemu.

Hoduje mało ptaków i na słabszych miejsca brak.Z doświadczenia wiem że te ptaki w naszym programie się gubią,zdarza się że mały roczniak pokona starszego ptaka i zniechęci go do walki o cele,podczas gdy inny mocny roczny wieje jak stary ruszy w jego stronę.To jest waleczność i charakter ptaka co przekłada się na loty.Może ktoś zrobi z nich asy ja się w to nie bawię,w gołębniku lubię porządek i wszystko co po zimie siedzi na podłodze jest usuwane.Gregor gówno mnie to obchodzi co ty robisz piszę o swojej metodzie
i nie wywołuj mnie do tablicy, ani nie odnoś się do moich wpisów.Raz już ci napisałem nie mam przyjemności dyskutować z tobą ,uszanuj więc to.DL
gregor4616

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 17:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus ty mnie terz göwno obchodzisz , ja odnosze sie tu do tematu , nie do ciebie ty nie grasz tu zadnej roli möglbys sie nazywac i kopizdecki , to nie zmienia sprawy , ty jestes dalej czyms wyjatkowym , tylko twoje wyniki tego nie dokumentujo i to w tak slabym oddziele , Gregor
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 17:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest grisza nasz 64 mistrz ogrodnikow zwany Zlamame Grabie.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 17:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzę że nic na ciebie nie działa ,chcesz by wszyscy robili jak ty,i kupowali twoje gołębie .Napisałem jak postępuje,może ktoś skorzysta ,do ciebie ani do twego wisu się nie odnosiłem ,a ty ciągle atakujesz i najważniejsze dla ciebie to błyszczeć.Jak widać twoje metody nie sprawdziły się w naszych realiach ponieważ zgubiłeś prawie wszystko.Możliwe że mój oddział jest słaby lecz twój jeszcze słabszy i naszego programu lotowego tym materiałem jaki posiadasz byś nie ukończył.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 18:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chcesz zobaczyć nieudacznika spójrz w lustro pajacu.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 18:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="wiarus"]Moja metoda jest znacznie prostsza, to co nie utrzyma celi nie ma miejsca w gołębniku.[/quote

Kolego Wiarus ja również hoduje mało gołębi do lotu przeznaczam około 32-33 samczyki. Nic nie kombinuje jedynie co robię to po utracie samczyka cela jest natychmiast zamknięta, tak że nawet z przodu przed cela niema możliwości przesiadywania. W dwóch identycznych przylegających do siebie gołębnikach jest po 18 cel zawsze 3 cele są wolne zamknięte prócz tego na podłodze jest po jednej celi motywacyjnej i one też są zamknięte. Gołębi nie selekcjonuje robi to za mnie kosz. Gołebie lecą całe programy z maratonami włącznie bez względu czy roczny czy starszy. Młodymi jak zapewne wiesz na zegar nie lotuje to i tabuny ich mi nie potrzeba, przeważnie jest to 10-18 młodych na roczne do uzupełnienia stada. Ten rok był dla mnie wyjątkowo łaskawy, w sezonie lotowym zgubiłem 5 wdowców 1 dwuletni jeden 5 letni i 3 roczne. tak że do uzupełnienia stada potrzebuje 5 ptaków i dwa rezerwowe a młodych mam 14 szt . Tak ze połowa musi odejść. A jak ktoś leci rocznymi 300 km a starymi jeden lot powyżej 500km to i cele musi dorabiać . Po wpuszczeniu młodych samczyków wszystkie cele sa otwarte i jakoś odpukać dają rady
Pozdrawiam Kolego
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 13, 2019 18:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca 82 postępuje podobnie z tym że lotuję totalem,czasami pomagam rocznym jak stary jest bardzo natrętny zakładając gumkę staremu na pazurek by nie mógł zachować dostatecznej równowagi podczas walki,w większości to skutkuje.Również pozdrawiam Kolego.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: