Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lip 16, 2019 15:04 Zobacz posty bez odpowiedzi
Co po dwóch niebieskich???
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
arti1982arti

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 15:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy to ważne,jakie będą,ważne jest to żeby wracały.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kazek998

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 17:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu nawet nie chodzi o Meulemansa. Ojciec jak i matka są hetero recessive red, czyli nie mają uwydatnionej barwy recesywnej czerwonej. Jeśli dwa takie ptaki na siebie trafią to u młodych wystąpi recessive red. I nie ma on nic wspólnego z popularnymi płowymi, bo popularny płowy to ash red.
Wracając do recessive red, w tym wypadku mamy 12,5 % szans na samicę i 12,5 % szans na samca w tej barwię.

Ostatnio zmieniony przez kazek998 dnia Sro Mar 07, 2018 18:34, w całości zmieniany 1 raz
adilot

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Od 3 lat mam w 4 boksach różne samczyki, ale tak się złożyło że zawsze są to niebieskie samce i zawsze ale to zawsze kiedy dostają niebieska samiczkę młode są tylko i wyłącznie niebieskiej barwy. Co innego na gołębniku czasami się zdarzą że z 2 niebieskich wyjdzie jakiś np. nakrapiany ale wiem wtedy że ojciec na pewno był inny...
iwancafe

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 21:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak po krotce, nie ma mozliwosci zeby z tej pary wyszedl ten golab. Ale... Kupujacemu proponuje badanie dna. A dlaczego bo jak juz wydawac kase(jak to koledzy mowia wwzne zeby lecial) to chialo by sie miec pewnosc ze to po tych rodzicach leci. No chyba ze kupuje sie ze wzgledu na kolor tylko i wylacznie... Hodowcy wiedza ze po dwocb niebieskich nie wyjdzie nic innego. Panie Ryszardzie proponuje panu w boksie zamknac taka pare i poczekac na efekty...
PL-0226

WysłanyWysłany: Pon Mar 05, 2018 22:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak koledzy może zauważyliście w rodowodzie samczyka jest gołąb z linii schoon donker który jest potomkiem samicy którą nabył MEULEMANSd van der BOSCH.To była czerwona samica więc możliwe jest żeby wyszedł gołąb o takiej barwie.Może to być jeden na ileś kolejnych młodych.
kazek998

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 13:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

iwancafe napisał:
Tak po krotce, nie ma mozliwosci zeby z tej pary wyszedl ten golab. Ale... Kupujacemu proponuje badanie dna. A dlaczego bo jak juz wydawac kase(jak to koledzy mowia wwzne zeby lecial) to chialo by sie miec pewnosc ze to po tych rodzicach leci. No chyba ze kupuje sie ze wzgledu na kolor tylko i wylacznie... Hodowcy wiedza ze po dwocb niebieskich nie wyjdzie nic innego. Panie Ryszardzie proponuje panu w boksie zamknac taka pare i poczekac na efekty...

Tylko że w tym wypadku nie mamy do czynienia z barwą ash red tylko z recesywnym czerwonym. Ta barwa powstaje ze złączenia 2 gołębi które mają allel odpowiedzialny za recessive red. Na recesywne czerwone mówimy często meulemansy, a zwykłe czerwone to ash red. Ash red z dwóch niebieskich nie uzyskasz. A ten co podałeś to jest gołąbek w barwie recessive red, z dodatkiem white site. Sorry że wale tak angielskimi nazwami, ale z przyzwyczajenia.
jankes2

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 15:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jest dokładnie tak jak napisał Kazek
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W jednym z wielu gołębników mam np.60sztuk niebieskich i z białymi piórami, oczywiście wychodzą tylko takie same, nieraz szali bo pochodzą z linii Janssen.

Taka hodowla w obrębie rodziny oczyszcza genetycznie linię, której potomstwo intensywnie lotujemy.
Wynik sportowy jest naszym celem.

Van de Bosch miał czerwone stąd one u Muelemans.

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 15:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jest to możliwe. Ja wyhodowałem całego białego po niebieskich , ojciec miał białe lotki, w rodowodzie ani śladu takich ptaków i od razu dodam, że nie mam białych gołębi i nigdy nie miałem, więc jak by poszedł na sprzedaż to też by ktoś dochodzenie robił?
ciemny06

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 16:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kol.tu nie chodzi o mulemansa cz nieb.pst. tylko że po dwóch niebieskich młode będą niebieskie.
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 17:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu nie chodzi czy to będą niebieskie czy nakrapiane ( ja po dwoch nakrapianych mialem takiego rudego jak ten młody) , tylko o to jakiego koloru byli przodkowie tych gołębi. Widzę że jest niska wiedza o dziedziczeniu barw u gołębi pocztowych. Najczęściej takie anomalie występują u gołębi z późnych legow lub wśród gołębi inbredowanych. I nie słuchajcie gdy ktoś wam pisze że to niemożliwe, bo niemożliwe to chełm odwrotnie założyć i parasol w d.... otworzyć.
jankes2

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 18:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy 7 ,zauważyłem ,że nos masz zadarty jak "samochwała",ale takie przypadki także historia znała .
Wyobraź sobie ,ze są dwie reguły w przypadku dziedziczenia u gołębi pocztowych.Właśnie jedną z nich jest połaczenie dwóch niebieskich.Niestety ubolewam ,że Twoja wiedza zatrzymała się na poziomie Tobie tylko znanym.Po dwóch nakrapianych możesz otrzymac wszystkie możliwe kombinacje.Więc proszę ,Cię jeśli cos piszesz to przed zdaniem wspomnij "moim skromnym zdaniem"
kazek998

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 18:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Tu nie chodzi czy to będą niebieskie czy nakrapiane ( ja po dwoch nakrapianych mialem takiego rudego jak ten młody) , tylko o to jakiego koloru byli przodkowie tych gołębi. Widzę że jest niska wiedza o dziedziczeniu barw u gołębi pocztowych. Najczęściej takie anomalie występują u gołębi z późnych legow lub wśród gołębi inbredowanych. I nie słuchajcie gdy ktoś wam pisze że to niemożliwe, bo niemożliwe to chełm odwrotnie założyć i parasol w d.... otworzyć.

Jakie anomalie?? Zwykła GENETYKA

Taki czerwony po niebieskich nie wyjdzie

Czemu???
Ash red czyli barwa tego gołąbka jest dominująca, i dominuje ona nad barwą niebieską. W dodatku samiec przekazuje dwie barwy, a samica tylko jedną - tą co widać. Więc nawet gdyby samiec prócz barwy niebieskiej miał czerwoną, to byłaby widoczna czerwona barwa. Więc żeby wyszły czerwone to musi być co najmniej jeden czerwony żeby wyszły czerwone.

A w tym przypadku co podał autor to gołąbek o barwie recessive red. Tutaj macie więcej takich:
http://www.falconlofts.com/recessive-red.html

Ostatnio pisałem artykuł na temat barw:
http://golebieswiata.blogspot.com/2018/02/podstawowe-kolory-i-wzory-cz-1.html
Jutro dopiszę kolejną część - właśnie o Recessive red itd
ciemny06

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 18:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 ja nie mowie o nakr. białych. czy zielonych po nieb. młode będą niebieskie tak jak po czerwono nakrapianej samicy młody tej samej barwy będzie samczykiem
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Mar 06, 2018 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciemny06 , gowno prawda i po niebieskich mogą wyjść różne młode. To zależy jakiego koloru byli przodkowie tych golebi. Są takie rzeczy które nawet filozofom się nie snily.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: