Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Mar 30, 2020 19:37 Zobacz posty bez odpowiedzi
Profesjonalna selekcja gołębi - Josef Evers
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jankes2

WysłanyWysłany: Pon Gru 14, 2015 12:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

byłem świadkiem jak Becker po 4 latach rozpoznał swojego gołębia wśród kilkunastu innych.Ptaka przywiózł jako młódeczka do obrączkowania i podarował jednemu z moich znajomych .Mając go w ręku po 4 latach nie wiedząc ,że wśród ocenianych ptaków jest własnie ten, stwierdził jednoznacznie, ten ptak wywodzi się z mojego stada.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
condor

WysłanyWysłany: Pon Gru 14, 2015 13:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no być może tak było ale co z tego wynika? zwiedziłem troche europy i trochę gołębników w tejże, topowych i nie topowych i mogę Ci autorytatywnie stwierdzić że nie ma i nie będzie speca który jest w stanie selekcjnować tak gołębie jak ten gość u Pawelca........i dlatego ten nasz sport jest tak pociągający, jak kobieta z obrośniętymi nogami......i szanse ma i ten bogaty i ten ubogi więc jak widać pieniądze to nie wszystko.....o czym można się tu przekonać :

https://www.youtube.com/watch?v=X4a94amJ-PY

WysłanyWysłany: Pon Gru 14, 2015 14:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo chętnie po raz kolejny obejrzałbym film z przylotu gołębi z lotu u PANA ARTURA PAWELCA (zamieszczony na portalu Nasze gołębie i prędko wycofany, a bardzo szkoda, ponieważ to super instruktaż?)
Jak rzucał kamieniami po dachach w swoje ptaki powracające z lotu i nie mające ochoty zachodzić do gołębników.
mały37

WysłanyWysłany: Pon Gru 14, 2015 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jazon chyba masz coś z oczami. Na filmiku o którym mówisz to nie Pawelec rzucał tylko niejaki Bogdan Nowak
vanvan

WysłanyWysłany: Nie Gru 31, 2017 22:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

http://www.mwgkozieglowki.pl/wyniki/loty/overview/3a5fb108c127c83fd39b5f3c3b526d82

Tak oto wielki znawca selekcji dobrał w pary swoje ptaki.
Wszak ma dostęp do najlepszych gołębi europy i doświadczenie w selekcji
vanvan

WysłanyWysłany: Nie Gru 31, 2017 22:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a można było i tak wg własnego uznania:
http://www.mwgkozieglowki.pl/wyniki/loty/overview/8169e9c2d8e7102bb1c9036b93a69a51

http://www.mwgkozieglowki.pl/wyniki/loty/overview/24e26845d1f3600081bcb86b3c92d952
computer2

WysłanyWysłany: Pon Sty 01, 2018 10:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hmm.....ciekawe
computer2

WysłanyWysłany: Pią Sty 05, 2018 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów hodowców.Przeglądając wszystkie dostępne materiały oraz pytając znajomych w NL doszedłem do wniosku że panu Josowi chyba zabrakło szczęścia lub jego gołębiom.Znany jest jako dobry fachowiec.Czasem tak bywa że jedne gołębie sprawdzają sie w górach a inne na równinnych terenach.Być może ten czynnik wpłynął na wynik. Posiadałem różne gołębie w hodowli u mnie nic nie szło a kolega robił wyniki,u kolegi nie szło a jego gołębiami ja miałem wyprzedzenia na jedym locie 12minut,i myślał że kłamię więc na kolejny lot jego syn przyjechał mnie sprawdzić i znowu byłem lepszy.On leciał moimi a ja jego.Zlikwidował wszyskie gołębie a ja je nabyłem. Do dziś śmieję się z tego ale tak bywa. Nie wyciągajmy zbyt pochopnych wniosków. Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: