Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 14, 2019 20:25 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jan Hooymans - "Gwiazda Sportu Gołębiarskiego"
Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Tadeusz Kowalczyk

WysłanyWysłany: Pią Lut 22, 2019 15:45
PostTemat postu : Jan Hooymans - "Gwiazda Sportu Gołębiarskiego"
Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy do obejrzenia filmu z jednej z najlepszych obecnie hodowli na świecie - Jana Hooymansa . W reportażu tym można uzyskać wiele ciekawych informacji o tej wybitnej hodowli .Może on również stanowić ciekawą inspiracje dla wielu miłośników naszego sportu w Polsce . Zapraszamy na stronę www.aukcjegolebi.eu lub https://www.youtube.com/watch?v=Fe2FYdlyxro&feature=youtu.be
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
viceversa1994

WysłanyWysłany: Nie Lut 24, 2019 17:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po czym kolega stwierdza ze to jedna z najlepszych hodowli ?
Na podstawie czego ?
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2019 7:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ten Pan mówi na filmie że gdy zaczął prowadzić hodowlę tak jak ja prowadzę. Czyli nie ilość a jakość i trening jeszcze raz trening, to zaczął wygrywać. Ja wam tłumaczę to od lat , ale moje nauki idą w las , choć zauważyłem pierwsze jaskółki, chodźby kol. Wiarus pisze że mocno ograniczył hodowlę, a wyniki się poprawiły. I jeszcze jedno potrzebne są dobre gołębie. Jeśli chodzi o młode to man tylko kilka par , może zniwne będą do sprzedania albo ktoś chce zakupić samiczki to mam nadwyżkę i mogę odstąpić trzy sztuki do rozplodu.
kapiszon

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2019 11:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Ten Pan mówi na filmie że gdy zaczął prowadzić hodowlę tak jak ja prowadzę. Czyli nie ilość a jakość i trening jeszcze raz trening, to zaczął wygrywać. Ja wam tłumaczę to od lat , ale moje nauki idą w las , choć zauważyłem pierwsze jaskółki, chodźby kol. Wiarus pisze że mocno ograniczył hodowlę, a wyniki się poprawiły. I jeszcze jedno potrzebne są dobre gołębie. Jeśli chodzi o młode to man tylko kilka par , może zniwne będą do sprzedania albo ktoś chce zakupić samiczki to mam nadwyżkę i mogę odstąpić trzy sztuki do rozplodu.

To może kolega przedstawi wyniki. Gdzie kolega i z kim wygrywa.
Może się skuszę i ... ale muszą być wyniki.
siwy7

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2019 12:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Kapiszon , napisz co chcesz wyniki czy gołębie? Bo jak wyniki to kup gołębie od mistrzów. A za rok z dużo lzejsza kieszenia , przejdziesz do mnie po gołębie. Bo wyniku nie kupisz , tylko gołębie.
kapiszon

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2019 13:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Kol. Kapiszon , napisz co chcesz wyniki czy gołębie? Bo jak wyniki to kup gołębie od mistrzów. A za rok z dużo lzejsza kieszenia , przejdziesz do mnie po gołębie. Bo wyniku nie kupisz , tylko gołębie.

Ja chcę widzieć wyniki tych po których są oferowane gołębie.
Bez tego nie licz na jakąkolwiek sprzedaż.
Po co kupować kota w worku.
Waldii79

WysłanyWysłany: Pon Lut 25, 2019 15:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy od opowiadania bajek sam już w nie wierzysz jesteś taką maskotką tego forum nikt poważnie cię nie traktuje i tak pozostanie chyba że zaczniesz lotować i pokażesz wyniki inaczej musisz w Chinach próbować sprzedaży bo tu nikogo nie skusisz.
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Lut 26, 2019 13:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Waldii79 , sam jesteś maskotka w oddziale. Na listach same zera i kreski. Ale to może być spowodowane tym że nie masz prawdziwych gołębi pocztowych. Nie licz na mistrzów z wynikami , bo tam nie kupisz dobrych gołębi, co najwyżej stracisz duże pieniądze. Tylko u takich pasjonatów tego hobby jak ja możesz nabyć coś wartościowego za stosunkowo małe pieniądze.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2019 6:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak niegdyś królowie ,tak i te forum ma swego błazna :)
https://www.youtube.com/watch?v=QRY1WVOU1Dk
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2019 6:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol Wiarus nie ubliżaj błaznom . To ludzie bardzo inteligentni i z poczuciem humoru. Ten zaś osobnik jest po prostu żałosny i zwyczajnie g............. .DL.
Waldii79

WysłanyWysłany: Sro Lut 27, 2019 20:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy jak bym nabywał gołębie od takich pasjonatów i bajkopisarzy jak ty to faktycznie były by zera na listach więc oszczędź sobie już wstydu i przestań zawracać głowy hodowcom.
Tadeusz Kowalczyk

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 11:55
PostTemat postu : Kol.viceversa1994
Odpowiedz z cytatem

Myślałem ,że dyskusja w tym temacie potoczy się metorycznie i wyjaśni wiele spraw związanych z hodowlą Jana Hooymansa .Dlaczego uznawana jest ona za jedną z najlepszych na świecie? Nie chciałem zabierać głosu przed poznaniem opinii innych kolegów . Jednak zostałem do tego ,pomimo braku czasu ,trochę zmuszony . Proszę obejrzyj jeszcze raz ze spokojem ten film ( zwróć uwagę na wyniki ) i odpowiedz sam sobie czy spotkałeś się z tak mocną rodziną gołębi ? Rodziną która potrafi wygrywać przez wiele pokoleń w różnych miejscach i nie są to tylko wyniki u Jana Hooymansa , co świadczyłoby tylko o jego dobrym prowadzeniu drużyny lotowej .
Są to również wyniki u innych hodowców , którzy korzystają z tej fenomenalnej linii gołębi .
Czy spotkałeś się z tak mocnymi genami dających tyle gołębi wygrywających z kilkunastoma tysiącami innych ptaków ?
Ja osobiście spotkałem wiele fenomenalnych linii hodowlanych jak np. Houbena , Vercammena czy Dirka van den Bulcka lecz ta linia jest wg. mnie mocniejsza genetycznie .
Może zaraz ruszy lawina negatywnych komentarzy w moją stronę .
Jeśli będą konstruktywne to ok.
Wiele razy zastanawiałem się dlaczego gołębie w danej hodowli są tak drogie i kosztują po kilka tysięcy Euro za młodego ? Ma to również miejsce u Jana Hooymansa .
Przecież gołąb jest gołębiowi równy i wiele z nich wygrywa w różnych miejscach .
Musiałem się o tym sam przekonać dlaczego tak jest ?.Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa .
Postanowiłem wprowadzić gołębie od Hooymansa do swojej hodowli pomimo znacznych nakładów finansowych .
I proszę nie traktować tego co teraz napiszę za reklamę .
W ubiegłym roku , był to pierwszy rok tych gołębi u nas ,z 6 oryginalnych Hooymansów zostało wyhodowanych 26 młodych do lotów ( różne połączenia ).Młode te były lotowane w 4 różnych hodowlach w Polsce .
Dwa młode z tej grupy odpadły , 4 młode zrobiły 1-2 konkursy , a pozostałe od 3 –5 konkursów , w tym 3x1 konkurs , kilka 2 i 3 miejsc . Zostały również gołębiami Asami w Oddziałach .
Taki obrót sprawy dla mnie był ogromnym pozytywnym zaskoczeniem .
Praktycznie z każdego z tych zakupionych od Hooymansa gołębi potomstwo sprawowało się rewelacyjnie.
Zrozumiałem o czym mówił nam Jan Hooymans prezentując swoje gołębie ,jest to na tym filmie.
I teraz wiem dlaczego gołębie z jego hodowli mają taką dużą wartość hodowlaną .
Również z kilku informacji wiem ,że w jednej z czołowych hodowli w Polsce ptaki z hodowli Jana Hooymansa w połączeniu z linią „808” Karola Paszka dały niesamowite efekty.
Czy jest to przypadek ? Każdy sam sobie musi na to odpowiedzieć .
Może niektórzy z Kolegów wyciągną z mojej wypowiedzi i filmu jakieś wnioski i proszę nie traktować tego jako „wyroczni „ lecz jako moje przemyślenia z praktyki hodowlanej .
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Tadeuszu Jan Hooymans to znakomity hodowca z wynikami tak się złożyło że nie miałem tych gołębi lecz z tego co się orientuje to linia gołębi Vandenabeele .Na ten rok nie planuję nowych zakupów ,może jednak w przyszłości jak zdrowie pozwoli coś nabędę do wzmocnienia.Pozdrawiam
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tylko polskie są DOBRE , wyniki na Olimpiadzie !!! żadnych Hoymansów
WG krojenie frajerów . aukcje - wszystko beznadziejne , młode gołębie tylko od wieloletniego mistrza po wdowcach lub póżne z hodowlanych ,
Polska to jest piękny kraj - kupujemy tylko polskie by pieniądz był w Polsce i wspomógł rodzimy przemysł !

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Mar 11, 2019 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard Tosnowiec napisał:
Tylko polskie są DOBRE , wyniki na Olimpiadzie !!! żadnych Hoymansów
WG krojenie frajerów . aukcje - wszystko beznadziejne , młode gołębie tylko od wieloletniego mistrza po wdowcach lub póżne z hodowlanych ,
Polska to jest piękny kraj - kupujemy tylko polskie by pieniądz był w Polsce i wspomógł rodzimy przemysł !

Szanowny Kolego Ryszardzie daleki jestem od komentowania Twoich postów bo nie jest nam po drodze,
Ale wpisy WG krojenie frajerów to sobie odpuść- bo na WG to hodowcy dają gołebie bez przymusu, tylko dla przyjemności.
A to, że mnie frajerem nazywasz i moich Kolegów bo na WG uczestniczymy to trochę nie fajnie- jak sie pod figurką modlisz.
I napiszę tak niektórym to nawet do pięt nie dorastasz więc frajerów poszukaj w swoim środowisku.
I na tym zakończmy ten watek.
Ryszard buduj, tańcz na strychu a nie siej zamętu.
W 2019 roku jak najmniej frajerów, którzy te Twoje asiory nabędą.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Skocz do: