Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 01, 2020 5:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
GMP młodych 40 czy 8/15
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
janusz401

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 16:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko typowanie gołębi jest ciekawsze świadczy to nie tylko o wartości gołebi ale i hodowcy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mistrzunio

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Typowanie młodych to smiech tak jak napisał kolega ! to jest mistrzostwo dla tych co nie pracują albo maja duzo czasu kazdy wie co mam na mysli.
kslom

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 17:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak Polska długa i szeroka to każdy hodowca będzie miał inne zdanie dotyczące przyjętych zasad lotowania gołębiami.
Moim skromnym zdaniem przyjęty model 8/15 jest bardziej sprawiedliwy jak poprzedni.
Nie wiem jak u kolegów ale w moim Oddziale średnio hodowca wypuszcza do lotów około 60 gołębi. Regulaminowe ograniczenie do 40 szt juz przed lotami jest wielkim wyzwaniem. Sporządzając spis trzeba na około 1,5 przed pierwszym lotem dokonać wyboru który gołąb walczy a który tylko sobie podróżuje.
W mojej opinii hodowca który ma 40 gołębi i ten który ma 200 ma takie same szanse w współzawodnictwie 8/15. Warunek konieczny to przyloty gołębi typowanych w "czubie".

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 18:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom; "Przyloty gołębi typowwnych w czubie" - Brednie
To powiedz mi Kolego co to zamienia jak w tym czubie nadal siada 50 szt na raz farmera... Więc inni koledzy nadal tego czuba nie będą mieli... A wiemy jak wyglądają loty młodych i jakie są nie przewidywalne...
KUBUŚ3613

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 18:36
PostTemat postu : opinia
Odpowiedz z cytatem

A ja Koledzy mam takie zdanie na tematy ilości gołębi we współzawodnictwie
powinna być ustalona bezwzględna ilość maksymalna drużyny do 40 na młode
i 50 na stare ,tylko tyle hodowca powinien maksymalnie wkładać i to tylko jedną drużynę
wówczas każdy by miał równe szanse nie tylko poprawiła by się jakość gołębi w każdym gołębniku ale współzawodnictwo stało by się uczciwe.
Jakie szanse ma ten który lotuje 40 młodych a ten który daje 160 na lot
typowanie 15/8 może jest i dobre ale tylko wtedy jak wszyscy dają po mniej więcej równo liczebnie a tak to farmerzy zabierają większą część konkursów
bo łatwiej im wracać kupą gdzie w każdym koszu transportowym mają np. po 15 szt. a inny ma po 5 szt ,ściąg do gołębnika przy takiej gęstości powracających gołębi wypacza wynik. Czy dzisiaj Polska Reprezentacja w piłce nożnej z Czarnogórą wygrała by jak by na bosku było 50 Czarnogórców
wątpię.Czy drużyny zespołowe nie są równe ilościowo ,bo w innym razie jakie mieli by szanse we współzawodnictwie ,a u nas liczy się jak na razie farmerka
Moim zdaniem nie powinno tak być. Wiem że to jest tylko moja opinia
ale z Farmerami i cwaniactwem nie wygramy. Może się kiedyś doczekam
że góra zrobi z tym porządek ,bo jak na razie sport nasz robi się bardzo śmieszny ,oparty na cwaniactwie i żerujący na maluczkich.
Dobry Lot
kslom

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 19:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="skladak"]kslom; "Przyloty gołębi typowwnych w czubie" - Brednie
To powiedz mi Kolego co to zamienia jak w tym czubie nadal siada 50 szt na raz farmera... Więc inni koledzy nadal tego czuba nie będą mieli... A wiemy jak wyglądają loty młodych i jakie są nie przewidywalne...
Może dla Ciebie to i brednie ale to jest moje zdanie...Dla mnie brednie to 40 ptaków na spisie.
To zrób tak aby twoje siadały pierwsze przed 50-ma farmera lub równo z nim.
Farmer przy 200 gołębiach ma dopiero urwanie głowy jak wytypować 15 na dany lot.

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 19:30
PostTemat postu : Re: opinia
Odpowiedz z cytatem

KUBUŚ3613 napisał:
A ja Koledzy mam takie zdanie na tematy ilości gołębi we współzawodnictwie
powinna być ustalona bezwzględna ilość maksymalna drużyny do 40 na młode
i 50 na stare ,tylko tyle hodowca powinien maksymalnie wkładać i to tylko jedną drużynę
wówczas każdy by miał równe szanse nie tylko poprawiła by się jakość gołębi w każdym gołębniku ale współzawodnictwo stało by się uczciwe.
Jakie szanse ma ten który lotuje 40 młodych a ten który daje 160 na lot
typowanie 15/8 może jest i dobre ale tylko wtedy jak wszyscy dają po mniej więcej równo liczebnie a tak to farmerzy zabierają większą część konkursów
bo łatwiej im wracać kupą gdzie w każdym koszu transportowym mają np. po 15 szt. a inny ma po 5 szt ,ściąg do gołębnika przy takiej gęstości powracających gołębi wypacza wynik. Czy dzisiaj Polska Reprezentacja w piłce nożnej z Czarnogórą wygrała by jak by na bosku było 50 Czarnogórców
wątpię.Czy drużyny zespołowe nie są równe ilościowo ,bo w innym razie jakie mieli by szanse we współzawodnictwie ,a u nas liczy się jak na razie farmerka
Moim zdaniem nie powinno tak być. Wiem że to jest tylko moja opinia
ale z Farmerami i cwaniactwem nie wygramy. Może się kiedyś doczekam
że góra zrobi z tym porządek ,bo jak na razie sport nasz robi się bardzo śmieszny ,oparty na cwaniactwie i żerujący na maluczkich.
Dobry Lot

Kubus to co piszesz nie jest prawdą ilość ptaków nie ma tu znaczenia ,czy masz 20 czy 200 .W ubiegłym sezonie wygrałem 20 ,a w tym 30 ptaków.Przyznam że z trafieniem typowanych młodych jest problem ,lecz jak są dobrze prowadzone i zdobywasz powyżej 50% konkursów to trafienie 15/8 nie jest wielkim wyzwaniem.Oczywiście młode muszą być szybkie z innymi nic nie osiągniesz.
waldix

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.wszyscy koledzy maja racje i jej nie maja.loty mlodych to loteria.typowanie z 15,lotowanie z 40 to tylko totolotek.u tzw farmerow siada pierwsze 50.to masa ,a zarazem klasa.loty mlodych to preludium lotow starych.nie mozna wyciagac wnioskow po lotach mlodych.u nas mistrz okregu w lotach mlodych po siodmym locie zakonczyl rywalizacje w lotach starych.co do regulaminow na mlode loty to mysle ze jaki by nie byl to i tak nie zadowoli wszystkich i zawsze pozostanie ;ale; pozdr.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 19:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A kto broni Panu Panie Kubuś3613 hodować 160 młodych a może i więcej Zakazu niema i nie można podporządkować tych wszystkich których stać na utrzymanie dużych stad pod siebie Współzawodnictwo powinno być tak ustalone żeby i ci duzi i ci mali mogli sobie rywalizować Powinna być co najmniej dwie kat dla tych dużych i dla tych małych A pisanie o kimś że jest farmerem jest nie na miejscu Gdyż farmerstwo jest niezakazane Do współzawodnictwa powinna być ustalona ilość gołębi na spisie i to wszystko A to że ktoś bije 40 pod rząd to już jego praca i przygotowanie ptaków do zawodów i tego też nikt nikomu nie zabrania gdyż każdy może tak robić Ja też nie jestem za tym że mam stawać do zawodów z kimś kto wystawia 5 swoich ptaków przeciwko mojemu jednemu ale zakazać nikomu nie mogę Wiec nie pozostaje nic jak przyjąć to z pokorą lub lecieć hobbistycznie i nie patrzyć na innych GMP to jedno z najbardziej wypatrzonych wyników i ono dawno powinno być zlikwidowane gdyż niema nic wspólnego z zdrową rywalizacją gdyż oddział oddziałowi nie równy Zaś priorytetem powinny być regiony i wspólne starty Pozdrawiam dl
Raff

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie może być typowanie 15/8 z całości jak i 5 z 40 itd. pod warunkiem że te 5 gołębi z 3 konkursami będzie miało podliczane punkty jak jest teraz w regulaminie a nie coeficjenty !!!
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 20:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Typowanie jest najsprawiedliwszą rywalizacją ,ponieważ każdy hodowca do lotu wystawia równą ilość swoich najlepszych ptaków .Tak więc o jakich trafieniach mowa? Jednym mogą siadać ,a inni twierdzą że nie trafili ,jak więc wystawili najsłabsze :?:
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 20:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

SZANOWNI KOLEDZY PRZYTOCZĘ ODPOWIEDZ VICE MISTRZA POLSKI W LOCIE MŁODYMI .NA PYTANIE JAKA JEST RECEPTA SUKCESU ( A BYŁO TO COŚ POWYŻEJ 40 COOFI )POWIEDZIAŁ PANIE MIRKU OKOŁO 30 WYRÓWNANYCH ,SZYBKICH MŁODYCH .
CO POTWIERDZA PRAWIE W CAŁOŚCI WYPOWIEDZ KOLEGI WIARUSA.
DODAM ŻE JEST TO WYNIK Z 40 .

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 20:25
PostTemat postu : typowanie
Odpowiedz z cytatem

Witam typowanie to jest czysty hazard , nie ma zadnej dyscypliny sportu w ktorej sie typuje , przyprawia to hodowcow o nerwy i stres .Co sprytniejsi wysylaja na lot tylko ilos typowana i kazdy golab , ktory siada z lotu jest w typach widac super znaja swoje golebie ba do tego lotuja matoda wdowienstwa. Do kitu taki regulamin gdzie typ pierwszy u hodowcy z lotu zajmuje np 25 miejsce na liscie oddzialowej a przed nim jest kilkanascie nietypow ktore nie licza sie do niczego z jednym wyjatkiem kiedy zajma 1,2,3 miejsce . Dlaczego taka nagla zmiana z 40 ki na typy pewnie ktos w tym upatruje droge do latwego zwyciestwa a dalej do dobrego biznesu. wiele oddzialow powiela regulamin Mistrzostwa Polski zamiast ustalic wlasne mistrzostwo a czesto glosu ludu nikt nie chce sluchac idlatego jest jak jest.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Kolego Wiarus Jeśli idzie o gołębie dorosłe gdyż też uważam że typy to najsprawiedliwsza rywalizacja Nie uznaje takiej rywalizacji jak 5 lub 7 z całości gdyż uważam że jest to zwykłe typowe współzawodnictwo ustalone przez duże hodowle U nas mówi się że jest to pogoń za pucharkiem przez trampkarzy Zaś młode to czysta loteria Ale jeśli takowa jest to należy to uszanować Powiem koledze tak Gołąbkami lotuję kupę lat i w tym roku z typami na młode miałem mały problem Może dlatego że całe stado było przygotowane na maksa ale po to są loty aby uczyły jak postępować na przyszłość W następnym roku jeśli nic się nie zmieni wybiorę najlepszych i najszybszych 20 młodych i tylko te 20 przygotuje na maksa a pozostałym odpuszczę aby nie przeszkadzały Pozdrawiam
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol wiarus w tym rzecz że każdy hodowca nie wystawia równą ilość gołębi . Tak by był w przypadku ustalenia na początku lotów drużyn lotowych a tak to jeden wystawia 200 a drugi 20 w przypadku ciężkich lotów tak jak w tym roku po takim locie jednemu zostaje 10 a drugiemu 100 . Gdy weźmiemy pod uwagę że w tych licznych hodowlach gołębie są zazwyczaj wielokrotnie wywożone i wracają do jednego gołębnika wielkim stadem to szanse tych małych spadają do zera . Budzi to frustracje i zniechęcenie większości kolegów i powoduje że coraz mniej z nich chce uczestniczyć w tych zawodach czynnie więc wkładają bez odbijania bo i po co . Zgadzam się z Panem spokajnym że loty młodych mają dawać przyjemność bez napinki i dlatego trzeba stworzyć taki system aby dawał satysfakcje większej ilości Hodowców . Mogą to być dwie lub więcej kategorii BO CO TAK NAPRAWDĘ STOI NA PRZESZKODZI ZROBIĆ W LOTACH GOŁĘBI MŁODYCH SERIE TYPOWANE Z CAŁOŚCI I RYWALIZACJĘ Z 40 NA SPISIE .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: