Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 23, 2019 6:08 Zobacz posty bez odpowiedzi
Interesujący Rasowy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tedy

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 12:07
PostTemat postu : Interesujący Rasowy
Odpowiedz z cytatem

wiem że nie to forum ale są tu hodowcy gołębi rasowych, wie ktoś może jakiej rasy to gołąb i gdzie je można pooglądać? za informacje dziękuję

pozdrawiam DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
19wronka92

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 12:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U nas na Lubelszczyźnie mówi się na nie 'szariki', a tak bardziej 'prawidlowo' to spotkałem się z dwoma nazwami: orlik Lubelski lub orlik polski
tedy

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dzięki kolego Wronka, tylko powiedz mi jeszcze dlaczego im się tak fantastycznie pióra podwijają podczas lotu, czy one wszystkie tak mają? Pytam bo patrząc na wzorzec tego gołębia to skrzydła wyglądają podobnie jak u innych gołębi a mimo to tak niebywale im się lotki podwijają podczas lotu.

pozdrawiam DL
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 14:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedyś tu pisaliśmy na temat tych gołąbków sam te ptaszki kiedyś będąc młodym chłopakiem hodowałem Wspaniałe gołąbki godzinami potrafiły wisieć wysoko jak punkciki nad dachem a miałem i takie przypadki ze i na noc na dach nie zeszły te ptaszki po wyjściu w górę stoją w miejscu dlatego ich pióra układają się inaczej Hodowałem brązowe z białymi ogonami i czarne z białymi ogonami Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=-_3-Mswoe_I
tedy

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 16:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dziękuję kolego Spokojny, bardzo fajne te gołąbki, przyznam że nigdy nie widziałem ani tych gołębi ani tego jak one fantastycznie latają. A to że potrafią tak długo przebywać w powietrzu to tez jest niezwykle ciekawe.

pozdrawiam DL
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kiedyś latały dzisiaj nastąpiła degeneracja i co jedynie po wolierach latają , aby coś z tego wyhodować potrzebne są mamki.
19wronka92

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Skrzydła tak się układają ponieważ te gołębie w czasie lotu tak jakby stały w miejscu i w pionie w nosiły się bardzo wysoko do góry. Co do hodowlana to faktycznie teraz zrobił się taki podział, że są tak zwane lotne które właśnie idą tak w górę i te zdegradowane na piękny wygląd wojlerowce co laża tylko na piechotę.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Kiedyś latały dzisiaj nastąpiła degeneracja i co jedynie po wolierach latają , aby coś z tego wyhodować potrzebne są mamki.

Witam kolego To coś podobnie jak dzisiejsze pocztowe które najdłuższy lot odbyły z żerdki na żerdkę w wolierze A do 3-4 pokolenia wstecz kosza nie widziały Dlatego obecna nazwa pocztowy bierze się z tego że trzeba go pocztą odsyłać Pozdrawiam dobrych lotów
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Kwi 02, 2018 21:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak piszesz bazują na tym stacje hodowlane .Jednak jakość często odbiega od gołębi sportowych.Również pozdrawiam i sukcesów życzę.
syrtyr

WysłanyWysłany: Wto Kwi 03, 2018 18:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sporo jest ras z lotem stójkowym np mikołajewskie, szriki, bije irańskie uzbeckie, bakijsie Co do mamkowania orlik nie jest krótkodziobem młode wykarmia sam, są bardzo opiekuńcze.Kolega wykorzystuje orliki jako mamki
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: