Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Maj 21, 2019 13:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dlaczego młodzie nie garna sie do sportu gołębiarskiego.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
borsuk100

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2019 18:40
PostTemat postu : Dlaczego młodzie nie garna sie do sportu gołębiarskiego.
Odpowiedz z cytatem

Tu jest odpowiedz ...

https://www.youtube.com/watch?v=KtdQ_hV-nHM
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2019 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

\\

Ostatnio zmieniony przez spokojny24 dnia Sro Maj 01, 2019 14:26, w całości zmieniany 1 raz
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2019 20:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Borsuk100, a to odpowiedz na to że nie zupełnie masz racje.A innym nie zazdrość poświęcenia, wysiłku,lata stażu i doświadczenia oraz wyników.
Bo to wszystko na to się łączy na osiągane wyniki.
A to sobie obejrzy może do innego wniosku dojdziesz.
https://www.youtube.com/watch?v=YBrySkN8gWg
tedy

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2019 20:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Borsuk, patrząc na zaangażowanie i emocje ( pozytywne ) Piotra Bugały to myślę że ten filmik powinien przyciągać młodych.

pozdrawiam DL
kslom

WysłanyWysłany: Pią Kwi 12, 2019 21:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego borsuk, również poproszę o wyjaśnienie jakie jest powiązanie tematu z filmem?

WysłanyWysłany: Sob Kwi 13, 2019 4:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co miał na myśli Kolega Borsuk100, ale czy wy też Koledzy tak głośno krzyczycie na powracające gołębie?
Koledze Piotrowi Bugale gratuluje i życzę samych sukcesów.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Kwi 13, 2019 8:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

\\

Ostatnio zmieniony przez spokojny24 dnia Sro Maj 01, 2019 14:27, w całości zmieniany 1 raz
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Kwi 13, 2019 9:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Każdy z Nas ma swój patent i jeśli się sprawdza to nasza sprawa . Osiągnąć sukces jest ciężko a jak pomaga w tym to co robi Kolega Piotr to fajnie ,ja na przykład gwizdam sobie oewną melodię i dzwonię dzwoneczkim . Po dwch latach powrócił mi roczniak i jak pogwizdałem jak on się cieszył .Koledze Piotrowi składam gratulacje .

KIEDYŚ POWIEDZIAŁEM TAKIE ZDANIE ŻE NIC NIE BOLI NIE KTÓRYCH LUDZI TAK JAK NASZ SUKCES-NASZE SZCZĘŚCIE I NADAL TO PODTRZYMUJĘ ludzie zawistni zawsze się będą do czegoś czepiać ,zawsze będzie im coś nie tak . Nie po ich albo tak ci dopieką a żebyś czuł się winny że coś osiągnełeś jesteś szczęśliwy

ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Kwi 15, 2019 18:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Kolego Zen0171 Piotra znam osobiście i on z już z charakteru jest bardzo impulsywny A jeśli idzie o gołębię to przeżywa to podwójnie Dla niektórych może wydaje to się śmieszne Ale To już jego prywatna sprawa i za to go cenie że zachowuje się normalnie A nie nadyma się jak indor pod publikę jak wielu na nagranych filmikach Ja osobiście powracających gołębi nie zwołuję Jedynie co robię to mam metalową zamkniętą puszkę w której jest trochę grochu i tym sygnałem potrzepując puszką w gołębniku Robię tak przy każdym karmieniu od momentu odstawienia młodych Młody który po oblocie nie reaguje na mój sygnał po około 2 minutach wylot jest zamknięty i taki młody pozostaje na dachu sam bez posiłku Po obiedzie załapie jeszcze dwa treningi po 45 minut wdowców i wdów To wieczorem jak karmię młode i potrzepię puszką to wylot chce urwać aby wejść do środka Następnego dnia już jako jeden z pierwszych jest w gołębniku Pozdrawiam Kolego

Bo Piotr to scyzoryk z krwi i kości.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Kwi 17, 2019 23:55
PostTemat postu : Lepiej nie będzie ???
Odpowiedz z cytatem

Witam odpowiedz jest jasna i oczywista w XXI wieku w czasach wszelkich uciech rozrywek i wypełniaczy czasu netu itp. dla młodych ludzi gołąb pocztowy to temat tabu.Pewnie bywa że rodzic hoduje czasami "złapie" bakcyla syn czy zięć ale to mało spotykane przypadki .Młodzi ludzie "uciekając" z małych miasteczek i wiosek do szkół w miastach nawet nie chcą patrzeć w stronę rodzinnego domu a co dopiero "uwiązanie" hodowlą gołębi pocztowych 365 dni w roku.Hodowla to poświęcenie ogromu czasu kosztem kolegów dziewczyn rodziny tz.wolności nawet jak ktoś lubi ptaki gołębie to decyzja o hodowaniu gołębi pocztowych jest bardzo trudna wręcz śladowa mało spotykana.Myślę że z mojego punktu widzenia wielu lat zajmowania się gołębiami pocztowymi (obecnie teoretycznie głównie w necie) tak to wygląda.Myślę że gołąb pocztowy u obecnej młodzieży to tz."obciach"coś czego nie ma w obiegu i w zainteresowaniu na co dżień oczywiście to smutne ale takie czasy i lepiej nie będzie niestety "młodzi"patrzą w inne "uciechy"tego świata.pozdrawiam "Dobry Lot".
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Kwi 29, 2019 6:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest prosta. Jest to drogi sport i studnia bez dna.
oddzialy zamiast zafundowac jakies ulgi dla mlodych to kroja ich po rowno.
Jedynie darmowe wpisowe co dla mnie zadna łaska. Ceny produktow dla golebi sa tez dosc wysokie, plus karmy. Mlody woli kupic smartfona za 1000 zl i wydac jednorazowo kase.
Zakup dobrego materialu hodowlanego to juz ogromny wydatek a hodowcy w sekcjach zamiast wspomóc jakims dobrym golabkiem dla zachety to czesto pozbywaja sie szrotu. Kolo sie zamyka.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Kwi 29, 2019 9:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trzeba sie zastanowic jak długo Pzhgp wytrzyma bez pozyskiwania młodych hodowcow gdzie srednia wieku to 50/70 lat. Oddzialy sie wyludniaja. Niestety ale mlody hodowca traktowany nadal jest jako dostarczyciel konk.i patrzy sie na niego.z przymrozeniem oka. Niech zaplaci skladki , poleci dwa trzy loty i spada. Takniestety to wyglada . A zawisc hodowcow w naszych sekcja siega hipokryzji. Moze i sa sekcje gdzie jest ład i zrozumienie i chec zadbania o mlodych hodowcow , ale mysle ze ta sa jednostki. Jezeli hodowcy i Pzhgp nie zmieni nastawienia i polityki wobec mlodych hodowcow to za 5/10 lat zwiazek jest do rozwiazania.
Kazdy trzyma sie stołka i liczy skladki tylko niezastanawia sie nad tym kto za 5 lat bedzie je płacił????????
Niech przyjdzie 3 nowych i zostanie jeden w sekcji to juz jest sukces.
Jezeli hodowcy nie otworza sie i nie zmienia swojego postepowania to kopia sobie sami dolek pod siebie, bo nie beda mieli z kim lotowac a co za tym idzie to im mniej hodowcow w oddzialach, tym wieksze koszta utrzymania oddzialow przez samych hodowcow.
Nikomu nie ubedzie jak podaruje ze dwa golabki i troche swojej wiedzy mlodemu amoze tym sposobem przyczyni sie do powiekszenia szeregow swoich sekcji.
Mysle ze w zarzadach trzyma sie stołka za duzo starych wyjadaczy i jest jak jest
Szpak65

WysłanyWysłany: Pon Kwi 29, 2019 9:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Łukaszu jest w tym co piszesz dużo racji ale myślę że z tym hobby jak z każdym innym jest podobnie po prostu trzeba chcieć i kochać to co się robi bez tego ani rusz . Świat tak poszedł do przodu że czy to miasto czy wieś dostęp do multimediów jest taki sam . Piękne kolorowe ekrany kuszą grami akcji jeżeli ktoś nie pokochał tych ptaków to nie zamieni rzeczywistości wirtualnej na skrobanie gówien . Zupełnie z własnego doświadczenia inaczej widzę niż Ty funkcjonowanie sekcji , oddziałów i pracy w ich zarządach .Mieliśmy niedawno wybory w tych sekcjach , oddziałach nie ma walki o władzę jest za to proszenie ludzi aby zgodzili się pełnić dalej te funkcje bo nikt się nie garnie do tego . Krytykantów jest wielu tyle tylko że ci najgłośniejsi nie uczestniczą w zebraniach sprawozdawczo wyborczych bo by się mogło okazać że król jest nagi . POZDRAWIAM I dl.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Kwi 29, 2019 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Panie Łukaszu jest w tym co piszesz dużo racji ale myślę że z tym hobby jak z każdym innym jest podobnie po prostu trzeba chcieć i kochać to co się robi bez tego ani rusz . Świat tak poszedł do przodu że czy to miasto czy wieś dostęp do multimediów jest taki sam . Piękne kolorowe ekrany kuszą grami akcji jeżeli ktoś nie pokochał tych ptaków to nie zamieni rzeczywistości wirtualnej na skrobanie gówien . Zupełnie z własnego doświadczenia inaczej widzę niż Ty funkcjonowanie sekcji , oddziałów i pracy w ich zarządach .Mieliśmy niedawno wybory w tych sekcjach , oddziałach nie ma walki o władzę jest za to proszenie ludzi aby zgodzili się pełnić dalej te funkcje bo nikt się nie garnie do tego . Krytykantów jest wielu tyle tylko że ci najgłośniejsi nie uczestniczą w zebraniach sprawozdawczo wyborczych bo by się mogło okazać że król jest nagi . POZDRAWIAM I dl.

Też prawda Panie szpak65
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Kwi 29, 2019 9:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiscie to ostatni rok lotowania w takiej formie.
Elektronika idzie do sprzedania i wyciagam moj stary benzing.
Golebi na zime zostanie ok 26.
Jeden rodzaj karmy caly rok plus jakis gryt, witamina, zakwaszacz i to wszystko.
Tylko hobbystycznie dla przyjemnosci jedna klatka na punkt.
Odbic ze 3 gumy isc do domu spedzic czas z rodzina. Jak tu ktos wyzej napisal golebie pocztowe to poswiecenie 365 dni w roku kosztem finansowym i co najwazniejsze rodziny.
Nie likwiduje bo golebie mam we krwi i mam je od dziecka ale ograniczam do minimum calkowitego i bede hodowal tylko i wylacznie hobbystycznie bez parcia na rywalizacje. Zostanie jeden golebnik a reszta zostanie rozebrana.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: