Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Wrz 21, 2019 3:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
drogi oddechowe
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomex8226

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 18:23
PostTemat postu : drogi oddechowe
Odpowiedz z cytatem

koledzy dzis na oblocie golebie szeroko otfieraly dzioby czy cos z drogami oddechowymi czy brak kondycji
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zbigniew781

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 20:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślę że duża różnica temperatury, sporo na+ skoczyło
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 20:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli ptaki są już dobrze rozlatane to może być coś z drogami oddechowymi Ale jeśli to ich pierwsze obloty To ptaszki mogą być przepasione i też będą ciężko oddychać gdyż narządy wewnętrzne są otłuszczone Bo tyle co Pan napisał nie specjalnie coś mówi pozdrawiam
bogdan63

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego spokojny troche kurzu tez sie nazbieralo w przegrodach do tego zapasione i mamy klopot ale jest troche czasu by sobie z tym poradzic.
wysokolot

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Za mało informacji aby co cokolwiek stwierdzić. Czy ptaki miały robione jakieś kuracje? Od kiedy w oblocie? Może zapasione? Temperatura +20 też robi swoje.Pozdrawiam.
mistrzunio

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

KOLEGO WYSOKOLOT WIEMY ZE HODUJESZ RASOWE NIC NIE UJMUJE OCZYWISCIE HODOWCA RASOWYCH KAZDY MA JAKAS PASJE ALE DOSYC ZE WPROWADZASZ ZAMENT NASLADUJAC KOLEGE JAN 74 I MYSLISZ ZE JESTES KUL- TO POUCZASZ ADMINISTRATORA I FIRMY CO JEST REKLAMA A CO NIE I ZARAZ NAJLEPIEJ POUCZAJ KOLEGA SPOKOJNY NAZWA FORUM pzhgp wiec fajnie ze tu jestes ale ja sobie nie wyobrazam bym zalogowal sie na typowym forum golebi rasowych i pouczal i byl beszczelny w stosunku do hodowcow troche kultury bo ty zasmiecasz forum swoimi zaczepkami z strarszymi od siebie hodowcami zebys nie skonczyl jak kolega jan.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Wysokolot Te pierwsze wiosenne temperatury nie mają aż takiego wpływu Ptaki są zapewne przepasione lub jeśli już trenują od dłuższego czasu to nie było starannie przeprowadzenie oczyszczenia górnych i dolnych drug oddechowych po zimie zwłaszcza jeśli ptaki były w zamknięciu Pozdrawiam
Dokładnie Panie Bogdan 63 to wszystko ma wpływ Moje gołębie latają od momentu zakończenia pierzenia i wczoraj było pięknie i słonecznie i nie przeszkadzała im temperatura aby trenować ponad godzinę bez jakiegokolwiek wymuszania ale ptaki są już pomału przygotowywane do sezonu tydzień przed lotem to już będzie za późno Pozdrawiam
bogdan63

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 21:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego spokojny super ze juz tak u ciebie sa ptaki przygotowane teraz tylko je wyciszyc i czekac na 1 lot. oczywiscie wyciszenie zalezy od tago czy maja teraz jajka czy chowaja mlode. ale za duzej formy nie moga teraz miec tak mi sie wydaje.
baro

WysłanyWysłany: Nie Kwi 02, 2017 23:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Spokojny24 napisał - Ptaki są zapewne przepasione lub jeśli już trenują od dłuższego czasu to nie było starannie przeprowadzenie oczyszczenia górnych i dolnych drug oddechowych po zimie zwłaszcza jeśli ptaki były w zamknięciu. - Jeżeli to nie tajemnica, to czy możesz się podzielić ze mną, w jaki sposób, a może raczej jakim środkiem przeprowadzasz oczyszczanie dróg oddechowych u swoich gołębi. Takiej wiedzy na przyszłość nigdy nie jest za dużo. Pozdrawiam.
Zwykły hodowca

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie zrobiłem 6 dni lysocur na karmę i avymycin 3 dni bo jeszcze miałem z tamtego roku i dokupiłem chrzanflegm bo jest tańszy i dokończyłem tym i latają klasa
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 12:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan63 napisał:
Kolego spokojny super ze juz tak u ciebie sa ptaki przygotowane teraz tylko je wyciszyc i czekac na 1 lot. oczywiscie wyciszenie zalezy od tago czy maja teraz jajka czy chowaja mlode. ale za duzej formy nie moga teraz miec tak mi sie wydaje.

Panie Bogdan Powiem tak z tym wyciszaniem to jest różnie Jeśli idzie o gołębie roczne to jak najbardziej od tego w większości zależy ile ich przetrwa po pierwszych 5 lotach Co do formy to o tej porze oczywiście niema mowy gdyż specjalnie o tej porze ich nie przygotowuje nacisk jaki nakładam to zdrowie bo tylko taki organizm ma chęć do latania Gołąbki są w obecnej chwili rozdzielone według płci Ponownie zostaną połączone w parki 18 kwietnia położą drugie jajka i rozpoczną treningi z terenu treningi są codziennie przez 5 dni rano samczyki a po obiedzie samiczki kiedy siądą na jajkach do dnia poprzedzającego wkładanie na konkurs i od 4-6 dniowych jajek pójdą na pierwszy lot po locie samiczki zostaną oddzielone a samczyki pozostaną na jajkach tak długo aż same z nich zejdą jest to z reguły 2 dni i rozpoczynają od drugiego lotu wdowieństwo bez pokazywania przed lotem co do młodych to u mnie już mają ponad dwa miesiące i przebywają w wolierze bez oblotów Pozdrawiam
Panie baro pierwsza kuracja wiosną jest robiona na grzyby naturalnym środkiem o nazwie Fung to podstawa po zimie Tu niema żadnych tajemnic jeśli idzie o proces oczyszczania dróg oddechowych to wygląda to tak Proces oczyszczania trwa dwa tygodnie i jest podawana na przemian herbatka ziołowa i olejek anyżowy w następnym dniu preparat o nazwie Bronchoxan i tak na przemian oprócz tych preparatów są robione opryski olejkami eterycznymi gołębnika i siodełek lub miejsc spoczynkowych Wszystko to jest robione środkami naturalnymi Przy zakupie olejku anyżowego zwracać uwagę aby nie przekraczał 12 % Później 3 dni przed pierwszym lotem konkursowym jest podawany środek o nazwie orni mix natura Pana Piotra W tak to wygląda Nie robię żadnych kuracji chemicznych bez uprzednich badań jeśli są robione jakiekolwiek kuracje to tylko preparatami naturalnymi Pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 16:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie łatwiej po prostu odflegmić ptaki kroplami . :?:
trzcianaBL

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 16:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Łatwiej ale poco?Lepiej ptakom dołożyc,że tygodnia brakuje:)
Ktorys z kolegów pytał co moge polecic wiec S.A.S bądz Kehsland no a jak masz głebszy problem czyli z workami powietrznymi to do weterynarza i cos przepisze bo żadne zioła nie pomoga i sezon w plecy.Jeszcze jest czas wiec smiało możesz do chociażby CZG zadzwonic i napewno jak przedstawisz problem otrzymasz porade.Ja tych gołębi nie widze,niemam w reku zeby ocenic wage .Przegrode maja zamknieta,ośluzowaną?Jakies białe nitki ciągnące sie w dziobie?Wycieraja oczy o skrzydło?Mają brudne woskówki,parskają?Worki powietrzne rzężą?Poobserwuj i jesli sytuacja sie nie poprawi po oblotach,spadku masy to znaczy ze bedziesz musial im cos podac co wskaze weterynarz.Obserwuj i nic w ciemno na pale nie rób bo moze sie okazac ze po 3 dniach oblotow sytuacja moze sie ustabilizowac jesli byly trzymane przez zime w zamknieciu
kslom

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 18:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

trzcianaBL napisał:
Łatwiej ale poco?Lepiej ptakom dołożyc,że tygodnia brakuje:)
Ktorys z kolegów pytał co moge polecic wiec S.A.S bądz Kehsland no a jak masz głebszy problem czyli z workami powietrznymi to do weterynarza i cos przepisze bo żadne zioła nie pomoga i sezon w plecy.Jeszcze jest czas wiec smiało możesz do chociażby CZG zadzwonic i napewno jak przedstawisz problem otrzymasz porade.Ja tych gołębi nie widze,niemam w reku zeby ocenic wage .Przegrode maja zamknieta,ośluzowaną?Jakies białe nitki ciągnące sie w dziobie?Wycieraja oczy o skrzydło?Mają brudne woskówki,parskają?Worki powietrzne rzężą?Poobserwuj i jesli sytuacja sie nie poprawi po oblotach,spadku masy to znaczy ze bedziesz musial im cos podac co wskaze weterynarz.Obserwuj i nic w ciemno na pale nie rób bo moze sie okazac ze po 3 dniach oblotow sytuacja moze sie ustabilizowac jesli byly trzymane przez zime w zamknieciu

Zastanawiam się co jest lepsze. Flega Sept czy SAS. Pierwszy środek jest mi znany, dośc dobrze, natomiast kropli SAS nie stosowałem. Dla kieszeni oczywiście lepsze są pierwsze krople.
Ma Kolega doświadczenie ze stosowania tych kropli?

WysłanyWysłany: Pon Kwi 03, 2017 18:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Działanie kropli jest widoczne i można stwierdzić naocznie w jakim stopniu gołębie są zaflegmione,inne środki czasami mają wątpliwe działanie.Po co jednak kupować sas za 100 zł jak można polskie za 30 zł o identycznym działaniu.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: