Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lip 21, 2019 17:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
Podawanie witamin
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iwancafe

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 12:07
PostTemat postu : Podawanie witamin
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegow, mam pytanie... Mianowicie jak mamy witamine w tabletce a jej zawartosc 100mg, to w jakiej ilosci wody ja rozpuscic zeby podac do picia srednio na 30 golebi...?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
pawel0196

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 12:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie rozgniotl bym ja, zalal 20ml wody, rozmieszal i na karme
kompi140

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 12:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ważne w jakiej ilości wody tylko ważne jaką dawka na kg masy ciała. Bo jak jest to Wit dla ludzi to średnio dorosły człowiek waży 60-80 kg a 1 golab średnio 0,5 kg
waldix

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 12:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.ja przeliczam na kg masy ciała.i tak np witamina dla człowieka 1 raz dziennie.dorosly człowiek ok75 kg.mam 100 gołębi które ważą ok 40 kg.wychodzi ok pół tabletki.pozdr
iwancafe

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 13:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ok, ale na jaki litraz wody?
darmox5

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 13:53
PostTemat postu : Rerw
Odpowiedz z cytatem

Myślę ze na 1.5litra wody
waldix

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 15:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.wody daj tyle ile wypijają w ciągu doby.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 15:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kompi140 napisał:
Nie ważne w jakiej ilości wody tylko ważne jaką dawka na kg masy ciała. Bo jak jest to Wit dla ludzi to średnio dorosły człowiek waży 60-80 kg a 1 golab średnio 0,5 kg

Kolego Kompi140 jak nie ważne na jaka ilość wody jeśli tabletka jest na 70 kg masy ciała dorosłego faceta i zostanie rozrobiona w 1 l wody a taka sama tabletka też na 70 kg masy ciała w 10 l wody to niema znaczenia Jeśli te pół tabletki która stosuje kolega waldix rozrobi w 10 l wody i bedzie to dawka dla powiedzmy 25 gołębi a gołąb wypije jednorazowa 30 ml wody to jaki to ma sens Aby to miało odpowiedni sens to trzeba przeliczyć jaka ilość wody wypiją gołębie jednorazowo i zrobić odpowiednie stężenie i tak do końca nie będzie wszystko ok ponieważ jeden gołąb wypije 15 ml wody a drugi 40 ml Jeśli te pół tabletki byłoby podzielone na 40 gołębi i każdy dostałby swoja porcje do dzioba to wtedy miałoby to jakiś sens Ja również stosuje multiwitaminę dla sportowców w której praktycznie jest wszystko Dawka zalecana to 15 ml dziennie na sportowca ja podaje 3 ml rozrabiam w 10 ml wody i to wlewam do 25 łyżek stołowych karmy jest to dawka dla 25 samczyków odczekuje około 15 minut posypuje delikatnie drożdżami BMW ponownie mieszam i podaje raz w tygodniu w sezonie lotowym indywidualnie do cel Wszelkie witaminy trzeba podawać bardzo rzadko w sezonie lotowym raz w tygodniu to wszystko w przeciwnym razie może buc nie ciekawie Takie witaminy zwłaszcza latem powinny być podane i w kilka minut zniknąć z pojnika A nie godzinami tam się kisić Dlatego jeśli już ktoś się w to bawi to stężenie musi być wyliczone do ilości wody która dane stado wypije w krótkim czasie Kolego Iwancafe zrób tak nakarm rano a pojnik z witaminą wstaw po około godzinie od karmienia rozrób tą tabletkę w 1l odstanej wody i podaj do picia jak wypiją zabierz pojnik a wieczorem podaj czysta wodę Chyba że pojnik masz cały czas w gołębniku to po wypiciu uzupełnij czysta wodą Pozdrawiam
iwancafe

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 16:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czyli tabletka na litr wody, bo u mnie te 30 sztuk tak gdzies wypija
kompi140

WysłanyWysłany: Sro Kwi 25, 2018 17:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol spokojny masz rację z tym, że takie rzeczy powinny zostać szybko wypite lub zjedzone z karmą. Co do mojej sugesti, że nie ważne w jakiej ilości wody miałem na myśli to, że nie ma sensu rozdrabniania w dużej ilości bo tego nie wypiją na raz. I też nie ma sensu rozdrabniania w małej ilości bo niektórym braknie więc jak kolega wie ile golebie wypiją wody w danych okolicznościach niech konkretna porcję tabletki wyliczy na masę ciała tych golebi i im poda.
Ja jak pije tabletkę np mg to raz popijam szklanka wody a raz połowa szklanki ale dawka witaminy została pobrana a ilość wody i inne okoliczności wpłyną na jej szybkość wchłaniania i obciążenie pewnych organów, dla których stężenie ma znaczenie ☺
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: