Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Kwi 02, 2020 6:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wiosenne kuracje
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 8:13
PostTemat postu : Wiosenne kuracje
Odpowiedz z cytatem

Witam hodowcow, zastanawiam sie czy ledwo golebie odpoczna pare miesiecy po ciezkich lotach a juz lutY?marzec daje sie antybiotyk tak zwana wiosenna kuracja,potem TKK,i na robaki jakis lek, pytanie czy samo odrobaczenie by nie wystarczylo.jezeli ktos wypowie sie na temat szczepienia tez mile temat widziany. pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 8:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czy leczyć zdrowe gołębie??? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam w jaki sposób chce prowadzić hodowlę. Wygrywają ptaki w najlepszej formie o żelaznym zdrowiu. Profilaktyka antybiotykami to złudne marzenia i wymysł tych co je produkują i sprzedają. Mistrzowie wygrywają umiejętnym karmieniem, suplementacją, treningiem, zaangażowaniem w pracy hodowlanej i czasami szczyptą szczęścia, tak jak w każdym sporcie. Wszystkim życzę wielu sukcesów i nadziei na mistrzowskie tytuły. Dobry lot.
wlotomek1

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 10:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego wszystko zależy od tego jak masz prowadzoną hodowle przez 365 dni w roku , jak masz zdrowe gołębie przez cały rok , zachowana jest kwarantanna dla nowo przybyłych gołębi (( dotyczy to też gołębi spóźnionych z lotu )) to wystarczy odrobaczenie i ewentualne podanie coś na żółtego.
Jeśli borykałeś się z różnymi chorobami w ciągu ostatniego roku i chcesz ocalić stado , które nie radzi sobie ze zdrowiem to nic w ciemno , badania i dopiero leczenie.
Resztę bardzo dobrze opisał mój przedmówca.
Powodzenia
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 15:09
PostTemat postu : Re: Wiosenne kuracje
Odpowiedz z cytatem

hod.wroclaw napisał:
Witam hodowcow, zastanawiam sie czy ledwo golebie odpoczna pare miesiecy po ciezkich lotach a juz lutY?marzec daje sie antybiotyk tak zwana wiosenna kuracja,potem TKK,i na robaki jakis lek, pytanie czy samo odrobaczenie by nie wystarczylo.jezeli ktos wypowie sie na temat szczepienia tez mile temat widziany. pozdrawiam

Panie Hodowca To bardzo źle Pan postępuje robiąc tak jak pisze I bardzo proszę nie pisać że odniósł się Pan ogólnie i nie dotyczy to Pana Bo zakładając temat i podając go publicznej ocenie trzeba się dobrze zastanowić nad sentencją i znaczeniem słów które się pisze Lub nie zaśmiecać forum Co do kuracji choć uważam że całkowicie inaczej bym to nazwał To wszystkie Leczenia powinny być przeprowadzone na podstawie badań i tylko na takiej podstawie powinna być przeprowadzona tak zwana przez Pana kuracja Dziś w dobie internetu i dostępie do wszystkiego nie powinno być z tym problemu A teraz o drugiej stronie tego medalu Jeśli przeprowadzamy jakiekolwiek badania to przeprowadzajmy te badania w odpowiedniej klinice i u ludzi specjalizujących się w ptactwie Ponieważ jeśli nie mamy w okolicy specjalistycznej kliniki To zawsze możemy zadzwonić i poprosić o próbniki i za pośrednictwem PP lub kuriera przesłać kał lub wymaz do badania Ale róbmy to tam gdzie maja o tym pojecie Bo jeśli robimy to u weta który przez 30 lat widział tylko świński ogon To lepiej już zróbmy te tak zwane przez Pana kuracje sami zgodnie z zaleceniami na danym leku Nie jesteśmy wstanie na podstawie wzroku obserwując zachowanie i kał ocenić na 100 % czy stado jest wolne i czyste jak łza Bo tylko takie stado jest wstanie dać z siebie wszystko przez cały program lotowy Nie dajmy się zwariować i nie dajmy sobie wmówić że gołębie oblecą cały program spotykając się w kabinie z tysiącami innych w nie skazitelnym zdrowiu Jest to bzdura pisana przez tych którzy mają pełne szafki i lodówki handlując przy tym młodymi tak zwanymi których rodzice chemii nie widziały Bo i tu takie filmiki oglądałem z udziałem wielokrotnego Mistrza a którego znam osobiście i wiem co ma w szafkach Bardzo się dziwie jak można być takim perfidnym i zakłamanym dziadem Który aby zarobić parę złotych wymyśli wszystko Ale dobry pic jak świat światem zawsze podnosił wartość danego towaru A ludzie jak barany z klepkami na oczach niejednokrotnie kosztem rodziny i własnych dzieci nabijali kapsy takim dziadom i cwaniakom Dotyczy to również tych wszystkich cudownych specyfików bez których to gołąb nie jest wstanie odbyć lotu Zdrowie gołębie dobra dobrze dopasowana karma w zależności od pogody i lotu dobry probiotyk i białko dyscyplina i punktualność baczne oko i badania to wszystko czego tak naprawdę nam potrzeba A dla zabawy jakieś kropelki i unikać olei gołębie które dostają dużo olei zawsze będą miały śluz w gardle Najważniejsze aby we wszystkim zachować umiar Pozdrawiam i dobrych lotów
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 15:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak rozpocząć lotowanie gołębiami pocztowymi ?!
Porady Ryszarda Tosnowca
...jest to odpowiedź na zapytanie internauty :

* zbudować zdrowy i funkcjonalny gołębnik

* zakupić gołębie od uznanego mistrza ( po wdowcach )

* w okresie jesienno-zimowych zgłębić wiedzę na temat chorób gołębi , składu i jakości karmy

, w dalszych poradach na temat lotowania gołębiami rocznymi i metodzie wdowieństwa....

Gołębniki-wyposażenie.
Jaki gołębnik?- istota dobrego gołębnika tkwi w tym by był dobrze wentylowany i suchy.
Przy wejściu do gołębnika nie można czuć zapachów,dobre nasłonecznienie poprawi suchość i sprawi gołębiom dobre samopoczucie.

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Daliście się podejść Panowie zaraz wyskoczy z kapelusza jakiś Tytus Romek czy inny "hodowca" i powie że od kiedy zaczął stosować produkty gren ....... nie wie co to kuracje ,badania i antybiotyki haha tylko i wyłącznie temu ten temat ma służyć .
vanvan

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 16:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie opisać moją historię, może kogoś to uświadomi lub wskaże drogę :
Zaczęło sie jakieś 15 lat temu.
Jako młody chłopak zacząłem zabawę z gołębiami. Gołębie z różnych źródeł. Trochę dostałem od kolegów z sekcji, trochę zakupiłem i zaczęło się lotowanie. Oczywiście jako młokos miałem dużo porad co i jak podawać - pólki aż się uginały. Po około 5 latach udało mi się tak wyselekcjonować ptaki, że wyniki zaczęły się pojawiać w okręgu.
Następnie nastąpiła przerwa.
Przeprowadzka, praca, większe pieniądze większe możliwości.
Gołębie pozostały na starym miejscu, trochę rozdałem reszta została żyjąc pół dziko.
Myślę mam kasę to zainwestuję w ptaki, takie z super pochodzeniem które będą nie do pobicia. W międzyczasie na starym miejscu jakieś 90 % gołębi padło (jak miały nie paść jak przez lata były chowane na chemii).
Z pęłnym entuzjazmem zacząłem lotowanie na nowym miejscu. Pierwszy sezon-tragedia, drugi sezon- wcale nie lepiej. W międzyczasie ze starego gołębnika wziąłem kilka jajek bo moje gołębie pobiły. Analizuje jeden sezon, drugi. Kurde wszystko co wziąłem ze starego miejsca z jajek leci i tryska zdrowiem. Ze starego miejsca przeniosłem wszystko co zostało łącznie z bosymi młodymi, nawet nie wiem po czym. I te gołębie są podstawą mojego gołębnika do dziś. Gołębie które uważałem za przeciętne, bez pochodzenia o żelaznym zdrowiu i wyselekcjonowane na moim terenie są o niebo lepsze od ptaków z rodowodami zakupionymi za ciężkie pieniądze.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Jasiek4526 Sposoby i taktyki obecnych firm są mi znane I powiem Panu że jest mi obojętnie kto wyskoczy z kapelusza A na podchody to już chyba za stary jestem Napisałem co o tym sadzę to wszystko A jeśli ktoś wierzy reklamą i naganiaczom na tym forum to już jest jego sprawa I żeby nie wiem co napisano to najbardziej utkwi w pamięci bul na własnym zadku Ja nikogo nie żałuje jak również nie uważam że wszystkie produkty tej firmy są złe zresztą jak każdej innej Ja tylko nie lobię natrętów bo cokolwiek by nie było oceniam to sam I do tego nie jest mi potrzebny Ani Tomek Ani atomek A czego nie sprawdzę w własnej hodowli To żeby sam Papierz powiedział że to jest dobre To i tak bym do końca nie wierzył a co dopiero przydrożny grajek W Pracy zawodowej przez ponad 25 lat przerabiałem nie takich magików Tak że spokojnie Panie Jasek damy radę Pozdrawiam i zdrówka
Mag

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.vanvan to co napisałeś powinni sobie skopiować młodzi hodowcy ai starsi dla przypomnienia.Zanim będą robić zakupy.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 18:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

...filmik jak rozpocząć lotowanie gołębiami https://www.youtube.com/watch?v=bpEBgKteVj4&list=PLXUocqHbCFvhrWDsWn8AV9rai1A1v8nyZ

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Znałem Ja hodowcę który sklep posiadał...
Leczył mi gołębie, tylko wzrokiem badał...
Gdy zachorowały dawaj wjo w samochód...
On zacierał rączki bo miał zemnie dochód...
Leczył tak, je leczł, pewnie ze dwa roki...
Ja ładował świństo a on zrywał boki...
Gdy mi już niewiele gołębi zostało...
Patrząc na tą resztke płakać mi się chciało...
Pojechałem jeszcze szukać młodych nowych...
Kupiłem od niego dziesięć rozpłodowych...
Przez calutką Zimę po jednym kapały...
A z tej mojej garstki tylko dwa zostały...
To było mineło już mnie nie zobaczą...
Niech naciąga innych i niech oni płaczą...
Dziesięć lat mineło gołąbki mam nowe...
Jedzą co sam daję i są piękne, zdrowe...

Pozdrawiam.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 20:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak pieknie hodowca to zakonczyl wierszem. ale pyt brzmi kto zasmiecil forum .GLUPIMI UWAGAMI I KOMENTARZAMI.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Sro Paź 25, 2017 21:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisał:
Czy leczyć zdrowe gołębie??? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam w jaki sposób chce prowadzić hodowlę. Wygrywają ptaki w najlepszej formie o żelaznym zdrowiu. Profilaktyka antybiotykami to złudne marzenia i wymysł tych co je produkują i sprzedają. Mistrzowie wygrywają umiejętnym karmieniem, suplementacją, treningiem, zaangażowaniem w pracy hodowlanej i czasami szczyptą szczęścia, tak jak w każdym sporcie. Wszystkim życzę wielu sukcesów i nadziei na mistrzowskie tytuły. Dobry lot.
O TAKIE ODP CHODZILO CO DO KOLEGI JASIEK TY WITASZ W GRUPIE ROMEK ATOMEK BEZ ZADNYCH PODSTAW, ALE JA TEZ CIE PRZYWITAM W GRONIE PAJACYKOW TEGO FORUM, KTORZY TYLKO PATRZA KOMU DOPIEC! A KOLEGO ZAKLADAJAC TEN TEMAT NIE MIALEM NAMYSLI TYLKO SIEBIE JEST TU WIELU MLODYCH HODOWCOW WIEC TROCHE INTELIGENCJI ZANIM ZACZNIESZ KOGOS OBRAZAC.
Gus89

WysłanyWysłany: Czw Paź 26, 2017 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale jak odrobacze inpo 14 dniach znow trzeba to teraz zaszczepic w tej przerwienczy dopiero po tych 14 dniach?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: