Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Cze 04, 2020 12:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Metoda Lotowania
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 10:11
PostTemat postu : Metoda Lotowania
Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z hodowcow stosuje lub stosowal metode; DWA SAMCE SPAROWANE Z JEDNA SAMICA, jesli tak to prosze o wypowiedzi tak ze tych co slyszeli cos na ten temat. Bede wdzieczny za wpisy na ten temat. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 11:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polecam zadzwonic do Kazia Latawca on napewno w wolnej chwili wyjasni i doradzi a zna sie na rzeczy w tym temacie
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 12:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie paruja się dwa samce lub dwie samice i legalnie mogą wychowywać młode, ajak braknie mlodych to ściągają "gawrony"
Świat się chyba przewraca do góry nogami???
probert81

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 14:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mario1111 napisał:
Na zachodzie paruja się dwa samce lub dwie samice i legalnie mogą wychowywać młode, ajak braknie mlodych to ściągają "gawrony"

Mario ty taki głupi to jesteś od urodzenia czy ci za to płacą?
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 14:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

probert81 napisał:
mario1111 napisał:

Mario ty taki głupi to jesteś od urodzenia czy ci za to płacą?

A kolega broni samce czy samice .
Ja osobiście jak samice wychowują młodego potafię przymknąć oko jednak gdy to robią samce nie potrafię tego znieść i Azor robi losowanie którego chce "zjeść"...
kkscy

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 15:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Chodowca442 tu nie chodzi o parowanie samców między sobą czy samic .

U mnie w tym roku z braku samic poszły w parę dwa samce z samicą (roczny samczyk +dwulatek ) efekt taki ze do póki samiczka z tym starszym samczykiem nie zniosła jajek w innym miejcu to konkursy robily lot w lot (zazdrosc) no i mlodego tak pasły ,że bałem się by nie wystrzelił :)

Podkreślam ,że to nie było zrobione celowo po prostu od tak się stało.Ale obserwując to cała sytuację to efekt na plus.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 16:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz rację Kolego kkscy miałem podobny przypadek denerwowało mnie na początku gdy samce walczyły ze sobą a gdy samica zniosła jajka wysiadywały na zmianę . W metodzie gniazdówki bardzo dobra Motywacja na loty. Jest dodatkowy plus bo jajka lub młody zostaje pod opieką jednego z rodziców na noc. Moja wcześniejsza dygresja tyczyła się bardziej Szanownego Kolegi probert81 by nie wszczynać niepotrzebnych kłótni. Pozdrawiam.
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 16:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Prrroobertt pewnie gasiles tencze w Warszawie. No komenttss.
probert81

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolega czerwony zadał pytanie na które wy obaj odpowiedzieliscie jak to było u was a mario jak zwykle nic mądrego nie napisał(co tu ma do rzeczy fakt legalizacji par homoseksualnych i sprowadzania ciapatych np.w Niemczech).Jak ma tak odpisywać to niech lepiej siedzi cicho.
Waldemarro

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 17:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie znawcy lotowania-wyśmiewacie się z parowania tej samej płci.Ja miałem przypadkowo 2-e takie pary.Z mojej obserwacji wynika jasno,że to jest przyszłość w lotowaniu.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 18:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Duzo golebi sie gubi na lotach i w metodzie wdowienstwa zostaja pojedyncze sztuki [gniazdowka tez] i mozna ja zastapic wlasnie ta metoda zwlaszcza na poczatku sezonu lotowego, majac na uwadze to ze golebie szybko ida w pare, ciekawe to co napisali Kol. kkscy i Chodowca442 oraz Waldemaro. Mario jak to mowia; glodnemu chleb na mysli w kraju znajdziesz tez duzo samczykow do pary jesli to lubisz. Wracajac do tematu, miale kiedys tak sparowane golebie i to bez mojej ingerencji, zadne z nich asiory a jedynie ta zazdrosc i rywalizacjia samcow wzglede samicy jest ogromna i to warto wziac pod uwage przy lotowaniu takimi samczykami. Wiem ze wszystkie zabiegi wymagaja czasu ale motywacjia jest ogromna i pytanie bylo do hodowcow co mieli jaka-kolwiek stycznosc z takim lotowanie lub maja wiedze na ten temat. Pozdrawiam
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 18:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czerwny z tego co pamiętam to tobie nie wyszło z połówka, ale to nie moja sprawa.
Ja narazie pozostanę przy swojej; a wszystkie anomalja w przyrodzie powinnyśmy eliminować a nie podniecać sie marginalnymi przypadkami - takie jest moje zdanie i mam gdzieś czy komuś się to podoba czy nie. DL.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mario mylisz sie wlasnie w przyrodzie jest wiele przypadkow takich zachowan i to czlowiek nazwal takie zachowania odstajace od normy, jest wiele filmow nakreconych przez National Geographic i w swiecie zwierzat jest to spotykane w naturze, a czym jest w/g ciebie Metoda WDOWIENSTWA?. Niczym innym jak ingerencjia hodowcy w rytm zycia golebia w celu osiagniecia leprzych wynikow zaklucajac naturalny tryb funkcijonowania pary golebi. To o co pytam dzieje sie naturalnie bo kazdy samiec chce przekazac geny potomstwu i samoczynnie sie paruja z samica a wynika to z braku partnerek i jeszcze jedno samiczki w metodzie wdowienstwa parujace sie miedzy soba nie nadaja sie do tej metody. To sa ciekawe tematy jednak mieszanie bzdur do tego jest nie na miejscu.
mario1111

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 19:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego metoda wdowienstwa ma się nijak do pytania jakie zadałeś.
A wybryki natury są i będą, ale nie oznacza to że jest to normalne.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Lip 07, 2017 19:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dodam ze taka metoda zwlaszcza w drugiej polowie sezonu lotowego majac takie zestawienie trzech golebi gdzie jeden samczyk jest na krotki dystans a drugi na daleki [maratonczyk] jeden siedzi w domu a drugi leci i na przemian, taka metoda mozna otwozyc lub zamknac serie z lotu zwlaszcza ze sa ubytki w stadzie lotowym. Jest wiele pytan co do takiej metody, wielkosc celi miejsce spoczynku samczykow w nocy i wiele innych pytan. Mozna by zadac pytanie jak leca zachodni hodowcy i czy nie stosuja tej metody do lotow np. narodowych, takich lotow jest malo i golebia specjialnie przeygotowuja na taki lot. Hodowcy zwlaszcza czolowi nie ujawniaja swoich tajemnic bo to jest ich AS w rekawie. Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: