Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Lis 29, 2020 5:16 Zobacz posty bez odpowiedzi
pytanie do ZG - obrączka Derby
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
michal197

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 13:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kazik nie czytasz wszystkiego kto cos pisze. Regulamin organizacyjny sie kłania

Ostatnio zmieniony przez michal197 dnia Sro Lut 07, 2018 14:26, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 14:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podaj dokładny zapis mówiący że nie można ustalić składki o celowym przeznaczeniu i powiązać jej wysokość z ilością rozprowadzanych obrączek?
Halba

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 14:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KAZIMIERZ 411 - sam to napisałeś. Dla realizacji zadań statutowych Związek posiada fundusze, które składają się z : Pkt. 5. Z dobrowolnych opłat o celowym przeznaczeniu. Czy zadania statutowe to jest działalność charytatywna? Jeżeli tak to proszę mi napisz, który punkt Statutu o tym mówi. Przypominam Ci o uchwale KWZD, która mówi, że cały dochód (podkreślam słowa - cały dochód ) ma być przeznaczony na cele charytatywne. REGULAMIN ORGANIZACYJNY ROZDZIAŁ X § 2
1. Majątek Związku wykorzystywany może być tylko zgodnie ze swym przeznaczeniem do realizowania zadań statutowych. CZY DODATKOWE 0,50 ZŁ OD KAŻDEJ OBRĄCZKI OLIMPIJSKIEJ - NIE JEST MAJĄTKIEM ZWIĄZKU?
michalhuli@o2.pl

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 15:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol michal197 nie trawie takich jak ty o co ci wogole chodzi? Szkoda mi kol z oddziału 197 Krzeszowice... Skarbówka na karku 😀 i tak pewnie na zebranie nie chodzisz bo twoje nazwisko kicinski?
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 15:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie dyskutuję tutaj czy zapis w szczególności ten" składka o przeznaczeniu celowym 0,50 zł, która przeznaczona zostanie na cele charytatywne"

Zarząd Główny zgodnie z postanowieniami Uchwały 158 będzie zbywał tą obrączkę na Okręgi w kwocie 1,01 zł. W kwocie tej mieści się koszt produkcji obrączki i karty tożsamości, składka członkowska 0,10 zł. i składka o przeznaczeniu celowym 0,50 zł, która przeznaczona zostanie na cele charytatywne oraz sfinansowanie współzawodnictwa w latach 2019-2021 gołębi zaobrączkowanych tą obrączką.

jest zgodny z Statutem.

Dyskusja dotyczy czy na podstawie:

ROZDZIAŁ XVIII

FUNDUSZE ZWIĄZKU

§ 62
Dla realizacji zadań statutowych Związek posiada fundusze, które składają się z :
1. Wpisowego , składki członkowskiej, składki z tytułu obrączki rodowej oraz składki ruchomej o celowym przeznaczeniu,
2. Wpływów z działalności statutowej,
3. Dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej,
4. Darowizn, zapisów i dotacji,
5. Z dobrowolnych opłat o celowym przeznaczeniu.
6. Innych przysporzeń majątkowych.

można podjąć Uchwałę na mocy której można ustalić składkę ruchomą o celowym przeznaczeniu i powiązać jej wysokość z ilością pobranych przez Hodowcę obrączek rodowych.
Kazimierz 411

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 15:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przedruk z Forum Dobry Lot

jaro0106
IP:87.101.47.7

2018-02-07 09:10:01
Moje zdanie jest takie że może być składka celowa nawet od obrączki ale warunek jest taki że całość tej składki musi być przeznaczone na cel w jakim została uchwalona i nie mogą to być cele bezpośrednio związane z organizacją lotów czy funkcjonowaniem jednostki organizacyjnej bo tu regulamin dokładnie precyzuje z skąd te koszty powinny być pokrywane.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co chwila takie tematy jakiś nawiedzony zakłada .Do zarządów i rządzić takich geniuszy.Obrączka będzie po 1 zł składka od gołębia 2 zł a loty furmanką.Większość zarządów w Polsce pobiera dobrowolne dopłaty do obrączek na określone cele statutowe i jest to jak najbardziej zgodne ze statutem,a urzędem skarbowym to możesz straszyć swoje dzieci.

Ostatnio zmieniony przez wiarus dnia Sro Lut 07, 2018 17:12, w całości zmieniany 2 razy
Halba

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 17:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kazimierz411.
To może tak Ci powiem. Jestem członkiem PZHGP. Chcę sobie kupić olimpijskie pamiątkowe obrączki rodowe z okazji Olimpiady i 100-lecia. Płacę za nie po 1,01zł czyli na Zarząd Główny, na okręg, na oddział i za koszt produkcji. Pytam dlaczego ktoś mnie zmusza abym wpłacił 0,50zł od jednej obrączki na cele charytatywne, gdzie nawet niewiem na jaki konkretny cel mają być przeznaczone pieniądze? Jakim prawem uzależnia mi się sprzedaż tych obrączek od dokładnej składki na cele charytatywne. Wszystkich czytających i piszących tu na forum informuję, że nie jestem przeciwnikiem przekazywania pieniędzy na cele charytatywne. Sam pomagałem w organizowniu akcji charytatywnych ale nigdy nie było to w żaden sposób uzależnione tylko dobrowolne wpłaty na konkretny cel. Gdyby KWZD i pózniej Zarząd Główny PZHGP uchwalili uchwały, i na końcu dodali, że przy zakupie pamiątkowych obrączek prosimy hodowców o wpłacanie dobrowolnej kwoty na cele charytatywne i tu konkretne wskazanie na jaki cel to myślę, że każdy hodowca dobrowolnie by wpłacił jakąś kwotę. A tak wyszło, że jedna uchwała przeczy drugiej i moim zdaniem są nie prawne.
Pp026

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 17:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Halba napisał:
Kazimierz411.
To może tak Ci powiem. Jestem członkiem PZHGP. Chcę sobie kupić olimpijskie pamiątkowe obrączki rodowe z okazji Olimpiady i 100-lecia. Płacę za nie po 1,01zł czyli na Zarząd Główny, na okręg, na oddział i za koszt produkcji. Pytam dlaczego ktoś mnie zmusza abym wpłacił 0,50zł od jednej obrączki na cele charytatywne, gdzie nawet niewiem na jaki konkretny cel mają być przeznaczone pieniądze? Jakim prawem uzależnia mi się sprzedaż tych obrączek od dokładnej składki na cele charytatywne. Wszystkich czytających i piszących tu na forum informuję, że nie jestem przeciwnikiem przekazywania pieniędzy na cele charytatywne. Sam pomagałem w organizowniu akcji charytatywnych ale nigdy nie było to w żaden sposób uzależnione tylko dobrowolne wpłaty na konkretny cel. Gdyby KWZD i pózniej Zarząd Główny PZHGP uchwalili uchwały, i na końcu dodali, że przy zakupie pamiątkowych obrączek prosimy hodowców o wpłacanie dobrowolnej kwoty na cele charytatywne i tu konkretne wskazanie na jaki cel to myślę, że każdy hodowca dobrowolnie by wpłacił jakąś kwotę. A tak wyszło, że jedna uchwała przeczy drugiej i moim zdaniem są nie prawne.

Odnoszę wrażenie, iż w tym krytykanctwie ZG PZHGP zagalopowałeś się .
PZHGP to nie cepelia.

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.Czy Oddział może zawyżyć cenę tych obrączek Derby ?
carlo

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pp026
ZG PZHGP to może i nie cepelia, ale wesołą( sprzeczną) tworczosć uprawia od dawna.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Lut 07, 2018 21:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Halba napisał:
Kazimierz411.

TU MUSZĘ ZGODZIĆ SIE Z PRZEDMÓWCĄ NAWET JAK DARÓJEMY SWÓJ JEDEN PROCENT TO SAMI WYBIERAMY NA JAKI CEL I WIEMY TO Z GÓRY KOMU . A TU JEST TYLKO DEKLARACJA -CEL CHARYTATYWNY ,KTO MA WYBIERAĆ GDZIE PUJDĄ TE PIENIĄDZE MOŻE DO FUNDACJI KOLEGI ,A MOŻE SZFAGRA . NIE DOINFORMOWANIE WZBUDZA NIEUFNOŚĆ A ONA PODEJRZLIWOŚĆ .

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2018 6:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:

TU MUSZĘ ZGODZIĆ SIE Z PRZEDMÓWCĄ NAWET JAK DARÓJEMY SWÓJ JEDEN PROCENT TO SAMI WYBIERAMY NA JAKI CEL I WIEMY TO Z GÓRY KOMU . A TU JEST TYLKO DEKLARACJA -CEL CHARYTATYWNY ,KTO MA WYBIERAĆ GDZIE PUJDĄ TE PIENIĄDZE MOŻE DO FUNDACJI KOLEGI ,A MOŻE SZFAGRA . NIE DOINFORMOWANIE WZBUDZA NIEUFNOŚĆ A ONA PODEJRZLIWOŚĆ .

Może złe porównanie ale jak płacisz abonament RTV , wnosisz opłaty za prąd to czy masz wpływ na to kogo sponsoruje TVP lub firma sprzedająca energię ?
Nawet nie wiesz jak są dzielone zyski.
Tu za wczas jest wiadomym kto te 50 groszy dostanie.
Nie masz ochoty by dostali to nie zamawiaj tych jubileuszowych tylko zwykłe.
Masz wybór.

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2018 6:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu macie racje.Co do darowizn na cele charytatywne to popieram ,lecz dziwi mnie fakt iż nikt jakoś o nas nie wspomina .Jak była zbiórka na dzwony dla Ks. Żyłki to prasa pisała jak to wieś zebrała znaczną sumę ze złomu,i choć hodowcy przekazali dużą kasę w mediach cisza.Taka sama sytuacja miała miejsce przy zbiórce na fundacje Kuby Błaszczykowskiego.Na gali były podziękowania dla darczyńców ,a o nas cisza.Nakręcono dla hodowców filmik z podziękowaniami.Moim zdaniem powinniśmy być pokazywani z tej drugiej strony,a nie tylko jako hodowcy roznosicieli bakterii.
probert81

WysłanyWysłany: Czw Lut 08, 2018 6:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z lotu Barcelona też przekazano około 90tys. na wschód nie mam nic przeciwko ale u nas w kraju też byłoby na co przekazać. Jest tyle domów dziecka które można by objąć patronatem ale po co...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: