Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Wrz 21, 2019 3:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zimowe młode - czy warto?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 20:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pozwole sobie zacytowac kolegi słowa,,Natomiast sposób prowadzenia tych że zaciemnianych gołąbków i owszem ''.I tutaj czapki z głów.Ja sie za bardzo rozpisywal nie będe ale moje gołebie młode sa nauczone wdowienstwa juz w pierwszym roku życia(młode samczyki łączone sa z samicami z rozpłodu i na odwrót samiczki,którym nie pozwalam zniesc jajek).I osobiscie uważam to za plus w swojej hodowli na gołębie roczne i bardzo zadowalajace wyniki.
Szkopułem jest też jakość gołębi rozpłodowych,nie można mówić o wartości w stadzie po sezonie gołębi młodych.Ale jeśli przyjmie sie jakąs metode i z obserwacji widac ze ona przynosi skutek dla roczniakow,które już potrafia sie wykazac dlamnie jest to inplus.Ja tam we wrzesniu z gołą dupa chodzic nie lubie,czesto jest mokro,szaro i ponuro a taki młody dziurawy ma leciec.Stare dziurawe nie leca.
Serdeczne pozdrowienia dla kolegi Szpak65
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 20:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zdarza się że dziurawe wygrają z zaciemnianymi ,taka ich natura. Dzikich ptaków nikt nie zaciemnia pomimo to przelatują tysiące kilometrów.DL
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 21:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Wiarus , ty jestes bardzo uparty , dlaczego nie chonorujesz innego pogladu na ten temat , ze dziurawe wygrywajo z zaciemianymi ( chodzi o mlode) to raczej bardzo zadko , jesli jednak to te ciemne nie so dobrze prowadzone , samo zaciemienie , nie robi tej röznicy , kolega trzciana BL ma racje , nie te zaciemiane to przeciw naturze , tylko wasze rozpierzone , z golymy uszami , z dziurawym skszydle , to jest przeciw naturze , takich ptaköw nie powinno sie koszowac , no ale ty chcesz te zaciemiane pokonac wiec koszujesz te ptaki , jesli jestes tak za naturo to dlaczego zabierasz jajka , dlaczego rozlanczasz pary , po 8 dniowym siedzeniu na jajkach , dlaczego gonisz te ( te chore ptaki ) pierzenie ptaköw przecierz te ptaki nie so w pelni sil , one duzo energi spalajo przez pierzenie , wiec przestaj ty opowiadac bajki . DL Gregor, zajmij sie lepiej twoim Polskim przyjacielem z Frontu .
gregor46

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 22:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Wiarus , ten przyklad z tymi dzikimy ptakami , to chyba nie na twoim poziomie , kiedy te ptaki odlatujo do cieplych krajöw ?? , one so na tyle mondre ze odlatujo jak skonczo pierzenie , one nie potrzebujo zaciemiania , one nie bioro udzial w lotach , gdzie chodzi o szybkosc , ile razy robio przerwe podczas lotu . i to poröwnywac do golebi , zaciemiania ,to chyba tak dokladniej o tym nie pomyslales , chciales tylko cos napisac . DL Gregor
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 22:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tylko bez wycieczek personalnych ,chcesz używać argumentów ok ,ale mam prawo do własnych poglądów i swego zdania ,a Tobie nie będę się tłumaczył ,rób co uważasz ,a to co Ty tu uprawiasz to się nazywa komercja .Róbcie co chcecie zaciemniajcie szpikujcie antybiotykami po każdym locie szprycujcie zastrzykami za kawałek pucharku za 3 euro ,oczywiście wszystko po to aby sprzedaż wzrosła .Tylko nie wciskajcie ludziom że to natura i tak trzeba.Wytłumacz jeszcze wszystkim kolegom co nie mają na to czasu że ich ciulasz tą metodą, że nie masz najlepszych gołębi tylko oszukiwane światłem.
Żegnam

Ostatnio zmieniony przez wiarus dnia Wto Gru 11, 2018 23:36, w całości zmieniany 1 raz
mariusz2460

WysłanyWysłany: Wto Gru 11, 2018 23:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

na temat które młode lepiej polecą to nie ma co się sprzeczać bezdyskusyjnie młode zaciemniane będą szybsze do zaciemniania dochodzi wdowieństwo i jest zabawa ja nie zaciemniałem ale młode wdowce miałem siadały czołowo na oddział a jak by były na pełnym skrzydle to zapewne jeszcze by przyspieszyły ale tak jak pisałem boję się że jak będę zaciemniał to nie będę ich widział w kolejnym sezonie
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 6:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol mariusz 2460 .
Myślę że to gubienie gołębi zaciemnianych można między bajki włożyć .
Być morze ginie ich więcej jako roczne ale powodem tego moim zdaniem jest to że jest mniejsza selekcja tych gołąbków jako młode . Na lotach młodych są one silniejsze od rówieśników i lepiej sobie radzą a co za tym idzie mniej ich ginie , a przecież każdy kto choć trochę ma pojęcia o gołębiarce wie że wszystko lecieć nie będzie.
Jak wszyscy wiemy ten rok był bardzo ciężki dla gołębi rocznych u nas też . Ja ze względów rodzinnych w tym roku praktycznie nie leciałem . Moje gołębie były tylko trzy razy w kabinie i to bez przygotowania od razu na 360km .
Z godnie z teorią że zaciemniane giną na pierwszym locie nie powinno zostać w gołębniku nawet pióro . Z 36 rocznych zimuje 31 .
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim forumowiczom życzę zdrowych i spokojnych spędzonych w gronie rodzinnym świąt. Serdeczne dzięki za pamięć kolego trzciana bl . Ja też cię serdecznie pozdrawiam tak jak i wielu innych fajnych chłopaków kol spokojny , buła itd którzy swoją wielką wiedzą wzbogacali to forum a którzy odeszli bo paru oszołomów pisze te swoje bzdety .DL
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 7:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Kolego Szpak .Napisz tu jeszcze jakie wyniki osiągnąłeś w lotach gołębi dorosłych w ostatnich latach zaciemniania.Mienisz się inteligentnym człowiekiem ,a Twoja opinia jest na poziomie dziecka z piaskownicy, któremu zabrano łopatkę. Każdy ma prawo do swego zdania i swoich poglądów,a po to jest stworzone to forum aby je wymieniać.W związku wypędzonych mam wielu Kolegów:)
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 8:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
Hallo kol Wiarus , ty musisz sie lepiej kacentrowac , czytajac moje posty , przecierz ja nie twierdze ze w USA istnieje doping , ja pisalem ze ten problem dotyczy terz USA ( chodzi o kontrole ), kolego Siwy nie jest czlonkem , ale jest Polakem , jak sam twierdzi , wiec pisze jako polak , i w tym wypadku , to i was dotyczy , przczytaj wpis kolegi Igora , ja terz nie jestem w PZGHP , pisze tez jako gosc , o jakich Niemcach ty möwisz , jesli mislisz o mnie to ja zadnym slowem nie wyrazilem sie zle o Polakach , masz racje nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej , ale troche sie wstydzic za to co pisze C. P , i Siwy 7 , to chyba morzna . DL Gregor

PANIE GREGOR POWOLUTKU ZA CO MY SIE NIBY MAMY WSTYDZIĆ ZA TYCH CO WYMIENIŁEŚ . DLACZEGO TYLKO TY JESTEŚ POKRZYWDZONY , A TY NIE WSTYDZISZ SIE ZA WSPÓŁ BRACI . NIE WSTYD CI ZA TYCH CO PRZEZ KOMINY WYPUSZCZALI TYSIĄCE LUDZI ZA TYCH CO NA OBRZEŻACH MIAST PODPALAJĄ MIESZKANIA EMIGRANTÓW . NAJ LEPIEJ WIDZI SIE ZIARENKO PIASKU W OCZACH INNYCH NIE ZWAŻAJĄC ŻE W NASZYCH SIEDZI GŁAZ.....

CZY CI TAK PO LUDZKU NIE WSTYD?
NIE OBARCZAJ NAS ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZBIOROWĄ :(

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 8:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiarus zjadłeś coś nieświeżego czy może to skutek dymu z kominów bo kąsasz wszystkich dookoła . Ja nie jestem siwy i na tym poziomi z tobą dyskutował nie będę . I proszę bez osobistych wycieczek . Myślę że właściwe zrozumiałem twoje przesłanie . Tak jak w filmie Nieśmiertelny " Może być tylko jeden" żegnam.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 9:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Kolego Szpak jak uraziły Cię moje słowa ,taka jest kolej rzeczy.zagadnienie wyzwalające dużo emocji ,nie dajmy się im ponosić.Mam swoje spostrzeżenia i chciałbym o tym napisać,być może są błędne.Z obserwacji wyników hodowli stosujących tę metodę daje się zauważyć stopniowy regres wyników w lotach gołębi dorosłych,chociaż nie wszystkich.Część hodowców sprzedaje takie młode ,a pozostawia dla siebie te z metody naturalnej,o czymś to świadczy.Z moich spostrzeżeń wynika że młode zaciemniane nie rozwijają się w takim samym stopniu jak z metody naturalnej.Trudno powiedzieć dlaczego ,być może zbyt mała ilość wchłanianej witaminy D ,której ptaki czerpią z promieni słonecznych,może że zbyt wiele zużyły energii na intensywne pierzenie w dość krótkim czasie.Nie jestem wyrocznią i mogę się mylić jak ktoś mnie przekona ze jest inaczej mogę zmienić swoje zdanie jednak nie mogą to być inwektywa .
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 9:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Mirek , prosze , cie nie znirzaj sie do poziomu C.P , Siwego iczesciowo Wiarusa , uwarzasz , ze to co oni pisza jest wporzadku ??? , ty masz chyba krötko pamiec , tendencja =Skleroza , ja juz kilkakrotnie pisalem , ze ja sie tego wstydze , potepiam to co sie wtedy wydarzylo , ale ty nie morzesz mie robic za to odpowiedzialnym , to nie moje lata , ja podalem przyklad w wpisie do Arturo , przeczytaj , moze wtedy zrozumiesz , ja nie twierdze ze jestem pokszywdzony , ale i wy nie jestescie przezemnie pokszywieni , wiec daj spokuj , co do Emigrantöw , wy przecierz ich nie chcecie wyganiacie ich z kraju , my dalismy im szanse , aby przerzezyli , wiadomo , ze to sie wszystkim nie podoba , dlatego ta reakcja , za ktöro ,tez sie wstydze , wy nie macie z tym problemu , jestem ciekawy waszej reakcji , jesli przez kilka dni zjawi sie u was 1,5 milionöw emigrantöw ? ps Wiarus tym twoim wpisem , pröbujesz mnie osobiscie obrazic , zazucajac mi take rzeczy , ty twierdzisz , ze jestes Humanitarny , jesli chodzi o golebie , wierz mi ja terz , ja ci odpowiem za kol SZpaka jake wyniki ja mialem , nie chodzi o chwalenie tylko udokumentowanie jak te zaciemiane leco :2017 1 miejsce w mlodych , ponad 1000 pkt wyprzecenie na drugiego ,1,2,3,5,11,15 ,18,19,najlepszy lotnik w rocznych 3 miejsce , w starych3 miejsce , 2018 mlode 3 miejsce , najlepszy lotnik , te same ptaki , jako roczne , robio w tym roku 5ptaköw = 51 konk , 12, 10,10 ,10 ,9 ,9 ,9 ,8 ,8 konk , wszystkie wyniki do sprawdzenia , ja nie jestem Arturo , wiec pszestan truc dupe twoimy teoriami . DL Gregor
igor123

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 10:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Gregor ale my nie możemy porównywać wyników. Ponieważ wasze gołębie mają dużo łatwiej. My lecimy loty gołębi z dużo większym kilometrażem. Jak to porównać jak twoje robią dużo mniej niż nasze kilometrów.
tedy

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 10:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W Polskim programie lotowym a więc do 300 km zakładając że nie ma lotów trudnych pod wiatr nie ma żadnego znaczenia czy młode są zaciemniane czy też nie i nie słuchajcie tych entuzjastów tego zaciemniania bo po prostu fakty są takie nie inne. Decydujące znaczenie ma zdrowie i dobre wytrenowanie i nic innego, reszta to bajki.

Pozdrawiam DL
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Gru 12, 2018 10:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol igor123 , jesli sie myle , to sory , ale przypuszczam , ze jestes ,jeszcze mlodym , malo doswiadczonym hodowco tu w temacie chodzi o Zimowe Zaciemiane , nie o kilometrarz , nasze mlode majo 6 lotöw konk . i ostatni z 335 km , wiec chyba nie miej jak u was , jesli chodzi ostare , to masz racje , nie mozna poröwnywac , ja nie poröwnuje , ja pisze tylko o tym co u nas jest praktykowane , ty masz racje i dlatego nie mozna waszych wyniköw w kategoriach , z naszymy poröwnywac , my nie mamy takiego wyboru , przyklad jak mozemy wygrac kat C , my mamy w roku tylko 2 loty z 500 km , u nas wszystkie mistrzostwa so liczone : Konkursy , AS Punkty , kilometrarz , nie gra roli . DL Gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: