Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Maj 22, 2019 1:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
Znaleziony gołąb z obrączką
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gawello

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 16:15
PostTemat postu : Znaleziony gołąb z obrączką
Odpowiedz z cytatem

Od 3 dni na moim balkonie przesiadywał piękny, śnieżnobiały gołąb z obrączką na nóżce. Jako że na dworze panują 25 stopniowe mrozy, a on cały się trząsł, wziąłem go do domu - wsadziłem do pudełka, dałem wodę i kaszę jęczmienną. Nie wiem jednak co dalej zrobić. Czy jest szansa, aby znaleźć właściciela po numerze z obrączki? Obrączka jest zielona i wygląda tak:

BARDZO PROSZĘ O POMOC!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 16:29
PostTemat postu : Re: Znaleziony gołąb z obrączką
Odpowiedz z cytatem

gawello napisał:
Od 3 dni na moim balkonie przesiadywał piękny, śnieżnobiały gołąb z obrączką na nóżce. Jako że na dworze panują 25 stopniowe mrozy, a on cały się trząsł, wziąłem go do domu - wsadziłem do pudełka, dałem wodę i kaszę jęczmienną. Nie wiem jednak co dalej zrobić. Czy jest szansa, aby znaleźć właściciela po numerze z obrączki? Obrączka jest zielona i wygląda tak:
BARDZO PROSZĘ O POMOC!

To jest gołąb tzw rasowy czyli ma pięknie wyglądać lub fajnie latać.
Forum na jakim zgłaszasz znalezionego ptaka to forum hodowców gołębi pocztowych. Niby wszędzie w nazwach jest gołąb to jednak bardzo różniący się.
Nie wiem czy HGR (Hodowcy Gołębi Rasowych) prowadzą rejestr wydanych obrączek. Ciężko jest pomoc w takiej sytuacji.
Masz min dwa rozwiązania. Zgłosić się do hodowcy w najbliższej okolicy który ma gołębie rasowe (przeważnie białe o fikuśnej budowie ) lub trochę ptaka podkarmić i wypuścić aby poszukał starego lub nowego domu....
Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 19:31
PostTemat postu : także znalazłam gołębia
Odpowiedz z cytatem

Także znalazłam przemarzniętego gołębia koło wycieraczki. Numer z obrączki - AL 867 EU PL 8 12 (dwunastka jest w pionie).
Jak odnaleźć właściciela?
Walbis

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 19:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak jeden i drugi podany Nr obraczki nie daje możliwości odnalezienia własciciela. Są to obraczki tzw rynkowe podróby. Wszystkie gołebie hodowców zszeszonych w Polskim Zwiazku Hodowców Gołebi Rasowych tez są ewidencjonowane. Posiadają oznaczenie EE Nr gołebia serię i rok ,np PL-8 (to wielkość na rózne rasy -nogi inna srednica) 16 (to rok),AD to seria, 828 to numer gołebia i oznaczenie EE PL-8-16-AD-828-EE co roku inny kolor w 2016 były czarne.Pozostaje tylko tak jak napisał kol. kslom skontaktować się i "podrzucić" gołąbka komus z okolicy co hoduje gołębie
emiliappp

WysłanyWysłany: Sob Sty 07, 2017 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czyli lepiej oddać komuś, kto hoduje czy wypuścić by znalazł swój dom? mam znajomego hodowcę, jednak on hoduje chyba gołębie ozdobne.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: